برگزیده های پرشین تولز

کار تو شرکت آب و فاضلاب یا یه شرکت خصوصی در زمینه شبکه

mseddighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

یه سوال خیلی فوری داشتم.
راستش من تو امتحان استخدامی شرکت آب و فاضلاب پذیرفته شدم.
ضمن اینکه موقعیت کار تو یه شرکت خصوصی هم واسم فراهم شده.
حالا موندم کدوم بهتره.
دوستان لطفا کمک کنن که بدجوری تو دو راهی موندم.
کسی میدونه حقوقی که آب و فاضلاب میده ماهی چنده؟
با تشکر

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام

یه سوال خیلی فوری داشتم.
راستش من تو امتحان استخدامی شرکت آب و فاضلاب پذیرفته شدم.
ضمن اینکه موقعیت کار تو یه شرکت خصوصی هم واسم فراهم شده.
حالا موندم کدوم بهتره.
دوستان لطفا کمک کنن که بدجوری تو دو راهی موندم.
کسی میدونه حقوقی که آب و فاضلاب میده ماهی چنده؟
با تشکر

سلام
شما دعوت به کار هم شدین یا نه . چون بعد قبولی تو ازمون های دولتی{ قبولی در ازمون تستی _ دعوت به مصاحبه تخصصی - گزینش عقیدتی - گزینش از درو همسایه و معرف ها - طب صنعتی - دعوت به شرکت در کلاسهای اموزشی { اگه لازم بود طی یک دوره موقت در یک شرکت مشابه } و در اخر دعوت به کار } حدود یک سال طول میکشه تا دعوت بکار بشین ، تو این فرصت می تونید تو همون شرکت خصوصی باشیند و شرایط رو بررسی کنی.
من شغل دولتی رو ترجیح می دم .شغل دولتی شاید حقوقش کمتر باشه ولی حداقل همیشه این ترس رو نداری که سال دیگه هم قراردادت رو تمدید می کنند یا نه .
تو دوستا و هم دانشگاهیام اونایی موفق بودن که هر دو تا رو با هم داشتند { یک شغل دولتی + همکاری و یا اداره یک شرکت خصوصی }

mseddighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شما دعوت به کار هم شدین یا نه . چون بعد قبولی تو ازمون های دولتی{ قبولی در ازمون تستی _ دعوت به مصاحبه تخصصی - گزینش عقیدتی - گزینش از درو همسایه و معرف ها - طب صنعتی - دعوت به شرکت در کلاسهای اموزشی { اگه لازم بود طی یک دوره موقت در یک شرکت مشابه } و در اخر دعوت به کار } حدود یک سال طول میکشه تا دعوت بکار بشین ، تو این فرصت می تونید تو همون شرکت خصوصی باشیند و شرایط رو بررسی کنی.
من شغل دولتی رو ترجیح می دم .شغل دولتی شاید حقوقش کمتر باشه ولی حداقل همیشه این ترس رو نداری که سال دیگه هم قراردادت رو تمدید می کنند یا نه .
تو دوستا و هم دانشگاهیام اونایی موفق بودن که هر دو تا رو با هم داشتند { یک شغل دولتی + همکاری و یا اداره یک شرکت خصوصی }

سلام دوست عزیز
امتحان استخدامی حدودا 11 ماه پیش برگزار شد.تیر ماه سال گذشته.
تمام این مراحلی رو که گفتین پشت سر گذاشتم. فقط منتظر نتیجه اون هستم.
به من گفتن حدودا یک ماه یک طول میکشه.همونجوری که گفتین نزدیک به یک سال.
البته در مورد کلاسهای آموزشی چیزی نمیدونم.
اون شرکت خصوصی هم جدیدا منو دعوت به همکاری کرده. گفتن اگه بخوام بیام باید تضمین کنم که یک سال
براشون کار کنم.
حالا موندم قرارداد ببندم یا این یک ماه دیگه رو هم صبر کنم.
از دوستان کسی نمیدونه کار تو این شرکت دولتی ماهی چند دست آدم رو میگیره؟
ضمن اینکه استخدام به صورت پیمانی است.میخواستم بدونم با این شرایط امنیت شغلی تو
این کار دولتی وجود داره یا باید سر سال استرس داشته باشم که دوباره باهام قرارداد میبندن یا نه؟
گفتن تا شش سال هر سال باهام قرارداد میبندن البته اگه براشون مفید بودم و بعد از اون رسمی
میشم. میخواستم بدونم این حرفشون مفته یا نه؟یعنی وارد که شدم دیگه باید خیالم راحت باشه
یا ممکنه سال بعد بگن برو.
در مورد حقوقش هم اگه کسی اطلاع داره به من بگه.
باز هم متشکرم

Hamid_J

Registered User
لایک‌ها
716
من اگه به جات بودم همون شرکت آب و فاظلاب میرفتم! کار دولتی یه چیزه دیگس!!

میفهمی که دیگه این شرکت نه برشکست میکنه نه.... و کارتو همیشه داری

mseddighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستان کسی در مورد حقوق این شرکت دولتی خبری نداره؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
حقوق عامو حدود 350 پایه حقوقت هست که با کارانه و عیدی و ... میرسه حدود 450

تو انتخاب دولتی شک نکن حتی اگه خصوصی بهت 550 تومن بدند. کار نمیکنی که مرد مومن. کار مفیدت روزی 2 ساعت هم نمیشه.

هر سال هم یه ضریب میخوری حقوقت میره بالا. آموزش هم بعد از شروع کار میری. چند ماه اول هم حقوق داری ولی بهت نمیدند. حدود 3 ماه شایدم بیشتر.

پیمانی هم که عالیه و امنیت شغلی هوبی داره.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
از دوستان کسی در مورد حقوق این شرکت دولتی خبری نداره؟
داداش آب و فاضلاب اگه شركتي باشي با ليسانس بين 600 تا 700 هزار تومن حقوق ميده بسته به واحدي كه توش كار ميكني، اگه استخدام باشي قراردادي و رسمي اش فرقي نداره از نظر حقوق و مزايا، اول كار حدوداً ماهي 1 ميليون حقوق ميده كه هر ساله افزايش حقوق هم داري و هر سال هم با قراردادي هاشون تمديد ميكنن و مشكلي از نظر امنيت شغلي نداري و اين هم كه گفتن 6 ساله رسمي ميشي چرت گفتن، شايد 10 سال هم قراردادي كار كني و رسمي نشي. البته گفتم كه قراردادي كه مي بندن هيچ فرقي با رسمي نداره.
در ضمن چيزي به اسم پيماني نداره، سه مدل قرارداد دارن : پيمانكاري (شركتي)، مدت معين (قراردادي)، دائم (رسمي)

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
شک نکن که کار دولتی . اصلا این ادارات و شرکتها بعد از چند ماه که جا بیافتی دیگه مسلئه قرارداد و ... نیست .
کار خصوصی نسبت به دولتی دمار از روزگار کارمنداشون در میارن ...

mehdider_5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
حقوق کار دولتی 308 هزار تومان در سال 88 استخدام پیمانی البته بدون اضافه کار 150 هم اضافه کار این همه جا یکسان است به دلیل **** نا هماهنگ پرداخت حقوق

Last edited:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
با سلام
حقوق کار دولتی 308 هزار تومان در سال 88 استخدام پیمانی البته بدون اضافه کار 150 هم اضافه کار این همه جا یکسان است به دلیل **** نا هماهنگ پرداخت حقوق
شركت آبفا يكي از شركتهاي تابعه وزارت نيرو و سهامي خاص است و تابع قانون استخدام كشوري نيست، تابع قانون كار است يعني كارمندان آبفا كارمندي حقوق نمي گيرند، كارگري حقوق مي گيرند و به خاطر همين حقوقشون از كارمندان بيشتره. پايه حقوق حدود 310 هزار تومن و جمع حقوق در حكم كارگزيني حدود 550 هزار تومنه كه با اضافه كار و ساير مزايا مثل هزينه غذا و رفت و آمد و ... به حدود 1 ميليون تومن ميرسه.

بالا