برگزیده های پرشین تولز

بازگرداندن Folder Option (فوری)

E-Commerce

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

دوستان عزیز من تمام مراحل و کارهایی که لازم بود برای پاک مردن ویروس و برگشت folder option انجام دادم
ولی متاسفانه تو مسیر زیر در قسمت gpedit.msc
User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Explorer

من اصلا Windows Explorer ندارم لطفا راهنمائی کنید چیکار باید بکنم ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام E-Commerce عزيز
animsmilysmile.gif

. فعلن تا مشكل Folder Option تان حل شود از WinNC به جاي Windows Explorer استفاده كنيد كه خيلي بهتر و ايمنتر و ... هست.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/06
26.gif
103.gif

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام، با عرض پوزش از جناب igimax بابت فضولی :blush:،

@E-Commerce: یعنی شما توی gpedit وقتی روی Windows Components کلیک می کنید، زیرشاخه ای بنام Windows Explorer نمی بینید؟!
اکانتی که با اون توی ویندوز بالا اومدید ممکنه دسترسی کافی نداشته باشه.
با Administrator سیستم هم یکبار امتحان کنید.

درضمن شما با Regedit هم می توانید این کار را انجام دهید. داخل این دو کلید بروید:
کد:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer
ببینید مقداری بنام NoFolderOptions داخل کلید موجود هست. اگر هست روی اون کلیک راست کنید و Delete رو بزنید تا حذف شود.
این کار معادل همون gpedit است. اگر حذف کردید و اتفاقی نیفتاد، اون دو کلید رو دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که تروجان یا ویروس درحال اجرا نباشد.

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
این ویروسه w32 فولدر آپشنو پاک میکنه اصلا" به ویروس فولدر آپشن معروفه. تو شرکتمون سیستمایی که Mcafee و Symantec دارن اینجورین.

E-Commerce

Registered User
لایک‌ها
1
سلام، با عرض پوزش از جناب igimax بابت فضولی :blush:،

@E-Commerce: یعنی شما توی gpedit وقتی روی Windows Components کلیک می کنید، زیرشاخه ای بنام Windows Explorer نمی بینید؟!
اکانتی که با اون توی ویندوز بالا اومدید ممکنه دسترسی کافی نداشته باشه.
با Administrator سیستم هم یکبار امتحان کنید.

درضمن شما با Regedit هم می توانید این کار را انجام دهید. داخل این دو کلید بروید:
کد:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\Explorer
ببینید مقداری بنام NoFolderOptions داخل کلید موجود هست. اگر هست روی اون کلیک راست کنید و Delete رو بزنید تا حذف شود.
این کار معادل همون gpedit است. اگر حذف کردید و اتفاقی نیفتاد، اون دو کلید رو دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که تروجان یا ویروس درحال اجرا نباشد.

:) خیلی ممنونم ازت این راهی که گفتی رفتم درست شد واقعا کلافه شده بودم با اکانت Administrator وارد می شم ولی داخل gpedit هیچ گزینه که Windows Explorer نشون بده نیست . علت چی می تونه باشه ؟ ویندوز SP3 XP
:thumbsup:

E-Commerce

Registered User
لایک‌ها
1
سلام E-Commerce عزيز
animsmilysmile.gif

. فعلن تا مشكل Folder Option تان حل شود از WinNC به جاي Windows Explorer استفاده كنيد كه خيلي بهتر و ايمنتر و ... هست.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/03/06
26.gif
103.gif
igimax عزیز ممنون نرم افزار خوبی پیشنهاد دادی . مشکل با راهنمایی دوست خوبم Phantom Hive حل شد .

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
:) خیلی ممنونم ازت این راهی که گفتی رفتم درست شد واقعا کلافه شده بودم با اکانت Administrator وارد می شم ولی داخل gpedit هیچ گزینه که Windows Explorer نشون بده نیست . علت چی می تونه باشه ؟ ویندوز SP3 XP
:thumbsup:

خواهش می کنم دوست عزیز :happy:
راستش غیب شدن Folder Options برای خودم پیش اومده بود ولی با این مسئلۀ gpedit تاحال برخورد نکرده بودم.
منتها بعد از کلی گوگل کردن چیزهایی پیدا کردم که به عقل جن هم نمی رسید :D

شما داخل gpedit.msc زیر شاخۀ User Configuration داخل درخت روی Administrative Templates کلیک راست کنید. از داخل منویی که باز می شه گزینۀ ...Add/Remove Templates رو بزنید.

یک پنجره حاوی یک لیست باز می شود. ببینید برای شما چه چیزهایی توی لیست نشون داده شده.
برای من اینها توی لیست موجود هستند:
کد:
conf
inetres
system
wmplayer
wuau
برای شما چطور؟

بالا