برگزیده های پرشین تولز

میزان درآمد مناسب برای زندگی

neda_zzz00

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر می کنید میزان درآمدتون چقدر باشه میتونید توی شهرتون یک زندگی متوسط رو به بالا با رفاه نسبی داشته باشد؟ (البته اگه ازدواج کردید یا مجرد هستید رو هم بگید )

saeed_021

Registered User
لایک‌ها
11
فکر می کنید میزان درآمدتون چقدر باشه میتونید توی شهرتون یک زندگی متوسط رو به بالا با رفاه نسبی داشته باشد؟ (البته اگه ازدواج کردید یا مجرد هستید رو هم بگید )

127fs4533875.gif

رفاه چیپس ؟
خوراکیه ؟
به نظر من ماهی 2 ملیون در امد داشته باشه خوبه اگر ماشین داشته باشه خونه داشته باشه زنم گرفته باشه 2ملیون کافیه البته من نظرم رو میندازم توی صندوق پیشنهادات شما هم همین کار رو بکنین:دی

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
127fs4533875.gif

رفاه چیپس ؟
خوراکیه ؟
به نظر من ماهی 2 ملیون در امد داشته باشه خوبه اگر ماشین داشته باشه خونه داشته باشه زنم گرفته باشه 2ملیون کافیه البته من نظرم رو میندازم توی صندوق پیشنهادات شما هم همین کار رو بکنین:دی

دو میلیون مال زمان حکومت سران فتنس الان دیگه 10 میلیونم جواب نمیده.

web gard

Registered User
لایک‌ها
9

زندگی متوسط با توجه به اینکه خونه و ماشین داشته باشی و زن هم داشته باشی ماهی 1700/000 تومن ...اگه بچه هم داشته باشی به ازای هر بچه 500000 تومن اضافه میشه به عبارتی اگه دو تا بچه داشته باشی میشه 2700000 تومن... البته اگه تازه فارغ شدی از دانشگاه با ماهی 300 باید سر کنی! البته با 300 هم میشه زندگی کرد ولی در نقطه صفر کلوین خط فقر! البته اینم حال میده چون نصف شبا باید بری از تو سطل آشغال با کمک گربه ها غذا پیدا کنی برای نهار فردا ظهر :cool:

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
اگه خونه داشته باشی 3 2میلیون خوبه
قیمت خونتون هم 70 میلیون به بالا باشه.وگرنه باید هر ماه یک پولی رو پس انداز کنید برای روز نبادا

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
چون جوان هستم ! 3 چیز بیشتر برام کافی نیست !
تحصیل ، تهذیب ، ورزش :دی ( هر کی فهمید معلومه ...)

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
منطقی بخوای نگاه کنی، میتونی با حدود 600،000ماهانه یه زندگی خوب و دو نفره رو داشته باشی... وقتی پای بچه بیاد وسط حداقل ماهیانه باید 300،000 اضاف کنی، اما اگه بخوای به زندگی هایی نگاه کنی که خیلیا دارن، با 10،000،000 هم کم میاری

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
بستگی داره
کسی می توانه با 200 تومن ماه رو سر کنه
کسی هم نمی توانه با 10/000/000 ماه رو سر کنه

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
والا میدونم بعضی ها چه زندگی مرفهی دارند . من که همراه با پدر و مادرم زندگی میکنم . پدرم ماهی 800 حقوقشه که نصفش بابت وام و بدهی میره ... حداکثر 400 میمونه که با توجه به این که من هم دانشگاه ازادی هستم احتمالا میتونید حدس بزنید !!!

شخصا با دیدن زندگی بعضیها واقعا میمونم که من دارم زندگی میکنم یا زندگی منو ....
اما خوب فعلا که زنده ایم و جالبتر اینکه پدرم از این زندگی رضایت نسبتا کاملی هم داره . البته خدا رو شکر هم ماشین هست هم چند طبقه خونه اما خونه خالیه ...
اولا چون شهرستان هستیم زیاد کسی اجاره نمیکنه و من هم چون تونایی خرید یه دستگاه زن رو ندارم خونه مونده خالی !

در کل واسه زندگی 2 نفره به نظرم اگر ماهی 1 تومن باشه واقعا زندگی خیلی خوب و بدون دغدغه ای میشه داشت البته به شرط وجود ماشین و خونه ( مخصوصا واسه تهران که معمولا نصف درامد هزینه اجاره خونه و رفت و امد میشه ) .

ولی خوب وقتی حقوق پایه واسه یه کارمند 310.000 تومن هست بقیشو از کجا باید جور کنه ؟ انصافا اگر 2 شغله هم باشه تازه پول کرایه خونه در میاد . من مبهوتم که تهرانیا با اون اجاره خونه های سنگین چطوری دارند زندگی میکنند .

Hamid_J

Registered User
لایک‌ها
716
به نظر من با ماهی 400 تا 500 تومن تویه شهرستان اگه خونه ماله خودت باشه ! اگه نباشه ماهی 800 تومن!!! برای 2 نفر

برای تهران هم که به نظرم اصلا زندگی نکنی بهتره :دی

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
تهران اگر خونه داشته باشی + ماشین ماهی 1 میلیون برای یه زندگی خوب دو نفره مناسبه... البته دوستان گفتن با 10 میلیون هم بعضی ها کم میارن ولی خوشبختانه از اون دسته نیستم...
توی شهرستان هم با همین شرایط اگر باشه 500-600 تومن کافیه...

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
اون دوستانی که درآمد های نجومی میگن بفرمایند چجوری و از کجا این پول اونم در یک ماه در میاد؟ :eek:

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
اینی که دوستان میگن 10000000 برای عیاشی و خوش گذرانی بیش از حد است. اگر نه کسی که خونه داشته باشه با ماهی 500000 تومان برای هر نفر میتونه هم راحت زندگی کنه و هم پول پس انداز کنه. :f34r:

bibal

Registered User
لایک‌ها
3
اگر ماشین و خونه داشته باشی فقط 2-3 میلیون تومان در ماه خرج خونه و ماشین میشه
در مورد هزار تومان که مسخرست صحبت کنیم
تو تهران خونه داشته باشی متاهل هم باشی با 6-7 تومان میشه گفت راحت زندگی میکنی
ولی خیلی ها هستند با زیر 1 میلیون زندگی رو میسازند
خیلی ها هم با 100 میلیون در ماه
یکی از مانتو فروشی های 7 تیر ( اسم نمیبرم تبلیغ نشه ) یکی از دوستان هستند روزانه 10 - 11 میلیون تومن صندوق مغازشون هست
که با احتساب بدترین حالت 30 % سود میشه روزی 3 میلیون
که ماهیانه 90 میلیون میشه

ولی من خودم نظرم با 20 تومان هست . زندگی خوبی رو میشه درست کرد . آپارتمان در یکی از برج های منطقه شمال تهران 2 تا ماشین 30 - 40 تومانی
چون هستند دوستانی که ماهی 6-7 تومان قسط آپارتمان 250 متریشون رو تو ازگل میدهند و قسط ماشینشون هم از 2 تومان تجاوز نمیکنه
مقداری هم برای پس انداز میمونه
و در نهایت شب راحت سرشون رو میزارن زمین

شغل های معمول جامعه مطمئنا تامین کننده نیست
ولی شغلهای عمده فروش و بعضا تجارت و تولید توانایی ایجاد چنین درامدی رو داره
یا مثلا دلالی که دیگه خودتون میدونید

در غیر این صورت با پشتوانه به دولت و کار دولتی بیشتر سهام عدالت و مسکن مهر نباید توقع داشت

هر که همتش بیشتر راحتی زندگیش بیشتر

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
نباید زیاد لوکس زندگی کرد. هرچقدر شبا کمتر غذا بخورید راحتتر میخوابید. ما از کارشناسان بیشتر نمیدونیم. تصویب کردن 300 هزار تومن حداقل دستمزد باشه، خب لابد کافی هست دیگه.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
به نام خدا
ما با حقوقی که **** بهمون میده ززندگی می کنیم .. کاملا در رفاه .. ماهیانه 36 هزار تومان ...
هر یک سانت ریش در هر روز یک امتیاز !:D

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
بستگی داره !!! چه جور رفاهی ؟ بتونم هر سال 2 بار مسافرت حداقل داخل کشور با خیال راحت برم ؟ پس فردا یه چیزی شد ، مثلا مریض شدم و به خرج افتادم پس انداز داشته باشم ؟

ولی فکر کنم تو مشهد اگر خونه داشته باشی ..... مجرد باشی .... ماشین هم داشته باشی .... دانشجوی دانشگاه آزاد هم نباشی بشه با 1 تومن در ماه رفاه خوبی داشت ...... با 2 تومن میشه گفت زندگی راحتی داری .....

اما اگه خونه و ماشین نداشته باشی کلا زندگی نمیشه کرد 1 تومن در میاری ... باید 900 تومن رو بدی برای قسط ! صورت خودتو با سیلی سرخ نگه داری ، همون کاری که اکثر مردم میکنن :دی

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
در همین رابطه :

پیشنهاد می کنم فیلم بی پولی رو ببینید :

Bipooli_04_928936.jpg

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
فیلم بی پولی داستان جالبی داره . منم توصیه اش میکنم .

zan-va-tavarom.jpg

بالا