برگزیده های پرشین تولز

پیشنهاد طرح نمای خارج ساختمان ویلایی

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
لطفا از دوستان اگه کسی عکسی چیزی از نمای خارج ساختمون حالا چه توی آرشیوش یا از باغی چیزی داره اینجا قرار بده. چون مهندس معمار گفته خودم یک پیش زمینه ای از چیزی که میخوام بهش بدم ولی تا چیزی نبینم نمیتونم طرحی پیشنهاد بدم.

مثل این عکس مثلا که توی یکی از تاپیک ها دیدم
shomal%20(1).jpg

اگر از فضای سبز و آب نما اینا هم عکسی یا طرحی داشتین بدین.

perince_3000

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز خونه ویلایی LA رو میزاری اینجا

همون صخره مصنوعیش اندازه ویلای ایرانی خرج داره

والا

pany

Registered User
لایک‌ها
19
لطفا از دوستان اگه کسی عکسی چیزی از نمای خارج ساختمون حالا چه توی آرشیوش یا از باغی چیزی داره اینجا قرار بده. چون مهندس معمار گفته خودم یک پیش زمینه ای از چیزی که میخوام بهش بدم ولی تا چیزی نبینم نمیتونم طرحی پیشنهاد بدم.

اگر از فضای سبز و آب نما اینا هم عکسی یا طرحی داشتین بدین.

پروسه ایی کم نظیر .... ارشیتکت به کارفرما میگوید برو و اگه چیزی پیدا کردی ما رو هم خبر کن . دی و هویتی مستقل قائل شدن برای نمای یک بنا .

این معمار یا ارشیتکت هست که باید شما را به انچه که میخواهید سوق دهد .

به عنوان نمونه و به زبان ساده ; ببینید من به شخصه فکر میکنم مکتب باوهاوس , Bauhaus میتواند تعامل خوبی با شرایط اقلیمی مناطق ییلاقی تهران داشته باشد اما این به این معنا نیست که ما به

دنبال نماهای باوهاوس ! گشته و ان را مانند یک پوسته خارجی بر روی طرح خود بکشیم . دی

طراحی نما متاثر از پارامترهایی مانند پلن ( در درجه نخست و یک عامل درونی که خود به نوعی در تعامل با طراحی نما می باشد ) بافت شهری , جغرافیا و..... می باشد که خارج از حوصله این تاپیک می

باشد . در نتیجه بدون در نظر گرفتن موارد گفته شده که البته به صورت بسیار جزئی به انان اشاره شد, نمیتوان تجسم خوبی از انچه میخواهیم داشت . خوب البته از سویی هم میتوان یک پلن رو

طور دقیق کپی و در هر نقطه ایی از دنیا پیاده کرد ( با چشم پوشی از محدودیتهایی مانند مساحت در اختیار و...) .

به هر حال توصیه من به شما همکاری با یک معمار مجرب و اگاه به اصول زیبا شناسی معماری برای رسیدن به نتیجه دلخواه هست . با پرهیز از هجم های اغراق امیز رایج .....

Last edited:
بالا