برگزیده های پرشین تولز

در مورد کسب و کارآفرینی از ایده تا عمل

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

من چند روز پیش رفتیم یک سیمنار

(( دوره کسب و کار آفرینی - از ایده تا عمل )) توسط دکتر جهانگیری چهره ماندگار

خلاصه تو این جلسه یک چیزی های با حالی می گفت

می گفت می شود بدون سرمایه هم پولدار شد . می گفت از بانک ها و ادارات دولتی کمک نگیرید و برای کار می گفت خیلی کارها می شود از صنعت گرفته تا طبیعت کشور ایران الان کارخانه های ایران دیگه توان رقابت با محصولات خارجی ندارند و دارند ورشکسته می شوند و شما می توانید از توان کارخانه ها استفاده کنید .

خلاصه بگم آخرش یک کلاس داشت تو اصفهان به مبلغ 142 هزار تومان برای 16 ساعت ولی خیلی زیاد بود ولی من نرفتم چون نزدیک 40 نفر را می خواست تو یک کلاس جای بدهد /..

--------------
دوستان کسی طرحی و ایده ای ندارد که نه پول بخواهد و نه سرمایه ولی پول خوبی توش باشه .

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
اینطور مشاوره ها خیلی مفید میتونن باشن ولی یه نکته رو در موردشون براتون روشن میکنم.
این مشاوره ها در طی جلسان برای شما بازار های هدف و حجم بازار و مثال ها و شاخص هاشو روشن میکنن. بعد میان میگن توی هر شاخه الان به چی بیش از بقیه بها داده میشه و شما باید در چه زمینه ای فکرتون رو برای پرداختن چه نوع ایده ای به کار بندازین.
در کل میتونن مفید باشن ولی تا شما از فکر خودتون استفاده نکنید نمیتونن کمک زیادی به شما بکنن. بیشتر کانال های هدایت ذهن رو میگن و اصطلاحاً تفکر شمارو سعی میکنن در بعضی از مسیرهای درست کانالیزه کنن.
موفق باشید :)

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام

من چند روز پیش رفتیم یک سیمنار

(( دوره کسب و کار آفرینی - از ایده تا عمل )) توسط دکتر جهانگیری چهره ماندگار

خلاصه تو این جلسه یک چیزی های با حالی می گفت

می گفت می شود بدون سرمایه هم پولدار شد . می گفت از بانک ها و ادارات دولتی کمک نگیرید و برای کار می گفت خیلی کارها می شود از صنعت گرفته تا طبیعت کشور ایران الان کارخانه های ایران دیگه توان رقابت با محصولات خارجی ندارند و دارند ورشکسته می شوند و شما می توانید از توان کارخانه ها استفاده کنید .

خلاصه بگم آخرش یک کلاس داشت تو اصفهان به مبلغ 142 هزار تومان برای 16 ساعت ولی خیلی زیاد بود ولی من نرفتم چون نزدیک 40 نفر را می خواست تو یک کلاس جای بدهد /..

--------------
دوستان کسی طرحی و ایده ای ندارد که نه پول بخواهد و نه سرمایه ولی پول خوبی توش باشه .

شما می توانید از توان کارخانه ها استفاده کنید ، منظورش تولید بدون کارخونست ؟ { یک کارخونه دار چند میلیاردی که همینطوری نمی یاد مارو شریکه خودش بکنه }
در ضمن یک دلیل ورشکسته شدن کارخونه ها ، نبودن بازار فروش و غیر رقابتی بودن قیمت اونا با جنس خارجیه . حالا ما از ظرفیت اون کارخونه استفاده کنیم و یک محصول به بازار بدیم که هنوز مشکل ذکر شده سر جاشه .
الان یک راه پول دراوردن،کلاسای اموزش پول دراوردنه ;){ جریان همون لیسانس اژدها کشیه } شاید ایشون هم داره همین کارو میکنه { وگرنه بجای اینکه بیاد و کلی طرح بده ، می یومد و پول برای سرمایه گذاری میگرفت و کلی درامد داشت ، یک سودی هم به سرمایه گذارا می داد }

aliqq

Registered User
لایک‌ها
1
شما می توانید از توان کارخانه ها استفاده کنید ، منظورش تولید بدون کارخونست ؟ { یک کارخونه دار چند میلیاردی که همینطوری نمی یاد مارو شریکه خودش بکنه }
در ضمن یک دلیل ورشکسته شدن کارخونه ها ، نبودن بازار فروش و غیر رقابتی بودن قیمت اونا با جنس خارجیه . حالا ما از ظرفیت اون کارخونه استفاده کنیم و یک محصول به بازار بدیم که هنوز مشکل ذکر شده سر جاشه .
الان یک راه پول دراوردن،کلاسای اموزش پول دراوردنه ;){ جریان همون لیسانس اژدها کشیه } شاید ایشون هم داره همین کارو میکنه { وگرنه بجای اینکه بیاد و کلی طرح بده ، می یومد و پول برای سرمایه گذاری میگرفت و کلی درامد داشت ، یک سودی هم به سرمایه گذارا می داد }

تایید میشه ! (طرف اگر بیل زنه بره باغ خودشو بیل بزنه ! اگرم میلیاردره پس چه نیازی به پول این کلاسا داره ؟!! )

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
طرف کلی پول داشت.

1. یک جایی دارد در شمال کشور تفریحی و توریستی که سالانه 26 هزار نفر بازدید کننده در سا دارد و کلی مدرک و چند تا کارخانه

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
طرف کلی پول داشت.

1. یک جایی دارد در شمال کشور تفریحی و توریستی که سالانه 26 هزار نفر بازدید کننده در سا دارد و کلی مدرک و چند تا کارخانه

بحث اصلی سر ایده ایکه ایشون مطرح کردند شما می توانید از توان کارخانه ها استفاده کنید .چون اونچیزیکه که من از کساییکه تو تولید دست دارند شنیدم اینه که مابیشتر مشکل فروش و بازاریابی رو داریم نه کمبود تولید.
اگه واقعا کسی با این ایده ها میلیاردر شده دیگه چه نیازی به پول کلاس داره ؟ ایده هاشو به صورت کتاب دربیاره و به بقیه بده .

Last edited:

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
عالم بی عمل مثل همبرگر با نوشابه و سس زیاده ..... خوشمزست اما خاصیت نداره ،

من گشنمه !

با تشکر

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان عزیز یک کارهای هست که سرمایه نمی خواد ولی پول خوبی میشه ازش در آورد

میشه چند تا معرفی کنید .

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

میشه چند تا معرفی کنید .

1. بلال فروشی سر چهار راه و میادین معروف و پساژها و ....
2.یکم با سرمایه تر میشه اجاره دکه های متحرک ذرت فروشی.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244

میشه چند تا معرفی کنید .

چنین چیزی نمیشه ..
اگرم هم باشه 142 تومان دادی میری کلاس .. این شد سرمایه ! :دی:D

radium

Registered User
لایک‌ها
4
آدمای باهوش از هر موقعیتی واسه پول در آوردن استفاده میکنند.
همین آقایی هم که ایشون میگن ممکنه خیلی هم پولدار باشه ولی وقتی میتونن با همین کلاسا پول بیشتری در بیاره چرا این کلاسا رو برگزار نکنه؟
الان تو این وضعیت اقتصادی اینطور کلاسا کلی مشتری داره طرف هم وقتی فن بیان خوبی داره و شاید واقعا میتونه ایده های خوبی هم به مخاطباش بده چرا این کارو نکنه؟
ببینید چند سال پیش میخواستن بنزینو جیره بنده کنند من و اکثریت شما نشستیم هی زدیم تو سر خودمون که وای بنزین که جیره بندی شد بدبخت میشیم وقتی هم به هم میرسیدیم فقط درباره عواقب و گرفتاریهای جیره بندی بنزین با هم حرف میزدیم. هیچ وقت فکر نکردیم که چطور میشه ازیم موقعیت واسه پول در آوردن استفاده کرد. ولی بعضی ها بجای غصه خوردن از مغزشون استفاده کردن مثلاجلد کارت سوخت موزیکال تولید کردن. بالاخره یه ایده بود. بعضی ها رو میشناسم (کاری به غلط و درست بودنش ندارم) رفتن چندین هزار لیتر بنزین خریدن لیتری 100 تومن همه رو انبار کردن و بعد از سهمیه بندی بنزین کلی پول به جیب زدن.
یا این دستگاههایی که ادعا میکردن مصرف بنزین رو کم میکنه من تست نکردم نمیدونم واقعا جواب میداد یا نه ولی بهر حال کلی پول زدن به جیب.
(من درباره ایده حرف میزنم حالا نیاید بگید اینا که کلاهبرداریه )
اینو باید بدونی دوست من که اگه کسی ایده ای داشته باشه هم نمییاد به شما بگه خودت باید یه ایده خوب پیدا کنی و بعد به عمل برسونیش.
مثلا تو همین جریان حذف کردن سوبسید ها , منو و تو فقط نشستیم داریم غصه اینو میخوریم که فردا که سوبسیدا رو برداشتن بجای پول برق 5 تومنی باید 70 تومن پول برق بدیم. تا حالا فکر کردی چطور میشه ازین موقعیت به نفع خودت استفاده کنی؟
چند وقت پیش تو یه نمایپشگاه یه دستگاه دیدم که کارش این بود که وقتی وصلش میکردی به جریان برق خونه یا وسیله های برقی تا 35 درصد مصرف برق رو کاهش میداد. حلا نمیدونم این دستگاه قبلا هم بوده یا نه ولی به هر حال فردا که سوبسیدا حذف شد ممکنه با تبلیغات خوبی که واسش بشه کلی پول سرازیر بشه تو جیبشون.

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
زیاد تاپیکو نخوندیم اما چی میخوان به آدم بگن؟:blink:

بالا