برگزیده های پرشین تولز

کشتن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
سلام

به فرض مثال یه قاتل با رشوه به قاضی یا غیره از زندان بیرون میاد و تو اون رو طوری بکشی که هیچکی نفهمه :blink:
یا مثلا یه کودک آزار که هیچ وقت لو نرفته ولی اونو شناسایی کنی و به طرز فجیحی بکشی :D
یا همچین چیزی

از نظر دینی و قرآن این آدم گناه کاره؟ یا کار درستی انجام داده ؟

راستش سریال دکستر منو به این فکر برده :lol:

Mohammad 1985

Registered User
لایک‌ها
1
ای آدم کش جانی

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
قصد براندازی و فتنه علیه پایه های نظــــــــــــــــــــام رو داری...؟؟؟

ای مزدور... ای خائن... چقدر از اسرائیل و ایستیکبار جهانی پول گرفتی که با جنایات زنجیزه ای و فتنه باعث اخلال در امنیت اجتماعی این میهن مقدس بشی...؟؟؟؟؟؟؟؟

خوشبختانه جان بر کفان گمنام ردتو زدن... ای پیت... از همون فیلم های استکباری که بازی کردی، هر لحظه توسط سربازان گمنام تحت نظر بودی... به زودی به هلاکت خواهی رسید و سرت رو با پیت به نزد ملت غیور پرور ایران میارن...

Last edited:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
چقدر از اسرائیل و ایستیکبار جهانی پول گرفتی که با جنایات سازمانیافته و فتنه باعث اخلال در امنیت اجتماعی این میهن مقدس بشی...؟؟؟؟؟؟؟؟

فعلا 1 میلیون دلاری بهمون دادن
قول دادن که بعد از این عملیات هفته ای 2 بار بدن

بدون شوخی ، کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
فکر میکنم گناه باشه چون در جایگاه قضاوت نیستی و نمیتونی حکم صادر کنی . ولی اگه از حاج اقا بپرسی جواب میگیری . میتونی با یک پیام خصوصی به جواب برسی

حالا واسه کیا نقشه کشیدی بگو شاید همکار هم پیدا کردی:lol:

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
قتل قتل دیگه! و تو کسی نیست که تشخیص بدی اون طرف لیاقتش داره یا نه...

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

به فرض مثال یه قاتل با رشوه به قاضی یا غیره از زندان بیرون میاد و تو اون رو طوری بکشی که هیچکی نفهمه :blink:
یا مثلا یه کودک آزار که هیچ وقت لو نرفته ولی اونو شناسایی کنی و به طرز فجیحی بکشی :D
یا همچین چیزی

از نظر دینی و قرآن این آدم گناه کاره؟ یا کار درستی انجام داده ؟

راستش سریال دکستر منو به این فکر برده :lol:

سلام
بله ، از دید دین اسلام تو مجرمی و مجازاتت هم مثل کسیه که یه انسان عادی رو کشته.

اینجا اعتقادات مام با اسلام یکی هست :)
موفق باشید

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
حالا واسه کیا نقشه کشیدی بگو شاید همکار هم پیدا کردی
بی خیال
ممکنه آینده یکی رو گیر بیارم که واسش نقشه بکشم

این ایده فاشیستیه
یعنی چی ؟

اگه تشخیص بدی که طرف میخواد یه قتل دیگه کنه و یا یه کاره دیگه که از قتل بدتره مثه تجاوز و ...
اونوقت چی ؟
یا مثلا در موقعیتی باشی که طرف بخواد مثلا با تیزی بزندت یا بکشدت و یا مست باشه، میتونی بکشیش ؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
این ایده فاشیستیه

تغریباً آره

اگر مطمئن باشی که گنهکاره. و محکمه ای قدرت محاکمه ی اون رو نداره . فکر می کنم عیبی نداشته باشه.

سلام
ایشون دید اسلامو خواستن بدونن ، که عرض کردم ، در ضمن قتل یک جا در این شرایط جرم نداره اونم زمانیه که تو برای دفاع از خود یا دیگری دست به کار بشی و هیچ راهی باقی نمونه یا در حین دفاع به صورت غیر عمد طرف کشته بشه.
موفق باشی

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
بی خیال
ممکنه آینده یکی رو گیر بیارم که واسش نقشه بکشم

یعنی چی ؟

اگه تشخیص بدی که طرف میخواد یه قتل دیگه کنه و یا یه کاره دیگه که از قتل بدتره مثه تجاوز و ...
اونوقت چی ؟
یا مثلا در موقعیتی باشی که طرف بخواد مثلا با تیزی بزندت یا بکشدت و یا مست باشه، میتونی بکشیش ؟
اگه تشخیص دادی میخواد قتل انجام بده سریعا به پلیس 110 تماس میگیری اونا با سرعت عملی که دارن میان جنازه رو میبرن قبرستون قاتلم اگه بزنه به کلش میاد اعتراف میکنه و پلیس میگیردش

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
فقط اینو میدونم که بکشی بالاخره میگیرنت و اعدامت میکنن...حتی اگه کسی ندیده باشتت!

اطلاعات اینجا قویه!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
در ضمن قتل یک جا در این شرایط جرم نداره اونم زمانیه که تو برای دفاع از خود یا دیگری دست به کار بشی و هیچ راهی باقی نمونه یا در حین دفاع به صورت غیر عمد طرف کشته بشه.

چون معمولا همچو چیزی رو نمی شه اثبات کرد، در هر حال حتی اگر به علت دفاع شخصی کسی رو بکشی، قاتل محسوب می شی. معمولا کشتن افراد، حتی ضرب و جرح دزدی که وارد خانه هم شده باعث شده که ضارب رو دچار دردسر بکنه، دیگه قتل که جای خود داره. در قوانین جزایی ایران حق دفاع از خود تقریبا جایی نداره.

///

از نظر اسلام رو نمی دونم. ولی مسلما در هیچ جامعه مدنی شما نمی تونید اخلاقا و قانونا به صورت شخصی اقدام به اجرای عدالت بکنید. همه جا باید اول مدارک جمع بشه، بعد دادگاه تشکیل بشه و اگر حکم قراره اعدام باشه یه هیئت منصفه حکم به این کار بکنه.

----

در مورد سریال دکستر و ایده گرفتن از شخصیت این سریال، اگر چه من خودم از طرفداران پر و پا قرص این سریال هستم، اما اخلاقا کار شخصیت اصلی رو قبول ندارم. دکستر همه قتل هاش، چه به حق (از نظر خودش) و چه به نا حق رو بالاخره یه جوری توجیه می کنه. همه قاتلین همین طور هستند. شخصا قتل از نظر من توجیهی نداره. این دیگه بر می گرده به اخلاقیاتی که قبول دارید، این که به مقابله به مثل اعتقاد دارید یا خیر و خیلی از مسائل دیگه.

سریالی بیش نیست. ببینید، لذت ببرید، اما شخصا امتحان نکنید. :lol:

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
فقط اینو میدونم که بکشی بالاخره میگیرنت و اعدامت میکنن...حتی اگه کسی ندیده باشتت!

اطلاعات اینجا قویه!

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
100 درصد می کشمش! چون دادگاه در بیشتر موارد به درد این موارد نمیخوره مخصوصا توی ایران!
عذاب وجدان هم نمیگیرم چون میدونم اگر جلوش رو نمی گرفتم مطمئنا ضرر بیشتری به جامعه و آدم هاش میزد...

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
ممنون دوستان

عذاب وجدان هم نمیگیرم چون میدونم اگر جلوش رو نمی گرفتم مطمئنا ضرر بیشتری به جامعه و آدم هاش میزد
منظورم همین بود
فکر نمیکنم از نظر خدا اشکالی داشته باشه ، درسته ؟ حتی فکر کنم کار درستی هم میکنی

چون معمولا همچو چیزی رو نمی شه اثبات کرد، در هر حال حتی اگر به علت دفاع شخصی کسی رو بکشی، قاتل محسوب می شی. معمولا کشتن افراد، حتی ضرب و جرح دزدی که وارد خانه هم شده باعث شده که ضارب رو دچار دردسر بکنه، دیگه قتل که جای خود داره. در قوانین جزایی ایران حق دفاع از خود تقریبا جایی نداره.

آره
فقط به درد کسایی میخوره که به آخر خط رسیده باشن ( از نظر سنی نمیگم )
مثه کسی که بیخیال زندگی شده باشه و هیچی واسش مهم نباشه
حال میده بگردی دنبال همچین آدمایی و یه باند تشکیل بدی واسه قتل اونایی که مد نظرته .:دی

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
بستگی داره چی باشه ولی من باشم می کشم ! خرجش 70 تومان یه کلت و 50 تومان یه موتور دزدی ! به همین راحتی !
ولی کلا در اسلام ترور حرام هست ( غیر اسلام بعضی ها که همه چیز من جمله آدم کشی حلال هست ) مثلا مسلم می تونست تو خونه هانی که بود عمربن سعد رو بکشه ! ولی اسلام حرام کرده

MD66

Registered User
لایک‌ها
208
برو سایت تبیان پرسش از تبیان رو بزن
بخش مذهبی
سوالات شرعی رو انتخاب کن
مرجع تقلیدتم انتخاب کن

بپرس
البته بهتره تیک ناشناسو هم بزنی
کد و رمز عبور رو یادداشت کن
چند روز بعد برو جوابتو بگیر