برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد خرید زمین

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام دوستان
من قصد خرید زمین جهت ساخت آپارتمان رو دارم ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد زمین ندارم
آگهی ها رو که نگاه میکنم واقعا گیج میشم
یه جا زده 300 متر زمین تو شهرک راه آهن 200 میلیون
یجا زده 200 متری 20 میلیون
اختلاف قیمتا خیلی زیاده
میخواستم بدونم این اختلاف قیمت واسه چیه ؟
1- چه عواملی رو باید برای خرید زمین یا کلنگی برای ساخت و ساز در نظر بگیرم ؟ مثلا تراکم میدن یا نه و ...
2- و اینکه اگه میدونید بگید برای ساخت و ساز غیر از هزینه زمین و ساخت چه هزینه های دیگه رو باید در نظر داشته باشم ؟
ممنون

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
والا تا جایی که من میدونم امکانات رفاهی منطقه مهمه مجوز ساخت مهمه و اینکه مجوز چند طبقه میدن مهمه مثلا یه زمین مجوز m3 داره خوب به طبع ارزونتر از زمینی هست که مجوز m6 داره شرایط تجاری و مسکونی بودن هم در قیمت دخیل هست . اگه موردی بازم یادم اومد میگم:happy:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
مرسی دوست عزیز
حالا این اطلاعاتو از کجا میتونیم بدست بیاریم ؟
حتما باید بریم شهرداری؟

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
مرسی دوست عزیز
حالا این اطلاعاتو از کجا میتونیم بدست بیاریم ؟
حتما باید بریم شهرداری؟

خواهش میکنم . از شهرداری میتونی بگیری و در مورد طبقاتی که میتونی بسازی فکر میکنم سازمان **** مهندسی هم میتونه کمک کنه امکانات رفاهی رو هم میتونی خودت ببینی مثلا دسترسی به خدمات عمومی یا حتی داشتن اب و برق و گاز و فاضلاب و دسترسی به مکانهای عمومی . البته اینم در نظر داشته باش که اینجا ایران هست یکس میگه 10 میلیون یکی میگه 100 میلیون و قیمت کارشناسی شده اصلا ملاک نیست طرف یه موقع 2 میلیون لازم داره میگه یه موقع 0 لازم داره میگه بیست دریغ از اینکه ببینه ایا اصلا ارزش زمینش این مقدار هست یا نه . امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم اگه رفتی واسه جمع اوری اطلاعات در مورد ساخت بپرس ببین در از حیاط میدن یا در از ساختمون که با نقشت جور در بیاد و تمام جزئیات رو بپرس که پشیمون نشی
موفق باشی:happy:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
معمولاً توی این اختلاف قیمت ها تفاوت توی کاربری زمین هست از دید شهرداری ، مثلاً کاربری یه زمین کشاورزی و باغه توی نقشه شهرداری که به شما جواز ساختمون سازیش رو نمیدن :) ولی کاربری یه زمین مسکونی هست توی شهرداری که شما میتونی بسازی + چیزایی که دوستمون فرمودن :)
در ضمن به نظرم اگه از سازندگی ساختمان سر رشته داری و سرمایشم داری الان میتونی موردهای خوبی رو توی مناطق بهتر برای ساخت مشارکتی پیدا کنی :)
موفق باشی

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
از هردوتون ممنونم
آره سر رشته دارم
کارم همینه
ولی فعلا خودم جای دیگه مشغولم و نمیخواستم خودمو درگیر یه پروژه ساخت دیگه بکنم
ولی با صحبتایی که امروز کردم با چند نفر از با سابقه های اینکار و اینکه الان هیچکس 50-50 نمیسازه
به این نتیجه رسیدم هرجور شده من باید سازنده باشم
وگرنه چیزی تهش نمیمونه
به هر حال از شما ممنونم که وقت گذاشتید
واقعا استفاده کردم

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
از هردوتون ممنونم
آره سر رشته دارم
کارم همینه
ولی فعلا خودم جای دیگه مشغولم و نمیخواستم خودمو درگیر یه پروژه ساخت دیگه بکنم
ولی با صحبتایی که امروز کردم با چند نفر از با سابقه های اینکار و اینکه الان هیچکس 50-50 نمیسازه
به این نتیجه رسیدم هرجور شده من باید سازنده باشم
وگرنه چیزی تهش نمیمونه
به هر حال از شما ممنونم که وقت گذاشتید
واقعا استفاده کردم

احتمالا شروع کردی ولی اگر نکردی همون مشارکتی خوبه
شما ریسک روی ملک نداری

بالا