برگزیده های پرشین تولز

سوال های هوش(ببینم کی با هوشه)

STEPS

Registered User
لایک‌ها
26
مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟

مسئله 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟

مسئله 4 - شیب یک طرفِ پشت بام شیروانی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه. اردکی روی این پشت بام تخم گذاشته که تخمش در کمتر از 2 ثانیه به زمین می رسد. تخم مرغ از کدام سمت پرت شده است؟

مسئله 5 - هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند، بازمانده ها را کجا دفن می کنند؟

مسئله 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟

Sashi24

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
227
خیلی قدیمیه :دی

1 - سن خودم
2-5 تا
3- کشتی نوح هست
4-اردک و تخم مرغ :دی
5- بازمانده ها رو دفن نمی کنن
6-یکی دیگه 25 تومان هست خوب

STEPS

Registered User
لایک‌ها
26
چند تا از جواب های شما برادر بالایی درست بود اما بقیه غلط بود

جواب مسئله 1 - راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید " تصور کنید که راننده اتوبوس هستید."

جواب مسئله 2 - همه کلاغ ها ، چون آنها فقط " در شرف پرواز " هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند..( اگر جواب شما 2=3-5 بوده بدانید دوباره محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است.)

جواب مسئله 3 - هیچ . آن نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه موسی ( "چه تعداد " جلوی فکر کردن شما را گرفته است.)

جواب مسئله 4 - سوال اشتباه است. چون وقتی از اردک استفاده شده دیگر نباید از کلمه تخم "مرغ" استفاده شود!

جواب مسئله 5 - آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمه دفن کردن منحرف شده اید در حالیکه آنها "بازماندگان" هستند!

جواب مسئله 6 - یک 25 تومانی و یک 5 تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید 25 تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه 5 تومانی داریم. شما با عبارت " یکی از آنها نباید … " فریب خوردید.

Rex_Kamnia

Registered User
لایک‌ها
81
حالا من یه سوال بهتون میدم با معادله ریاضی هم حل میشه
تو دانشگاه ریاضی عمومی که داشتیم استاد یه سوال شبیه اینو بهمون داد گفت هرکی نتونه اینو در عرض 5دقیقه حل کنه خنگه واین درس نمیتونه پاس کنه بهتر از کلاس بره بیرون و وقت خودشو تلف نکنه

کلاغی از کوبوتری پرسید شما چند نفر هستید کبوتر گفت :ما وما ونیمی از ما ونیمی از نیم ما اگر تو هم با ما شوی وتو به توان سه ضرب در نیمی از نیم ما منهای خودت شوی جملگی 180 نفر می شویم

راهنمایی میکنم از طریق یه معادله چندمجهولی ساده که تو دبیرستان همه خوندن حل میشه میتونید تعداد کبوتر هارو پیدا کنید

Last edited:

Omen_booster

Registered User
لایک‌ها
12
منم یه سوال داشتم :

گوزن شاخ دار بی شاخ و نون چیه؟:D

STEPS

Registered User
لایک‌ها
26
العان دارم میرم جایی. برمی گردم توجیه می کنمتون که کدوم جواب ها غلط بود

PHP:
مثلا کدوم جوابهاشون غلط بود؟

همون هایی که هنوز نذاشتم

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟

مسئله 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟

مسئله 4 - شیب یک طرفِ پشت بام شیروانی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه. اردکی روی این پشت بام تخم گذاشته که تخمش در کمتر از 2 ثانیه به زمین می رسد. تخم مرغ از کدام سمت پرت شده است؟

مسئله 5 - هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند، بازمانده ها را کجا دفن می کنند؟

مسئله 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟

1-
2- هیچی
3- 2 تا (زوج)
4- از هرکدوم از 2 طرف می تونه باشه
5- بازمانده ها که نمردن ! : دی هر وقت مردن هر جا مردن دفن می شن !
6-

4-

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
اعتراف می کنم که گول خوردم !

مسئله اردک هم اشکال منطقی داره و سوال حساب نمی شه !

می ذاشتی همه جواب بدن بعد لو میدادی

الان همه جوابا رو خوندن و می گن چه ساده بود :دی

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
من مثه مرد جواب دادم بقیه هم بیاید مثه مرد جواب بدین !

بالا