برگزیده های پرشین تولز

افزایش انگیزه

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
فکر می کنم موضوع مهم و جالبیه. فعلا این رو داشته باشید:

چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم ، و آن را حفظ کنیم:

انگیزه خیلی وقت ها زودگذر هست. اما دلیل این امر چیه؟ می تونید با انگیزه دادن به خودتون عادت های بد [مثل اعتیاد به کامپیوتر، بازی های ویدئویی و ...] و بدبینی رو فراموش کنید . هنگامی که به این هدف رسیدید، باید حفظش کنید!

به قدم های زیر عمل کنید:

1
m1_Full.jpg
- روی هدف خود متمرکز شوید. هر هدفی مثله درس خوندن، وزن کم کردن، کسب مال و ... . مطمئنا رسیدن به هر هدفی سخته . هروقت حس کردید که ضعیف شدید ( بخاطر اینکه رسیدن به هدف ها خیلی طول کشیده یا نتایج خیلی آروم محقق میشه) فقط راجع به احساس عالی انجام کارتون که پیش روی شماست فکر کنید. بهتر از اون، شما و دیگران وقتی که به اون هدف مهم پیش رو برسید چطور فکر می کنند؟ منتظر چی هستید، شروع کنید!

2
m2_Full.jpg
- با خودتون حرف بزنید. به ذهنتون یادآوری کنید که چقدر موفق بودید. مهم نیست چه چیزی مقابل شماست ،شما به هدف هاتون می رسید . هیچ کس نمی تونه شما رو متوقف کنه. بجای اینکه خودتون رو بخاطر هر آزمون کوچیکی که زندگی جلوتون میزاره سرزنش کنید و پائین بیارید، اون رو یک چالش خوب برای بالا کشیدن خودتون فرض کنید. شما از همیشه قوی تر هستید و دلتون می خواد که همه دنیا این رو بدونه.

m3_Full.jpg
3- عادت های بد رو ترک کنید. چند نفر وقت تلف کن دور و بر خودمون می بینیم؟ خیلی از ما دلمون می خواد یه وب سایت خوب درست کنیم یا یک روش تغذیه جدید رو دنبال کنیم اما بعدش ذهن هامون با ضعف های کوچیک که پیش میاد آلوده میشه. عیبی نداره که یه استراحت کوچیکی بکنیم، اما باید یادمون باشه که چطور به جایی که بودیم برگردیم. حالش رو ندارید؟ قدم اول رو یک بار دیگه بخونید.

4
m4_Full.jpg
- طفره رفتن و به عقب انداختن بسه دیگه. این قوی ترین عادتیه که مارو از رسیدن به هدف هامون باز میداره. اینجور به قضیه نگاه کنید: اگر شما 5 روز دیگه یک امتحان مهم دارید، چرا باید تا روز 4ام صبر کنید تا برید سراغ درساتون؟ باز هم میگم که عیبی نداره که یه استراحت کوچولو بکنید اما شما که نمی دونید چه اتفاقاتی ممکنه تو این روزهای آخر بیفته. کارهاتون رو انجام بدید و فکرتون رو آروم کنید. مطمئنا خیلی از این کار خوشتون خواهد اومد.

5
m5_Full.jpg
- بدبینی چیزی هست که هیچ کدوم ما بهش احتیاج نداریم. وقتی که برخی کارها یکم سخت میشن، ما شروع می کنیم که به مضرات طولانی مدت اون نگاه کنیم " من هیچوقت نمی تونم کاری که اونا کردن رو بکنم، اونا دو برابر من فکر و دانش داشتن تا تونستن همچین چیزی رو بنویسن!". می دونید چیه، همه ما آدمیزاد هستیم که یه مخ، یک قلب و بقیه چیزا رو داریم. اگه بیل گیتس تونست از پله های موفقیت بالا بره، چرا شما نمی تونید؟ اون مثه همه ما شروع کرد: فقیر، جاه طلب و با آرزوی شدید موفقیت.

6
m6_Full.jpg
- یک نقشه بکشید.فرض کنید که می خواهید وزنتون رو کم کنید. احتمالا شنیدید که میگن نباید یک وعده غدایی رو نخورد، چون که این باعث میشه احساس گرسنگی بیشتری کنید و دلتون بخواد بعدا تلافی کنید. چرا هر روز وعده های کوچولویی در طول روز نخوریم و هفته ای یک بار به خودتون یه پاداش درست و حسابی ندید؟ منظور اینکه، انگیزش به معنی جر دادن خودتون برای رسیدن به یک چیز نیست، بلکه کافیه به فکر و بدن خودتون گوش کنید! :)

m7_Full.jpg
7- هرچقدر هم که فکر می کنید کارا خوب پیش میره، همیشه یه چیزی سر راه خواهد بود. چرا این چیزها بین شما و خط پایان قرار می گیره؟ برای اینکه شما سرتون رو بالا بگیرید و اونها رو حل کنید و ازشون چیز یاد بگیرید و قدرتتون زیاد بشه. فرض کنید یه روز مزخرف داشتید و نتونستید کارتون رو به موقع تحویل بدید. خب که چی؟ حالا شما یه درس جدید گرفتید و نقطه ضعفتون رو فهمیدید. مطمئنا میتونید خودتون رو بهتر کنید. به همه نشون بدید که چقدر قدرت دارید!

از این سایت ترجمه کردم:

http://www.ehow.com/how_2084520_increase-motivation-keep.html

اگه استقبال بشه بازم می ترجمم :)

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
... خوب بود اقا روزبه ، فقط یه نمه باید تخصصی تر بحث بشه ، فکر کنم اینجا بر و بچ رو بحث انگیزه برای درس خوندن و حفظ اون بیشتر نیاز دارن .

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
افاقه نکرد
مشکل توی هدف

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
افاقه نکرد
مشکل توی هدف

تایید میشه ....
وقتی نمیدونیم هدفمون چیه ... وقتی سردرگم هستیم و همه فکر و کارمون به بن بست میخوره چطوری باید انگیزه پیدا کنیم خب ؟؟؟؟؟ من که به جایی نرسیدم هنوز ..... :(

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
افاقه نکرد
مشکل توی هدف

تایید میشه ....
وقتی نمیدونیم هدفمون چیه ... وقتی سردرگم هستیم و همه فکر و کارمون به بن بست میخوره چطوری باید انگیزه پیدا کنیم خب ؟؟؟؟؟ من که به جایی نرسیدم هنوز ..... :(

هدف از آرزو Desire میاد. مطمئنا هر کسی یه سری آرزوها داره. اونها رو روی یه تابلوی ذهن کوچولو بکشید. لازم نیست به خودتون فشار بیارید که هدف هاتون رو بنویسید. فقط آرزوهاتون رو نقاشی کنید یا عکسشون رو بچسبونید. اگه این مرحله رو انجام دادید به بقیه اش می رسیم.

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
روزبه میتونم بزارم جایی که حداقل 5-6 هزار نفری بخوننش؟ :D

لینک به سایت اصلی میدم زیرشم مینویسم ترجمه از روزبه

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
هدف از آرزو Desire میاد. مطمئنا هر کسی یه سری آرزوها داره. اونها رو روی یه تابلوی ذهن کوچولو بکشید. لازم نیست به خودتون فشار بیارید که هدف هاتون رو بنویسید. فقط آرزوهاتون رو نقاشی کنید یا عکسشون رو بچسبونید. اگه این مرحله رو انجام دادید به بقیه اش می رسیم.
به پیر به پیغمبر من ندارم
اگرم میخای بگی افسردگی و اینا نه داداش خبری نیست

aliqq

Registered User
لایک‌ها
1
دم شما گرم !

بسی پالس مثبت گرفتیم !

گوود لاک !

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
خیلی عالی بود
دستت درد نکنه
کار پسندیده ای انجام می دی

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
خیلی عالی بود
دستت درد نکنه
کار پسندیده ای انجام می دی

مخلصیم

دم شما گرم !

بسی پالس مثبت گرفتیم !

گوود لاک !

:)

به پیر به پیغمبر من ندارم
اگرم میخای بگی افسردگی و اینا نه داداش خبری نیست

دلت نمی خواد یه صبح رو اینجا شب کنی؟

beach101801.jpg

دلت نمی خواد یه شب پیش این صبح کنی؟

JosieMaran01.jpg

:eek:

روزبه میتونم بزارم جایی که حداقل 5-6 هزار نفری بخوننش؟ :D

لینک به سایت اصلی میدم زیرشم مینویسم ترجمه از روزبه

هرجا خواستی بزار عزیز لینک هم نمی خواد :)

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
عالی بود... مخصوصا اولی .. به اولی نیاز داشتم..:eek:

Last edited:
بالا