برگزیده های پرشین تولز

----(GPS Garmin Etrex Vista)----

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
یکدستگاه جی پی اس حرفه ای دستی گارمین به فروش میرسه

این دستگاه بسیار قوی تر از gpd های مرسوم توی موبایلهاست و کاربرد حرفه ای داره . از امکانات بسیار جالب این دستگاه امکان اتصال مستقیم اون به کامپیوتر و همچنین به گوگل ارت هست . زمانی که هنوز جی پی اس موبایل اونقدر همگانی نشده بود ، من سفرهای جنگل و کوه و دشت رو با این دستگاه میرفتم . جایی که می خواستم برم قبلا گوگل ارت روی نوت بوک 10 اینچی کش می کردم و توی مسیر با اتصال به جی پی اس استفاده می کردم

تفاوت با موبایل :
1 - این دستگاه کاملا مستقل از هر گونه ابزار جانبی دیگه است
2 - با باطری قلمی خوب می تونه تا 2 روز کامل روشن بمونه
3 - قدرت گیرندگی شاید 5 برابر موبایله ، یعنی داخل ساختمون هم کار میکنه ( البته توی زیر زمین شرمنده میشه )
4 - با تمامی نقشه های گارمین کار می کنه ، غیر از اینکه با نرم افزار هایی که روی دستگاه تقدیم می کنم میشه براش نقشه ساخت یا نقشه رو تغییر داد
5 - امکان نویگیت رو به صورت کامل داره ولی حرف نمیزنه و به جای به راست بپیچید سوت میزنه:D
6 - تا 1000 نقطه میشه روی حافظه داخلی و بی نهایت نقطه رو روی کارت حافظه ذخیره کرد
7 - امکان ثبت مسیر پیموده شده رو به کاربرش میده تا حدود 2000 کیلومتر . بعد از اون باید مسیر رو سیو کرد و مجددا از ابتدا شروع به ثبت مسیر کرد
8 - بلوتوث نداره
9 - حداکثر خطا با این دستگاه 1 متر است
مشخصات دیگه:

1-ضد آب
2-صفحه نمایش رنگی
3-قطب نمای مغناطیسی دارد
4-ارتفاع سنج بارومتریک دارد
5-قابلیت اضافه کردن نقشه دارد
6-حافظه داخلی به صورت مموری کارت که یه میکرو اس دی 1 گیگ به صورت هدیه تقدیم میشه
7-محاسبه مساحت دارد
8-فشارسنج دارد
9-گیرنده فوق حساس
10-صفحه نمایش رنگی 176×220 پیکسل
11 - برای کسایی که اهل شکار و ماهیگیری هستن تقویم و امکانات خوبی داره که من باهاش کار نکردم
12 - قطب نما دقیق داره که بدون نیاز به اتصال جی پی اس کار میکنه
13 - ارتفاع سنج که بازهم بدون نیاز به اتصال با ماهواره هست و با اندازه گیری فشار کار میکنه
14 - تریپ کامیوتر بسیار قوی و دقیق با حدود 40 آپشن
15 - جستجوی اماکن و راهها
16 - عدم پشتیبانی از زبان فارسی
17 - برای تمام نقاط دنیا نقشه داره که با یکم گشت و گزار و سرچ میشه نقشه همه جا رو براش پیدا کرد
18 - بدون باطری و با اتصال usb روشن میشه وکار میکنه

مشخصات فیزیکی:
ابعاد فیزیکی:

4.2" x 2.2" x 1.2" (10.7 x 5.6 x 3.0 cm)
صقحه نمایش:

1.3" x 1.7" (3.3 x 4.3 cm)
دقت صفحه نمایش:

176 x 220 pixels
نوع صفحه نمایش:

256 level color TFT
وزن:

5.5 oz (156 g) with batteries
باتری:

2 AA batteries (نداردt included)

ضد آب:

دارد (IPX7)
شناوری روی آب: خیر
گیرنده فوق حساس: بله
ارتباط با کامپیوتر: USB
نقشه و حافظه:
نقشه پایه: دارد
نقشه نصب شده: راه های ایران + تهران و کرج و امارات
قابلیت افزودن نقشه: دارد

پذیرش کارت حافظه: یصورت کارت Micro SD
نقاط مسبر/ نقاط مورد علاقه/ موقعیت: 1000
مسبر 50
لاگ حرکت:

10,000 points, 20 saved tracks
خصوصیت ها:
مسیر یابی اتوماتیک (نوبت به نوبت): دارد
قطب نمای الکترونیک: دارد
ارتفاع سنج : دارد
مناسب برای GeoCaching: دارد
بازی های GPS برای فضای آزاد: دارد
تقویم ماهیگیری و شکار: دارد
اطلاعات ماه و خورشید: دارد
جدول جذر و مد: ندارد
محاسبه مساحت: دارد
قابلیت افزودن نقاط مورد علاقه بصورت سفارشی: دارد
انتقال دستگاه به دستگاه اطلاعات: ندارد
نمایشگر عکس و پخش موسیقی: ندارد

خلاصه یک دستگاه بسیار حرفه ای هست

قیمت پیشنهادی بنده 190 هزار تومان است و برای اطلاع قیمت نوی این دستگاه 270 هزار تومانه
یکعدد رم 1 گیگ به همراه مجموعه کامل نرم افزار های مربوطه به عنوان یه هدیه ناقابل به خریدار تقدیم میشه
برای کسایی که جی پی اس رو فقط برای مسیریابی و رسیدن به مقصد و کاربرد شهری استفاده می کنن موبایل کاملا کفایت میکنه و این دستگاه بیشتر به درد کسایی می خوره که می خوان آف رود بازی کنن یا به کوه و جنگل بزنن یا استفاده های مهندسی مثل محاسبه مساحت زمین و غیره دارن

ضمن اینکه هر گونه اسپم و پیشنهاد بی شرمانه آزاد است ، خوشحال میشم اگه کسی سئوالی داره یا می خواد اطلاعاتش رو اضافه کنه ، در خدمتش باشم

Last edited:

eleboys

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی دوست دارم یکی از اینا داشته باشم هرچند که فکر کنم هیچ وقت استفادش نکنم (شاید یروز آفرود بازی کردیم)
ممکنه بگید چند وقته کار کرده دستگاهتون؟؟
دلیل فروشتون رو هم میگید؟
روم به دیوار روم به دیوار گلاب به روتون قیمت من خیلی بی شرمانست.... حالا شما اینارو جواب بده تا ببینیم :\

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
خیلی دوست دارم یکی از اینا داشته باشم هرچند که فکر کنم هیچ وقت استفادش نکنم (شاید یروز آفرود بازی کردیم)
ممکنه بگید چند وقته کار کرده دستگاهتون؟؟
دلیل فروشتون رو هم میگید؟
روم به دیوار روم به دیوار گلاب به روتون قیمت من خیلی بی شرمانست.... حالا شما اینارو جواب بده تا ببینیم :\

سلام

اولا که قیمت بی شرمانه ات رو با خیال راحت بگو .. شاید دوست داشته باشم به عنوان یه هدیه ناقابل تقدیمت کنم
دلیل فروشم اینه که الان یه کم پیر شدم و اصلا حال و حوصله کوه و دشت و بیابون ندارم و ضمنا هر جا میرم با ماشین میرم بدون اینکه یه ذره از آسفالت خارج بشم:lol: و موبایلم کارم رو راه میندازه . ضمن اینکه قبلا کاری داشتم که فقط با این ابزار می تونستم انجامش بدم و کارم تموم شده .
اون دوره ای هم که زیاد ازش استفاده می کردم نقشه درست و حسابی نداشت و یه بار سمت جلفا زدیم به بیابون و گم شدیم خلاصه طول و عرض رو با دستگاه می خوندیم و با خط کش روی نقشه جامون رو پیدا کردیم تا تونستیم برگردیم

دستگاه هم از سال 1386 خریدمش به قیمت 380 تومان که اون موقع 30 تومان بابت نقشه دادم

eleboys

Registered User
لایک‌ها
0
قربونت. خیلی لطف داری. اما بی خیال نمی گم. آخه اگر بگم می گی برو داداش با 100 تومن بهت ساعت کامپیوتری هم نمی دن :پی (وصع ما همین قدره) ولی یکی رو میشناسم که این اواخر دنبال جی پی اس بود همین الان باهاش تماس میگیرم شاید هنوز نخریده باشه.

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
قربونت. خیلی لطف داری. اما بی خیال نمی گم. آخه اگر بگم می گی برو داداش با 100 تومن بهت ساعت کامپیوتری هم نمی دن :پی (وصع ما همین قدره) ولی یکی رو میشناسم که این اواخر دنبال جی پی اس بود همین الان باهاش تماس میگیرم شاید هنوز نخریده باشه.

به هر حال من فروشنده هستم و بال ترین قیمت که 100 باشه شما دادید
اگه تا پس فردا یعنی 48 ساعت پیشنهاد بهتری نبود و شما هم روی پیشنهادتون بودید تقدیم میکنم

tehran_iran

Registered User
لایک‌ها
0
به هر حال من فروشنده هستم و بال ترین قیمت که 100 باشه شما دادید
اگه تا پس فردا یعنی 48 ساعت پیشنهاد بهتری نبود و شما هم روی پیشنهادتون بودید تقدیم میکنم

GARMIN GPSMAP 76CSX مدلش همینه؟؟

اگر همین باشه پارسال نوش 150 بود من نخریدم چه چیزی تو مایه های GPS های جاوا سونی اریکسون بود

اصلا نقشه هاش کیفیت نداره

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
GARMIN GPSMAP 76CSX مدلش همینه؟؟

اگر همین باشه پارسال نوش 150 بود من نخریدم چه چیزی تو مایه های GPS های جاوا سونی اریکسون بود

اصلا نقشه هاش کیفیت نداره

به هر حال اینجا اسپم و پیشنهاد بی شرمانه آزاده :lol:

فقط جهت اطلاع این دوست گلم عرض می کنم

نقشه های استاندارد گارمین کاملا- وکتور - است یعنی اصلا چیزی به عنوان کیفیت توی نقشه های وکتور معنی نداره - اون اسمارت کامه که نقشه بیت مپ روش نصب می کنن
همین الان اغلب گوشی های مجهز به GPS روی نرم افزار و نقشه های گارمین کار میکنه

شما هم اگه نوی این دستگاه یعنی eTrex Vista HCx رو به قیمت پارسال که 150 بوده و لابد امسال 140 هست سراغ دارید بنده همین لحظه 5 عددش رو خریدارم- چون می دونم شرکت وارد کننده این دستگاه حداقل 190 از من می خره و خودش به اسم 270 تومن با مموری و نقشه به شما 340 می فروشه
این لینک هم جهت شفاف سازی اذهان عمومی .. این شرکت از معتبر ترین ارائه کننده های تجهیزات نقشه برداریه

فروشگاه اینترنتی مپ شاپ

tehran_iran

Registered User
لایک‌ها
0
به هر حال اینجا اسپم و پیشنهاد بی شرمانه آزاده :lol:

فقط جهت اطلاع این دوست گلم عرض می کنم

نقشه های استاندارد گارمین کاملا- وکتور - است یعنی اصلا چیزی به عنوان کیفیت توی نقشه های وکتور معنی نداره - اون اسمارت کامه که نقشه بیت مپ روش نصب می کنن
همین الان اغلب گوشی های مجهز به GPS روی نرم افزار و نقشه های گارمین کار میکنه

شما هم اگه نوی این دستگاه یعنی eTrex Vista HCx رو به قیمت پارسال که 150 بوده و لابد امسال 140 هست سراغ دارید بنده همین لحظه 5 عددش رو خریدارم- چون می دونم شرکت وارد کننده این دستگاه حداقل 190 از من می خره و خودش به اسم 270 تومن با مموری و نقشه به شما 340 می فروشه
این لینک هم جهت شفاف سازی اذهان عمومی .. این شرکت از معتبر ترین ارائه کننده های تجهیزات نقشه برداریه

فروشگاه اینترنتی مپ شاپ

اگه کیفیت معنا نداره آدم سرشو از پنجره ماشین میکنه بیرون از مردم سوال میکنه:D:D

این جا رو هم شما نگاه کنید شاید بتونید تاجر gps بشید 175 بخرید 340 بفروشید کاسبی از این بهتر چی میخواهید؟

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...fe6d33b&itemid=380245007071&ff4=263602_263622

در مورد نقشه هم فکر میکنم نرم افزار های web update و map source مال شرکت گارمین باشه :lol:

Last edited:

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
بلوتوث و اینترنت نداره مشکلی پیش نمیآد؟

mahan110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست من
می خواستم بدونم کشور تولید کننده دستگاه شما کجاست؟
ممنونم:)

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
اگه کیفیت معنا نداره آدم سرشو از پنجره ماشین میکنه بیرون از مردم سوال میکنه:D:D

این جا رو هم شما نگاه کنید شاید بتونید تاجر gps بشید 175 بخرید 340 بفروشید کاسبی از این بهتر چی میخواهید؟

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...fe6d33b&itemid=380245007071&ff4=263602_263622

در مورد نقشه هم فکر میکنم نرم افزار های web update و map source مال شرکت گارمین باشه :lol:

من مخلصتم

منظورم از اینکه کیفیت معنا نداره این نبود که نقشه های گارمین بی کیفیته ..
البته من دارم درس پس میدم و اطلاعاتی که حتما شما و باقی دوستان میدونن عرض می کنم. ما 2 تا استاندارد تصویری داریم که یکیش بیت مپه و یکی هم وکتور .. استاندارد وکتور که نقشه های گارمین و نوکیا به این شکلکه ، با زوم کردن مثل نقشه های تصویری نقطه نقطه یا عامیانش پیکسل نمیشه .. شاید من مظورتو درست نگرفتم که جواب درست روندادم
وگرنه کیفیت نقشه گارمین کاملا نظر هر استفاده کننده ای رو تامین میکنه
نکته جالب دیگه هم که توی پست اول عرض کردم اینه که بیشتر نقشه های گارمین کاملا اپن سورس هست .. یعنی غیر از اینکه شما می تونین هر تغییری که دلت خواست روی نقشه ها بدی .. نقشه هر جایی رو هم که بخوای میشه براش پیدا کرد و از فرمت های نقشه سازی و اتوکد هم میشه براش نقشه ساخت

یه نکته دیگه هم اینکه خیلی از دوستایی که جی پی اس موبایل دارن روی همین نقشه های گارمین کار میکنن یعنی نقشه گارمین گوشی موبایل هیچ فرقی با دستگاه دستی جی پی اس نداره و نرم افزار رابط هر دوتاشون میتونه مپ سورس که شما فرمودی باشه

دوستی که پرسیده بود نداشتن بلوتوث و امکان اتصال به اینترنت مشکلی ایجاد نمی کنه :

تنها امکان اتصال این دستگاه usb هست .. و البته نیازی هم برای اتصال به اینترنت وجود نداره چون نقشه رو میریزی و دستگاه بدون نیاز به هر گونه ارتباط برات کار میکنه و چیزی هم برای آپ دیت وجود نداره
اگر بلوتوث داشت آره امکان خوبی بود ولی با یو اس بی هم مشکلی پیش نمیاد غیر از اینکه توی ماشین یه سیم توی دست و پا هست اگر بخوای آفلاین به گوگل ارت وصل بشی

دستگاه ساخت تایوان هست تحت لیسانس آمریکا

راستش من هم جدی فکر نکردم که اینجا ممکنه برای این دستگاه خریدار باشه و فردا دستگاه رو برای فروش به 3 تا شرکتی که کارشون گارمین هست می برم .. ولی گفتم شاید کسی که همچین چیزی لازم داشته باشه اتفاقی اینجا رو ببینه یا حداقل چند نفری که راجع به این سیستم اطلاعی ندارن ، آشنا بشن

و یه مطلب جدی : اگه با قیمتی که گفتی سراغ داری یه پ خ به من بده

tehran_iran

Registered User
لایک‌ها
0
GARMIN GPSMAP 76CSX این مدل رو داشت میگم پارسال میداد 150 من نخریدم

البته خودش گفت نقشه ایران رو نداره و یکی دو مدل دیگه معرفی کرد

آدرس هم مجتمع کامپیوتر ایران طبقه اول از پله برقی که میرید بالا سمت راست یه مغازه هست که گوشی های

آیمیت و لوازم جانبی پشت ویترینش داره انواع gps هم موجود داره از این مدل بهتر هم شما میتونید

garmin nuvi سری 200 رو بخرید هم قابلیت استفاده در داخل ماشین رو داره هم کیفیت نقشه ها بالا هست

touch screeen هم هست قیمتش هم از 150-160 تومن هست به بالا

garminNuvi250W-thumb.jpg

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
GARMIN GPSMAP 76CSX این مدل رو داشت میگم پارسال میداد 150 من نخریدم

البته خودش گفت نقشه ایران رو نداره و یکی دو مدل دیگه معرفی کرد

آدرس هم مجتمع کامپیوتر ایران طبقه اول از پله برقی که میرید بالا سمت راست یه مغازه هست که گوشی های

آیمیت و لوازم جانبی پشت ویترینش داره انواع gps هم موجود داره از این مدل بهتر هم شما میتونید

garmin nuvi سری 200 رو بخرید هم قابلیت استفاده در داخل ماشین رو داره هم کیفیت نقشه ها بالا هست

touch screeen هم هست قیمتش هم از 150-160 تومن هست به بالا

garminNuvi250W-thumb.jpg

این مدلی که معرفی کردی دستگاه بسیار خوبیه
اما از همه نظر با اونی که من تاپیک زدم فرق داره
به نظر من اگه از سایز ال سی دی بگزریم موبایل بهتر از اینه به خصوص وقتی که فقط نویگیت لازم داشته باشیم

ولی یه کمک به من بکن .. من هنوز نفهمیدم منظورت از کیفیت بالا و پایین چیه ؟

tehran_iran

Registered User
لایک‌ها
0
این مدلی که معرفی کردی دستگاه بسیار خوبیه
اما از همه نظر با اونی که من تاپیک زدم فرق داره
به نظر من اگه از سایز ال سی دی بگزریم موبایل بهتر از اینه به خصوص وقتی که فقط نویگیت لازم داشته باشیم

ولی یه کمک به من بکن .. من هنوز نفهمیدم منظورت از کیفیت بالا و پایین چیه ؟

اصلا قابل مقایسه با موبایل نیست آنتن داخلی بسیار قوی داره

کیفیت نقشه ها برداری نیست به قول خودتون bitmap هست

قابلیت نمایش نقشه های سه بعدی رو داره

هم میشه همراه استفاده کنید هم میتونید داخل ماشین نصب کنید

قابلیت voice رو داره

رزولوشن صفحه 320 x 240 هست

lcd دستگاه تاچ 5.2 هست

پردازندشم 333 Mhz هست

دستگاه شما کدومش از این بالاتر هست؟

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
اصلا قابل مقایسه با موبایل نیست آنتن داخلی بسیار قوی داره

کیفیت نقشه ها برداری نیست به قول خودتون bitmap هست

قابلیت نمایش نقشه های سه بعدی رو داره

هم میشه همراه استفاده کنید هم میتونید داخل ماشین نصب کنید

قابلیت voice رو داره

رزولوشن صفحه 320 x 240 هست

lcd دستگاه تاچ 5.2 هست

پردازندشم 333 Mhz هست

دستگاه شما کدومش از این بالاتر هست؟

وای که گیر دادی به من:lol:

نقشه برداری 100 بار بهتر از نقشه بیت مپه از هر بپرسی میگه .. نقشه بیت مپ ایراد بزرگی داره که پیکسلیه
همه دستگاهها نقشه سه بعدی نشون میده ضمنا دستگاه من و اینی که معرفی کردی هر 2 از یک استاندارد نقشه که وکتور هست استفاده می کنن
دستگاه من به خدا اصلا خراب و بد

نویگیتور و جی پی اس مهندسی خیلی فرق دارن
نویگیتور فقط مسیر یابه که با استفاده از گیرنده جی پی اس مسیر رو برات محاسبه می کنه
دستگاه من همین کار رو می کنه ولی voice نداره
صفحه نمایش کوچیک تر داره و تاچ نیست
ولی این کارها رو می کنه که معمولا نویگیتور ها انجام نمیدن :

ضد آب
قطب نمای مغناطیسی
ارتفاع سنج بارومتریک
قابلیت اضافه و ویرایش کردن نقشه
محاسبه مساحت
گیرنده فوق حساس یعنی زیر سقف کار میکنه
تقویم مخصوص شکار و ماهیگیری
تریپ کامیوتر بسیار قوی و دقیق با حدود 40 آپشن
بدون باطری و با اتصال usb روشن میشه وکار میکنه و با 2 تا قلمی سونی 2500 میلی آمپر اصل 2 روز روشن می مونه
دستگاه من رو میشه به گردن آویزون کرد بری توی بیابون مثل موبایل ولی اگه اینو به گردنت بندازی میشی مثل بیلبرد
لاگ دقیق حرکت
اطلاعات دقیق موقیت ماه و خورشید
محاسبه مساحت
اتصال و مسیر یابی روی گوگل ارت و چند نرم افزار دیگه
امکان تعیین مسیر رفت و برگشت دقیق برای کوهنوردی

من اینا رو عرض کردم ولی مقایسه اینا مثل مقایسه اسکانیا با بنزه .. جفشون شاید 100 ملیون باشن ولی این یه استفاده داره و اون یکی یه استفاده دیگه
من خوش حال میشم که داریم با هم رفیق میشیم

M.a.z.i.y.a.R

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزی چند تا سوال(من وقت نداشتم همه ی پستها رو بخونم ببخشید اگه سوالم تکراریه)
باطریش با کار مدام چند ساعت دووم میاره؟
نقشه هاش چند وقت به چند وقت آپدیت میشن؟
پول هم واسه آپدیت نقشه ها باید داد؟
از چه طریقی نقشه ها اپ میشن
ممنون

hadicg

Registered User
لایک‌ها
14
الان نوکیا مپ با نقشه های محشرش دیگه دست گارمین رو کاملا بسته جدیدا هم نقشه شهرهای بزرگ ایران رو و جاده ها هم که اضافه شده و مسیریاب سخنگو به زبان شیرین فارسی و کلی امکانات دیگه
کمتر کسی با همه این امکانات در داخل یه گوشی موبایل دنبال دستگاه جی پی اس میره

eleboys

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان گرامی دقت کنید این جی پی اس از اون جی پی اسا نیستشا!!! این مدلا فرق فوکولن!!! بابا اینا یجورایی کاربرد مهندسی، گردش گری داره... اونایی که شما میگید نویگیتوره! البته اون نویگیتور ها تا یه جاهایی خیلی از قابلیت های اینارو داره و برای افرادی که استفاده های خاص ندارن اونا خیلی بهتره.

داداش من هنوزم پایه خریدما ;)

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
دوستان گرامی دقت کنید این جی پی اس از اون جی پی اسا نیستشا!!! این مدلا فرق فوکولن!!! بابا اینا یجورایی کاربرد مهندسی، گردش گری داره... اونایی که شما میگید نویگیتوره! البته اون نویگیتور ها تا یه جاهایی خیلی از قابلیت های اینارو داره و برای افرادی که استفاده های خاص ندارن اونا خیلی بهتره.

داداش من هنوزم پایه خریدما ;)

خیلی ببخشید
یه کار اورژانسی و بیمارستانی برام پیش اومده بود
دوست عزیزم شمارمو رو برات پ خ کردم

این دستگاه باطری قلمی می خوره ، من از سونی شارژی 2500 میلی آمپر اصل استفاده می کردم و بسته به عوامل محیطی و جوی و تنظیمات ( روشنایی صفخه نمایش ، حالت نویگیت ، داخل و خارج ساختمون یا هوای ابری و ... ) حداقل 30 و حداکثر 48 ساعت روشن بود و من روش 3 روز کاری یعنی فقط شبها که می خوابی خاموشش کنی حساب می کنم

راجع به آپدیت نقشه ها نمی دونم چی بگم
اگه نقشه های ایران رو بخری که شرکتش میگه هر چند ماه یه بار آپدیت می کنه اما چون گارمین یه فورمت استاندارد نقشه است و نقشه هاش برای همه قابل ویرایشه نقشه های جدید زود به زود میاد و فرمت نقشه هاش با گارمین روی گوشی های موبایل کاملا یکسانه . و ضمنا باز هم به دلیل راحتی ساخت نقشه های گارمین خیلی ها میان و نقشه محل زندگی خودشون رو میسازن و برای آپ در اختیار دیگران میزارن مثلا می تونین به نقشه های گارمین ساخت بچه های خلاق موبایلستان . نت سر بزنین

برای آپدیت نقشه ها اگه راه عادیشو بری میتونی از شرکت خرید کنی و اونا بر اساس خرید اولیه برات آپ دیت می کنن ولی من خودم هیچ وقت برای نقشه هزینه نکردم .. نقشه ها رو دانلود کردم و ریختم روی دستگاه

نقشه ها از طریق کابل یو اس بی و با نرم افزار map source و یا نرم افزار های زیادی که نمونه هاش توی نت فراوونه روی دستگاه ریخته میشه . من چون حوصله لایسنس و این حرفا رو ندارم از img2gps 281 و SendMap استفاده میکنم

در ضمن نوکیا مپ توی زمینه نویگیت در ایران واقعا عالی و کامل هست ولی تفاوت این دوتا رو با یه مطالعه پست های این تاپیک متوجه میشید
سری قدیمی تر این دستگاهها اصلا چیزی به نام نقشه ندارن و فقط 2 تا عدد مربوط به طول و عرض جغرافیایی اعلام می کنن
سری حرفه ای تر این دستگاه که تا 35 میلیون تومن هم میرسه توی پایگاه های خاصی جهت مثلا نقشه برداری برای راه آهن نصب میشن و چند ساعت ثابت میمونه و یکسری ثابت ها و متغیر ها رو ثبت میکنه تا بشه با دقت چند سانت نقشه برداری رو انجام داد

arani_ali

Registered User
لایک‌ها
69
عکسهای خود دستگاه رو توی پست اول گزاشتم

برای چند تا دوستی که برام پی ام گزاشتن یه نکته رو عرض کنم :

ببینید اگه حس ماجراجویی ندارید و برای استفاده های معمولی و نویگیت می خواهید این دستگاه رو بخرید پیشنهاد من اینه که با 250 هزار تومن برید و یه گوشی 5800 نوکیا بخرید و حاشو ببرین :D
برای مصرف کننده عادی و کسی که توی شهر این طرف و اون طرف میره و فقط مسیر یابی می خواد و نیازی به گوگل ارت یا نرم افزار های کامپیوتری مرتبط با جی پی اس نداره بهترین انتخاب OVI map Nokia هست

خیلی حال میده آدم تو پست فروش خودش ، واسه خودش از خودش اسپم در کنه :lol:

بنده برای تحویل حضوری در تهران درخدمت هستم

Last edited:
بالا