برگزیده های پرشین تولز

گزارشی خواندنی از بینی بازیگران سینما

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
نشریه ایران دخت در پرونده ای ویژه به بررسی سوژه عمل جراحی بین هنرمندان سینما پرداخته است.
در این پرونده ویژه آمده است: در بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی – تاریخی دیدن چهره شخصیت‌های تاریخی با بینی عمل کرده ملموس نیست و بارها شاهد آن بودیم که کارگردانی در پی بازیگری است که بینی‌اش عمل کرده نباشد.
این نشریه در ادامه می آورد: زمانی بینی عمل کرده در بین خانم‌ها بیشتر رواج داشت و در بین آقایان کمتر. در این چند سال اخیر تعداد آقایان هم بیشتر شده است. اما قبول کنید ظرافت زیاد هم برای آقایان زیبا نیست!
سپند امیرسلیمانی، امین حیایی و میکاییل شهرستانی جزو بازیگرانی هستند که با وجود اینکه کاملا مشخص است بینی‌شان عمل شده اما در چهره‌شان عادی جلوه می‌کند و تناسب آن، برهم نخورده است. معمولا آناتومی ‌زیبایی صورت به ۳ دسته ثلث فوقانی، ثلث میانی و ثلث تحتانی تقسیم می‌شود که همگی باید هم اندازه هم باشند. یوسف مرادیان با وجود چهره‌ای کاملا خوش‌تیپ، جراحی بینی‌اش این تناسب را کمی ‌برهم زده و با وجود اینکه بینی‌ایی کوچک و ظریف دارد اما این ظرافت با چهره کاملا سازگار است.
امید زندگانی بینی‌اش بسیار صاف و سر بالاست که این همان ظرافت است که با دیگر اجزای صورت تناسبی ندارد. کمتر کسی چهره پیش از عمل او را به خاطر می‌آورد اما به هر حال امید زندگانی را با همین چهره می‌شناسیم.

حمید گودرزی، حامد کمیلی و امین زندگانی، با وجود اینکه بینی‌شان جراحی شده اما کاملا مشخص است که نه صرف کوچک کردن و تراشیدن بلکه اصلاحاتی روی آن صورت گرفته و خلاصه تابلو نیست.

برزو ارجمند پیش تر با وجود اینکه بینی کامکلا بزرگی داشت اما باید پذیرفت که در چهره‌اش به عنوان یک عیب خودنمایی نمی‌کرد و اگر عمل نمی‌شد بهتر بود چراکه بینی او هم همانند امید زندگانی بسیار صاف و تراشیده است.

و اما بینی عمل شده حسام نواب‌صفوی، نه‌تنها به صورتش نمی‌آید، بلکه بسیار زنانه، کوچک و سربالاست و قطعا به او کمک نمی‌کند که چهره جذاب الویس پریسلی را برایش به ارمغان بیاورد.

برخی‌ها نه‌تنها با بزرگی بینی‌شان مشکلی ندارند بلکه آن را بخشی از کارکتر چهره خود می‌دانند و به قول مهران رجبی، بینی بزرگش، تعادلی در او ایجاد می‌کند. به‌طور مثال اگر یوسف صیادی بینی‌اش را عمل کند، دیگر یوسف صیادی نیست مثل امیر نوری یا رابعه اسکویی که اگر لاغر شوند بهتر است اسم‌شان را هم عوض کنند.
علیرضا خمسه اگر بینی‌اش را جراحی کند، قطعا باید به فکر دیگر جراحی‌های زیبایی صورت نیز باشد.
فرهاد آئیش و رضا کیانیان، بینی بزرگی دارند اما بدون آن بینی دیگر خودشان نیست و کارکتر چهره‌شان تغییر می‌کند.

مسعود کرامتی و داریوش فرهنگ بینی‌های کاملا بزرگ و گوشتی دارند. اما واقعا اگر بینی‌شان کوچک می‌شد، زیباتر بودند؟
ارژنگ امیرفضلی و جواد رضویان، برای ایفای نقش‌های طنز به بینی بزرگشان احتیاج دارند.

برادران ارجمند، داریوش و انوشیروان نیز بینی‌شان نسبت به صورت‌شان بزرگ است. البته این بینی در صورت داریوش ارجمند به او کمک می‌کند که چهره‌ای پرصلابت و قدرتمند به خود گیرد و حس مردی خشن و گاه سنتی و یک دنده را به خوبی بروز دهد.
به هر حال طبیعت آقایان همیشه با خانم‌ها متفاوت است، بیشتر خانم‌ها در پی بینی عروسکی و قشنگ می‌گردند که وقتی در آیینه بدان می‌نگرند به تنهایی نیز زیبا باشد.

فلور نظری و آرام جعفری پیش‌تر بینی‌های بزرگی نداشتند، اما با جراحی بینی و تبدیل‌اش به بینی عروسکی، فاصله بینی تا لب‌شان کمی‌ بیشتر شده و در مجموع چهره‌شان تغییر بسیاری کرده.

کتایون ریاحی در دهه ۶۰ جزو مطرح‌ترین چهره‌های سینمای ایران بود. به‌خصوص اینکه چشمان رنگی او پس از فریماه فرجامی‌، چهره او را بیش از دیگران مطرح می‌کرد. پس از جراحی بینی هرچند تناسب بین اندام‌های صورتش بیشتر شد اما تفاوت آنچنانی با سابق‌اش نداشت جز اینکه در کلوزآپ‌ها جای تیغ جراحی و تفاوت بین بخش‌های چپ و راست بینی‌اش دیده می‌شود.
سیما تیرانداز و شهره سلطانی بینی عمل کرده معمولی دارند و با صورت‌شان تناسب کامل دارد. نه بسیار کوچک و نه عروسکی است.

لادن طباطبایی و بهنوش بختیاری جزو بازیگرانی هستند که بیش از دیگر نقاط صورت‌شان بینی‌شان به چشم می‌خورد. اما به هر حال از ابتدا چهره‌شان با همین فرم در ذهن‌ها جا افتاده است.
عاطفه رضوی نیز در اولین فیلم‌هایش بینی عملکرده نداشت. بینی‌اش بزرگ بود اما کاملا بر چهره‌اش نشسته بود. پس از جراحی بزرگی بینی تغییری نکرد اما سر بالا شد.

هانیه توسلی نیز جزو بازیگرانی است که جراحی بینی در چهره‌اش محسوس نیست و بزرگ جلوه می‌کند.
الناز شاکردوست و بهنوش طباطبایی اجزای صورت ظریفی دارند و بینی‌شان نیز بسیار ظریف عمل شده و کاملا با چهره‌شان هماهنگ است.

کمند امیرسلیمانی بینی کوچکی داشت و با ظرافت چهره‌اش سازگار اما چرا چنین تغییری داد را باید از خودش پرسید.
افسانه بایگان بیشترین حضورش در تصویر با بینی عمل نکرده بود. بینی‌اش بزرگ اما زنانگی و جذابیت‌اش کاملا نمایان بود. به هر حال پس از جراحی فوکوس بیشتر روی دندان‌هایش است.

حدیث فولادوند نیز جزو آن دسته از بازیگرانی بود که با جراحی بینی‌اش تناسب بین اندام صورت‌اش را از دست داد و چهره معصوم و ملیحی که اغلب در بازی‌هایش دیده می‌شد را تحت تاثیر قرار داد. پیش‌تر بینی‌اش بزرگ بود اما در مجموع چهره‌اش مطلوب‌تر از پس از عمل.

نگار فروزنده چشمانی درشت دارد و بینی اصلی‌اش به غرور چهره‌اش کمک می‌کرد اما پس از جراحی شخصیت چهره‌اش تغییر کرد و به یک زن پرجنب‌وجوش، گاهی شوخ‌طبع و گاهی شیطون تبدیل شد. اما حقیقتا بینی قبلی‌اش بیشتر با چهره‌اش سازگار بود.

آزیتا حاجیان چهره کاملا جذاب و شیرینی دارد. بینی‌اش عمل کرده نیست بلکه در نماهایی کاملا بزرگ هم جلوه می‌کند اما آزیتا حاجیان همین است و ما چهره‌اش را کاملا دوست داریم.

مریم امیرجلالی زن درشت‌اندام با بینی کمی ‌بزرگ و بلند است اما همین فرم اوست که به کارکتر بازی‌هایش کمک می‌کند.

ایران دخت در ادامه با ناموفق ترین عمل بینی اشاره می‌کند و می‌نویسد: صبا کمالی با چهره ملیح و ظریف‌اش که در سریال پس از باران بسیار محبوب بود، چنین تغییرات اساسی در صورت‌اش ایجاد کرد و او را از یک دختر شاد و سرزنده به چهره‌‌ای کاملا عبوس و عنق مبدل کرد؟ بینی‌اش کوچک بود و کاملا مناسب صورت‌اش

آرمین

Registered User
لایک‌ها
3
خوب یعنی حالا نریم بینی مون رو عمل کنیم؟؟؟
باشه نمیریم

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
منو بگو نشستم همشو خوندم !:D
افسانه بایگان گند زده به دماغش !
دماغش شبیهه این شده ::D
key_edna.jpg

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
فکر نمی کنم همشون درست باشه !

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
فکر نمی کنم همشون درست باشه !
نظریه شخصیه اما بد هم نگفت

من میخواستم برم عمل کنم بعد از خوندن این مطلب پشیمون شدم

من احساس میکنم دگرگون شدم و تحولی عظیم منو فرا گرفت

بچه ها به نظرتون من با همین دماغ بازی کنم بهتره یا عمل کنم؟ مدلشم بگید

این چونم خوبه یا اونم عمل کنم ؟

قربون شما / حجت

آرمین

Registered User
لایک‌ها
3
همینجوری خیلی خوشگلی
یه تار موت به صد تا از این بازیگر نماها میرسه

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
همینجوری خیلی خوشگلی
یه تار موت به صد تا از این بازیگر نماها میرسه
اخ قربون دهنت

اینو به این کارگردان های مشنگ ایرانی بگو

اصلا به من نقش نمیدن

از بس رفتم هالیوود بازی کردمو برگشتم پا برام نمونده

قربونت یکمی دیگه تعریف کنین میشم الویس پریسلی

قربونت / حجت

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(137).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(188).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(140).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(116).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(136).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(218).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(135).gif
TAEL_SmileyCenter_BMC%20(138).gif

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
این مجله ایران دخت رو که نا مروتا زدن توقیف کردن . :eek::blink:
سایتی چیزی داره ؟ کسی ارشیشوشو داره :happy:

Octavarium

Registered User
لایک‌ها
0
اصلا یکی از دلایلی که به مهران رجبی بازی می دن همین دماغشه.

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
اصلا یکی از دلایلی که به مهران رجبی بازی می دن همین دماغشه.
اگه اینطوری باشه پس من باید پرکارترین بازیگر سینمای دنیا بشم :D
جلوی من و دماغم ، مهران رجبی که عددی نیست :king:

Atomic

Registered User
لایک‌ها
2
شاید جاش اینجا نباشه اما این خانم یکی از خواننده های قدیمی و هنرپیشه های معروف آمریکا به نام باربارا استریسند هست که دماغش را خیلی دوست داره. به قول یکی از مجری های خارجی تنها هنرپیشه های هست که دماغش 2 ثانیه زودتر از خودش وارد اطاق میشه.

Barbra_Streisand_49.jpg

album-the-movie-album.jpg

بالا