برگزیده های پرشین تولز

اتصال به اینترنت با استفاده گوشی و وایرلس لپ تاپ

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیا ممکنه بتونم از اینترنت ADSL لپ تاپم به صورت وایرلس برای گوشیم استفاده کنم ؟

لپ تاپم وایرلس و ADSL داره

گوشیم نوکیا 5800 هستش

BoldGirl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لپ تاپم وایرلس و ADSL داره

ببخشید من درست متوجه نشدم که این جمله یعنی چی؟
یعنی شما برای ADSL مودم وایرلس دارید؟
اگه این باشه بله می تونید
که برای set کردن wlan گوشیتون هم اگه خواستید می تونید به اینجا مراجعه کنید:
http://www.nampblog.com/2009/01/set-wlan-wireless-local-area-network-in.html

ولی اگه منظورتون اینه که مودم وایرلس نیست و لپ تاپ بصورت LAN به مودم وصل شده و لپ تاپتون وایرلس داره باید
بگم راهی نیست. یا لااقل من فکر نمی کنم راهی باشه.

Last edited:

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
برید به Network Connections ویندوز (Change adapter settings تو سون و ویستا). روی کانکشنی که اینترنت ازش میاد راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید و از پنجره باز شده برید به زبانه Sharing. هر چی مربع هست تیک بزنید و اگر یه لیست کشویی هم اونجا بود توش کانکشن وایرلستون را انتخاب کنید. OK کنید. حالا:

حالا باید یه کانکشن وایرلس دوطرفه (ad-hoc) بسازید. چون من خودم ویندوز سون دارم برای سون را می گم بقیه ویندوزها هم تو گوگل سرچ کنید آموزش هاش هست. مثلا اینو برای ویندوز xp سرچ کنید: create ad-hoc network in windows xp

بریم سر آموزش: Network and sharing center را از تو کنترل پنل باز کنید. Manage wirelss networks را باز کنید. Add را از تو نوار بالا بزنید. Create an ad-hoc network را بزنید. Next را بزنید. Network Name را به صورت انتخابی وارد کنید. Security-type همون WPA2-Personal باشه و در باکس Security Key هم رمزی برای شبکه تون انتخاب کنید. Save this network را تیک بزنید و Next و بعد هم Close.

حالا با گوشیتون می تونید شبکه ای که ایجاد کردید ببینید. می تونید بهش کانکت بشید. البته تنظیمات IP وایرلس گوشی را هم به این شکل باید تنظیم کنید:

اگر ویندوزتون سون بود:
IP: 192.168.137.2
Netmask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.137.1
DNS 1: 8.8.8.8
DNS 2 : 8.8.4.4
حواستون باشه که دو تا قسمت به نام DNS باید داشته باشی وگرنه اسمشون لزوما DNS 1 و DNS 2 نیست.

اگر ویندوزتون XP بود:
IP: 192.168.0.2
Gateway: 192.168.0.1

برای ویستا هم چون تجربه کار کردن باهاش را نداشته ام هر دو را امتحان کنید ببینید با کدوم گوشی می تونه از اینترنت استفاده کنه.

در ضمن بعد از این که وصل شدی به اینترنت با گوشی سر زدن به operamobile.com فراموش نشه!

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برید به Network Connections ویندوز (Change adapter settings تو سون و ویستا). روی کانکشنی که اینترنت ازش میاد راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید و از پنجره باز شده برید به زبانه Sharing. هر چی مربع هست تیک بزنید و اگر یه لیست کشویی هم اونجا بود توش کانکشن وایرلستون را انتخاب کنید. OK کنید. حالا:

حالا باید یه کانکشن وایرلس دوطرفه (ad-hoc) بسازید. چون من خودم ویندوز سون دارم برای سون را می گم بقیه ویندوزها هم تو گوگل سرچ کنید آموزش هاش هست. مثلا اینو برای ویندوز xp سرچ کنید: create ad-hoc network in windows xp

بریم سر آموزش: Network and sharing center را از تو کنترل پنل باز کنید. Manage wirelss networks را باز کنید. Add را از تو نوار بالا بزنید. Create an ad-hoc network را بزنید. Next را بزنید. Network Name را به صورت انتخابی وارد کنید. Security-type همون WPA2-Personal باشه و در باکس Security Key هم رمزی برای شبکه تون انتخاب کنید. Save this network را تیک بزنید و Next و بعد هم Close.

حالا با گوشیتون می تونید شبکه ای که ایجاد کردید ببینید. می تونید بهش کانکت بشید. البته تنظیمات IP وایرلس گوشی را هم به این شکل باید تنظیم کنید:

اگر ویندوزتون سون بود:
IP: 192.168.137.2
Gateway: 192.168.137.1
حواستون باشه که دو تا قسمت به نام DNS باید داشته باشی وگرنه اسمشون لزوما DNS 1 و DNS 2 نیست.

اگر ویندوزتون XP بود:
IP: 192.168.0.2
Gateway: 192.168.0.1

برای ویستا هم چون تجربه کار کردن باهاش را نداشته ام هر دو را امتحان کنید ببینید با کدوم گوشی می تونه از اینترنت استفاده کنه.

در ضمن بعد از این که وصل شدی به اینترنت با گوشی سر زدن به operamobile.com فراموش نشه!

آقا ممنون از وقتی که گذاشتی . خوشبختانه ویندوز من هم سون هستش.

من همه اون کارها رو انجام دادم . شبکه ای که ایجاد کردم رو هم تو گوشی می بینم. می تونم بهش کانکت بشم. ولی هر آدرسی رو که خواستم برم ارور زیر رو میده :

INVALID SERVER NAME

و هیچ آدرسی رو نمی یاره . توی نوشته هاتون گفتید :

البته تنظیمات IP وایرلس گوشی را هم به این شکل باید تنظیم کنید

این تنظیمات IP ، مربوط به کانکشن ویندوزه یا تنظیمات IP وایرلس گوشی ؟

چون من این تنظیمات رو برای کانکشن وایرلس ویندوز انجام دادم . آیا برای گوشی هم لازمه ؟

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
توی نوشته هاتون گفتید :

البته تنظیمات IP وایرلس گوشی را هم به این شکل باید تنظیم کنید

این تنظیمات IP ، مربوط به کانکشن ویندوزه یا تنظیمات IP وایرلس گوشی ؟

چون من این تنظیمات رو برای کانکشن وایرلس ویندوز انجام دادم . آیا برای گوشی هم لازمه ؟
نهههه! مال وایرلس گوشی بود، نه ویندوز! برای گوشی انجامش بدید و تنظیمات وایرلس ویندوز را هم به حالت زیر بر گردونید:

IP: 192.168.137.1

بعد هم یه بار از لیست کانکش ها که کنار ساعت ویندوز هست شبکه وایرلسی را که ایجاد کرده بودید Disconnect و Connect کنید و بعد با گوشی دوباره وصل بشید بهش.

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا شرمنده ، من تنظیمات وایرلس گوشی رو هم انجام دادم و از طریق گوشی شبکه وایرلس لپ تابمو می بینم و بهش وصل هم می شم. اما سرعت دریافت و ارسالش زیر یک کیلوبایت در ثانیه هست و قطع میشه و باید از network and sharing دوباره کانکت بشم. کلا به اینترنت وصل نمیشه و همون ارور

INVALID SERVER NAME

رو نشون میده. به نظر شما مشکل از چیه ؟ تنظیمات گوشی یا لپتاپ ؟

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
آقا شرمنده ، من تنظیمات وایرلس گوشی رو هم انجام دادم و از طریق گوشی شبکه وایرلس لپ تابمو می بینم و بهش وصل هم می شم. اما سرعت دریافت و ارسالش زیر یک کیلوبایت در ثانیه هست و قطع میشه و باید از network and sharing دوباره کانکت بشم. کلا به اینترنت وصل نمیشه و همون ارور

INVALID SERVER NAME

رو نشون میده. به نظر شما مشکل از چیه ؟ تنظیمات گوشی یا لپتاپ ؟
نمی دونم والا. به نظرم تنظیماتی که گفتم درسته. من با این روش حتی دایال آپ را هم بدون مشکل به گوشی شیر کرده ام. یه بار دیگه تیتر وار کارایی را که باید بکنی می گم:

1. به اشتراک گذاری کانکشن اینترنت ویندوز (بعد از این کار IP شبکه وایرلس به طور خودکار به 192.168.137.1 تغییر می کنه).
2. ایجاد کانکشن ad-hoc و مطمئن شدن از این که منتظر وصل شدن کاربرها باشه (کلیک کردن روی دکمه Connect در لیست کانکشن های ایجاد شده تا به حالت Waiting for users بره).
3. تنظیم کردن IP و gateway و DNS server ها برای کانکشن روی گوشی به شکل:
192.168.137.2
192.168.137.1
8.8.8.8
8.8.4.4

پ.ن: این کارها را امتحان کن شاید مشکل حل شد:
1. وقتی کانکشن ad-hoc تو ویندوز ایجاد می کنی encryption براش انتخاب نکن.
2. IP گوشی را عوض کن. می تونی از بین 192.168.137.3 تا 192.168.137.254 یکی را بهش تخصیص بدی.

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمی دونم والا. به نظرم تنظیماتی که گفتم درسته. من با این روش حتی دایال آپ را هم بدون مشکل به گوشی شیر کرده ام. یه بار دیگه تیتر وار کارایی را که باید بکنی می گم:

1. به اشتراک گذاری کانکشن اینترنت ویندوز (بعد از این کار IP شبکه وایرلس به طور خودکار به 192.168.137.1 تغییر می کنه).
2. ایجاد کانکشن ad-hoc و مطمئن شدن از این که منتظر وصل شدن کاربرها باشه (کلیک کردن روی دکمه Connect در لیست کانکشن های ایجاد شده تا به حالت Waiting for users بره).
3. تنظیم کردن IP و gateway و DNS server ها برای کانکشن روی گوشی به شکل:
192.168.137.2
192.168.137.1
8.8.8.8
8.8.4.4

پ.ن: این کارها را امتحان کن شاید مشکل حل شد:
1. وقتی کانکشن ad-hoc تو ویندوز ایجاد می کنی encryption براش انتخاب نکن.
2. IP گوشی را عوض کن. می تونی از بین 192.168.137.3 تا 192.168.137.254 یکی را بهش تخصیص بدی.

آقا من همون تنظیمات قیلی که تو پست 3 گفته بودی رو دوباره از اول انجام دادم و بالاخره درست شد و به اینترنت وصل شدم . :D

خیلی ممنون از راهنمایی تون .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
خواهش می کنم. خوشحالم که موثر بود. موفق باشید.:)

avan

Registered User
لایک‌ها
207
دستت طلا برادر خیلی جالب بود.
توی ویندوز XP راهی نیست؟

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
دستت طلا برادر خیلی جالب بود.
توی ویندوز XP راهی نیست؟
چرا راهي نباشه
شما ميتوني كانكشن اينترنت رو در مودم ADSL نوعش رو PPOE انتخاب كني و بعد وقتي تونستي با همون PPOE صفحه ببيني در كامپيوتر بعد ميتوني بري توي گوشيت و بروزر اينترنت رو باز كني و وقتي سوال ميكنه چه نوعي وصل شم به اينترنت نوعش رو WLAN انتخاب ميكني و بعد اسم مودمت مياد و انتخاب و صفحه ات باز ميشه بدون مشكل در گوشي

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
چرا راهي نباشه
شما ميتوني كانكشن اينترنت رو در مودم ADSL نوعش رو PPOE انتخاب كني و بعد وقتي تونستي با همون PPOE صفحه ببيني در كامپيوتر بعد ميتوني بري توي گوشيت و بروزر اينترنت رو باز كني و وقتي سوال ميكنه چه نوعي وصل شم به اينترنت نوعش رو WLAN انتخاب ميكني و بعد اسم مودمت مياد و انتخاب و صفحه ات باز ميشه بدون مشكل در گوشي
بله ولی این برای وقتیه که مودم وایرلس داشته باشی. اگر ندارید پست 3 را مجددا با دقت بخونید. فرقش با ویندوز سون تو همون ساختن کانکشن ad-hoc هست.

avan

Registered User
لایک‌ها
207
بله ولی این برای وقتیه که مودم وایرلس داشته باشی. اگر ندارید پست 3 را مجددا با دقت بخونید. فرقش با ویندوز سون تو همون ساختن کانکشن ad-hoc هست.
یعنی با لپ تاپ نمیشه؟

yahya65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام عزیز
استاد بزرگوار من این راهنماییتون رو انجام دادم
تو لپ تاپ و پیدا کردن کانکشن توسط گوشی مشکلی ندارم فقط این تنظیمات IP که گفتید رو نمیتونم پیدا کنم تو گوشیم الانم بد جوری گیرم
اگه زخمت نیست راهنماییم کنید
در ضمن لپ تاپم دل 1520 و ویندوزم سون و گوشیمم که گفتم آیفون 4 هستش

S.M.H

‏‎کاربر فعال خاطرات و آشپزي و خوراکي ها
کاربر فعال
لایک‌ها
6,608
این نرم افزار هم جواب میده زیاد هم دنگ و فنگ نداره

Connectify

sobijoon

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان با اینکه آخرین جواب اینجا خیلی قدیمی هست ولی اگه ممکنه منو راهنمایی کنید :

من همه کارهایی که تویه پست 3 گفتین رو انجام دادم ولی گوشیم کانکشنی رو که ساختم پیدا کنه

باید بعدش کار خاصی انجام بدم ؟؟؟؟

بالا