برگزیده های پرشین تولز

اگر بخواهیم بین ویندوز XP و ویندوز 7 توسط وایرلس فایل جا به جا کنیم چه باید کرد؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
من یه لپ تاپ گرفتم ...الان روش ویندوز 7 ریختم...سیستم خونه هم ایکس پی هست....من میخوام با وایرلس لپ تاپ وصل بشم به سیستم خونه و یکسری فایل و برنامه های کاربردی ام رو از ایکس پی بردارم بریزم رو هارد لپ تاپ.

راه ساده رایت کردن اونها روی دی وی دی هست ...منتها اولا حجمش زیاده و با 1-2 تا دی وی دی نمیشه...بعد کلی زمان بر هست رایت دی وی دی.. سوم اینکه میخوام بدونم کلا راهی هست با وایرلس .اگر باشه خیلی خوبه که بعد ها هم به کارم میاد.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلامي دوباره Mazi عزيز
animsmilysmile.gif

. والله! من زياد در شبكه وارد نيستم، ولي براي اين كار فعليتان استفاده از كابل شبكه كراس را به جاي وايرلس پيشنهاد مي‌دهم. به دليل سرعت خيلي بيشتر اين روش! به خصوص كه اگر هر دو كارت شبكه LAN شما 10/100/1000 باشد. قبلن اينجا براي XP و ويستا توضيح داده شده، اميدوارم مفيد واقع شود. (كل تاپيكش رو ببينيد بهتره!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
سلامي دوباره Mazi عزيز
animsmilysmile.gif

. والله! من زياد در شبكه وارد نيستم، ولي براي اين كار فعليتان استفاده از كابل شبكه كراس را به جاي وايرلس پيشنهاد مي‌دهم. به دليل سرعت خيلي بيشتر اين روش! به خصوص كه اگر هر دو كارت شبكه LAN شما 10/100/1000 باشد. قبلن اينجا براي XP و ويستا توضيح داده شده، اميدوارم مفيد واقع شود. (كل تاپيكش رو ببينيد بهتره!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif
تایید میشه. تا 10 برابر سرعت کابل بیشتر هست. البته برای وایرلس می تونید به کارت ها IP بدید و یه کانکشن ad-hoc بسازید. به دلیل متفاوت بودن ساخت کانکشن در دو ویندوز xp و سون و این که الان به ویندوز دسترسی ندارم از توضیح بیشتر خودداری می کنم و شما را ارجاع می دهم به گوگل! مثلا برای ویندوز سون سرچ کنید create ad-hoc network windows seven
تو هر کدوم که ساختید فرقی نمی کنه. بعدش باید با اون یکی بهش کانکت بشید. بعد از کانکت شدن هم IP اون یکی سیستم و قبلش البته دو تا \ در run بزنید و تمام!

خیام

Registered User
لایک‌ها
4
راه ساده رایت کردن اونها روی دی وی دی هست ...منتها اولا حجمش زیاده و با 1-2 تا دی وی دی نمیشه...بعد کلی زمان بر هست رایت دی وی دی.. سوم اینکه میخوام بدونم کلا راهی هست با وایرلس .اگر باشه خیلی خوبه که بعد ها هم به کارم میاد.

یک راه دیگر هم هست, استفاده از هاردهای اکسترنال پاسپورتی ( دو و نیم اینچ)

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
من نه کابل کراس دارم نه هارد. با وایرلس بگید چطوری میشه؟

اون راهی که دوستمون گفت در مورد:

مثلا برای ویندوز سون سرچ کنید create ad-hoc network windows seven
تو هر کدوم که ساختید فرقی نمی کنه. بعدش باید با اون یکی بهش کانکت بشید. بعد از کانکت شدن هم IP اون یکی سیستم و قبلش البته دو تا \ در run بزنید و تمام!

چطوری کانکت بشم؟

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
خب مثلا شما با ویندوز سون کانکشن ad-hoc را می سازی و بعد در سیستم خونه از داخل Network Connections ویندوز xp رو کانکشن وایرلس دابل کلیک می کنی. تو پنجره ای که باز میشه می تونی شبکه ad-hoc ی که با لپ تاپ ساخته بودی را ببینی. دابل کلیک می کنی روش تا کانکت بشه. اگر موقع ساخت شبکه ad-hoc تو لپ تاپ encryption براش انتخاب کرده باشی اینجا ازت پاسوردی که دادی را هم می خواد.
در ضمن IP دادن به وایرلس ها قبل از همه این کارها، فراموش نشه. سوالی که در این مورد نداری؟

پ.ن: البته رو تجربه باز بهت پیشنهاد می کنم کابل کراس تهیه کنی! سرعت این روش حدود 1 مگابایت بر ثانیه است و اگر یه DVD را 4 گیگ بگیریم حدود 1 ساعت و 10 دقیقه کپی کردن یکیش طول می کشه. البته اگه وسط کار قطع نشه!

پ.ن.ن: برای کپی کردن با وایرلس قبلش teracopy را نصب کن تا اگه شبکه قطع شد حداقل بتونی ادامه اش را انجام بدی.

Last edited:

kajkolah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من شما که دو تا کامپیوتر وایرلس دار داری، راه حل اصولیش اینه که یک Access point وایرلس تهیه کنی، خیال خودت رو راحت کنی.

بالا