برگزیده های پرشین تولز

تلوزیون LCD یا LED چهل اینچ تا ۱ میلیون تومان ؟؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
سلام
بهترین بلوزیون ۴۰ اینچ تا یک میلیون تومان چیه؟
Sony یا Samsung یا LG یا ... ؟
وقت خرید باید به چه نکاتی دقت کنیم ؟
کدوم شرکت از نظر گارانتی بهتره ؟

لطفا اگه مدلی رو پیشنهاد می دید حدود قیمت هم بدید تا گرون نخریم

متشکرم :D

mehrad5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سامسونگB6000 LED 1080p ‎ بگیر خوبه. فقط ببین پیکسل مرده نداشته باشه.

mehrad5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه لپ تاپ رو با HDMI بهش وصل کنی راحت میتونی با برنامه تستش کنی.
چون رو بعضی رنگها معلوم میشه.

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
تلويزيون آک پيکسل مرده؟

مگه ميشه؟

چجوري ميشه قبل خريد فهميد؟

تلوزیون آک ممکنه پیکسل سوخته داشته باشه و بعدا به وجود نمیاد چون این پیکسل ها زمان ساخت پنل ایجاد میشن :D

باید با رنگ های رنگ آبی و قرمز و سبز و سفید تست کنی البته رنگ های اصلی .یعنی تو RGB هر بار فقط یک رنگ تو همه صفحه باشه و بعد همه صفحه رو با دقت ببینی
همونطور که گفتند با لپ تاپ خیلی راحتتره. می تونی ۴ تا عکس با Paint درست کنی و اونجا یکی یکی بزاری رو صفحه تلوزیون
البته احتمالش کمه .برای همین می تونی بیای خونه سر فرصت تست کنی و اگه مشکل داشت باید براتون عوض کنن :D
فقط قبلش با فروشنده هماهنگ کن

موفق باشید :)

bernadot

Registered User
لایک‌ها
29
من شنیدم کیفیت تصویر lcd بهتر از led ه .. . درسته ؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
من شنیدم کیفیت تصویر lcd بهتر از led ه .. . درسته ؟

کیفیت تصویر LED مسلما بهتر از LCD هست .ولی به شرط اینکه OLED باشه نه LED Backlight :D
LEDBacklight ها همون LCD هستند با همون تکنولوژی ولی به جای لامپ پشت صفحه از تعدادی LED استفاده می کنند که باعث نازک تر شدن تلوزیون میشه :cool:و البته کمی هم Contrast تصویر بیشتر میشه

تا جایی که من خبر دارم OLED ها هنوز به طور گسترده وارد بازار نشدند.

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
کیفیت تصویر LED مسلما بهتر از LCD هست .ولی به شرط اینکه OLED باشه نه LED Backlight :D
LEDBacklight ها همون LCD هستند با همون تکنولوژی ولی به جای لامپ پشت صفحه از تعدادی LED استفاده می کنند که باعث نازک تر شدن تلوزیون میشه :cool:و البته کمی هم Contrast تصویر بیشتر میشه

تا جایی که من خبر دارم OLED ها هنوز به طور گسترده وارد بازار نشدند.

همچین یک هوا بیشتر از یک خورده هست:p
OLED هم هنوز هزینه ساختش خیلی بالاست بیشتر در تلفن ها استفاده میشه پس فعلا تا اومدن OLED خیلی مونده;)

Last edited:

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
همچین یک هوا بیشتر از یک خورده هست:p
OLED هم هنوز هزینه ساختش خیلی بالاست بیشتر در تلفن ها استفاده میشه پس فعلا تا اومدن OLED خیلی مونده;)
بستگی به سازنده داره. البته به اعداد بزرگی که باشون می نویسند نمیشه اعتماد کرد :)

مثلا سامسونگ مدل مانیتور P23700 رو هم به صورت LED تولید کرده و هم LCD ولی با تست هایی که ازش دیدم Contrast تقریبا یکی بوده ! اگه بخواین می گردم تست مانیتور رو براتون پیدا می کنم (شاید برای تلوزیون فرق کنه باشه)

در مورد OLED اتفاقا هزینه تولیدش خیلی هم کمتره ! مشکل اینجاست که هنوز عمر مفید تلوزیون های این تکنولوژی به حد مطلوب نرسیده

موفق باشید :D

بالا