برگزیده های پرشین تولز

تصادفات و ترافیک جاده ای

به نظر شما دلیل ترافیک و تصادفات جاده ای چیست؟؟؟

• جاده های نامناسب و غیر استاندارد

Votes: 6 30.0%
  • عدم رانندگی صحیح و آموزش غلط برای گرفتن گواهینامه راننندگی

Votes: 12 60.0%
  • عدم توجه مسئولین امر

Votes: 1 5.0%
  • موارد دیگر

Votes: 1 5.0%

• Total voters
    20

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
سلام این روزها بنا به دلایلی تعطیل شده که خوب هر وقت ما تعطیلی داریم باید منتظر اتفاقات ناخوشایندی هم باشیم در حالی که ما میدونیم بیشترین میزان سفر مردممون به سمت شمال ایران عزیزه.....ما این ترافیک و تصادف رو بیشتر در این منطقه میبینیم....که باعث حدر رفتن زمان و انرژی میشه که ای کاش فقط به همین خلاصه میشد اما متاسفانه گاهی حتی باعث عوض شدن مسیر زندگی یک انسان میشه به نظر من این قضیه دلایلی داره میخوایم به یک جمع بندی برسیم و شما هم نظر بدید........:):)

Last edited:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
هیچیمون هم که درست نباشه، ماشینا ماشین نباشن، جاده ها هم خراب باشه، مسئولین هم توجه نداشته باشن، من باید شعورم برسه وقتی سوار یه تیکه آهن میشم خودم و ماشین به درک، زن و بچه ای که داخل ماشینن آدمن ! به خاطر اونا هم که شده با احتیاط رانندگی کنم !

همین شهر صدرا که هستیم،بهترین جاده براش کشیده شده، صاف و راست، 180 190 رو راحت میشه توش اومد، نه پیچ داره نه دست انداز و انحراف؛ روی یکی دوتا تصادف رو داره، هفته ای هم 2 تا 3 نفر کشته و تیکه پاره !
ماشینا هم : پراید بیشتر از بقیه؛ پژو، سمند، پیکان و چندباری هم زانتیا و مگان !

وقتی شعور رانندگی نباشه، نتیجه همینه.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
تمام موارد هستش
در وحله اول واقعا فرهنگ رانندگیمون پایینه و این یک واقعیته
ما اگه فرهنگمون درست باشه جاده های خرابم نمیتونن جلوی رانندگی سالم رو بگیرن
ولی باز نباید از وضعیت بد جاده ها و خصوصا تقاطع های غیر اصولی بگذریم که واقعا خطر ناکن تو بعضی موارد

STEPS

Registered User
لایک‌ها
26
دلیل اصلی بی فرهنگی مردم هست .
به عنوان مثال خودم رو میگم من همیشه فاصله قانونی رو حفظ میکنم اما می بینم هر ماشینی که داره رد میشه میاد خودش رو میکنه اون تو.
اینم بگم که به نظر راهنما تو اکثر ماشین ها دکوری هست و استفاده نداره . اون روز به یکی ازدوستان گفتم چرا راهنما نمی زنی گفت این کارا بچه بازیا چیه!!!!!!!

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
راننده های بد ..

ماشین های نا من ..

جاده های نا امن ..

بی فرهنگی ما ایرانی ها ...

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
سر بریدگی ها رو دقت کردین ؟
هر وقت میخواین از بریدگی ها دور بزنید باید به زور رد شید که اکثرا منجر به تصادف میشه
من یه دو ماهی میشه ماشین خریدم و بدون گواهینامه رانندگی میکنم :دی
سر بریدگی ها وقتی واسه مردم می ایستم راننده های پشت سری بوق و فحش میدن که چرا گذاشتی پامون بره روی پدال ترمز ، چرا گذاشتی رد شه

البته شیراز رو دارن بریدگی های استاندارد کار میذارن که به راحتی میتونی دور بزنی بدون اینکه منجر به تصادف بشه ،. خیلی باحاله
سر چهار راه وقتی چراغ قرمز میشه هیچکی پشت خط سفید وا نمیسته و دقیقا 2 ، 3 متر جلوتر میره

و البته مردم ایران حتی نمیدون راهنما چیه
خودشون که راهنما نمیزنن به درک ، اون طرفی هم که راهنما میزنه نسبت بهش بی اعتنا هستن و هیچ توجهی بهش نمیکنن و بهش راه نمیدن

نیسان گاوی ها رو که دیگه بیخیال :دی

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
اگه جاده ها و خیابونها با تکنولوژی سال 2150 هم ساخته بشه فرقی نمیکنه. ملت فرهنگ رانندگی ندارن و ربطی به جاده و خیابون نداره. وقتی هر روز بلا استثنا از کوچه مون که میام بیرون میبینم یکی داره یه طرفه میاد و طلبکار هم هست , جاده چه تقصیری داره ؟! وقتی ثانیه های چراغ سبز داره تموم میشه و به جای اینکه طرف آروم تر رانندگی کنه یه دفعه پاش رو میذاره روی گاز تا از صدم ثانیه استفاده کنه و از چراغ رد بشه , تقصیر جاده چیه ؟!
من که خیلی وقته تصمیم گرفتم کمتر رانندگی کنم چون متاسفانه نمیتونم توی رانندگی بی فرهنگ باشم و برای همین موقع رانندگی فقط حرص میخورم ! وقتی ماشین جلویی بدون راهنما با بیشترین سرعت یه دفعه میپیچه توی یه کوچه یا ملت با فرهنگ الکی بوق میزنن (در صورتی که جلوی ماشین من 100 تا ماشین دیگه هست و من نمیتونم پرواز کنم) , فعلآ تنها راه رانندگی کمتر و اعصاب خوردی کمتر هست !
جالبه راننده های ایرانی یه سری کارها رو هم افتخار میدونن ! مثلآ طرف اگه موقع رانندگی یه روزنامه ای هم ورق بزنه , یعنی دیگه آخر مهارت هست !!!
تنها راه فرهنگ سازی توی ایران , اجبار و زور هست ! الآن آمار بستن کمربند خیلی خوب هست و این به لطف اجباری بودنش هست وگرنه چند سال پیش کسی نمیدونست کمربند چیه !

Last edited:

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
مهمتر از همه فرهنگ پایینه که اگر جاده ها هم نا امن باشن و ماشین ها غیر استاندارد باشن با فرهنگ بالای رنندگی باز میشه امار تلفات رو آورد پایین

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
مشکل این هست که مردم ایران قانونشکن شدن، کمتر کسی پیدا میشه بدون قانونشکنی روزش شب بشه.

Rex_Kamnia

Registered User
لایک‌ها
81
تنها دلیلیش خود بی فرهنگی هست موقع گواهی نامه گرفتن همه چی رو رعایت میکنیم ولی موقعی که میریم تو خیابون انگار نه انگار چیزی بلدیم بارزترین بی فرهنگیمونم اهمین ندادن به خطوط جاده هست انگار نه انگار خیابون دوباندس ما چهاربانده میریم وقتی تصادف میکنیم همه مقصرن جز خودمون

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
مثلا دیدین با اینکه این همه به کمربند گیر میدن باز یک عده راضین تا مقصد کمربند و دست بگیرن ولی نبندنش...............البته اون قانون شکنی که دوستمون هم گفت رو میشه بهش پرداخت که کار زیاد داره وباید یک تاپیک حسابی براش باز کنیم چون واقعا خیلی از عادت های بد به نوعی برای مردم به شکل یک نوع اعتراض تعریف شده و طرف فکر میکنه اگر مثلا کمربند ببنده رفته زیر بار حرف زور...........

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
امروز برای یه کاری گذرم به اورژانس افتاد! چشمتون روز بد نبینه! تصادفی آوردن دربوداغون!!
مثل اینکه تو جاده چپ کرده بودن و یه پسر 5 سالشون هم از وسط نصف شده بود!! بیچاره مادرش
خلاصه که خدا باعث و بانیش (ا.ن) رو که چپ و راست تعطیل میکنه رو .....

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
امروز برای یه کاری گذرم به اورژانس افتاد! چشمتون روز بد نبینه! تصادفی آوردن دربوداغون!!
مثل اینکه تو جاده چپ کرده بودن و یه پسر 5 سالشون هم از وسط نصف شده بود!! بیچاره مادرش
خلاصه که خدا باعث و بانیش (ا.ن) رو که چپ و راست تعطیل میکنه رو .....

دوستم تعطیلی یک بخششه خوب بد رانندگی کردن و فرهنگ غلط هم هست قبول خوب همه میدونند شمال جایی که مردممون زیاد اونجا میرن نمیان یک راه حسابی هر چه سریعتر براش درست کنند درسته که بازهم حادثه ایجاد میشه ولی میشه به حداقل رسوندش درباره ی فرهنگ سازی هم باید قانون اجرا بشه واقعا که طبیعتا همین امر کمک بزرگی خواهد کرد..........

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
من تو اين چند روز تعطيلی 1 سفر شمال رفتم،از جاده چالوس نزديک به 8 ساعت تو راه بودم ،مسيری که در حالت عادی 4 ساعت بيشتر نيست
و البته تصادف های زيادی هم تو مسير رفت و و برگشت ديدم

واقعاً برام عجيب بود سبقت های بيجا از سمت راست و دوباره متمايل شدن به چپ و بيشتر کردن ترافيک يا سبقت های احمقانه از سمت چپ و بستن لاين مخالف و ترافيک اندر ترافيک.

شعور رانندگی در حدی پايينه که موضوع به اين سادگی که سبقت از راست فقط به بيشتر شدن ترافيک کمک ميکنه رو نميفهمه

در جاهايی از مسير به خاطر همين سبقت های احمقانه از دو طرف مسير نزديک به نيم ساعت تا 40 دقيقه ترافيک کاملا ساکن داشت

و در اخر به نظر من از فرهنگ رانندگی يک کشور ميشه به فرهنگ کلی اون کشور پی برد

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
همه عوامل موثره و نداشتن فرهنگ رانندگی بیشتر از همه ...

بهترین روشها هم جریمه های سنگین ، خوابوندن ماشین و سوراخ کردن گواهینامه هست !

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
جریمه و خوابوندن ماشین هم برای خیلی ها کارساز نیست ! طرف براش مهم نیست 200 هزار تومن هم جریمه بشه ! تازه میره پیش رفقا پُز هم میده ! (متآسفانه یکی دیگه از نشانه های فرهنگ پایین بعضی ها همینه که فکر میکنن خطاکار بودن هنره)
ولی سوراخ کردن و ابطال گواهینامه بهترین کاره ! این طوری مجبور میشه دوباره چند هفته بدبختی بکشه :دی

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
اتفاقاً اصلاً به فرهنگ ربط نداره
طرف داره سر جون خودش و عزيزانش قمار بازی ميکنه اونم يه بازی که آخرش هيچی به کسی نميدن
شما يه سوزن بزنن بهت اينکه دردت بگيره يا نه به فرهنگت ربط داره؟
يعنی به نظر دوستان کسی که يه گرم مغز تو کلش باشه يه همچين کاری با خودش و خوانودش ميکنه؟
به نظر من به اين ربط داره که مردم آينده نگر نيستن يعنی کلشون پوک هست

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
همه عوامل موثره و نداشتن فرهنگ رانندگی بیشتر از همه ...

جريمه هم ميخوان بکنن زندان بهترين جريمه هست تو تمام کشور های پيشرفته هم هست

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
چکیده : فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به آمار تصادفات تعطیلات 5روزه اخیر، گفت: در طول این مدت 117 فقره تصادف فوتی در کشور به وقوع پیوسته که این تصادفات هزار و 116 کشته و مجروح برجای گذاشت.

بالا