برگزیده های پرشین تولز

پیشنهادی برای جلوگیری از سوء استفاده ها در بخش بازارچه

"Mohammad"

Registered User
لایک‌ها
116
سلام
زشت بود توی تیتل تایپیک کلمه دزدی و کلاهبرداری رو به کار ببرم
چرا ارسال تایپیک رو در بخش بازارچه محدود نمیکنید؟
مثلا کسی که تعداد تایپیک هاش به 100 نرسیده نتونه تو بازارچه تایپیک بده
الان هر کسی دلش میخواد یه ایمیل میسازه تو یاهو با یک چیز پی ان میاد اکانت میسازه تایپیک میزنه " فروش ..... "
ملت هم چشم بسته واریز میکنند...
نمونش http://www.forum.persiantools.com/t161638.html
خوبه حالا این آقا هزینه زیادی نکرده ، البته مشکل از خودش بوده باید چک میکرده دامنه ها رو
ولی رو این پیشنهاد فکر کنید :D
موفق باشید

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
تعداد تاپیک صد؟!!!
فکر نمیکنم احسان هم صد تا تاپیک شده باشه!
فقط سیناست که برای هر چیزی تاپیک میزنه و تعداد تاپیک هاش بالاست.

پیشنهادتون خیلی سخت گیرانه هست.
ضمنا

دلیلی نداره بازارچه فقط برای کسانی باشه که قدیمی باشن و یا فعال.
همین بازارچه باعث میشه خیلی ها به خاطر خرید و یا فروش کالایی برای اولین بار عضو بشن. و اقدام به خرید و یا فروش کنن.

Mariachi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94
تعداد تاپیک صد؟!!!

احتمالا منظورشون تعداد پست ها بوده...چون 100 تا تاپیک فکر نکنم کسی زده باشه...

Last edited:

"Mohammad"

Registered User
لایک‌ها
116
من مشخصات اون آقا که دامنه آزاد میفروخت رو گیر آوردم :f34r:
منظورم اینه هر کسی نتونه اونجا تایپیک فروش بزنه

ببینید یه مثال
تو انجمن wht برای اینکه هر کسی نتونه بیاد تو بخش انتقال و پیشنهاد از هاستینگ ها تایپیک باز کنه ، اون بخش رو محدود کردن ، یعنی یوزر باید 100 تا پست داشته باشه تا بتونه تایپیک بده.
تا قبل این ملت نادون میومدن یوزر میساختن میگفتن شرکت x یا آقای x کلاهبرداره و سابقه یک شرکت و یک آدم رو زیر سوال میبردند

اینجا هم میشه همچین طرحی رو پیاده کرد ;)

HAM!D

کاربر فعال vBulletin
لایک‌ها
734
دقیقا از 4 سال پیش (که من یادم نمیاد :دی) این موضوع جلوگیری از کلاهبرداری مطرح شده بود ، ولی به نتیجه ای نرسید :دی

اینجا هیچ کس به کار بقیه کار نداره ، باید یه خورده حواستون جمع باشه ، همین.

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
من مشخصات اون آقا که دامنه آزاد میفروخت رو گیر آوردم :f34r:
منظورم اینه هر کسی نتونه اونجا تایپیک فروش بزنه

ببینید یه مثال
تو انجمن wht برای اینکه هر کسی نتونه بیاد تو بخش انتقال و پیشنهاد از هاستینگ ها تایپیک باز کنه ، اون بخش رو محدود کردن ، یعنی یوزر باید 100 تا پست داشته باشه تا بتونه تایپیک بده.
تا قبل این ملت نادون میومدن یوزر میساختن میگفتن شرکت x یا آقای x کلاهبرداره و سابقه یک شرکت و یک آدم رو زیر سوال میبردند

اینجا هم میشه همچین طرحی رو پیاده کرد ;)

اون انجمنی که نام بردید قوانینش برای خودشه اینجا هم برای خودش.
قرار نیست پی تی از اونا یاد بگیره.

در مورد صد تا پست.
صد تا پست نه تنها اعتبار نیست بلکه ده هزار پست هم اعتبار نیست.
خیلی از مشکلاتی هم که اینجا پیش اومده با کسانی بوده که بیشتر از هزار پست داشتن.
یکیش همون کریم.

وقتی گفته میشه برای خرید و فروش سابقه طرف مقابل خودتون رو بررسی کنید این نیست که برید تعداد پست و یا تاپیکش رو ببینید!
باید ببینید سابقه خرید و فروشش چطور بوده.

به همین دلیل هست که من مخالف نام بردن کاربرهایی هستم که مشکل در خرید و فروش دارن!
به خاطر اینکه دیگه کاربری که مشکل داشته باشه با اون یوزر ادامه نخواهد داد!
میره با یک یوزر دیگه شروع به فعالیت میکنه.
چون نام کاربریش رو زدن توی بورد قسمت بدها!

در کل
به نظر من مشکل کلاهبرداری در بازارچه با ایجاد محدودیت برطرف نخواهد شد.

Last edited:

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
به نظر من هم درست نيستش
چون ممكنه يه كاربر 3 تا پست داشته باشه ولي از يه نفر كه 2000 تا پست داره مسئوليت پذير تر باشه و بهتر خريد فروش كنه تا اوني كه 2000 تا داره و اصلا به كسي جواب نميده

MorningStar

Registered User
لایک‌ها
127
تعداد تاپیک صد؟!!!
فکر نمیکنم احسان هم صد تا تاپیک شده باشه!
فقط سیناست که برای هر چیزی تاپیک میزنه و تعداد تاپیک هاش بالاست.

پیشنهادتون خیلی سخت گیرانه هست.
ضمنا

دلیلی نداره بازارچه فقط برای کسانی باشه که قدیمی باشن و یا فعال.
همین بازارچه باعث میشه خیلی ها به خاطر خرید و یا فروش کالایی برای اولین بار عضو بشن. و اقدام به خرید و یا فروش کنن.

به عنوان اولین پستم در اینجا:D

همین امشب عضو شدم.

خیلی خوب گفتید.:D

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
منم یه پیشنهاد بدم!
میشه فروشنده هایی که دلشون میخواد (زوری نیست) مشخصات خودشون رو مثل آدرس و تلفن ثابت و اینها رو در اختیار سایت بگذارند
و یک جایی در پروفایل طرف هم درج بشه که توسط کاربران قابل رویت باشه در عوض این فروشندگان که اطلاعاتشون موجود هست و به نوعی شناخته شده هستند یه جوری مشخص بشوند مثلا نوع کاربریشون فرق کنه (مثلا فروشنده شناخته شده) یا یه آیکونی کنار اسمش ظاهر بشه یا ...
به این ترتیب احتمال کلاهبرداری و سو استفاده خیلی کم میشه
نه که از بین بره اما کم میشه و با بودن فروشنده شناخته شده فروشنده ناشناس بهتر به چشم میاد و کاربرها بیشتر حواسشون رو جمع میکنند.
البته در این پیشنهاد مسئولیت برای سایت بوجود نمیاد فقط مثل یکجور معرفی هست.
ببینید خود من آیدی یاهوم amirb55 هست . اینجا هم همین آیدی رو گرفتم ایمیل اصلیم هم همینه
اگر همین کلمه رو در گوگل سرچ کنید اطلاعات زیادی درباره من بدست میارید
در پروفایلم هم ببینید هیچ چیز الکی نزدم (خود این پروفایل هم درست باشه خیلی کمک میکنه)
حتی عکسم هم تصویر خودم هست!!

من فکر میکنم اینها را مبت درست بزند دیگه کلاهبردای خیلی احتمالش کم میشه

"Mohammad"

Registered User
لایک‌ها
116
منم یه پیشنهاد بدم!
میشه فروشنده هایی که دلشون میخواد (زوری نیست) مشخصات خودشون رو مثل آدرس و تلفن ثابت و اینها رو در اختیار سایت بگذارند
و یک جایی در پروفایل طرف هم درج بشه که توسط کاربران قابل رویت باشه در عوض این فروشندگان که اطلاعاتشون موجود هست و به نوعی شناخته شده هستند یه جوری مشخص بشوند مثلا نوع کاربریشون فرق کنه (مثلا فروشنده شناخته شده) یا یه آیکونی کنار اسمش ظاهر بشه یا ...
به این ترتیب احتمال کلاهبرداری و سو استفاده خیلی کم میشه
نه که از بین بره اما کم میشه و با بودن فروشنده شناخته شده فروشنده ناشناس بهتر به چشم میاد و کاربرها بیشتر حواسشون رو جمع میکنند.
البته در این پیشنهاد مسئولیت برای سایت بوجود نمیاد فقط مثل یکجور معرفی هست.
ببینید خود من آیدی یاهوم amirb55 هست . اینجا هم همین آیدی رو گرفتم ایمیل اصلیم هم همینه
اگر همین کلمه رو در گوگل سرچ کنید اطلاعات زیادی درباره من بدست میارید
در پروفایلم هم ببینید هیچ چیز الکی نزدم (خود این پروفایل هم درست باشه خیلی کمک میکنه)
حتی عکسم هم تصویر خودم هست!!

من فکر میکنم اینها را مبت درست بزند دیگه کلاهبردای خیلی احتمالش کم میشه

با نظر من که مخالفید ، حداقل من با نظر شما موافق باشم :دی
پیشنهاد جالبیه

kkr129

Registered User
لایک‌ها
10
دوست عزیز صاحب تاپیک عرض من با شماست

شما مثلا توی خیابون از یه دست فروشی مثلا یه لباس میخری

بعد میری خونه میشوریش آب میره این تقصیره کی بوده ؟

اگه این مدلی که شما می فرمایید باید 100 بار رد بشید اگه طرف همیشه اونجا نشسته بود حالا برید ازش خرید کنید

توی این 100 بار خیلی چیزا هم شما میخاستی بخری از طرف که دیگه نداره و فروخته رفته .

این ملاک خوبی نیست از نظر من

چندی پیش هم یکی از دوستان حرفی زدن که من نمیدونم در این مورد چقدر فکر کردن + خودشون تنها فکر کردن به این نتیجه رسیدن .

ایشون فرمودن که هر فروشنده قبل از فروش حتما یه ضمانت یاپولی یا جنسی رو به عنوان ضمانت بده به احسان ( صاحب فروم )

1. اولا احسان وقت اینو نداره
2. اگه این مدلی باشه فروش در این بازارچه به سالی 4 تا میرسه
3. همه یوزر ها فراری میشن

و 1001 دلیل دیگه
--------------------------------
( نظر شخصی )

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,077
سلام
زشت بود توی تیتل تایپیک کلمه دزدی و کلاهبرداری رو به کار ببرم
چرا ارسال تایپیک رو در بخش بازارچه محدود نمیکنید؟
مثلا کسی که تعداد تایپیک هاش به 100 نرسیده نتونه تو بازارچه تایپیک بده
الان هر کسی دلش میخواد یه ایمیل میسازه تو یاهو با یک چیز پی ان میاد اکانت میسازه تایپیک میزنه " فروش ..... "
ملت هم چشم بسته واریز میکنند...
نمونش http://www.forum.persiantools.com/t161638.html
خوبه حالا این آقا هزینه زیادی نکرده ، البته مشکل از خودش بوده باید چک میکرده دامنه ها رو
ولی رو این پیشنهاد فکر کنید :D
موفق باشید
نمی تونه کار گشا باشه به این دلیل که پرشین تولز اینقدر وسیع هست که کاربر بتونه در عرض یک ساعت تعداد پست هاش بالا ببره

یوزر کاربر بن میشه میره یکی دیگه میسازه و باز ادامه میده

البته با اطلاع رسانی هایی که شده یه کم از حجم این داستان ها کم شده ولی باز هست.

kkr129

Registered User
لایک‌ها
10
حمید جاش اینجا نیست اما بگم شاید بخونی

دور بعدی واسه مسابقه بهترین آواتر شرکت کن. احتمالش زیاده رای بیاری

کم کم میخات شروع بشه

Registered-User

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم یه پیشنهاد بدم!
بنده با این نظر موافقم . اگر این اتفاق بیفتد کاربران تازه واردی مثل من بهتر می توانند کاربران معتمد را تشخیص دهند

aquamarin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
سلام به همه بزرگواران. من پيشنهاد ميكنم از همه از جمله خودم شمراه تماس ثابت و همراه و آدرس منزل به همراه كد پستي گرفته شود. با يك اطلاعيه ميشه از اونهايي كه قديمين گرفت و همچنين براي اونهايي كه جديد ثبت نام ميكنند .ميشه تو فرم ثبت نام موارد را بصورت لازم و ضروري ايجاد كرد تا ثبت نام كامل بشه. مرسي.

kamran.heraji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در درجه اول باید جلوی اسپم زدن توسط غیر خریداران را در بازاچه بگیرید . هر کسی رو کالای فروشیش قیمت می زاره به خودش مربوطه نباید هزار تا آدم بیان در مورد قیمت نظر بدهند . و یا مثل تاپیک بنده به شهر و شعور و شخصیتم توهین کنند .

mohsen kh

Registered User
لایک‌ها
0
توهین به هیچ یک از دوستان نباشه و لی خداییش مقصر اصلی خود ما هستیم به خیلی از نکته ها توجه نمیکنیم اگه یادتون باشه چند وقت پیش تو همین انجمن یکی یه سایت دانلود گذاشته بود برای فروش که من شنیدم یکی از بچه ها بدون اینکه مدرک معتبری مبنی بر مدیر بودن این اقا بگیره یه مبلغی هم به حسابش ریخته که اون پولشم به باد فنا رفت در مجموع این حرف ها منولی به طور کلی با نظر amirb55 موافقم

amirbahalegharn

Registered User
لایک‌ها
485
فقط دو راه است که از دزدی جلوگیری میکنه
1-تو شهرهای اصلی کشور ، نمایندگی بگیرین(میشه داوطلبی باشه، میشه با یک کمیسیون 5درصد از پرداختها باشه یا هر دو، حتی میشه گفت خریدار : اگه میخواین تحت نظارت ما صورت بگیره، یه مبلغی-از 10 تومان تا 20 تومان اضافه پرداخت کنید) که فروشنده ها محصولشون رو به اونها بدن و خود نمایندگان سایت محصول رو برای خریدارها ارسال کنند. اینجوری مشخصه که محصول رو فروشنده داده و خریدار باید تا 24 یا 48 ساعت نسبت به پرداخت پول (به حساب سایت و پس از اون همون موقع به فروشنده)اقدام کنه وگرنه امتیاز منفی میخوره(برای کم شدن سرکاریها و جدیت بیشتر خریدکنندگان نسبت به تقاضاهای که برای خریدشون کردند)، بعد از پرداخت پول توسط خریدار ، محصول توسط نمایندگی سایت فرستاده میشه. قیمت نهایی توافقی "باید"،یک بار دیگه میگم چون مهمه "باید" ، در آخرین پست طرفین توی خود سایت نه با ایمیل و مسنجر و اینا، باشه تا نمایندگی بدونه قیمت پرداختی برابر با قیمت توافقیه و در ضمن محصول همونه و نیز فروشنده هم کمتر از یک ساعت بعد از پرداخت خریدار، به پولش برسه
اگه بتونین سیستم بالا رو راه بندازین، دزدی خیلی کم میشه و در ضمن اولین بار تو ایران میشه که خرید و فروش "با امنیت" میشه، برای طرفین

یک سیستم مثل سیستم escrow ساخته بشه(خارجی و ضعیف تر از بالایی ولی قابل اجرا برای تمامی فروشندگان در هر جای کشئر،نه فقط مراکز استانها یا شهرهای بزرگ). طرز کار اینجوریه که خود سایت ، یه حساب تو بانکهای مختلف داره، فرد پرداخت کننده از طریق اینترنت ،پرداخت آنلاین انجام میده و پول به حساب سایت واریز میشه، و "پرداخت کننده پرداخت را انجام داده است) برای فروشنده فرستاده میشود، زمانیکه بسته پستی یا محصول به دست خریدار رسید و خریدار گزینه " بسته بدستم رسید" را زذ، پول به حساب فروشنده ریخته شود. اما در مورد کیفیت محصول جدا فیدبک گذاشته شود(چون میبینی طرف به دستش رسیده ولی چون ازش خوشش نمیاد یا میگه اونی نیست که میخواستم یا خیال میکردم اینجوریه یا کیفیت پایینه، نمیره بزنه "محصول بدستم رسید" ، هر چند که از کد رهگیری و پیگیری اداره پست قابل فهمیدنه که پست و محصول به طرف رسیده
البته تو اینکار سایت هم باید قابل اعتماد باشه چون نمونه کلاهبرداریهای چند صد میلیونی و ملیاردی از این سیستم به کار رفته با کمتر از دو هفته پرداخت نکردن به فروشنده و همچنان دریافت پول از خریدار و فلنگو بستن داشتیم که با سابقه پی تی ، انشالله هم این سیستمو میشه راه انداخت، هم میشه اعتماد کرد

بالا