برگزیده های پرشین تولز

!وقتي همه خوابيم

از كدام آنتي ويروس بعد از اين مطالب حمايت مي كنيد؟

• ESET NOD32

Votes: 2 22.2%
  • Kaspresky

Votes: 5 55.6%
  • Mcafee

Votes: 0 0.0%
  • Norton Antivirus

Votes: 2 22.2%

• Total voters
    9

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت شما دوستان محترم اول بگم كه اين تاپيك نظر شخصي منه
اين تاپيك رو زدم كه ما يه كم اهميت به اطلاعاتمون بديم كه اگه يه روزي نتونستيم ويندوز قلابي براي خودمون جور كنيم تا هنگام ويروسي شدن فورا اونو از نو نصب كنيم (!) حسرت نخوريم
5 ساله با كامپيوتر كار مي كنم و با 4 تا آنتي ويروس به مدت تقريبا زيادي كار كردم كه عبارتند از mcafee , norton,nod 32 , kaspersky
با نود بيشتر از همه كار كردم ولي بگم اين آنتي ويروس بسيار ناكارآمده بهنره بگيم : امنيت حداقلي با نود 32 ! چون بسيار به اين مورد برخورم كه آنتي ويروس هاي ديگر ويروس هايي رو گرفتند كه نود 32 نميشناختشون و در حالتي جالب اين آنتي ويروس قدرت كشتن كرم regsvr و ويروس new folder در صورتي كه در سيستم وارد شده باشند رونداره ! اينو خودم امتحان كردم كلا اصلا نميشه به نود كامل اطمينان كرد به نظر من نود در رده هاي آخر آنتي ويروسي قرار داره اصلا من موندم چه طوري اين آنتي ويروس جا باز كرد تو ايران ! آنتي ويروسي كه توي نسخه ي دومش ايران رو پر از اين انتي ويروس ديديم
كاسپر سيستم رو ميتركونه ! هر كاري دلش مي خود مي كنه ،خيلي سنگين شده ، تو نسخه ي جديد حتي مودم adsl رو بلاك ميكنه !!!
بيخودي گير ميده مثلا ميگه فايل excel.exe ويروسيه ! يا مثلا ميري خريد اينترنتي كني ميگه تروجان ميره تو سيستمت كه با آنتي ويروس هاي ديگه اين هشدار نمي ياد .
دوستان اينجا مي گم كه اين دو تا آنتي ويروس كارايي جالبي در مقابل آنتي ويروس هاي ديگر ندارند
آنتي ويروس منتخب من نورتونه با 15000 كارمند در شركت سازنده اين آنتي ويروس . شركت سازنده ي نورتون فعالترين شركت جهان در زمينه ي سلامت سيستم كاربران خود هست كه الان ورژن 17.7 اين آنتي ويروس موجوده و ورژن 18 هم در حالت آزمايشي قرار داره قابل مقايسه با نود32 اي نيست كه در ورژن 4.2 قرار داره
در مورد مكافي چون سرور آپديتش برامون متاسفانه غير فعاله توصيه نميشه . اما اينو بگم اين آنتي ويروس قويترين آنتي ويروس جهانه يكي از اقوام نزديكم در نهاد رياست جمهوري كار ميكنه و ميگه كه تمام سيستم هاي آنجا به دليل حساسيت اطلاعات به اين آنتي ويروس مجهز است

خلاصه نظر خودتون مهمه اگه بازم دوست داريد نود 32 و كاسپر نصب كنيد:wacko:

دليل اسم اين تاپيك نارحتي اين جانب از يكه تازي كاسپر ونود است !!!!!!!

Last edited:

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا وقتی همه خوابیم آقا پلیسه بیداره . :D

دوما چرا avast توش نزاشتی :(

اگه مي خواستم نظر سنجي بذارم كه تاپيكش موجوده
فقط مي خواستم تبادل نظر در مورد اين 4 تا آنتي ويروس انجام بديم كه بفهمم كه اشتباه مي كنم يا درست مي گم:lol:

kkr129

Registered User
لایک‌ها
10
اگه مي خواستم نظر سنجي بذارم كه تاپيكش موجوده
فقط مي خواستم تبادل نظر در مورد اين 4 تا آنتي ويروس انجام بديم كه بفهمم كه اشتباه مي كنم يا درست مي گم:lol:

نظر شخصی من Node

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sir_lord عزيز
1.gif

به نقل از kkr129 :
اولا وقتی همه خوابیم آقا پلیسه بیداره . :D
. من هم تا تيتر را ديدم، دقيقن همين را مي‌خواستم عرض كنم!!
21.gif
وقتي همه مي‌خوابن...آقا پليسه بيداره.......

خلاصه نظر خودتون مهمه اگه بازم دوست داريد نود 32 و كاسپر نصب كنيد
. والله حالا كه انتخاب محدوده بين اين 4 تا باز هم NOD32 و Norton 2010 را انتخاب مي‌كردم! ولي يك سوال!! آيا شما در تمامي اين 4 تا ويروسياب كه تست نموديد، گزينه Heuristic را روي High قرار مي‌داديد؟ يا نه؟ اگر نه پس لازمه دوباره تست كنيد و Avira و AVG و AVAST را هم در تست‌هاي تان اضافه نماييد. (و براي فايروال فقط يكي از اين 3تا Comodo يا Outpost يا Online Armor را امتحان نماييد!!) شايد گزينه فوق در بعضي از ويروسياب‌ها نام متفاوتي داشته باشد!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/05
26.gif
103.gif

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام sir_lord عزيز
1.gif

. من هم تا تيتر را ديدم، دقيقن همين را مي‌خواستم عرض كنم!!
21.gif
وقتي همه مي‌خوابن...آقا پليسه بيداره.......

. والله حالا كه انتخاب محدوده بين اين 4 تا باز هم NOD32 و Norton 2010 را انتخاب مي‌كردم! ولي يك سوال!! آيا شما در تمامي اين 4 تا ويروسياب كه تست نموديد، گزينه Heuristic را روي High قرار مي‌داديد؟ يا نه؟ اگر نه پس لازمه دوباره تست كنيد و Avira و AVG و AVAST را هم در تست‌هاي تان اضافه نماييد. (و براي فايروال فقط يكي از اين 3تا Comodo يا Outpost يا Online Armor را امتحان نماييد!!) شايد گزينه فوق در بعضي از ويروسياب‌ها نام متفاوتي داشته باشد!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/05
26.gif
103.gif
وضعيت براي همه يكسان بوده پس فرقي در حالت Heuristic بين همه وجود نداره

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sir_lord عزيز
1.gif

وضعيت براي همه يكسان بوده پس فرقي در حالت Heuristic بين همه وجود نداره
. خير! اگر اين گزينه خاموش يا روي حالت پيش فرضش بوده،(High نبوده باشه) نمي‌توان به اين راحتي اين جمله را گفت! چون ميزان وابستگي و ميزان قدرت يك ويروسياب در صورت خاموش/متوسط بودن اين گزينه معلوم نيست! ولي با High بودن اين گزينه مي‌توان مطمعن بود كه هر ويروسياب اكنون با 100% توانش دارد كار مي‌كند و تازه در چنين صورتي هست كه اگر در تست‌هاي شما يك فايل ويروسي را تشخيص دادند/يا ندادند، مي‌توان در مورد توان آن ويروسياب نتيجه گرفت.

. براي مثال تمامي تست‌هايي كه برروي 42 ويروسياب در سايت VirusTotal انجام مي‌شود همواره اين گزينه روشن هست. بارها شده آويرا/نود يك فايل ويروسي را به دليل تنظيم Medium اين گزينه، تشخيص نداده. (مثل اين اتفاق در مورد نود)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/24
26.gif
103.gif

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
نکته ۱ :‌

در مورد مكافي چون سرور آپديتش برامون متاسفانه غير فعاله توصيه نميشه . اما اينو بگم اين آنتي ويروس قويترين آنتي ويروس جهانه يكي از اقوام نزديكم در نهاد رياست جمهوري كار ميكنه و ميگه كه تمام سيستم هاي آنجا به دليل حساسيت اطلاعات به اين آنتي ويروس مجهز است

چه دلیل خوبی !
آقایون خانم ها !‌ما هم در خانه به دلیل حساسیت بالای اطلاعات (عذر می خوام اطلاعات کی به دردش نمی خوره و مهم نیست ؟ حالا می خواد آمریکایی باشه می خواد ایرانی باشه می خواد افغانی باشه ... :دی ) تمامی دستگاه ها از MSE استفاده می کنیم (۴دستگاه) در نتیجه این آنتی ویروس از همه بهتره ... :lol:
اگه اطلاعات انقدر مهم باشه من فکر نمی کنم به یک آنتی ویروس اکتفا کنن همچنین می تونن از سیستم عامل هایی مثل ابونتو و مکینتاش که امنیت بالاتری دارند استفاده کنند

نکته ۲ :‌
عنوان تاپیک چه ربطی به محتوا داره ؟
شما وقتی بیداری دستگاه ویروسی نمیشه ؟

نکته ۳ :‌
برا چی باید سوییچ کنیم (کنند) رو نورتون ؟ چون ۱۵۰۰۰ کارکن داره ؟
خوب ماکروسافت هم ۹۰۰۰۰ کارکن داره
پس به این خاطر همه بیاید رو MSE :دی

نتیجه :‌
۱- دلایل برای عدم استفاده از نود و کسپر درست نیستند
۲- دلایل برای استفاده از مک آفی کافی نیست
۳- دلایل برای استفاده از نورتون منطقی نیست

* MSE > Microsoft Security Essential تو امضام لینکش هست

پ ن : خدارو شکر می کنم که به ابونتو مهاجرت کردم منت این آنتی ویروسها رو نمی کشم دیگه... ولی در کل MSE در بین تست آویرا-کسپر-نود-نورتون برا من خیلی کار آمد تر بوده و از وقتی ازش استفاده میکنم مشکلی با ویروسها ندارم

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نکته ۱ :‌

چه دلیل خوبی !
آقایون خانم ها !‌ما هم در خانه به دلیل حساسیت بالای اطلاعات (عذر می خوام اطلاعات کی به دردش نمی خوره و مهم نیست ؟ حالا می خواد آمریکایی باشه می خواد ایرانی باشه می خواد افغانی باشه ... :دی ) تمامی دستگاه ها از MSE استفاده می کنیم (۴دستگاه) در نتیجه این آنتی ویروس از همه بهتره ... :lol:
اگه اطلاعات انقدر مهم باشه من فکر نمی کنم به یک آنتی ویروس اکتفا کنن همچنین می تونن از سیستم عامل هایی مثل ابونتو و مکینتاش که امنیت بالاتری دارند استفاده کنند

نکته ۲ :‌
عنوان تاپیک چه ربطی به محتوا داره ؟
شما وقتی بیداری دستگاه ویروسی نمیشه ؟

نکته ۳ :‌
برا چی باید سوییچ کنیم (کنند) رو نورتون ؟ چون ۱۵۰۰۰ کارکن داره ؟
خوب ماکروسافت هم ۹۰۰۰۰ کارکن داره
پس به این خاطر همه بیاید رو MSE :دی

نتیجه :‌
۱- دلایل برای عدم استفاده از نود و کسپر درست نیستند
۲- دلایل برای استفاده از مک آفی کافی نیست
۳- دلایل برای استفاده از نورتون منطقی نیست

* MSE > Microsoft Security Essential تو امضام لینکش هست

پ ن : خدارو شکر می کنم که به ابونتو مهاجرت کردم منت این آنتی ویروسها رو نمی کشم دیگه... ولی در کل MSE در بین تست آویرا-کسپر-نود-نورتون برا من خیلی کار آمد تر بوده و از وقتی ازش استفاده میکنم مشکلی با ویروسها ندارم
سر حرفم هستم بدجوري !
ماكروسافت چند تا نرم افزار توليد مي كنه ؟ تقسيم به كارمنداش بكن
بعدش اين آمار 3 برابر بالاتر از رتبه ي قبليه !
بعد بگم سازمان رسما پك مكافي رو گرفته از ويندوز هم استفاده مي كنه ، ياهو براي ويروس يابي درون سرچ هايش از مكافي استفاده مي كنه من اينكه مكافي بهترينه از يكي از پست هاي همين فروم تو تاپيك كاسپرسكي از يكي از نمايندگان فروش كاسپر شنيدم ! همين !
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=2695363&postcount=294
ببخشيد اگه شما از نود حمايت مي كنيد متاسف بيدم :wacko:
مكافي سريع تر از همه ي آنتي ويروس ها ويروس ها را در ديتابيس قرار ميده حيف كه تو ايران جواب نميده

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من كه چيز زيادتري از شما نمي دونم ، لطفا بهتر برخورد كنيد و دلايل خود را ارائه دهيد و ضمنا دوست قبليمون آنتي ويروس ماكروسافت رو پيشنهاد دادن كه دليل براش نياورد !!! لطفا اگه از شركتي حمايت مي كنيد دليل بياوريد

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
سر حرفم هستم بدجوري !
ماكروسافت چند تا نرم افزار توليد مي كنه ؟ تقسيم به كارمنداش بكن
بعدش اين آمار 3 برابر بالاتر از رتبه ي قبليه !
بعد بگم سازمان رسما پك مكافي رو گرفته از ويندوز هم استفاده مي كنه ، ياهو براي ويروس يابي درون سرچ هايش از مكافي استفاده مي كنه من اينكه مكافي بهترينه از يكي از پست هاي همين فروم تو تاپيك كاسپرسكي از يكي از نمايندگان فروش كاسپر شنيدم ! همين !
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=2695363&postcount=294
ببخشيد اگه شما از نود حمايت مي كنيد متاسف بيدم :wacko:
مكافي سريع تر از همه ي آنتي ويروس ها ويروس ها را در ديتابيس قرار ميده حيف كه تو ايران جواب نميده

خوب باباجان سوپر سر کوچه ما هم از مکافی استفاده می کنه !
دلیل نمیشه که ! شما اگه خودت استفاده کردی ... ویروس خاصی ازت گرفته و ... بیا بگو خوبه نه این که فلانی استفاده می کنه
البته نمی خوام بگم ضدویروس خوبی نیست چون به دلیل تحریم تا حالا ازش استفاده نکردم ...

من از نود طرفداری می کنم ؟!! :blink:
من خیلی *ه بخورم بخوام ازش طرفداری کنم ! از کسپر همچنین ! البته باز کسپر بهتره ...

دوستان من كه چيز زيادتري از شما نمي دونم ، لطفا بهتر برخورد كنيد و دلايل خود را ارائه دهيد و ضمنا دوست قبليمون آنتي ويروس ماكروسافت رو پيشنهاد دادن كه دليل براش نياورد !!! لطفا اگه از شركتي حمايت مي كنيد دليل بياوريد

من چندتا دلیل دارم یکی این که سبکه و سیستم رو خسته نمی کنه ...
یکی اینکه گفتم ! من چندین آنتی ویروس رو امتحان کردم وقتی که نصب بودن مشکلاتی برای سیستم بوجود می آوردند (( -norton-Nod-kasper-Panda-AVG-Avira) لیست بالا رو تکمیل کردم ... ) همچنین بارها شده بود مشخص بود سیستم یه مشکلی ویروسی چیزی داره ولی اونا هیچ کاری نمی کردند ...
یکی اینکه یه بار فلشم رو زدم به یکی از دستگاه های مدرسه فلشم ویروسی شد ... اومدم خونه نشون می دادش فرمت نشده فت32 هست و نمی شد رفت توش ! دادم یه اسکن کرد ازش 3تا ویروس گرفت بعد گفت ری استارت کن
ریستارت کردم درست شد ...
یکی اینکه مثل اونا منت سرت نمی ذاره که بیا بخر ! مجانیه !

نکته این جاست که من فقط توصیه کردم نگفتم این بهترینه و همه بیاید اینو بگیرید...

flowerysmile.gif

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب باباجان سوپر سر کوچه ما هم از مکافی استفاده می کنه !
دلیل نمیشه که ! شما اگه خودت استفاده کردی ... ویروس خاصی ازت گرفته و ... بیا بگو خوبه نه این که فلانی استفاده می کنه
البته نمی خوام بگم ضدویروس خوبی نیست چون به دلیل تحریم تا حالا ازش استفاده نکردم ...

من از نود طرفداری می کنم ؟!! :blink:
من خیلی *ه بخورم بخوام ازش طرفداری کنم ! از کسپر همچنین ! البته باز کسپر بهتره ...

من چندتا دلیل دارم یکی این که سبکه و سیستم رو خسته نمی کنه ...
یکی اینکه گفتم ! من چندین آنتی ویروس رو امتحان کردم وقتی که نصب بودن مشکلاتی برای سیستم بوجود می آوردند (( -norton-Nod-kasper-Panda-AVG-Avira) لیست بالا رو تکمیل کردم ... ) همچنین بارها شده بود مشخص بود سیستم یه مشکلی ویروسی چیزی داره ولی اونا هیچ کاری نمی کردند ...
یکی اینکه یه بار فلشم رو زدم به یکی از دستگاه های مدرسه فلشم ویروسی شد ... اومدم خونه نشون می دادش فرمت نشده فت32 هست و نمی شد رفت توش ! دادم یه اسکن کرد ازش 3تا ویروس گرفت بعد گفت ری استارت کن
ریستارت کردم درست شد ...
یکی اینکه مثل اونا منت سرت نمی ذاره که بیا بخر ! مجانیه !

نکته این جاست که من فقط توصیه کردم نگفتم این بهترینه و همه بیاید اینو بگیرید...

flowerysmile.gif

سلام sir_lord عزيز
1.gif

. خير! اگر اين گزينه خاموش يا روي حالت پيش فرضش بوده،(High نبوده باشه) نمي‌توان به اين راحتي اين جمله را گفت! چون ميزان وابستگي و ميزان قدرت يك ويروسياب در صورت خاموش/متوسط بودن اين گزينه معلوم نيست! ولي با High بودن اين گزينه مي‌توان مطمعن بود كه هر ويروسياب اكنون با 100% توانش دارد كار مي‌كند و تازه در چنين صورتي هست كه اگر در تست‌هاي شما يك فايل ويروسي را تشخيص دادند/يا ندادند، مي‌توان در مورد توان آن ويروسياب نتيجه گرفت.

. براي مثال تمامي تست‌هايي كه برروي 42 ويروسياب در سايت VirusTotal انجام مي‌شود همواره اين گزينه روشن هست. بارها شده آويرا/نود يك فايل ويروسي را به دليل تنظيم Medium اين گزينه، تشخيص نداده. (مثل اين اتفاق در مورد نود)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/24
26.gif
103.gif

صحيح مي فرماييد اما نورتون 360 رو هم امتحان كنيد
فوقالعادست:medieval:

sina1401sina

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد کاسپر باید بگم که حرف نداره !
دلایل:
1.اگر کاسپر باعث کندی میشه بخاطره این هست که هر برنامه ای که باز میکنید اسکن میکنه اگر کمی با تنظیماتش آشنا باشید این مشکل حل میشه !
2.مشکل دیگر که گفته شده بود سنگین بودنش بود که حجم زیادی از رم رو اشغال میکنه و این که وقتی گاردش اسکن میکنه خیلی از CPU استفاده میکنه وباعث کندی میشه آن هم از تنظیماتش قابل تنظیمه که مثلا میشه تعیین کرد که فایل های Installer مثل msi یا آرشیو ها مثل Zip یا Rar یا ایمیج های سی دی مثل ISO و ... رو اسکن نکنه این کار یاعث میشه سرعت اون به شدت افزایش پیدا کنه!
3.اگر به برنامه ی خاصی گیر میده و اجازه ی نمیده که برنامه کارایی مطلوب داشته باشه به دلیل Application Control اتوماتیکه که
اگه Manual اش کنید و وقتی ازتون درباره ی برنامه سوال کنه و روی Make Trusted کلیک کنید حله !
4.از نظر آپدیت هم حرف نداره فایلی که تشخیص نمی ده رو به Quarantine اش اضافه کنید و روش راست کلیک کنید و روی Send کلیک کنید میتونید فایل به کاسپر بفرستید بعد از 15 - 20 دقیقه به آپدیت اضافه میشه ! از این سریع تر ؟؟!!

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
آخ !
اینقدر از این تاپیک های مقایسه ای بیزارم !!!
چون هر کس میاد نظر شخصیص رو میگه که آره فلان آنتی ویروس بهترینه !!!!

آقا این تاپیک به جایی نمیرسه به خدا
تو هر فروم میری 10 تا از این تاپیکاست که سالها هم دارن باز باهم جنگ میکنن:lol:
هر کس از هر چیزی که میخواد استفاده کنه لطفا ... !

هر شخص که به هر آنتی ویروسی علاقه داره میره یه گروه تشکیل میده و ... !!!!

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد کاسپر باید بگم که حرف نداره !
دلایل:
1.اگر کاسپر باعث کندی میشه بخاطره این هست که هر برنامه ای که باز میکنید اسکن میکنه اگر کمی با تنظیماتش آشنا باشید این مشکل حل میشه !
2.مشکل دیگر که گفته شده بود سنگین بودنش بود که حجم زیادی از رم رو اشغال میکنه و این که وقتی گاردش اسکن میکنه خیلی از CPU استفاده میکنه وباعث کندی میشه آن هم از تنظیماتش قابل تنظیمه که مثلا میشه تعیین کرد که فایل های Installer مثل msi یا آرشیو ها مثل Zip یا Rar یا ایمیج های سی دی مثل ISO و ... رو اسکن نکنه این کار یاعث میشه سرعت اون به شدت افزایش پیدا کنه!
3.اگر به برنامه ی خاصی گیر میده و اجازه ی نمیده که برنامه کارایی مطلوب داشته باشه به دلیل Application Control اتوماتیکه که
اگه Manual اش کنید و وقتی ازتون درباره ی برنامه سوال کنه و روی Make Trusted کلیک کنید حله !
4.از نظر آپدیت هم حرف نداره فایلی که تشخیص نمی ده رو به Quarantine اش اضافه کنید و روش راست کلیک کنید و روی Send کلیک کنید میتونید فایل به کاسپر بفرستید بعد از 15 - 20 دقیقه به آپدیت اضافه میشه ! از این سریع تر ؟؟!!

دوست من هر آنتي ويروسي كه بيشتر ميگه ويروس پيدا كردم بهتر نيست
من پارسال با آخرين نسخه ي نود سيستم رو كامل اسكن كردم ويروسي نداشت . كاسپر نصب كردم 49 تا ويروس گرفت !!! اين همه فاصله بعيده !! يادمه تو يك فروم فايلي رو دانلود كردم كه همه مي گفتند فقط كاسپر اونو ويروس ميدونه هيچ آنتي ويروس ديگري از اون ايراد نمي گيره ! جالب بود كه ويروسي نبود يعني به گفته ي سازنده ي ويروس ، ويروس غير فعال بود !!! تازه بقيه آناليزش كردن و گفتن ويروسي نيست . ولي كاسپر پاكش كردن .
ضمنا مودمم رو جوري بلاك ميكنه كه وقتي پاكش هم مي كنم از حالت بلاك در نمي ياد و بايد سيستم رو به روز قبل برگردونيم
در مورد مكافي : اولين آنتي ويروسي بود كه ويروس نوار زرد رو شناسايي كرد

Last edited:

sir_lord

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخ !
اینقدر از این تاپیک های مقایسه ای بیزارم !!!
چون هر کس میاد نظر شخصیص رو میگه که آره فلان آنتی ویروس بهترینه !!!!

آقا این تاپیک به جایی نمیرسه به خدا
تو هر فروم میری 10 تا از این تاپیکاست که سالها هم دارن باز باهم جنگ میکنن:lol:
هر کس از هر چیزی که میخواد استفاده کنه لطفا ... !

هر شخص که به هر آنتی ویروسی علاقه داره میره یه گروه تشکیل میده و ... !!!!

اين لينك سايت هايي كه آنتي ويروس برتر رو انتخاب كردن:
http://www.pcworld.com/reviews/collection/1986/top_paid_antivirus_2010.html
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
http://www.pcantivirusreviews.com/
البته اشتباه كردم مكافي هميشه رتبش زير پنجه !

Last edited:
بالا