برگزیده های پرشین تولز

پي هالز و ترويج لمپنيسم و سطحي نگري

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عرض ادب

نلفاتي كه افراد ترسو در نبردهاي حساس مي دهند بسيار گسترده است.يافته هاي علماي نظرسنجي در تحقيقات كوچك و بزرگ هميشه نشانگر اين نكته بوده است كه اين قبيل افراد غالبا رفتارهاي حاكم بر مجموعه خود را به التهاب مي كشانند.اتفاقاتي كه اين روزها در فروم معيوب phalls.com مي افتد نيز ثمره وحشت و هراس مديريت حاكم بر اين مجموعه است.استناد عرايضم جلوگيري از ثبت نام هاي جديد است كه كماكان و با گذشت دو ماه از وقايع رخ داده في مابين اينجانب و ايشان به قوت خود باقيست.حضرات كه به شدت از مناظره قلمي با اينجانب هراس داشته با انسداد راه هاي نفوذ فارغ البالانه اقدام به اشاعه لمپنيسم و شارلاتانيسم مي نمايند.

پيرامون اين فروم معيوب و ناقص هر ان چه كه بايد گفته شده و شرح كامل ماوقع توسط اينجانب در وبلاگ .fragrantica.blogfa.com و نيز يكي ديگر از تاپيك هاي اين محفل درج گرديده است.مع الوصف گويا ترس همزاد ازلي و ابدي مديران پي هالز است و ايشان با همين ترس زاده شده و با همين نيز عطاي دار فاني را به نفع ديار باقي به لقايش خواهند بخشيد!البته ان چه در بعد فرهنگي فروم مذكور مي گذردمعلول همه تظاهر كردن هاي مسئولان و مقامات ذي ربط است.ادم هايي كه فقط ادا در اوردند و چون به خلوت رفتند ان كار دگر كردند.

پاينده باشيد.

Last edited:

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام،
بنده هم به اون فروم سر می زنم و فکر کنم چهار یا پنج سال هست که اونجا عضوم(هر چند کم پست،چون رویه من این بوده تا حد امکان خواننده باشم و از تجربیات استفاده کنم )و برخی تاپیکها را همچنان دنبال می کنم،اما چون این حضور محدود هست؛متوجه جریاناتی که گفتید نشدم،اما دوستانی بودند که در اونجا بیشتر فعال هستند و اینجا هم فعالیت داشتند که واقعا" در حوزه خودشون مسلط هستند؛
اما با این همه عدم ثبت نام جدید اصلا" جالب نیست،هر چند شاید دلیلی که شما گفتی علتش باشه،اما بارها شده بنده به سایت مراجعه کردم و با پیام" فشار روی سرور زیاد است" و یا چیزی مشابه این پیغام روبرو شدم و به همین دلیل فکر می کنم مشکلشون بار زیاد در زمانهای پیک باشه؛
در هر صورت برام جالبه که هر چند وقت یکبار تاپیکهایی اینچنینی باز می شه که از پی هالز شکایت دارند؛بنده هم قبول دارم که جو اونجا خیلی خشک و بعضا" بی روحه،

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
شخصن خیلی با این فروم و سیاست هاش مخالفم. کاش وقت داشتم این متون رو میخوندم که دلم خنک شه. کاش یه خلاصه هم مینوشتین. البته شدید اللحن !

مارمولک

Registered User
لایک‌ها
3
لطف نماز به جماعتشه و لطف هر فروم هم به کاربراشه.

فالس رو به خاطر رنگ بندی متفاوتش می شناسم. اما یه جوریه .

پی تی قدیم ها خیلی عالی بود . الان هم نسبت به بقیه فروم ها بد نیست اما تالارهای تخصصی اش به
دلیل مهاجرت و فرار مغزها سوت و کور و تکراری شده اما گفتگوی آزادش به همت برخی هنوز دُرافشان و دُرخشان است.

پی نوشت: راستی این p30world بیچاره هم فیل اش تر شده. کسی اطلاعی نداره چیکار می خوان بکنن؟

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،
بنده هم به اون فروم سر می زنم و فکر کنم چهار یا پنج سال هست که اونجا عضوم(هر چند کم پست،چون رویه من این بوده تا حد امکان خواننده باشم و از تجربیات استفاده کنم )و برخی تاپیکها را همچنان دنبال می کنم،اما چون این حضور محدود هست؛متوجه جریاناتی که گفتید نشدم،اما دوستانی بودند که در اونجا بیشتر فعال هستند و اینجا هم فعالیت داشتند که واقعا" در حوزه خودشون مسلط هستند؛
اما با این همه عدم ثبت نام جدید اصلا" جالب نیست،هر چند شاید دلیلی که شما گفتی علتش باشه،اما بارها شده بنده به سایت مراجعه کردم و با پیام" فشار روی سرور زیاد است" و یا چیزی مشابه این پیغام روبرو شدم و به همین دلیل فکر می کنم مشکلشون بار زیاد در زمانهای پیک باشه؛
در هر صورت برام جالبه که هر چند وقت یکبار تاپیکهایی اینچنینی باز می شه که از پی هالز شکایت دارند؛بنده هم قبول دارم که جو اونجا خیلی خشک و بعضا" بی روحه،

عرض ادب.

با اداي احترام به نظرگاه جنابعالي اما اين قياس براي اينجانب پذيرفتني نيست كه اين امر متاثر از فشار فزاينده بر روي سرور و به طبع ان پيغامي با اين مضمون باشد.بديهيست كه در اين صورت اساسا امكان ورود به سايت وجود نداشته حال ان كه در شرايط كنوني اگر عزم ثبت نام نماييد با پيغامي اين چنيني كه با پوزش ثبت نام تازه هم اكنون پذيرفته نمي شود مواجه خواهيد گشت علي الاصول اين دو قضيه مغاير يكديگر بوده كه اگر فشار بر روي سرور زياد است بالطبع نبايد امكان ورود به سايت و نيز دسترسي به قسمت هاي مختلف وجود داشته باشد نه اين كه فقط مشمول ثبت نام گردد.

گو اين كه ادله ديگر اينجانب براي اثبات اين قضيه نخست نام جديدالورودترين كاربر است كه هفته هاست تغيير نكرده و ديگري ريزش امار كاربران فعال است كه به تناوب كاهش چشمگير اين امار قابل رويت است.به هر تقدير اگر اين محفل بدل به طرح شكواييه هاي اين چنيني شده علت را بايد در رويكرد مديريت ناقص و هياهوگراي پي هالز جست و جو كرد كه به زعم اينجانب نوعي ديكتاتوري با چاشني عوام فريبي را در پيش گرفته و ماحصل ان چيزي جز ايجاد جو اختناق نيست.فرومي كه قوانين در ان ما به ازاي حقيقي نداشته و نوعا كاربردي جز بزك نمودن در راستاي جذب كاربر جديد ندارد و سرانجام فرومي كه مكتوبات كاربران را به نام و كام خود تمام مي نمايد كه اگر امروز ايشان مدعي برترين فروم در حوزه عطر و ادكلن مي باشد اين برتافته از تلاش هاي مستمر اينجانب در راه ايجاد ده ها تاپيك و صدها نوشته ايست كه بر جاي مانده است.

پاينده باشيد.

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
حالا کی کلا پی هالز رو میخونه که بیاد وبلاگ شما رو بخونه. پی هالز از اول هم فروم ضعیفی بود ولی شما حالا یادت افتاده بده؟ خوب برو یکجای دیگه فعالیت کن.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
من نمیدونم ماحرا چی ولی از این متعجبم که کاربر ایرانی بعد از این همه سال هنوز نفهمیده فروم ها خصوصی هستند و اکثرا رایگان ! طبیعیه که سیاست یه فروم رو ملاکین اون فروم معین میکنند! خود من بارها به سیستم اداره اینجا اعتراض کردم ولی نه به سیاست فروم به تبعیض بین کاربران و انکار اون توسط ادامین و مدیران اعتراض کردم! شما اگر مشگلت سیاست فوم پی هالزه که از پایه داری اشتباه میکنی ولی اگر مشگلت یکسان نبودن قوانین برای افراد با سطح یکسان و یا تناقض در اجرای قوانینه که بحثش جداست!

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شخصن خیلی با این فروم و سیاست هاش مخالفم. کاش وقت داشتم این متون رو میخوندم که دلم خنک شه. کاش یه خلاصه هم مینوشتین. البته شدید اللحن !

عرض ادب.

همان گونه كه در مقدمه نوشته مورد نظر اينجانب قابل رويت است غرض استفاده از تجارب اينجانب براي ان گروه از افراديست كه قصد عضويت در ان فروم را داشته وليكن ظواهر امر حبر از اشنايي جنابعالي با ماهيت و خط مشي فروم مذكور مي دهد.علي ايحال اگر مي خواهيد چرايي حال و روز فعلي پي هالز و ان چه كه اينجانب را بر ان داشت تا عليه ايشان افشاگري نمايم را دانسته فقط كافيست نگاهي به عدم پذيرش ثبت نام جديد نموده تا ماهيت يك فروم درمانده و ترسو بيش از پيش برايتان اشكار گردد.

من باب تنوير ذهن جنابعالي به اختصار اما نكاتي پيرامون ان چه في مابين اينجانب و ايشان گذشت را بيان مي نمايم.دو صد گفته چون نيم كردار نيست يحتمل اين مثل را شنيده ايد البته مدت هاست كه دوران اين قبيل ضرب المثل هاي عملگرايانه به سر امده حال اين حرف است كه تركتازي مي كند مهم اين است كه ما روي زبانمان ادم هاي اخلاق مداري باشيم قوانيني را براي فروممان وضع نماييم عمل كردن يحتمل وطيفه ديگران است اين حكايت همين پي هالز است كه فردي در قامت مديريت كه هنوز فرق عطر و ادكلن را نمي داند بنده را به چالش واداشته و زماني كه با پاسخي تخصصي مواجه گشت في الفور اقدام به حذف ان نمود و در مقابل چرايي اين موضوع از جانب اينجانب ضمن اظهار نظري هتاكانه مديريت خويش را به رخ كشيده و به اصطلاح مي گويد هميني كه هست.اينجانب پس از اشنايي با ماهيت ايشان فعاليت در چنين فضاي مسمومي را جايز ندانسته در قالب نوشته اي از همراهان ان حوزه خداحافظي نموده شگفتا حضرات نوشته مذكور را حذف اينجانب را اخراج يك هفته اي نمودند!!!سپس با گذشت يك ماه بدانجا مراجعه اقدام به درج مطلبي انتقادي در قابل طرح پرسش هايي بدون استفاده از حتي يك واژه ناسزا نموده اقايان نيز مستاصل و درمانده در مقابل ديدگان همه يقه كلمات را پاره كرده به صورت شنيع روانه نوشته هايشان كردند.

حال نيز با عدم پذيرفتن ثبت نام جديد ارامش مضحكي بر ان فروم معيوب حكمفرماست.اين لمپن ها بايد بدانند كه راه حفظ تنمه اعتبارشان اين نيست كه دائم خود را از ورود به مباحث جدي با منتقدان پنهان كرده و به كنج لانه محقر خود بخزند.ايا اين ننگ مديريت پي هالز نيست كه در ان شماري از اقايان مدير بيشتر نوعي مزاحم و دست و پا گير تلقي مي شوند تا كانوني براي سياست گذاري و ساماندهي بهتر مجموعه؟ايا تمام هنر اقايان منحصر به حذف نظرات اخراج و پوزخند به قانون و البته توحش است؟فرومي كه تا توانسته مدير پرورانده و الودگي هاي عملي در ان ملموس است و شرايطي بر ان حكومت مي كند كه خيلي از انسان هاي سالم تاب تحمل شنيدن نام ان را هم نداشته باشند.مبارك باشد!زنده باد ادعا زنده باد شعار زنده باد لمپنيسم زنده باد پي هالز!

پاينده باشيد.

Last edited:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
من نمیدونم ماحرا چی ولی از این متعجبم که کاربر ایرانی بعد از این همه سال هنوز نفهمیده فروم ها خصوصی هستند و اکثرا رایگان ! طبیعیه که سیاست یه فروم رو ملاکین اون فروم معین میکنند! خود من بارها به سیستم اداره اینجا اعتراض کردم ولی نه به سیاست فروم به تبعیض بین کاربران و انکار اون توسط ادامین و مدیران اعتراض کردم! شما اگر مشگلت سیاست فوم پی هالزه که از پایه داری اشتباه میکنی ولی اگر مشگلت یکسان نبودن قوانین برای افراد با سطح یکسان و یا تناقض در اجرای قوانینه که بحثش جداست!

100% تائید میشه....

به نظرم اصلا نباید تو فروم همسایه دعوای فروم دیگه رو پیش گشید....

اصلا این کار جالب نیست از نظر من.

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا کی کلا پی هالز رو میخونه که بیاد وبلاگ شما رو بخونه. پی هالز از اول هم فروم ضعیفی بود ولی شما حالا یادت افتاده بده؟ خوب برو یکجای دیگه فعالیت کن.

عرض ادب.

التفات بفرماييد اولا اگر بنده از روز نخست با ماهيت ان فروم اشنا بودم حتي كلمه اي در ان درج نمي نمودم در ثاني چنين فروم پيش پا افتاده و معيوبي فاقد هرگونه ارزش حقيقي و حقوقي براي اينجانب است لذا اگر مطلبي نوشته شده در راستاي دفاع از حقوق حقه خويش بوده و بس.ناصح محترم كه البته اين قشر گرامي در دنياي مجازي به وفور يافت مي شود اين را هم بداند رزومه نگارنده انقدر روشن است كه براي تثبيت خويش نيازمند فعاليت در مكان ديگر نباشد.اينجانب به صورت كاملا جدي مسئله اي را به چالش كشيده و به موازات ان انتظار پاسخ هايي با محوريت اين موضوع را داشته در غير اين صورت جنابعالي را دعوت به سكوت مي نمايم.

پاينده باشيد.

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

عرض ادب.

با نهايت احترام وليكن وقتي اذعان به عدم اطلاع از اصل ماجرا كرده و كلام برايتان منعقد نگشته استناد فرمايشات حضرتعالي چيست؟كاربر ايراني از همان ابتداي امر نيز واقف به خصوصي بودن فروم ها بوده و هست و وقتش را ارزشمندتر از ان مي داند كه سياست هاي يكسره غلط فروم مورد اشاره را نقد نمايد وليكن ان چه براي كاربر ايراني مشخص نگرديده قوانين حاكم بر چنين محافليست و اين كه ايا اساسا مديريت اجازه هتاكي و ناسزاگويي مدير به يك كاربر مودب را نيز مي دهد؟اگر پاسخ مثبت است كه اين همه قوانين پرطمطراق و دهان پر كن چيست؟اقايان تكليف خويش را روشن نموده و اقدام به جذب علاقمندان به لمپنيسم نمايند در غير اين صورت قانوني كه وضع گرديد بايد محترم شمرده شود و بر همگان است به ان تمكين كنند و دست بر قضا خود متوليان اولين كساني هستند كه بايد به قوانين اعتماد داشته باشند وليكن با كمال تاسف اين قانون گريزي با ما عجين شده در حرف همه چيز عاليست اما معلوم نيست چگونه وقتي پاي عمل به ميان كشيده مي شود كميت قضيه به لنگيدن مي افتد و تظاهركاران و ريا پيشگان شيفته اخلاق به صف اول رفتارهاي انچناني كوچ مي كنند.گو اين كه فرمايش فرموده اند در فروم همسايه اين گونه مباحث پسنديده نيست وقتي در فروم همسايه هيچ مرجع و مكاني براي رسيدگي به انتقادات نبوده و اگر هست در انحصار مديريت مي باشد لذا جاي هيچگونه گله و يا شكايتي باقي نمي ماند.مادامي كه ريا كاري قانون گريزي و روابط اصل تلقي گردد اش و كاسه همين است.

پاينده باشيد.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
عرض ادب.

با نهايت احترام وليكن وقتي اذعان به عدم اطلاع از اصل ماجرا كرده و كلام برايتان منعقد نگشته استناد فرمايشات حضرتعالي چيست؟كاربر ايراني از همان ابتداي امر نيز واقف به خصوصي بودن فروم ها بوده و هست و وقتش را ارزشمندتر از ان مي داند كه سياست هاي يكسره غلط فروم مورد اشاره را نقد نمايد وليكن ان چه براي كاربر ايراني مشخص نگرديده قوانين حاكم بر چنين محافليست و اين كه ايا اساسا مديريت اجازه هتاكي و ناسزاگويي مدير به يك كاربر مودب را نيز مي دهد؟اگر پاسخ مثبت است كه اين همه قوانين پرطمطراق و دهان پر كن چيست؟اقايان تكليف خويش را روشن نموده و اقدام به جذب علاقمندان به لمپنيسم نمايند در غير اين صورت قانوني كه وضع گرديد بايد محترم شمرده شود و بر همگان است به ان تمكين كنند و دست بر قضا خود متوليان اولين كساني هستند كه بايد به قوانين اعتماد داشته باشند وليكن با كمال تاسف اين قانون گريزي با ما عجين شده در حرف همه چيز عاليست اما معلوم نيست چگونه وقتي پاي عمل به ميان كشيده مي شود كميت قضيه به لنگيدن مي افتد و تظاهركاران و ريا پيشگان شيفته اخلاق به صف اول رفتارهاي انچناني كوچ مي كنند.گو اين كه فرمايش فرموده اند در فروم همسايه اين گونه مباحث پسنديده نيست وقتي در فروم همسايه هيچ مرجع و مكاني براي رسيدگي به انتقادات نبوده و اگر هست در انحصار مديريت مي باشد لذا جاي هيچگونه گله و يا شكايتي باقي نمي ماند.مادامي كه ريا كاري قانون گريزي و روابط اصل تلقي گردد اش و كاسه همين است.

پاينده باشيد.

من از روی تجربه شخصی اینو گفتم که اعتراض هم سلسه مراتبی داره و هر شخصی نمیتونه معترض باشه! یه مثال ساده هم زدم! خود شما هم میگید ماجرا 3 پهلو داره:1.یه کاربر بدون هیچ فعالیت قبلی در زمانی که قوانین و سیاست فروم یکسان بوده مدتی فعالیت کرده و بعدش معترض شرایط موجود شده! 2.یه کاربر در زمانی که فروم قوانین و سیاست دیگه ای داشته بطور پیشنهاد و نه بصورت اعتراض مطالبیرو بیان کرده! مدیر فروم برخورد کرده با اون کاربر که شما اشتباه میکنی! بعد از مدتی سیاست فروم عوض شده و همون حرفایی که میگفتن اشتباهه شده سیاست فروم!3.یه کاربر از تبعیض و سو اجرای قوانین گله داره(طبیعیه که سیاست فروم به کاربر ارتباطی نداره! دلیلش واضحه! شما وقتی امدی داخل فروم ثبت نام کردی قوانین رو قبول کردی و قول دادی پابندش بمونی حتی اگر مشگل دار باشن) و اینو مطرح میکنه و مدیرا برخورد میکنن!

هر 3 تا حالت بالا رو من خودم یا اینجا داشتم! مشخصا تو مورد اول حق با من نبوده! مورد دوم شرایط زمانی شاید موثر بوده برای اون تصمیمات غلط ولی بازم حق با من نیست! صاحاب فروم تشخیص میده چی خوبه و چی بد!ولی مورد سوم دیگه غیر قابل تحمله!اینکه بگن سیاست سایت اینه ولی در عمل کار دیگه ای بکنن سو استفاده از اعتماد کاربرانه!

حالا مئرد شما کدوم دسته از 3 حالت بالاست من نمیدونم ولی در مورد پی هالز این 3 یا 4 امین دفعه ای که میبینم بحث بالا میگیره ! همه دفعات قبلی هم توجیهات معترضین غیر منطقی بود! مثلا طرف پی ام میزنه به من میگه اقا شما چرا نذاشتی ما پته پی هالز رو بریزیم رو آب و بگیم فلان مدیر چند تا ای دی داره! منم جواب دادم بر فرض 1000000000 تا ای دی داشته باشه! صاحاب اونجاست!خلافی نکرده که! اصلا شاید دوسته باشه کسایی که با سیاست فروم مخالفن رو شناسایی که به کثیفترین روش ممکن! مگر خلافی کرده؟ طبق همون 3 تا دسته بالا کسی که ابتدا بساکن قوانین رو قبول کرده بعدش اگر بگه من معترضم(اعتراض با پیشنهاد و راهکار متفاوته) هیچ حقی نداره که بخواد از اعتراض خودش دفاع کنه!

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
حالا این پی هالز چه خبر هست توش ؟ چه مدل فرومیه ؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
حالا این پی هالز چه خبر هست توش ؟ چه مدل فرومیه ؟
یه فروم تخصصی موبایل و خودرو1 البته بعضا بخش هایی از فرومشون یهو فعال میشده و بعد میخوابیده! یه زمانی حدود سال 2005 پر بازدیدترین فروم فارسی شد! از همون زمان مشگل بین مدیرا و یوزر ها وجود داشته تا الان!

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از روی تجربه شخصی اینو گفتم که اعتراض هم سلسه مراتبی داره و هر شخصی نمیتونه معترض باشه! یه مثال ساده هم زدم! خود شما هم میگید ماجرا 3 پهلو داره:1.یه کاربر بدون هیچ فعالیت قبلی در زمانی که قوانین و سیاست فروم یکسان بوده مدتی فعالیت کرده و بعدش معترض شرایط موجود شده! 2.یه کاربر در زمانی که فروم قوانین و سیاست دیگه ای داشته بطور پیشنهاد و نه بصورت اعتراض مطالبیرو بیان کرده! مدیر فروم برخورد کرده با اون کاربر که شما اشتباه میکنی! بعد از مدتی سیاست فروم عوض شده و همون حرفایی که میگفتن اشتباهه شده سیاست فروم!3.یه کاربر از تبعیض و سو اجرای قوانین گله داره(طبیعیه که سیاست فروم به کاربر ارتباطی نداره! دلیلش واضحه! شما وقتی امدی داخل فروم ثبت نام کردی قوانین رو قبول کردی و قول دادی پابندش بمونی حتی اگر مشگل دار باشن) و اینو مطرح میکنه و مدیرا برخورد میکنن!

هر 3 تا حالت بالا رو من خودم یا اینجا داشتم! مشخصا تو مورد اول حق با من نبوده! مورد دوم شرایط زمانی شاید موثر بوده برای اون تصمیمات غلط ولی بازم حق با من نیست! صاحاب فروم تشخیص میده چی خوبه و چی بد!ولی مورد سوم دیگه غیر قابل تحمله!اینکه بگن سیاست سایت اینه ولی در عمل کار دیگه ای بکنن سو استفاده از اعتماد کاربرانه!

حالا مئرد شما کدوم دسته از 3 حالت بالاست من نمیدونم ولی در مورد پی هالز این 3 یا 4 امین دفعه ای که میبینم بحث بالا میگیره ! همه دفعات قبلی هم توجیهات معترضین غیر منطقی بود! مثلا طرف پی ام میزنه به من میگه اقا شما چرا نذاشتی ما پته پی هالز رو بریزیم رو آب و بگیم فلان مدیر چند تا ای دی داره! منم جواب دادم بر فرض 1000000000 تا ای دی داشته باشه! صاحاب اونجاست!خلافی نکرده که! اصلا شاید دوسته باشه کسایی که با سیاست فروم مخالفن رو شناسایی که به کثیفترین روش ممکن! مگر خلافی کرده؟ طبق همون 3 تا دسته بالا کسی که ابتدا بساکن قوانین رو قبول کرده بعدش اگر بگه من معترضم(اعتراض با پیشنهاد و راهکار متفاوته) هیچ حقی نداره که بخواد از اعتراض خودش دفاع کنه!

عرض ادب.

در فيلم گاو ساخته بزرگمرد سينماي ايران داريوش مهرجويي صحنه ايست ماندني و حكايت افراديست كه زحمت اطلاع از موضوعي را به خود نمي دهند و تنها از پنجره خيال خود به بيرون سرك كشيده از ديگران مي پرسند چه خبر؟ صحنه زيبايي كه ساكن اين اتاق كه تنها يك پنجره كوچك به حياط روستا دارد و زماني كه سر و صدايي در ده بلند مي شود سرش را از پنجره بيرون مي اورد و مي خواهد كسب خبر كند!حالا اين شده موضوع مسئله في مابين اينجانب و ان فروم و افرادي مثل جنابعالي كه تنها از پنجره ذهن خود به بيرون سرك مي كشند و به جاي سوال چه خبر به نقد و بررسي ان چه از ان بي اطلاع هستند مي پردازند اي كاش جنابعالي پيش از هرگونه اظهار نظر و كلي گويي هاي مبهم شرح كامل ماوقع را مطالعه نموده اگر شرح و نقدي بدان داشتيد بيان مي نموديد كه قدر مسلم يكي از اهداف اينجانب از درج ان نوشته در وبلاگ ارائه بينات و مستندات كافي بود ان چه با تحصيلات اينجانب ارتباطي مستقيم دارد.

يكي از ابزارهايي كه كمك مي كند هيچ كس ناروا خواست و اراده خويش را به ديگران تحميل نكند قانون است اعتبار قرارداد بين طرفين هم به علت همسو بودن اراده و خواست مشترك في مابين طرفين هم به علت همسو بودن اراده و خواست مشترك بين طرفين است كه هيچ يك حق ندارند بدون رضايت طرف ديگر به ان چه توافق كرده اند عمل نكنند علي القاعده اگر مدعي قانونمندي هستيم بايد در مقابل اين نظريه سر تسليم فرود اوريم وليكن اگر قانون مستمسكيست براي تسويه حساب هاي شخصي عقده گشايي و امثالهم كه تكليف روشن است.اينجانب به خاطر نمي اورم قانوني كه دال بر اجازه اهانت و ناسزاگويي مديريت به كاربران باشد را در ان مكان پذيرفته كه امروز حق هيچگونه اعتراضي پيرامون واقعه رخ داده را نداشته باشم.اصل تفسير قانون به راي ان چه خودمان مي پسنديم كه نمي شود قانون.

مبحث سياست هاي فروم هاي اين چنيني يك روي سكه است و همراهان اينجانب در ان حوزه نيك مي دانند كه در طي دو سال فعاليت هيچ سر و كاري با مديريت نداشته ااما بحث ترور شخصيت هتك حرمت و ناسزاگويي نكته ايست كه هيچگاه ان را بر نمي تابم.حال ان كه ممكن است اين براي جنابعالي تازگي نداشته و تجاز به حقوقتان را امري بي اهميت تلقي كنيد ولي قياس قاعده دارد و نمي توان همه را به چشم خود ديد.نكته قابل تامل ديگر بحث تعريف جايگاه ها در فضاي مجازيست و مشكل اينجاست اويي كه نمي شناسي و نمي داني از كدام ناكجا اباد و از پشت كدام تپه ناشناس امده با اعتبارسازي مي خواهد اثبات كند برازندگي خويش را لذا حق اعتراض در اين فضا را نمي توان كسي سلب نمايد گو اين كه قضيه اينجانب امري كودكانه نيست كه مرتبط با تعدد اي دي ها و كاربري هاي افراد باشد غرض احقاق حق و دفاع از شخصيت خويش است و در اين راه اگر ضرورت باشد تك تك پست ها به انضمام ناسزاگويي هاي مديران اين فروم علمي و تخصصي! را منتشر خواهم نمود.

پاينده باشيد.

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
عرض ادب.

در فيلم گاو ساخته بزرگمرد سينماي ايران داريوش مهرجويي صحنه ايست ماندني و حكايت افراديست كه زحمت اطلاع از موضوعي را به خود نمي دهند و تنها از پنجره خيال خود به بيرون سرك كشيده از ديگران مي پرسند چه خبر؟ صحنه زيبايي كه ساكن اين اتاق كه تنها يك پنجره كوچك به حياط روستا دارد و زماني كه سر و صدايي در ده بلند مي شود سرش را از پنجره بيرون مي اورد و مي خواهد كسب خبر كند!حالا اين شده موضوع مسئله في مابين اينجانب و ان فروم و افرادي مثل جنابعالي كه تنها از پنجره ذهن خود به بيرون سرك مي كشند و به جاي سوال چه خبر به نقد و بررسي ان چه از ان بي اطلاع هستند مي پردازند اي كاش جنابعالي پيش از هرگونه اظهار نظر و كلي گويي هاي مبهم شرح كامل ماوقع را مطالعه نموده اگر شرح و نقدي بدان داشتيد بيان مي نموديد كه قدر مسلم يكي از اهداف اينجانب از درج ان نوشته در وبلاگ ارائه بينات و مستندات كافي بود ان چه با تحصيلات اينجانب ارتباطي مستقيم دارد.

يكي از ابزارهايي كه كمك مي كند هيچ كس ناروا خواست و اراده خويش را به ديگران تحميل نكند قانون است اعتبار قرارداد بين طرفين هم به علت همسو بودن اراده و خواست مشترك في مابين طرفين هم به علت همسو بودن اراده و خواست مشترك بين طرفين است كه هيچ يك حق ندارند بدون رضايت طرف ديگر به ان چه توافق كرده اند عمل نكنند علي القاعده اگر مدعي قانونمندي هستيم بايد در مقابل اين نظريه سر تسليم فرود اوريم وليكن اگر قانون مستمسكيست براي تسويه حساب هاي شخصي عقده گشايي و امثالهم كه تكليف روشن است.اينجانب به خاطر نمي اورم قانوني كه دال بر اجازه اهانت و ناسزاگويي مديريت به كاربران باشد را در ان مكان پذيرفته كه امروز حق هيچگونه اعتراضي پيرامون واقعه رخ داده را نداشته باشم.اصل تفسير قانون به راي ان چه خودمان مي پسنديم كه نمي شود قانون.

مبحث سياست هاي فروم هاي اين چنيني يك روي سكه است و همراهان اينجانب در ان حوزه نيك مي دانند كه در طي دو سال فعاليت هيچ سر و كاري با مديريت نداشته ااما بحث ترور شخصيت هتك حرمت و ناسزاگويي نكته ايست كه هيچگاه ان را بر نمي تابم.حال ان كه ممكن است اين براي جنابعالي تازگي نداشته و تجاز به حقوقتان را امري بي اهميت تلقي كنيد ولي قياس قاعده دارد و نمي توان همه را به چشم خود ديد.نكته قابل تامل ديگر بحث تعريف جايگاه ها در فضاي مجازيست و مشكل اينجاست اويي كه نمي شناسي و نمي داني از كدام ناكجا اباد و از پشت كدام تپه ناشناس امده با اعتبارسازي مي خواهد اثبات كند برازندگي خويش را لذا حق اعتراض در اين فضا را نمي توان كسي سلب نمايد گو اين كه قضيه اينجانب امري كودكانه نيست كه مرتبط با تعدد اي دي ها و كاربري هاي افراد باشد غرض احقاق حق و دفاع از شخصيت خويش است و در اين راه اگر ضرورت باشد تك تك پست ها به انضمام ناسزاگويي هاي مديران اين فروم علمي و تخصصي! را منتشر خواهم نمود.

پاينده باشيد.

دوست عزیز،
هم شما و هم وحید رکس از جانب معقولی صحبت می کنین. اول بگم که ایشون یکی فروم بازای با سابقه هس، خودش هم فروم داره. لذا از جو قضیه اطلاعات کافی داره و قضیه ی چه خبر و اینها نیست.
icon10.gif

"قاعده مندی" جامعه باید پشتوانه ی آزاد داشته باشه. قاعده مندی و قانونی که تصویب شده ی "قادر مطلق" تو یه جامعه هست (ادمین فروم) قطعا شامل حال خودش نمی شه. (این ممکنه استثنا هم داشته باشه، شاید از بعضی جهات مثل پرشین تولز و اینم بی تعارف می گم و بی جهت گیری!
icon10.gif
) قانون ها قاعده مندی های مورد نظر شما اصولا برخواسته از بازی ها در قالب کنش های اجتماعی هستن. ولی در فروم ها این وضعیت وارونه هست: این کنش ها هستن که تعریف می شن، و قانون مندی ها هستن که اونها رو کنترل می کنن.

اصولا "حق" با کاربران هست. اینکه قانون بازی فروم شکل دیگه ای هست و خیلی از کاربرا ممکنه نتونن خودشون رو باهاش سازگار کنن "حق" کاربران رو منتفی نمی کنه. (یه چیزی شبیه وضعیت زنان در جامعه ی ما: "حق" با اونها هست، اما اینکه بهشون تفویض نمی شه مشکل دیگه ای هست!). بنا بر این دفاع کاربرا از حقوقشون طبیعی هست، و از قضا خودش جزو حقوقشون هم هست. اما حتی این دفاع هم هزینه بر هست، چون در نهایت اتفاق خاصی نمی افته.

//

اما در نهایت: راه حل چیه؟ راه حلی وجود نداره. قدرت ادمین های فروم ها از انحصاری بودنش در میاد. اگر مایل به فعالیت در فروم ها هستیم پیه این چیزا رو هم باید به تن بمالیم. یا اینکه اصلا فعالیت نکنیم، چون در نهایت سودش صرفا به بقیه می رسه و هزینه ی فرصتش برا خودمون باقی می مونه.

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
دوست عزیز،
هم شما و هم وحید رکس از جانب معقولی صحبت می کنین. اول بگم که ایشون یکی فروم بازای با سابقه هس، خودش هم فروم داره. لذا از جو قضیه اطلاعات کافی داره و قضیه ی چه خبر و اینها نیست.
icon10.gif

"قاعده مندی" جامعه باید پشتوانه ی آزاد داشته باشه. قاعده مندی و قانونی که تصویب شده ی "قادر مطلق" تو یه جامعه هست (ادمین فروم) قطعا شامل حال خودش نمی شه. (این ممکنه استثنا هم داشته باشه، شاید از بعضی جهات مثل پرشین تولز و اینم بی تعارف می گم و بی جهت گیری!
icon10.gif
) قانون ها قاعده مندی های مورد نظر شما اصولا برخواسته از بازی ها در قالب کنش های اجتماعی هستن. ولی در فروم ها این وضعیت وارونه هست: این کنش ها هستن که تعریف می شن، و قانون مندی ها هستن که اونها رو کنترل می کنن.

اصولا "حق" با کاربران هست. اینکه قانون بازی فروم شکل دیگه ای هست و خیلی از کاربرا ممکنه نتونن خودشون رو باهاش سازگار کنن "حق" کاربران رو منتفی نمی کنه. (یه چیزی شبیه وضعیت زنان در جامعه ی ما: "حق" با اونها هست، اما اینکه بهشون تفویض نمی شه مشکل دیگه ای هست!). بنا بر این دفاع کاربرا از حقوقشون طبیعی هست، و از قضا خودش جزو حقوقشون هم هست. اما حتی این دفاع هم هزینه بر هست، چون در نهایت اتفاق خاصی نمی افته.

//

اما در نهایت: راه حل چیه؟ راه حلی وجود نداره. قدرت ادمین های فروم ها از انحصاری بودنش در میاد. اگر مایل به فعالیت در فروم ها هستیم پیه این چیزا رو هم باید به تن بمالیم. یا اینکه اصلا فعالیت نکنیم، چون در نهایت سودش صرفا به بقیه می رسه و هزینه ی فرصتش برا خودمون باقی می مونه.

درود دقیقا قوانین انحصاری تعریف میشن چون طبیعتا حق آدمین هم انحصاری میباشد کلام شما کاملا متین هست و کسی که در فرومی فعالیت میکنه نمیتونه دنبال احقاق حقوق کاربری خودش باشه چون آدمین سلیقه ای رفتار خواهد کرد و بیشتر به فروم ها به شکل یک ملک شخصی از سوی مدیر نگاه میشه نه یک کامیونیتی اجتماعی................

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
بین دوست عزیز...

یک نکته اینکه با اون یوزری که دارید شما بحث میکنید)rax) خودش ادمین یه فروم تقریبا قدیمی هست توی همین فروم مجازی که تعداد زیادی کاربر برای خودش داره و به هر شگلی که هست (چه خوب و چه بد ) تونستند 5 سال اونجا رو سر و پا نگر دارند.

بنده هم که پست بالا رو زدم و گفتم کار خوبی نیست دعوای فروم دیگه به فروم دیگه ای بکشه اینه که اول از همه با اجازتون بنده هم یکی از موسسه های فروم تخصصی هستم که با بچه های همین پی تی بنیادش گذاشته شد.

از مدیریت تو فرومها تا مدیر ارشد و کاربر افتخاری و مدیر افتخاری و.... هم تو فروم ههای دیگه تجربه دارم تا یه یوزر عادی (مثلا تو همون هالز ) (تاریخ عضویت منم اونجا با همین ای دی نگاه کنید)......

اینها رو گفتم تا یه چیز رو تذکر بدم.

واقعا یه فروم یه جایی شخصی هست دوست عزیز.برای کسایی که اونجا رو بنا کردن.جز موارد استثنا که از کسی دعوت میشه و ....

برای کسی دعوت نامه فرستاده نشده که بیاد اونجا فعالیت کنه(البته این حق رو نمیشه نادیده گرفت که تک تک یوزرهای یه فروم حق گردن اون فروم دارند به اندازه ی تولید محتوایی که کردن.ولی از همه ی این تعارفات و واقعیات بگذریم ...چیزی که قابل انکار نیست.این هست که اول از همه اون مکان یه جایی کاملا شخصی هست و طرف و افراد موسس هر جور که بخوان میتونن اونجا رو اداره کنند.حتی اگر دلشون بخواد میتونن همه ی فروم رو تعطیل یا همه ی کاربر ها رو اخراج کنند.(حتی اگر از نظر همه ی یوزرهای اونجا اینکار غیر معمول و منطقی باشه).

حرف (rax) این نیست که حق با X هست یا با Y موضوع چیز دیگه ای هست، از منظر دیگه ای دارن میبینن قضیه رو که اونم مثلا منظر کسایی هست که یه فروم رو راه میندازند.....با مثال برای شما بکم که قابل لمس باشه; همه ی یوزرهای همین فروم(یا اولین فروم بازدید کننده ایران هست اینجا یا تو رتبه ی دوم قرار میگیره (از این پائین تر یادم نمیاد آمده باشه))سر یه سری مسائل مشگل زیادی با ادمین سایت پیدا کردند(چه از نظر ظاهر سایت و چه از نظر امکانات و دعوت نامه ، مدیران و .....)ولی اونجوری که مدیر سایت تصمیم گرفت ،کارها انجام شد و الان کسایی که نمیخواستن فعالیت کنند رفتن و اونهایی که......(دقت کنید اصلا بحث اینکه حق با کی بود نیست، بحث سر این هست که چهار دیواری اختیاری)

شما میتونید نظراتتون رو تو قسمت انتقادات و پیشنهادات بدید ولی اینکه رسیدگی بشه یا به میل شما انجام بشه کاری اصلا ضمانت و دستور اجرایی برای ادمین یه سایت نیست.(و 100 البته این حق مدیر سایت هست).

----------------------------------------------------------

اما اگر من گفتم اینجا اینجور بحث ها درست نیست اول اینکه همه ی مدیرهای فروم ههای ایرانی حداقل تو این فروم عضو هستند و یه رفاقتی با ادمین سایت دارند ، به نظر من درست نیست اصلا بحث یه فروم تو فروم دیگه ای مطرح بشه.(نظر کاملا شخصی هست)

بهترین کار از نظر من برای دوست عزیزی مثل شما یک راه حل هست.به نظر من برای اینکه هم بتونید حرف خودتون رو ثابت کنید که مثلا فلان جا عدالت رعایت نمیشه ، هم اونجوری که خواستید یه جا رو اداره کنید یه فروم شخصی یا یه وبلاک بزنید و از کسانی که دوست دارید توش دعوت به عمل بیارید برای فعالیت.....

موفق باشید دوست عزیز.

پ.ن:حمل بر این نشه من طرفداری از مثلا فروم دیگه ای کردم ، اگر مثلا بنده راغب به فروم دیگه ای بودم حتما با اون تاریخ عضویت تعداد پست زیادی اونجا داشتم....

پ.ن2:نظرات کاملا شخصی هست.

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
آکیلای عزیز شما از قدرت سخنوری خوبی برخوردار هستین چیزی که باعث میشه براحتی واسه حرفاتون استدلال بیارین وطرف مقابل رو که از همچین چیزی به بهره اس ناتوان و عصبی کنید و مجبورش کنید که حرکت بدی انجام بده.

بهرحال شما که میدونین اونجا قدرتون رو نمیدونن بیخیال اونجا بشین.به بخش سگ اون فروم سر زدم خب خوب بود اما کل فروم بنظرم چیز جامع و دندونگیری نیومد..چیزی که زیاده فرومه واسه فعالیت شما.یکیش همین پی تی که خودمم خیلی وقته بهش سر میزنم با رفتار توهین آمیز بعضی از مدیراشم مدارا میکنم اما بهرحال همینه که هست رفتار مدیران فرومها با کاربران همیشه بصورت قهری بوده و خواهد بود.

aquila_2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز،
icon10.gif

icon10.gif

//

عرض ادب.

اين نوع ادبيات و استدلالت كه مخاطب شما فروم باز است و يا يد طولايي در اين عرصه داشته را اينجانب در بخشي از مندرجات مديريت پي هالز نيز به عينه مشاهده نمودم.بنا به فرموده جنابعالي ايشان فروم باز هستند اينجانب نيز حقوقدان هستم لذا خواهشمند است تصور پشت كوه امدن كاربران را نداشته باشيد.پيرامون قضيه چه خبر و اين ها كه فرمايش فرموديد به زعم اينجانب اينگونه است و استنباط ايشان عدم پذيرش سياست فروم مذكور توسط اينجانب است حال ان كه عرايض اينجانب حفظ شانيت و جايگاه افراد است و بس و نوعا چون ما مردمان تعارفات ابدي بوده و با چاكرايسم خو گرفته ايم بالطبع هيگونه نقدي را ولو منصفانه برنتافته و سعي در حذف و يا كنار گذاشتن ان فرد را از چرخه مجموعه خود داريم.

اين كه ما به جاي بيرون كشيدن اتفاقات ناخوشايند و پليدي هايي كه قانون حد و مرز ان را تعيين كرده به دنبال سرپوشي براي ان بوده و به اصطلاح باي ان عذر بدتر از گناه بياوريم نه تنا مشكلي را حل نكرده بلكه قانون را به سخره گرفته ايم.تصر غالب نيز همين است كه اقايان مدير درصدد دفاع از همكاران خويش برامده اما اي كاش اين گونه جانبداري ها توام با ادله روشن و منطقي بود.نوعا هر كس فارغ از نگاه به اكناف خود بايد از خود شروع كند.يكي از مهم ترين عوامل قانون گريزي و قانون ستيزي موقعيت و شرايطيست كه سبب ارزش شدن شيوه هاي لات منشانه مي شود خواه دنياي مجازي باشد خواه حقيقي در اصل ماجرا توفيري ايجاد نمي كند.شايد اين قانون نانوشته و بدع گذارانه خاص فروم ها و مديرانش باشد و با اين رويه ساليان متمادي به ادامه حيات بپردازند اما پرسش اساسي اين جاست كه ايا با اين نگرش چنين فروم هايي قادر به جذب اليت و نخبگان هستند يا چشم مي گشايي و مي بيني كه براي طيفي از كاربران شيوه هاي لمپنيسم اقايت به صورت الگو در امده كار به جايي رسيده يكي پس از ديگري سپاس هايشان را نثار ناسزاهاي بر امده از ذهن بيمار اقايان مي كنند.

اين كه من به صرف مديريت دلم مي خواهد اين كار را بكنم اين پذيريفتني نيست زماني كه افراد بتوانند بر غرايزشات مسطل شوند نه غريزه به ان ها هر وقت بزرگ و كوچك از قانون گذار گرفته تا فرد مغمولي براي قانون احترام قادل شدند و برايشان دروني شد و جزيي از وجدانشان شد ان وقت است كه ما يا يك جامعه و يك محفل متمدن قانونمند و ايمن طرف هستيم اما زماني كه چنيني باوري وجود ندارد و به صرف مجازي بودن دنيا و محيط هر عملي را مجاز بپنداريم و از قوانين دست و پا گير در دنياي حقيقي خلاصي يابيم ره به جايي نخواهيم برد.اين كه هر كس به خودش حق بدهد به حقوق ديگران تجاوز كند ديگر نه امري مجازيست و نه حقيقي اين ريشه در تربيت افراد و عدم رسيدن به بلوغ اجتماعيشان دارد پس شايسته است تكليفمان را با خود روشن نماييم و به جاي وضع قوانين كاذب و يك سويه اي مثل هر گونه بي احترامي به افراد در هر درجه اي ممنوع است قانوني بر اساس مضمون فرمايشات شما وضع نماييم تا امثال اينجانب با علم به اين موضوع از حضور در چنين مخافلي دوري جويند.

پاينده باشيد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا