برگزیده های پرشین تولز

قيمتهاي به روز LCD , LED در بازار مرزي بانه - فقط جهت اطلاع

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
سلام
دوستان حتما همه ميدونند كه بازار بانه كه در اون تلويزيونها به صورت قاچاق وارد ميشه بازار بسيار مستعدي براي خريد تلويزيون هستش
براي همين ميخواهيم تو اين تاپيك آخرين قيمتها رو جمع كنيم

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
چون يك مقداري بازار بانه آشفته هست و ممكنه سرتون كلاه بره من سفرنامه اي كه خودم نوشتم رو براتون عينا دوباره اينجا ميزارم
(قبلا تو يه سايت ديگه بود كه بنا به دلالي واهي كل اون تاپيك رو بستن)
تجريه خريد و سفر به بانه
با سلام
خواستم تجربه خودم را در اين خصوص به همه بگم
الف. اگر از مسير اصفهان ميريد مسير خمين اراك ملاير رو انتخاب نكنيد كه خيلي خشك و بي روحه
بلكه از مسير داران اليگودرز ازنا درود بروجرد ملاير بريد كه با جاده خيلي سرسبزي روبرو خواهيد شد.
در ضمن بعد از دهگلان دو سه كيلومتر كه جلو ميرن جاده اي هست كه اصلا اگر بلد نباشيد نمي بينيدش كه ميره به سمت ديواندره كه به اين وسيله سنندج و دو گردنه سختش رو در مسير نخواهيد داشت و مسيرتون حدود 1.5 ساعت كوتاه ميشه. موقع برگشت هم از ديواندره وقتي به علامت سنندج 45 كيلومتر رسيديد حواستون به خروجي دست چپتون باشه كه از همون جاده بريد دهگلان و نه سنندج
مسير تهران هم كه زنجان بيجار ديواندره خواهد بود.
ب. وقتي به بانه مي رسيد اولين مشكل در روزهاي پنج شنبه و جمعه ، اسكان هستش. چندتايي هتل داره كه همگي پره و اكثر خانواده هايي كه وضعيتي بهتري دارند از قبل رزرو كردند.
سوييتهاي استيجاري هم هستند كه زير نظر سازمان گردگشگري هستند و قيمت همه يكسانه تقريبا مثلا دو تخته 14 هزار تومان
سر ميدان جهاد هم خانه اجاره اي ميدن كه معمولا تو رنج 50 تومان هستند كه ميشه با چونه زدن حتي تا 20 تومان هم پايين اورد.
ولي چون واقعا روزهاي جمعه شلوغه تقريبا همه اينها پر ميشه
پس بايد رفت سراغ پارك
بدونيد كه شب هواي سردي داره(البته من كه 89/2/11 اونجا بودم) و تعداد جاهاي اسكان فوق العاده كمي داره.
بهترين پاركش كنار ميدان پانزده خرداده . اين كه ميگم بهترين يعني در حد اين بوستانهاي محلي تهران و اصلا انتظار جاي بزرگ نداشته باشيد.
اما بهترين پيشنهاد: شب سقز بمونيد( به علت پارك بهتر و اينكه اصلا شلوغي بانه رو نداره) و صبح ساعت 7 بزنيد بريد سمت بانه كه ساعت 8 كه تقريبا شروع ميكنن به فعاليت اونجا باشين كه اصلا جاي پارك بعد از اين ساعت پيدا نخواهيد كرد.
هر چي ميتونيد روزهاي تعطيل اصلا نريد.
روزهاي بين هفته بهترين گزينه هستند.
ج.در خصوص خريد متاسفانه پاساژها خيلي آشفته هستند. يعني بنا به صنف تفكيك نشده اند. هر پاساژ هم ال سي دي داره هم لوازم خانگي هم كولرگازي و هم لوازم آرايشي و بهداشتي. البته ال سي دي دارها در طبقه هاي هم كف هستند و براي پاساژهاي چند طبقه طبقه هاي فوقاني بيشتر لوزام خانگي و آرايشي هستند.
به غير از ال سي دي و كولر گازي و دوربين فيلمبرداري سوني ( كه فقط يه فروشگاه ديدم داشته باشه كنار پاساژ ماد) بقيه بازار مطلقا دست چين هستش و تمام محصولات چيني هستند.
همه جور جنسي هم پيدا ميشه از جمله شوكر برقي كه كاملا شبيه گوشي نوكيا n73 هستش و يا زن ژله اي!!!. عده اي هم هستند كه تو بازارا صدا ميزنن رسيور و ماهواره كه بقيه اقلام ممنوعه كه خودتون ميدونيد چي هستند رو ميتونيد از اونها تهيه كنيد.
د. نكات موقع خريد ال سي دي: قيمت در كل بازار تقريبا ثابته و شايد بتونيد مغازه اي با ده الي 20 تومان نهايتا ارزان تر پيدا كنيد ولي مهم اينه كه از كسي خريد كنيد كه آدم خوبي باشه و فرصت تست كافي به شما بده.
اما مراحل تست ال سي دي ( كولر رو نميدونم چون قاعدتا امكان تست نيست)
1. سريال نامبر روي كارتون موجود باشه . دوستاني كه سريال نامبر مخدوش خريدن مطمئن باشين تلويزيونتون يه ايراده داره.
2. سريال نامبر كارتون رو با سريال نامبر پشت دستگاه تطابق بدين.
اگر موارد بالا اكي بود بريد سراغ مرحله بعد در غير اينصورت اصلا حتي سراغ روشن كردن تلويزيون هم نرين
3. وقتي روشن كردين اولين قدم رفتن تو منوي مخفي و فارسي كردن سيستم هستش كه اينو مغازه دارها انجام ميدن ولي واقعا از بقيه اش چيزي سر درنميارن و وصلش ميكن به يه dvd player و ميگن بفرما تلويزيون سالمه
4. اما كاري كه شما بايد بكنيد. در مرحله اول تست pixel هستش كه با 6 تا تصوير به رنگها سفيد سياه قرمز آبي زرد سبز كه قبلا تهيه كرديد و با يو اس بي برديد بانه تك تك پيكسلها رو چك كنيد. بهترين رنگ واسه ديدن سفيده كه پيكسل خاموش خيلي راحت تو چشم ميزنه و اصلا لازم نيست سرتون رو بكنيد تو LCD. پيكسل سوخته تو رنگ سفيد به يه رنگ قرمز كاملا مشخصه. اين 5 تا عكس رو براحتي با paint ويندوز بسازيد و با سايز 1080*1920
بقيه تصاويري كه موجوده براي كنتراست و وضوح و اينها زياد به دردتون نميخوره . چون شما بايد انتخابتون رو قبلا تو شهر خودتون انجام داده باشين و اونجا فقط خريد كنيد. متاسفانه ديدم خانواده هايي رو كه مثلا ميخوان يه تلويزيون بخرن 1.5 ميليوني و اصلا مدل و برند سرشون نميشه.
5. ساعت كاركرد رو چك كنيد كه خداي نكرده تلويزيون ويتريني به شما ندن
طريقه اش ورود به منوي مخفي
دكمه هاي زير رو پشت سر هم به ترتيب بزنيد.
info
menu
mute
on/off
و به منوي control و زير منوي sub option بريد روبروي گزينه panel display time ساعت كاركرد رو به ساعت نوشته.
اگر اين دو مورد اكي بود مطمئن باشيد كه تلويزون سالم سالم هستش
نگاه كنيد فروشنده ها اصلا از اين چيزها سردرنميارن و وقتي من اينكار رو كردم (تست پيكسل و ساعت كاركرد) كفش بريده بود و ازم خواست كاملا بهش آموزش بدم.
من به طور تصادفي رفته بودم سر مغازه فروشگاه باسط تو پاساژ كردستان كه سايت banelcd.com مال اونهاست. يعني بدونيد كه اوني كه سايت داره و اينترنت بلده هم كف بر شده بود.
اين نكات خريد و سريال نامبر رو چك كنيد چونكه واقعا مهمه. من دوتا 46b650 خريدم. ولي واسه اينكار چهار تا تلويزيون اورد كه دوتاش مورد سريال نامبر داشت و وقتي هم چك كرديم يكيش 3 تا پيكسل سوخته و يكي يه دونه داشت.
فقط بدونيد حتي يك پيكسل سوخته هم باعث reject‌كردن lcd هستش. ساده از كنارش رد نشيد و حرفهاي فروشنده رو قبول نكنيد. حتي اگه خواست بهتون تخفيف بده.
ه. سينماي خانواده هم فقط سامسونگ هست و مارشال و تا حدودي هم سوني پاناسونيك و ال جي
مدلهاي با كيفيت پايونير و فيليپس اصلا موجود نيست

و. مي رسيم به قسمت بسته بندي و حمل و نقل
حتما پلاستيك پيچ كنيد كه واسه اينكار خود اونجا آدمها هستند كه براتون اين كارو ميكنن.
باربنديتون رو اصولي انجام بدين كه تو مسير دچارمشكل نشين. من دو تا 46 رو روي باربند به راحتي آوردم.
توي مسير دو تا پاسگاه دارين. يكي خروجي بانه و يكي روستاي ميره ده . اگر خانواده باشين احتمال گيردادن كمه ولي مجرد كه باشين احتمال بالا ميره
براي اينكار هم چاره هست. تو همون موقع خريد بهشون بگين كه ميخواين براتون جنس رو منتقل هم كنن كه اينكار يه هزينه بين 10 الي 15 تومني براتون آب ميخوره ولي خيالتون راحته كه ديگه گيري بتون نميدن.
براي مسير اصفهان تنها گلوگاهي كه گير داد همدان بود كه اصلا خيلي معروفا به اين گيردادن . البته كاري به تلويزيون نداشت و تقريبا دنبال ممنوعه ها مي گشت فقط. چون با چراغ قوه افتاده بود به جون سوراخ سنبه هاي ماشين.
البته اگر ميخواين اصلا دردسر اون رو نداشته باشين ميتونين قبلا از همدان بريد سمت اسدآباد بعدش تويسركان و از اونجا به ملاير.

درنهايت ما دوتا 46b650خريدم يكي رو 1580 و يكي رو 1600
(چون اون گرونته رو از يكي ديگه واسمون جور كرد و مال خودش ايراد سريال داشت و يكي ديگه رو هم كه از يكي ديگه جور كرده بوداونم ايراد سريال داشت)
سينماي مدل 325 سامسونگ رو كه اين سام سرويسي كه خيلي ها اينجا دوستش دارن انگار ميده 480 تومان ما خريدم به 315 هزار تومان.
فكر كنم اين كاملاترين راهنما بود تو اين تاپيك . چون من خودم از حدود يك ماه پيش تو همين تاپيك هي تاب ميخوردم و سوالات رو ميديدم و علامت سوالهاي قبل سفر كه واسه خودم بود رو درك كردم ، نشستم وقت گذاشتم و اين سفرنامه كامل رو نوشتم
ان شا الله سفر خوبي داشته باشين
در آخر بگم مسير خيلي سرسبزي داره و خيلي تو مسير بهتون خوش ميگذره . بخصوص اين آبشارهاي كوچيك تو مسير بانه كه زيرش دوغ گذاشتن خنك بشه.
و اينكه ميگن بعد از بانه به سمت مرز و بازرچه مرزي(كه من نرفتم) هم جاده با پوشش گياهي درختي خيلي زيباست.

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
رزرو براي ليست قيمتها

تاريخ 26/4/89
سامسونگ 46 مدل c650
1450000
سوني 46 مدل ex700
2350000

Last edited:

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
آقا واقعا تبریک و خسته نباشید

امید وارم همیشه موفق باشید در کارتون .
من که به شخصه لذت بردم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما گذاشتید ممنونم .
سلامت و سربلند باشید

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
البته اين سفر مال ارديبهشت ماه بوده و اين قيمتها تلفني گرفته شده
اينجا باز شده كه هركسي كه رفت و قيمتي گرفت بقيه رو هم خبر بده

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
رزرو براي ليست قيمتها

تاريخ 26/4/89
سامسونگ 46 مدل c650
1450000
سوني 46 مدل ex700
2350000

چاکر داش علی
c650 46 به بهترین قیمت رسیده.من تقریبا 1ماه و نیم پیش گرفتیم 1570.انصافا با توجه با امکانات و کیفیتش قیمتش خیلی عالیه.البته احتمال افزایش قیمتش هست.یادمه 2ماه قبل عید من میخواستم B650 46 بگیرم که به دلایلی نشد.اونموقع که من میخواستم بگیرم قیمتش حدود 1380 هم تو بانه سراغ داشتم که یه دفعه به دلیل بازارگرمیه قبل عید و معروف بودن این مدل رفت رو 1600 و پایین هم نیومد.

البته یه مدته در مورد EX500 هم اینجور شده.من 1ماه و نیم پیش که اونجا بودم sony EX500 46 رو 1350 اینا قیمت داشتم که بعد از 2-3 هفته دوستان گفتن رفته حدود 1550 اینا.(البته این مدل سونی به علت قیمت مناسب و معروف بودن سونی بین ما ایرانیها رو باربند هر ماشینی که نگاه میکردی یه دونه بود).به نظر میرسه پر طرفدار بودن این مدل ها باعث افزایش قیمتشون شده.

C

cadusır

Guest
قیمت تلویزیون های سه بعدی سامسونگ رو موجود دارید؟

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
دستت درد نکنه بابت این سفرنامه مفصل.
نمیدونم چرا تو p30world حذفش کردند.

من شنیده بودم که برای حمل و نقل ۱۰۰ تومن می گیرند. اگر ۱۵ الی ۲۰ تومن باشه (تا تهران) می صرفه که بدون ماشین بری اونجا و بخری و بدی که برایت بفرستند. پول بنزینش هم نمیشه.

البته من همچنان منتظرم 46C750 بیاد تو بازار.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
اين منو مخفي مال همه LCDهاست؟ منظورم اينه كه همه برندها اينو دارن؟؟

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
اين منو مخفي مال همه LCDهاست؟ منظورم اينه كه همه برندها اينو دارن؟؟
به این ها می گویند سرویس منو کد (service menu code). برای هر مارک و نوعی متفاوت هست. لیست به روزی را اینجا می توانید ببینید:

http://www.riddledtv.com/forums/tv-service-menu-codes-f13.html

برای مدلهای قدیمیتر (در حد گلداستار) به اینجا مراجعه کنید:
http://www.tvservicemenu.com/2009/08/tv-service-menu-code-collection.html

The Rock

Registered User
لایک‌ها
421
يكي از اقوام چند روز پيش رفت همين جا LG LCD گرفت نصف قيمت اينجا

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
مانیتور های 3D سامسونگ یا مارک دیگر وجود دارد و قیمت؟

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
من سري پيش كه بانه بودم مانيتور تو بازار نديدم اصلا

PofakNamaki

Registered User
لایک‌ها
40
خريد و فروش از بانه نوعي قاچاقه و كار صحيحي نيست.

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
خريد و فروش از بانه نوعي قاچاقه و كار صحيحي نيست.
دقیقا درسته شما باید یه مقداری پول مفت به جیب دولت به+اقا زاده ها بریزید تا 100 درصد حلال بشه در غیر این صورت جهنم از آن شماست
قاچاق چیه رفیق
گارانتی هم که در ایران افسانه هست
من یه مانیتور گرفتم با گارانتی!!! الان 3 ماهه رفته گارانتی تا درست بشه حالا قراره 15 همین ماه درست بشه!!

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
دقیقا درسته شما باید یه مقداری پول مفت به جیب دولت به+اقا زاده ها بریزید تا 100 درصد حلال بشه در غیر این صورت جهنم از آن شماست
قاچاق چیه رفیق
گارانتی هم که در ایران افسانه هست
من یه مانیتور گرفتم با گارانتی!!! الان 3 ماهه رفته گارانتی تا درست بشه حالا قراره 15 همین ماه درست بشه!!

البته نظر بنده به ایشان نزدیک تر است :happy:

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10
یکی از اقوام اخیراً از بانه برگشتن و یه ال سی دی سانیو 32 اینچ خریدن به قیمت 460 هزار تومن ..میخواستم بدونم تو بازار تهران قیمتش چقدره؟ تفاوت قیمت بالاست؟‍!

و یه سوال دیگه :
شرکت های سانیو و کنوود در کدام کشور هستند ؟!

بالا