برگزیده های پرشین تولز

عینک مخصوص کار با کامپیوتر

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
کسی از دوستان داشته ؟
می گند مخصوص از کامپیوتر هست ، قیمتش هم بالاست در حد 70 تومان ، می خوام ببینم ارزش داره بخرم یا نه

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
کسی از دوستان داشته ؟
می گند مخصوص از کامپیوتر هست ، قیمتش هم بالاست در حد 70 تومان ، می خوام ببینم ارزش داره بخرم یا نه
همینی که دکتره واسه من نسخه نوشته میشه:) ضد انعکاس نور هست

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
عینکی که جلوی کامپیوتر بهتره استفاده بشه باید:

optimized for computer use can be polarized to reduce glare and filtered to block UV radiation

یعنی بايد پولاريزه (آنتي گلير) و يو وي 400 باشه.

براي اين کار مي تونيد از يه عينک آفتابي مطمئن که شيشه اش زياد تار نباشه استفاده کنيد.

يه تاپيک با عنوان : " از چشمان خود مراقب کنيد " داشتم بگرد پيدا کن چند تا برنامه محافظتي هم توش معرفي کردم.

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
عینک همچین خفنیم نیست و قیمت بالایی نداره... لازم نیست واسه هر چی برید مدل made in usa ـشو بخرید که قدر پول خون آقا قیمتشونه...

میری یه دکتر چشم پزشک درست حسابی ، بعد از تعیین نمره هر یک از چشمات، برات عینک نمره داره مینویسه و بهش بگو مخصوص کامپیوتر میخوای...

بعد میری عینک فروشی و تنها تفاوتی که در این میان هست اینه که در این عینکا، عینک ساز در بین دو لایه عدسی یه لایه بسیار نازک از یه محافظ که چند نوع داره رو میگذاره...

قیمت عدسی و ساختش که بالای 20 تومن نمیره ولی قیمت قاب عینک بسته به قابی که بخوای همینطور قیمت میره بالا...

خود من سالی یه مقدار چشمم پای کامپیوتر ضعیف میشد و بعضاً سردردم میگرفتم... رفتم پی یه دکتر پیر کار درست ، نمره چشمامو گرفت یکیشون 0.25 و یکیشون 0.5 بود و نسخه نوشت و رفتم عینک سازی عینکه رو دادم ساخت و 30 تومن شد در کل (قاب خیلی خفنی نگرفتم) و الان در طول 4-5 سال گذشته هر چقدرم بشینم نه سرم درد میگیره نه چشمم ضعیف میشه...

دودی مودیم نیست و کاملاً بی رنگه (آفتاب نیست که!)... فقط توش نور بندازید و انعکاسشو ببینید میبینید که نور سبز مانندی منعکس میشه...

در کل خیلی این چیزا خوبه و به همه توصیه میکنم از چنین عینکایی استفاده کنن...

البته مدلای بدون نمره هم هست که از چینی تا آمریکاییشو پیدا میکنید... اگه پولت مفته برو بریز به پاش...!

همچنین عینک واسه کار با کامپیوتر که میخوای بگیری دنبال مد و عینک نازک و کوچولو موچولو نباش... عینک باید بگیری ه سطحش وسیع باشه و تمام دیدتو بپوشونه... در واقع این برمیگرده به انتخاب قاب که به جای این قاب سوسولی کوچیکا یه قابی در حد عینک بابابزرگیا که گنده ـن انتخاب کن... در کل سطح عدسی از بالا تا پایین و از راست تا چپ ناحیه گودی چشمتو بپوشونه... (دقیقاً همین واسه عینک آفتابیا هم توصیه میکنن دکترا).....

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
من خودم عينکي هستم. از اين عينکا که روي عينک طرف وصل ميشه گرفتم قيمتش هم 12 تومن بود فريم هم ديگه نمي خواست. جنسش طلقه و قهوه اي روشن هم هست جلوي کامپيوتر مي زنم بعضي وقتا . ساخت امريکاست.

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
من خونه یه برنامه دارم اسمش نمی دونم Flux ئه چی چیه! این خودش طی ساعت های مختلف توی روز میاد نور و رنگ مونیتورت رو تنظیم می کنه تا چشمات آسیب نبینه، واقعاً هم تاثیر داره. یعنی وقتی برنامه رو Close می کنی و نور اصلی مونیتورت رو می بینی تازه می فهمی داشتی به یه چیز تو مایه های خورشید نگاه می کردی! :دی

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
من خونه یه برنامه دارم اسمش نمی دونم Flux ئه چی چیه! این خودش طی ساعت های مختلف توی روز میاد نور و رنگ مونیتورت رو تنظیم می کنه تا چشمات آسیب نبینه، واقعاً هم تاثیر داره. یعنی وقتی برنامه رو Close می کنی و نور اصلی مونیتورت رو می بینی تازه می فهمی داشتی به یه چیز تو مایه های خورشید نگاه می کردی! :دی
اين fl.ux اعصاب منو خورد ميكرد uninstallش كردم. ولي در كل برنامه جالبيه!
-----------------
من خودم عينكم آنتي رفلكسه. ميگن اينا براي كار با كامپيوتر بهتره!

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
من نور کامپیوترم رو خیلی کم کردم. ولی باز چشمام درد میگیره

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
سلام . شهرام تو که گرافیست هستی با این برنامه مشکل نداری ؟
مثلآ یه دفه کنتراست اینا رو کم نمی کنه ؟ یا مثلآ رنگ منگا رو تغییر نمیده ؟
آخه اینجوری تو طراحی به مشکل میخوری ! مخصوصآ تو نور پردازی 3 بعدی اینا !

توضیحات ارائه کن شهرام :دی مرسی

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
سلام . شهرام تو که گرافیست هستی با این برنامه مشکل نداری ؟
مثلآ یه دفه کنتراست اینا رو کم نمی کنه ؟ یا مثلآ رنگ منگا رو تغییر نمیده ؟
آخه اینجوری تو طراحی به مشکل میخوری ! مخصوصآ تو نور پردازی 3 بعدی اینا !

توضیحات ارائه کن شهرام :دی مرسی

یه نکته خوبی اشاره کردی
126fs328122.gif

نه من اصولاً وقتی دارم وبگردی می کنم اون رو فعال می کنم، فعال باشه که نمی شه طراحی کرد!
f_sabzmoom_58d78cf.gif

اما مثلاً الان فعال هستش.
من اصولاً همیشه از چشم درد خوابم می گیره وگرنه بدنم آمادگی داره 48 ساعته بیدار باشه!
m169.gif
اما لامصب چشم ئه از سوزش دیگه نمی زاره بیدار بمونم.
s324.gif

Mari.Achi

Registered User
لایک‌ها
48
آقا من مانیتورم از این مانیتورای crt قدیمیه. اینم عکسش:
lge_775n.gif

این خیلی چشامو داغون میکنه به نظرتون؟

پدر پسر شجاع

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
lge_775n.gif

بله این مانیتور ها خطرناک هستند, امواج خیلی زیادی در لامپ تصویریشون تولید می کنه که مستقیم به چشم و مغز می فرسته

بهتره چیزی حدود 200-300 تومان هزینه کنید و یک مانیتور LCD بگیرید

refresh rate صفحه را رو ماکزیموم بزار
نور صفحه / گاما / کانتراستش رو هم کم کن

Masoud1363

Registered User
لایک‌ها
17
lge_775n.gif

من قبلا از همین مانیتورهای CRT داشتم(البته از یکی شما خیلی جدیدتر بود)، و یک مدت بود که صبحها که میرفتم پای کامپیوتر عجیب چشمام می سوخت تا بالاخره مانیتور LCD خریدم و اون موقع تازه فهمیدم که این همه مدت چه ظلمی داشتم به چشمام می کردم. بهت توصیه می کنم که حتما مانیتور LCD بگیر.ارزش چشمات خیلی بیشتر از اون 200 هزار تومن.

Last edited:

Mari.Achi

Registered User
لایک‌ها
48
منم حدودا روزی 9 ساعت پای کامپیوترم....

من همینم به زور گیر آوردم پول واسه ال سی دی ندارم. زندگیمون که به .. رفته بزار چشممونم بره...

بالا