برگزیده های پرشین تولز

مشکل در بالا آمدن 2 ویندوز؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

من روی رایانه دو تا ویندوز روی دو درایو گوناگون(f , c) داشتم که هر دو اکس پی سرویس پک3 هستن. کاری که انجام دادم این بود که می خواستم مقداری از درایوهای دیگه رو به درایور f بیافزایم پس در ویندوز درایور C پارتیشن مجیک رو نصب کردم و کوشش کردم به درایور ویندوز f مقداری رو افزایش بدم. بعد از انجام این کار و راه اندازی دوباره ویندرز متوجه شدم که درایو f همچنان باقی هست و فایل ها وجود دارن ولی من نمی تونم به ویندوز دوم وارد بشم و دیگه منوی آغازین که میتونیم اونجا ویندوزمون رو انتخاب کنیم از بین رفته و دیگه مستقیم وارد ویندوز c می شیم

می خواستم ویندوز رو تعمیر کنم که نشد و این بخش اومد و نشد:

4a1d406bd57a4be68f43.JPG

هم اکنون من با چه روشی می تونم اون یکی ویندوزم رو که دیگه بالا نمیاد نجات بدم؟

با سپاس

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
این جور مواقع من یه کار ژانگولری می کنم جواب میده! یه درایو جدید ۵ گیگابایتی موقتی بسازید (از آخر یکی از درایوها که جا داره بردارید تا سریعا انجام بشه کارش). از بوت برید برای نصب یه ویندوز جدید. درایو را همین درایوی که تازه ساختید انتخاب کنید. بعد از انجام مرحله اول نصب ریستارت میشه سیستم و می تونید منوی بوت را به همراه ویندوزهای قبلی ببینید. چون تایمرش یکی دو ثانیه بیشتر نیست سریعا ویندوزی که تو داریو C هست را انتخاب کنید و بعد از وارد شدن فایل boot.ini را با روش زیر ویرایش کنید و ردیف مربوط به ویندوزی که داره نصب میشه را حذف کنید و بعد هم درایوش را پاک کنید و فضای خالی را اضافه کنید به همون درایو قبلی.

برای ویرایش boot.ini:

To view and edit the Boot.ini file:
Right-click My Computer, and then click Properties.
-or-
Click Start, click Run, type sysdm.cpl, and then click OK.
On the Advanced tab, click Settings under Startup and Recovery.
Under System Startup, click Edit.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام nasimparsi عزيز
1.gif

. خوب وقتي مي‌توانيد وارد ويندوز درون درايو C شويد، ديگه نيازي نبوده به محيط Recovery Console برويد!؟ كافيه وارد ويندوز C شده و در قسمتStart\Run...o بنويسيد msconfig و در پنجره اي كه باز ميشه روي تب boot.ini كليك كنيد و سپس برروي دكمه Check All Boot Paths كليك نماييد. در اين تب نه تنها مي‌توانيد مسير ويندوز‌ها را ببينيد بلكه مي‌توانيد زمان نمايش منوي بوت را هم تنظيم كنيد. شما دو ويندوز داريد، يكي در C كه مي‌شودpartition(1)o و ديگري در پارتيشن f كه اصولن بايد بشود partition(4)o. پس كلن خطوط دستوري شما بايد چيزي شبيه اين باشد:
o
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

o

. در ضمن در تصويري كه گذاشتيد، چيز عجيبي ديده نمي‌شود! كافي بود در همان خط فرمان درايو H دستور:

bootcfg /rebuild
. را مي‌نوشتيد تا فايل boot.ini را درست نمايد.

. نكته پاياني: روش درست كردن فايل Boot.ini را در ضميمه كتاب موجود دراين تاپيك "آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح" در صفحه 65 و همچنين روش‌هاي مختلف دستكاري پارتيشن و اصول پايه‌اي آن در ديگر بخش‌هاي اون كتاب نوشته‌ام.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/29
26.gif
103.gif

00000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سی دی ویندوز بیا بالا برو تو قسمت repair درستش کن

pashang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام nasimparsi عزيز
1.gif

. خوب وقتي مي‌توانيد وارد ويندوز درون درايو C شويد، ديگه نيازي نبوده به محيط Recovery Console برويد!؟ كافيه وارد ويندوز C شده و در قسمتStart\Run...o بنويسيد msconfig و در پنجره اي كه باز ميشه روي تب boot.ini كليك كنيد و سپس برروي دكمه Check All Boot Paths كليك نماييد. در اين تب نه تنها مي‌توانيد مسير ويندوز‌ها را ببينيد بلكه مي‌توانيد زمان نمايش منوي بوت را هم تنظيم كنيد. شما دو ويندوز داريد، يكي در C كه مي‌شودpartition(1)o و ديگري در پارتيشن f كه اصولن بايد بشود partition(4)o. پس كلن خطوط دستوري شما بايد چيزي شبيه اين باشد:
o
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

o

. در ضمن در تصويري كه گذاشتيد، چيز عجيبي ديده نمي‌شود! كافي بود در همان خط فرمان درايو H دستور:

bootcfg /rebuild
. را مي‌نوشتيد تا فايل boot.ini را درست نمايد.

. نكته پاياني: روش درست كردن فايل Boot.ini را در ضميمه كتاب موجود دراين تاپيك "آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح" در صفحه 65 و همچنين روش‌هاي مختلف دستكاري پارتيشن و اصول پايه‌اي آن در ديگر بخش‌هاي اون كتاب نوشته‌ام.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/29
26.gif
103.gif

این یکی خیلی جالب بود! ولی کار نمی کنه

می دونید چرا؟ هارد اکسترنال من در این ویندوز درایور f هست و در اون یکی ویندوز d و هم اکنون نمیدونم چرا اینجوری شده. من ویندوز رو دوباره نصب کردم چرا که راه های پیشنهادی کار نمی کردن

مشکل اصلی هم از طرف پارتشین مجیک ایجاد شده بود. یک بار ویندوز نصب کردم با همه ی دردسرهاش ولی باز همین پارتشین مجیک نصب شده در c کار رو خراب کرد. این بار پارتشین مجیک رو برداشم و دوباره ویندوز نصب کردم و این بار که تا کنون ویندوز ها درست دارن کا می کنند..

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام nasimparsi عزيز
1.gif

...ی دونید چرا؟ هارد اکسترنال من در این ویندوز درایور f هست و در اون یکی ویندوز d و...
. ميدانيد چرا جواب نگرفتيد؟ چون مشكل شما با مشكل دوستمان در پست اول فرق دارد و اگر هر دوي شما يكي هستيد يا مشكل مطرح شده مربوط به شما بوده، دليل جواب نگرفتنتان به خاطر اين بوده كه: يادتان رفت اين جمله مهم را در همان پست اول ذكر كنيد!!
23.gif

مشکل اصلی هم از طرف پارتشین مجیک ایجاد شده بود.
. مي‌دانيد چرا با پارتيشن مجيك مشكل داريد؟ چون لازم هست يكبار اصول پايه‌اي پارتيشن‌ها و همچنين روش صحيح استفاده از يك برنامه مديريت پارتيشن را مطالعه فرماييد....
3.gif

. من امشب دارم مي‌روم مسافرت و در مقصد دسترسي من به اينترنت كم هست!! ( در امضا هم نوشته‌ام) وگرنه بيشتر در خدمتتان بودم... در هر صورت مطالعه اون كتاب موجود در لينكي كه در پست قبل خدمتتان معرفي نمودم را به شما قبل از هرگونه تنگيدن در پارتيشن‌ها توصيه مي‌كنم...
53.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/29
26.gif
103.gif

Last edited:

pashang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام nasimparsi عزيز
1.gif

. ميدانيد چرا جواب نگرفتيد؟ چون مشكل شما با مشكل دوستمان در پست اول فرق دارد و اگر هر دوي شما يكي هستيد يا مشكل مطرح شده مربوط به شما بوده، دليل جواب نگرفتنتان به خاطر اين بوده كه: يادتان رفت اين جمله مهم را در همان پست اول ذكر كنيد!!
23.gif

. مي‌دانيد چرا با پارتيشن مجيك مشكل داريد؟ چون لازم هست يكبار اصول پايه‌اي پارتيشن‌ها و همچنين روش صحيح استفاده از يك برنامه مديريت پارتيشن را مطالعه فرماييد....
3.gif

. من امشب دارم مي‌روم مسافرت و در مقصد دسترسي من به اينترنت كم هست!! ( در امضا هم نوشته‌ام) وگرنه بيشتر در خدمتتان بودم... در هر صورت مطالعه اون كتاب موجود در لينكي كه در پست قبل خدمتتان معرفي نمودم را به شما قبل از هرگونه تنگيدن در پارتيشن‌ها توصيه مي‌كنم...
53.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/29
26.gif
103.gif

سپاس فراوان اگر بزارین

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سلام nasimparsi عزيز
1.gif

23.gif

3.gif

53.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/29
26.gif
103.gif

من دو تا ویندوز یکی سرویس پک 3 و دیگری سرویس پک 1 (به دلایل خاص) دارم. همچین اون دوستمون فکر کنم مشکل هارد اکسترنال رو نداشته باشه. به هر حال مشکل من که حل شد ولی این راه خیلی راه خوبی بود

بالا