برگزیده های پرشین تولز

ثبت شرکت

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
دوستان برای ثبت یه شرکت با مسئولیت محدود
باید چه کارایی کرد و کجا باید رفت؟ :happy:
غیر اسم و اینا و مدارک شناسایی و ....

Last edited:

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
مسئولیت محدود با سهامی خاص و عام فرقش چیه ؟

شرکا در مسولیت محدود
نسبت به سهمشون
مسول بدهی هستن
مثلا کسی که 27 درصد سهم داره
اندازه 27 درصد بدهی ها مسول هست

سهامی خاص یعنی سهامداران کم هستن و مشخصا
و جابه جایی سهم با اجازه بقیه هست

عامم یعنی شرکا زیادن
و هر روز ممکن
چند سهم در آن جابه جا بشه
تمام شرکتهای که میان بورس
باید سهامی عام بشن

در ضمن سهامی عام تمام حساب هاش در اختیار عموم قرار میگیره

مثل مخابرات

اما سهامی خاص مجبور به انتشار اطلاعات مالیش نیست

مثل ایرانسل

و یه سری فرق های حقوقی دیگه که من بلد نیستم

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
آقا حسین من اونو خوندم ...
خیلی با شرح و تفصیل گفته بود و البته در مورد خیلی ساده تر میشه چون افراد کمه و شکلش ساده تره

میشه دوستان بگن
به ترتیب چه سازمانی باید رفت؟

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
خب شما میخواید یه شرکت با مسئولیت محدود با چه زمینه کاریی ثبت کنید؟
زمینه کاری خیلی مهمه چون مثلا اگر بخواید یه شرکت تبلیغاتی ثبت کنید باید 5 نفر بالای 30 سال و همه متاهل و... و... و... باشید و چند سال هم در نوبت مجوز از اداره ارشاد بمونید و 1001 خان رستم رو رد کنید و آخرش هم خیلی باید شانس بیارید ( و البته پشمالو باشید ) تا بتونید مجوز بگیرید، ولی برای ثبت یه شرکت مشاوره مجوز نمیخواد و به راحتی ثبتش میکنن ( تا دو سال پیش که اینجوری بود ) یا مثلا برای یه شرکت با زمینه کاری برق باید 600 هزار تومن بدید به اداره برق تا مجوز بهتون بدن یا مثلا اداره مخابرات منتتون رو هم میکشه که مجانی برید و در زمینه کارهای مخابراتی شرکت بزنید ( البته همه اینا تا دوسال پیش اینجوری بودن الانش رو نمیدونم ولی احتمالا نباید زیاد فرقی کرده باشه )
توی هر شهری هم فرق میکنه، مثلا توی یه شهر شرکت تبلیغاتی کمه و راحت مجوز میدن و توی یه شهر دیگه زیاده و اصلا مجوز نمیدن و.... ( ولی در کل تقریبا همه جا یکسانه )
اولین جایی که باید برید اداره ثبت هست، بقیش رو اونجا راهنماییتون میکنن، بعد هم اساسنامه و شرکت نامه رو پر میکنید ( فرم هاش پیش فرض هست و فقط باید نام و آدرس و... رو توش بنویسید ) بعدش دیگه بستگی داره که چه شرکتی بخواید بزنید و مجوز رو از کجا بخواید بگیرید، مثلا برای یه شرکت کامپیوتری باید از صنف رایانه مجوز بگیرید و...، کلا شرکت ثبت کردن با هزینه بسیار اندک و خیلی ساده انجام میشه و این مجوز گرفتن هست که هزار و یک دردسر داره.
وقتی رفتید اداره ثبت هم اولین کار اینه که اسم شرکت رو مشخص کنید که چهار تا اسم روی کاغذ می نویسید که خیلی باید اسم عجیب و غریبی باشه که کسی قبلا ثبتش نکرده باشه، اگر تو تهران هستید سریع و اگر نیستید شاید حتی تا دو هفته طول بکشه تا جواب استعلام نام شرکت براتون بیاد ( تا دو، سه سال پیش اینجوری بود )
اگر کارتون طوری هستید که میتونید بدون ثبت شرکت هم انجامش بدید به هیچ عنوان شرکت ثبت نکنید چون یه عده لاشخور توی این کشور هستن که کارشون اینه که به بهانه های مختلف بیان و از شما پول بگیرن ( دارایی، بیمه، صنف و... و... و... )
بعد از همه اینا هم بگم که اگر شرکتتون توی پارک علم و فناوری باشه علاوه بر معافیت های مالیاتی و هزار و یک مزیت دیگه ( که البته برای استفاده از هر کدومشون دردسرهایی هم وجود داره ) برای ثبت شرکت به هیچ گونه مجوزی نیاز ندارید و تنها یک نامه از پارک علم و فناوری کار همه مجوز های دنیا رو میکنه و البته دست تمام لاشخورها رو هم از شرکت شما کوتاه میکنه.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
اگر کارتون طوری هستید که میتونید بدون ثبت شرکت هم انجامش بدید به هیچ عنوان شرکت ثبت نکنید چون یه عده لاشخور توی این کشور هستن که کارشون اینه که به بهانه های مختلف بیان و از شما پول بگیرن ( دارایی، بیمه، صنف و... و... و... )

دوست عزیز یک دنیا ممنون که وقت گذاشتید و نوشتید
ولی دقیقا همینه داستان که من همینجوری هم میتونم انجامش بدم ولی به اصرار خانواده میخوام
یه جوری رسمیش کنم.
به نظرتون چیکار کنم؟
همینکه اسمش آزاد نباشه خیال من راحت میشه :eek:

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
تو انجمن پی سی ورلد و webhostingtaik.ir دو تا تاپیک حجیم و پر بار هستش حتما اونا رو ببین

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
تو انجمن پی سی ورلد و webhostingtaik.ir دو تا تاپیک حجیم و پر بار هستش حتما اونا رو ببین

ارور تایم اوت میده آق میثم
میتونی گیرش بیاری یا یه مقدار دیتا بدی؟ :happy:
ما چی کنیم آخر؟ :eek:

بالا