برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمايي از عزيزان گيلاني و مازندراني

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام دوستان گلم حالتون چطوره؟

راستش يه کمک ميخوام از بچه هاي عزيز که توي گيلان و مازندران زندگي ميکنن.

بعد از اتفاق تلخي که تو زندگيمون افتاد و عوامل ديگه...

قصد داريم با خانواده به گيلان يا مازندران مهاجرت کنيم و براي هميشه تهران رو ترک کنيم.. نميدونم تصميم درستي هست يا نه اما گرفته شده و جدي هست.

اما ما به جز چند بار سفر در طول زندگي زياد با نوع محله ها و شهرها و خونه هاي و مردم اونجا آشنايي نداريم. اما ميدونيم که همشون مهمون نواز و با صفا هستن.

عزيزاني که اونجا زندگي ميکنن ميتونن منو راهنمايي کنن که براي خريد يه خونه بايد چيکار کرد؟ چون دائم نميشه اونجا رفت وآمد کرد و به بنگاههاي ملکي سر زد راه ازتهران تا اونجا خيلي طولانيه.

چه شهرهايي از نظر آب و هوا و امکانات زندگي خوبه؟

هم صحبتهاي کلي شما برام مهمه و هم جزئي. هر چي ميدونين بگين بدردم ميخوره. البته خودم هم قرار تا هفته آينده يه سر بيام شمال اما قبلش راهنماييهاي شما رو ميخوام.

از همتون تشکر ميکنم و اميدوارم در کنار اعضاي خانواده سلامت کامل داشته و از ازندگي لذت ببريد.

خداوند تمام درگذشتگان رو مورد رحمت قرار دهد.

آمين:(

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
سلام دوست خوبم
من فکر میکنم بتونم کاملا راهنماییت کنم چون هر دو استان رو میشناسم و آشنایی دارم باهاشون .

اول اینکه ببین ، شما چه قدر بودجه برای خرید دارید ... میتونید به صورت پیغام خصوصی اعلام کنید .

دوم اینکه چه جایی برای زندگی میخواین ؟ یه جای خلوت یا یه شهر شلوغ و با امکانات ؟

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
غير بومي فقط مازندران دوام مياره.... شما ببين مارندران كدوم شهر كليسا داره
حامد مگه اسم عربي نيست!(شرمنده كنجكاو شدم)

ببخشید دلیل این حرفتون چی بوده ؟

چون خیلی راحت با یه جمله و ندونسته دارید مردمان یه استان رو زیر سوال میبرید !!! :)

آدم خوب و بد همه جا هست ، دلیل نمیشه اگه با کسی مشکلی دارین کلی بحث کنید !:)

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
غير بومي فقط مازندران دوام مياره.... شما ببين مارندران كدوم شهر كليسا داره
حامد مگه اسم عربي نيست!(شرمنده كنجكاو شدم)

سلام

کليسا نداشت مهم نيست.

چرا غير بومي دوام نمياره؟ از چه جهت؟

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام دوست خوبم
من فکر میکنم بتونم کاملا راهنماییت کنم چون هر دو استان رو میشناسم و آشنایی دارم باهاشون .

اول اینکه ببین ، شما چه قدر بودجه برای خرید دارید ... میتونید به صورت پیغام خصوصی اعلام کنید .

دوم اینکه چه جایی برای زندگی میخواین ؟ یه جای خلوت یا یه شهر شلوغ و با امکانات ؟

براتون پي ام دادم.

شما اهل اونجا هستي؟

راستش نميدونم خلوت بهتره يا شلوغ آخه جاي شلوغش اگه مثل تهران باشه که نه خوب نيست برامون.

Last edited:

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
خوبي شما كي توهين كرد
مازندراني ها يكم عشق تهران و فارس هستند واين بد نيست.... اونور زياد خوششون نمياد از غيربومي واينم خوبه اصلا بهتره

ما خودمون از کرج به گیلان کوچ کردیم !
اینجا خیلی راحت جا افتادیم و خیلی آشنایان خوب و بد پیدا کردیم...
الان هم خیلی راضی هستیم از این وضعیت و هیچ مشکلی با هیچ کدوم از مواردی که شما گفتین نداریم ...
براتون پي ام دادم.

شما اهل اونجا هستي؟

راستش نميدونم خلوت بهتره يا شلوغ آخه جاي شلوغش اگه مثل تهران باشه که نه خوب نيست برامون.

من با توجه به موردی که فرمودین سوال میکنم براتون نتیجه رو عرض میکنم خدمتتون که کدوم شهر یا استان مناسب تر هستش برای سکونت شما .

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
ما خودمون از کرج به گیلان کوچ کردیم !
اینجا خیلی راحت جا افتادیم و خیلی آشنایان خوب و بد پیدا کردیم...
الان هم خیلی راضی هستیم از این وضعیت و هیچ مشکلی با هیچ کدوم از مواردی که شما گفتین نداریم ...

من با توجه به موردی که فرمودین سوال میکنم براتون نتیجه رو عرض میکنم خدمتتون که کدوم شهر یا استان مناسب تر هستش برای سکونت شما .

لطف بزرگي ميکني ممنونم.

دوستان ديگه هم که امکان داره براشون ممنون ميشم.

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
حتما شهر كوچيكه + اشنا ميگي داري زبان بلدي؟

نكته مهم اونجا كار اينا خبري نيست بايد پول داشته باشي خرج كني
رطوبت و حساسيت به رطوبت و.... در نظر بگيريد

مگه هر دو استان کنار دريا نيست؟ رطوبت يکسان نيست؟ البته رطوبت نباشه بهتره خب.

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
حتما شهر كوچيكه + اشنا ميگي داري زبان بلدي؟

نكته مهم اونجا كار اينا خبري نيست بايد پول داشته باشي خرج كني
رطوبت و حساسيت به رطوبت و.... در نظر بگيريد

:blink:

خوب این چه ربطی به گیلان داره ؟
همه شهرهای شمالی مازندران و گیلان رطوبت دارن ! :hmm:

در مورد اینکه میفرمایید شهر کوچیکه ... خوب ؟ که چی ؟
شهر کوچیک باشه که آدم خیلی زودتر جا میوفته !

تازه بنده زبان گیلکی هم بلد نیستم ولی متوجه میشم ! اما خیلی راحت با دوستان خودم ارتباط برقرار میکنم و رابطه صمیمی داریم

نکته مهمی که اینجاست اینه که اصلا این حرف های شما صادق نیست چه گیلان و چه مازندران ...

شما خودت خوب باشی همه باهات خوبن !
اگه مشکلی با مردم شهری داشتی اول به خودت رجوع کن !
بنده دیگه علاقه ای به ادامه بحث با شما ندارم ....

از دوست عزیزمون هم عذر میخوام بابت این بحث بچه گانه .
با تشکر

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به شما عزیزان
من تونستم 2 روز برم استان گیلان و شهر رشت اما توی مسیر و توی شهر اتفاقاتی از بد شانسی برام افتاد که زیاد فرصت گشتن توی بنگاههای ملکی و مردم رو پیدا نکردم اما تا اونجایی که تونستم تو اون فرصت کم از مردم یه سوالاتی کردم که اینجا براتون مینویسم و نظر شما رو هم میخوام :
خیلی اتفاقی از یکی ازبرنج فروشهای اونجا پرسیدم که اینجا برای زندگی چجور جاییه و آیا میشه ازتهران به اینجا برای همیشه مهاجرت کرد؟ و در ضمن صحبت یکی از خواروبار فروشهای اونجا هم به صحبت ما پیوست و حرفهای جالبی زدند.
گفتن که برای چی میخوای بیای اینجا گفتم بنا به دلایلی خسته شدیم از تهران گفت اینجا ممکنه نتونی دوام بیاری چون اول اینکه 6 ماه از سال بارندگی هست و هوا سرده... دوم اینکه رطوبت داره و من گفتم خب شهرهای دور از دریا میرم و گفتن که فرقی نداره تا لوشان هم رطوبت هست و رطوبت آدم رو میندازه و شل میکنه و از چالاکی میندازه و برای سنین بالا خوب نیست مخصوصا پدر و مادرت که من خیلی از این حرف تعجب کردم که واقعا رطوبت اونجا آدم رو شل میکنه؟ تا این حد بحث رطوبت جدیه؟
سوم اینکه مشکل شغل رو چطور حل کنم همه از اینجا برای کار میرن تهران و تو از تهران میخوای بیای اینجا شغلت چی؟ میخوای اینجا چیکار کنی؟ و حرفهای دیگه...
پرسیدم الان اینجا کجای شهر حساب میشه بالا یا پایین یا مرکز؟ گفتن اینجا مرکز 2 شهر هست انگار 2 تا مرکز داره رشت...
جایی که من بودم خیابان شهدا نام داشت حدودا...

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
گفتن که برای چی میخوای بیای اینجا گفتم بنا به دلایلی خسته شدیم از تهران گفت اینجا ممکنه نتونی دوام بیاری چون اول اینکه 6 ماه از سال بارندگی هست و هوا سرده... دوم اینکه رطوبت داره و من گفتم خب شهرهای دور از دریا میرم و گفتن که فرقی نداره تا لوشان هم رطوبت هست و رطوبت آدم رو میندازه و شل میکنه و از چالاکی میندازه و برای سنین بالا خوب نیست مخصوصا پدر و مادرت که من خیلی از این حرف تعجب کردم که واقعا رطوبت اونجا آدم رو شل میکنه؟ تا این حد بحث رطوبت جدیه؟

بستگی به عادت داره لابد دیگه! چون من یکی که واقعا از بارون انرزی میگیرم ! اصلا این روزای تابستون تکون نمیتونم بخورم چیه اخه گرما..!
فقط روزای بارونی رو عشقه (کاشکی انگلیس بودم! :( ) :دی

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
بستگی به عادت داره لابد دیگه! چون من یکی که واقعا از بارون انرزی میگیرم ! اصلا این روزای تابستون تکون نمیتونم بخورم چیه اخه گرما..!
فقط روزای بارونی رو عشقه (کاشکی انگلیس بودم! :( ) :دی

من اگه روزی انگلیس زندگی کنم مطمینم که زود میمیرم چون متنفرم از باروننننننننننننننننننننننن

عاشق هوای آفتابی و گرمم

------------

اما حامد طرف راست میگه ... بیای شمال اون انرژی رو تند و تیزی رو نداری ... بدن کرخت میشه

بیشتر غذا میخوری ... همش احساس خواب داری و ...

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
من اگه روزی انگلیس زندگی کنم مطمینم که زود میمیرم چون متنفرم از باروننننننننننننننننننننننن

عاشق هوای آفتابی و گرمم

------------

اما حامد طرف راست میگه ... بیای شمال اون انرژی رو تند و تیزی رو نداری ... بدن کرخت میشه

بیشتر غذا میخوری ... همش احساس خواب داری و ...

مشکلي از اون بايت نيست تحمل ميکنيم.

اما دوستمون پرسيده بود سرمايه براي کار دارم بايد بگم که خير متاسفانه من 2 بار به طرز فجيعي تو کارم شکست خوردم و سرمايه ام به باد رفت و الان دستم خاليه.

شايد بتونم يه ماشين معمولي در حد پرايد يا پژو بخرم ...بعدها..

و در ادامه بگم که خونه هاي ويلايي بود که من در شهر خمام ديدم که حالت روستايي بود و داخل شهر نبود متراژ بزرگ در حد 1000 تا 5000 متر بود و وسطش يه کلبه بود براي زندگي که ميگفتن ميشه داخلش مرغداري يا پرورش قارچ يا اينطور چيزا راه انداخت که حالا اون مورد الان جاش نيست... اما خود اون مکانها متري 25 هزار تومن بود. ولي فکر نميکنم براي زندگي دائم مناسب ما باشه. نهايت در سال بشه 3 ماه اونجا دوام بياريم اما داخل شهر خب خيلي بهتره.

احتمالا تو هفته جديد باز برم شمال اما نميدونم کجاش برم نوشهر چالوس کندلوس لاهيجان رامسر چابکسر تنکابن بندر لنگه شهسوار نور ساري ...

انقدر بزرگه که آدم گيج ميشه. ديدن همه جاش خيلي زمان ميبره.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
مشکلي از اون بايت نيست تحمل ميکنيم.

اما دوستمون پرسيده بود سرمايه براي کار دارم بايد بگم که خير متاسفانه من 2 بار به طرز فجيعي تو کارم شکست خوردم و سرمايه ام به باد رفت و الان دستم خاليه.

شايد بتونم يه ماشين معمولي در حد پرايد يا پژو بخرم ...بعدها..

و در ادامه بگم که خونه هاي ويلايي بود که من در شهر خمام ديدم که حالت روستايي بود و داخل شهر نبود متراژ بزرگ در حد 1000 تا 5000 متر بود و وسطش يه کلبه بود براي زندگي که ميگفتن ميشه داخلش مرغداري يا پرورش قارچ يا اينطور چيزا راه انداخت که حالا اون مورد الان جاش نيست... اما خود اون مکانها متري 25 هزار تومن بود. ولي فکر نميکنم براي زندگي دائم مناسب ما باشه. نهايت در سال بشه 3 ماه اونجا دوام بياريم اما داخل شهر خب خيلي بهتره.

احتمالا تو هفته جديد باز برم شمال اما نميدونم کجاش برم نوشهر چالوس کندلوس لاهيجان رامسر چابکسر تنکابن بندر لنگه شهسوار نور ساري ...

انقدر بزرگه که آدم گيج ميشه. ديدن همه جاش خيلي زمان ميبره.

خمام رفتم .. نزدیکه گلساره تقریبا .. احساس شهرستان نخواهی کرد ! این خوبه !
اینا هم که میگن که نمی تونی شمال دووم بیاری چرتمیگن ... من خودم 10 نفر رو میشناسم رفتن ! این همه دانشجو !

بالا