برگزیده های پرشین تولز

وصل کردن باند بیضی! خودرو به رایانه

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

آیا می شه باندهای معروف به بیضی که روی خودروها نصب می شه رو به رایانه وصل کرد ازش بهره برد؟

این باند های بیضی در خودروها دوتا سیم از پخش بهشون وصل می شه و به همین سادگی می شه ازشون بهره برد. ولی روی رایانه اگر بخوایم ازش بهره بگیریم اونوقت تکلیف برق خود باند چی می شه؟ در حالی که ما تنها یک سیم خروجی صدا از پشت کیس رایانه داریم

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
با درود

آیا می شه باندهای معروف به بیضی که روی خودروها نصب می شه رو به رایانه وصل کرد ازش بهره برد؟

این باند های بیضی در خودروها دوتا سیم از پخش بهشون وصل می شه و به همین سادگی می شه ازشون بهره برد. ولی روی رایانه اگر بخوایم ازش بهره بگیریم اونوقت تکلیف برق خود باند چی می شه؟ در حالی که ما تنها یک سیم خروجی صدا از پشت کیس رایانه داریم

همینطوری که نمیتونی وصل کنی به کیس
نیاز به یه آمپلی فایر داری

Javacl

Registered User
لایک‌ها
1,026
با درود

راستی آیدیت خیلی خشنگه !:happy::(

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
همینطوری که نمیتونی وصل کنی به کیس
نیاز به یه آمپلی فایر داری

دقیقا می خواستم بدونم چه چیزهایی نیاز هست برای این کار تا مطمئن باشیم که باندها نمی سوزه و کاملا پاسخ بگیریم از کار؟

چون این باندهایی که من دارم درسته که بیضی هستن و کمابیش قوی هستن ولی توی خودرو هم نیازی به آمپلی فایر و .. نداشتن و تنها کافی بود که سیم های باند رو وصل کنیم و دیگه کامل پاسخ می گرفیتم ولی اینجا و روی رایانه گمون کنم نیاز به برق جداگانه داشته باشه

Last edited:

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
اگه از لحاظه قیافه اذیتتون نمی کنه می تونید استفاده کنید...

اسپیکر های کامپیوتر همشون دارای مدار امپلیفایر داخلشون هستند و خروجی پی سی برای هدفون تعبیه شده و جریانه خاصی به شما نمی ده که بخوای براش باند خربزه ای ببندی !

برای باند خربزه ای بستن نیاز نه یه منبغ تغذیه 12 ولت داری که واتش متناسب با باند های مصرفیت متغییر هست + یک آمپ + سیم ! + باندات

پخش اتومبیل رو که می فرمایی دارای چند طبقه تقویت کننده داخل خودش هست !

در کل به دلیل فوق جواد بودن این عمل توصیه نمی کنم انجامش بدید ! و همون هزینه رو که می خوایین براش انجام بدید می شه یه اسپیکر مناسب خریداری کرد باهاش مگه اینکه همسایه نداشته باشید و بخوایین باکس بزارید زیر میز کامپیوتر;)

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
اگه از لحاظه قیافه اذیتتون نمی کنه می تونید استفاده کنید...

اسپیکر های کامپیوتر همشون دارای مدار امپلیفایر داخلشون هستند و خروجی پی سی برای هدفون تعبیه شده و جریانه خاصی به شما نمی ده که بخوای براش باند خربزه ای ببندی !

برای باند خربزه ای بستن نیاز نه یه منبغ تغذیه 12 ولت داری که واتش متناسب با باند های مصرفیت متغییر هست + یک آمپ + سیم ! + باندات

پخش اتومبیل رو که می فرمایی دارای چند طبقه تقویت کننده داخل خودش هست !

در کل به دلیل فوق جواد بودن این عمل توصیه نمی کنم انجامش بدید ! و همون هزینه رو که می خوایین براش انجام بدید می شه یه اسپیکر مناسب خریداری کرد باهاش مگه اینکه همسایه نداشته باشید و بخوایین باکس بزارید زیر میز کامپیوتر;)

راستش این باندها روی خودرو بوده و حالا دیگه خودرویی وجود نداره و دلم هم نمیاد بفروشمشون و همین جوری افتاده توی خونه پس در نتیجه می خواستم ازشون بهره ببرم توی خونه. برای جواد نبودنش یه جایی پیدا کردم براشون که اصلا پیدا نیستن :D

آمپ رو به کجا باید وصل کرد؟ببنید الان من دو تا باند خربزه ای دارم که هر کدوم دو تا ورودی داره که قبلا دو تا سیم باند پخش رو بهشون وصل می کردم و شروع می کد به خوندن. حالا من یه سیم دو رشته ای از پشت کیس رایانه دارم و یه سیم منفی و مثبت برق از آمپر. اون دوتایی که مال خروجی صدا هستن رو به وروی باندها وصل می کنم ولی برق رو به کجای باند باید وصل کرد؟

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
راستش این باندها روی خودرو بوده و حالا دیگه خودرویی وجود نداره و دلم هم نمیاد بفروشمشون و همین جوری افتاده توی خونه پس در نتیجه می خواستم ازشون بهره ببرم توی خونه. برای جواد نبودنش یه جایی پیدا کردم براشون که اصلا پیدا نیستن :D

آمپ رو به کجا باید وصل کرد؟ببنید الان من دو تا باند خربزه ای دارم که هر کدوم دو تا ورودی داره که قبلا دو تا سیم باند پخش رو بهشون وصل می کردم و شروع می کد به خوندن. حالا من یه سیم دو رشته ای از پشت کیس رایانه دارم و یه سیم منفی و مثبت برق از آمپر. اون دوتایی که مال خروجی صدا هستن رو به وروی باندها وصل می کنم ولی برق رو به کجای باند باید وصل کرد؟

یعنی بندات جفت کواکسیاله ؟! چند خریدیشون ؟!:blink:

شما آمپ داری یا نه ؟

بهترین کار اینه که از همشون عکس بزاری بدی تا برات مدارش رو بکشم با فوتوشاپ :دی !

kkr129

Registered User
لایک‌ها
10

شما آمپ داری یا نه ؟

بهترین کار اینه که از همشون عکس بزاری بدی تا برات مدارش رو بکشم با فوتوشاپ :دی !

وقت آزاد زیاد داریا

شرو ع کردی کمک به خلق خدا ایول :D

;)

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
بده مگه آدم یه چیزی بلده ازش برای کمک به ملت استفاده کنه ؟!

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124

شما آمپ داری یا نه ؟

با درود این عکس از باندها

c9e2d015324f414eb22b.JPG

به جز همین دو ورودی چیز دیگه ای نداره این باند ها..(البته کیفیتشون برخلاف ظاهرشون خیلی خوبه)

با سپاس

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
وقت آزاد زیاد داریا

شرو ع کردی کمک به خلق خدا ایول :D

;)

وقت اگر در این راه ها صرف بشه بالاترین ارزش رو داره. حتما وقت تنها در راه پول خوبه که هدر بره؟ سرانجام چی؟ انگار یک آدم آهنی کار و کار و کار.... آخرش هم تموم و هیچ کمکی به بشریت انجام نشده. (البته منظورم این راهنمایی نبود)

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
0fa4caa8e2394909af55.jpg

شکل رو آمیانه کشیدم متوجه بشید !

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
آقا چه کاريه اين کار اصلاً نسبت به هزينه آمپ و دردسرش نميارزه

پولی که واسه آمپ ميخوای هزينه کنی ،ميتتونه يه اسپيکر بگيری و از اين باند ها هم بيشتر جواب بگيری

در ضمن در شکل تبديل بالا يه نکته رو تصيح کنم که اينورتور تبديل dc به ac هست و ac به dc در واقع همون يکسوساز هستش.

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
آقا چه کاريه اين کار اصلاً نسبت به هزينه آمپ و دردسرش نميارزه

پولی که واسه آمپ ميخوای هزينه کنی ،ميتتونه يه اسپيکر بگيری و از اين باند ها هم بيشتر جواب بگيری

در ضمن در شکل تبديل بالا يه نکته رو تصيح کنم که اينورتور تبديل dc به ac هست و ac به dc در واقع همون يکسوساز هستش.
:blink:
این حرفو از کجا در آوردی زدی ؟!

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
من نمی دونم چرا به این کلمه بیضی حساسیت دارم هر سری که می خونمش یه جوریم می شه :D

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
اگه خواستی امپ ماشین رو هم میتونی تو خونه راه بندازی.. برای تامین 12 ولت میتونی از پاور کامپیوتر استفاده کنی(شاخه زرد) تو یوتیوب و فروم های خارجی اطلاعات خوبی برای این کار میتونی پیدا کنی.

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
http://en.wikipedia.org/wiki/Inverter_(electrical)#DC_power_source_utilization

An inverter is an electrical device that converts direct current (DC) to alternating current (AC); the converted AC can be at any required voltage and frequency with the use of appropriate transformers, switching, and control circuits.

یعنی با کمپرسی خاک بریز تو ویکی !

اگه خواستی امپ ماشین رو هم میتونی تو خونه راه بندازی.. برای تامین 12 ولت میتونی از پاور کامپیوتر استفاده کنی(شاخه زرد) تو یوتیوب و فروم های خارجی اطلاعات خوبی برای این کار میتونی پیدا کنی.

نه رفیق لاین 12 کی آمپر مورد نیاز آمپ رو تامین می کنه... مگه پاور درست درمون باشه..

بالا