برگزیده های پرشین تولز

آيا مي دونيد قبر امير كبير كجاست ؟

STEPS

Registered User
لایک‌ها
26
200px-Amir_kabir.jpg

اصلا تا حالا فكر كردين مزار اين بزرگمرد ايراني كجاست ؟
.
.
.
.

احتمال قريب به يقين نمي دونيد ...
تعجبي نداره
غصه هم نخوريد خيلي ها مثل شما هستند
از جمله خود من كه تا همين چند هفته پيش نمي دونستم و كاملا اتفاقي اين موضوع رو فهميدم
.
.
.
.
.
.
امير كبير صدر اعظم ايران در زمان ناصر الدين شاه كه با دسيسه هاي يك سري وطن فروش و طماع در حمام فين كاشان به قتل رسيد در شهر كربلا در كشور عراق به خاك سپرده شد
.
.
.
.
.
.
اين كه چرا او را به كربلا بردند براي من سوال است و احتمال مي دهم براي دور ماندن مردم از مزارش وجلوگيري از تبديل آن به ميعادگاه مظلومان او را از ايران و ايراني دور كردند
و اينكه چطوري در آن زمان جسد اين مرد بزرگ رو با امكانات محدود آن زمان به عراق منتقل كرده اند هم باز جاي سوال دارد
.
.
.
.
.
.
. اما چيزي كه بيش از همه مايه شرمندگيست اين است كه اكثر قريب به اتفاق ايرانيها نمي دانند مزار اين اسطوره تاريخ كجاست
تا زماني كه روابط ايران و عراق تيره بود و كسي حق سفر به كربلا رو نداشت شايد اين ندانستن توجيه داشت ولي
امروزه با سفرهاي متعدد مردم به عراق و كربلا جاي بسي تاسف است كه حتي يكي از كساني كه از عراق بر مي گردد نمي داند كه امير كبير هم در آنجا دفن بوده

.
.
.
. آيا فكر نمي كنيد كه همين عراقيها به ما خواهند خنديد كه چطور مردي رو كه بسياري از داشته هاي امروزمان را مديون اوهستيم فراموش كرديم؟
من كه خودم از خودم خيلي خجالت كشيدم
البته من تا حالا به عراق نرفته ام ولي به هر حال وظيفه ام بود به عنوان يك ايراني كه دم از عشق به وطن مي زنم بدانم كه سرنوشت اين مرد بزرگ پس از مرگ چه شد

.
.
.
.
لطفا اين متن رو براي همه بفرستيد تاشايد كمي از قصورمان نسبت به روح اين مرد بزرگ تاريخ كشورمان راجبران كنيم

روحش شاد

منبع:sat98

Last edited:

The Rock

Registered User
لایک‌ها
421
من فك ميكردم تو همون فين دفنش كردن

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
نیاز نیست بریم دنبال قبر امیر کبیر . همین اثار تاریخی رو که داریم و می دونیم کجاست رو اگه عرضه داریم نگهش داریم همینا رو هم مثل طالبان خرابش نکنن .

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
ممنون همين چندوقت پيش كاشان بوديم همه فكرميكردند همونجا دفن شده
واقعا مايه ي افتخار ايران بود چي ميشد يكي الان مثل اون تو دستگاه دولت پيدا ميشد

vampire000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا دونستن اینکه قبر امیرکبیر کجاست اینقد مهمه ؟
چرا ما ایرانی ها اینقد مرده پرستیم؟؟؟ (زنده کش مرده پرست)
در ضمن خیلی تکراری بود

Last edited:

Kourosh_Jal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
بیخیال بابا.قبرش ناف ایتالیا هم باشه زندش مال ما بوده.
اینقدر مرده پرست و (بودم بودم گوی) نباشید.به زنده ها بنازید و (هستم هستم) گو باشین

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
میدونی امیرکبیر کیه که اینطوری میگی برادر ومپایر ؟ !!!!!!!
لازم به زنده پرست یا مرده پرست بودن نیست . دلمون میسوزه چه کارها واسه ایران کرد و حالا کجا خوابیده ......

vampire000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میدونی امیرکبیر کیه که اینطوری میگی برادر ومپایر ؟ !!!!!!!

آره دادش گلم خوب می دونم امیرکبیر کی بود و چی کارا واسه ایران کرد
ولی اینا دلیل نمیشه که یه سری تعصبات خشک و خالی داشته باشم ( من سر قبر کسی رفتن به نظرم کار مسخره ای میاد حالا امیر کبیر نباشه کوروش باشه اصلا هر کی می خواد باشه ....)
من نه به تاریخ 5000 ساله ایران می نازم نه هیچی مهم موقعیتیه که الان داریم...

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
بیخیال بابا.قبرش ناف ایتالیا هم باشه زندش مال ما بوده.
اینقدر مرده پرست و (بودم بودم گوی) نباشید.به زنده ها بنازید و (هستم هستم) گو باشین

به نظرشما زنده اي پيدا ميشه كه بهش بنازيم؟ ولي حرفتون رودرمورد مرده پرست بودن ايرانيا قبول دارم اگه اين گذشته رو نداشتيم واقعا چيزي واسه افتخارباقي ميموند؟

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
چه دل و حوصله ای دارید شما دیگه

fariddelaram

Registered User
لایک‌ها
6
200px-Amir_kabir.jpg

اين كه چرا او را به كربلا بردند براي من سوال است و احتمال مي دهم براي دور ماندن مردم از مزارش وجلوگيري از تبديل آن به ميعادگاه مظلومان او را از ايران و ايراني دور كردند

منبع:sat98

در ایران از قدیم بین کسانی که تمکن مالی دااشتند مرسوم بوده که وصیت می کردند پس از مرگشان در اماکن مقدسی مانند کربلا، نجف، مشهد، قم و ... دفن شوند و اجساد آنها در صندوق های مخصوص با کاروان ها به این اماکن مقدس حمل می شده و در آنجا به خاک سپرده می شدند. اما اینکه آیا امیر کبیر طبق وصیت خود یا خواست ورثه و یا تدبیر دولت وقت در کربلا دفن شده را خبر موثقی ندارم.

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952

من نمیدونم چرا ما ایرانی ها یاد گرفتیم هر چیزی که یک جا میخونیم رو باور کنیم!

اولا که در وصیت امیرکبیر بوده که دوست داره در یکی از اماکن مذهبی دفن بشه.

دوم هم اینکه امیر کبیر رو در همون کاشان خاک کردن اما تقریبا پنج ماه بعد از دفنش، همسرش عزت‌الدوله با تلاش های خیلی زیاد قبر او رو به کربلا برد. به دو دلیل که عزت‌الدوله خودش گفته. اول اینکه به وصیت امیر عمل کرده باشه و دوم اینکه ایران لیاقت میزبانی از جسد او رو نداشته!

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
من نمیدونم چرا ما ایرانی ها یاد گرفتیم هر چیزی که یک جا میخونیم رو باور کنیم!

اولا که در وصیت امیرکبیر بوده که دوست داره در یکی از اماکن مذهبی دفن بشه.

دوم هم اینکه امیر کبیر رو در همون کاشان خاک کردن اما تقریبا پنج ماه بعد از دفنش، همسرش عزت‌الدوله با تلاش های خیلی زیاد قبر او رو به کربلا برد. به دو دلیل که عزت‌الدوله خودش گفته. اول اینکه به وصیت امیر عمل کرده باشه و دوم اینکه ایران لیاقت میزبانی از جسد او رو نداشته!

دلیل دوم رو مطمئنی ؟

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
http://fa.wikipedia.org/wiki/امیرکبیر

امیرکبیر، دو روز پس از عزل به کاشان تبعید شد. اما با این وجود، مخالفان امیرکبیر در دربار، احتمال می‌دادند که امیرکبیر بار دیگر مورد عنایت شاه قرار گیرد و به قدرت بازگردد. بنابراین با کوشش فراوان توانستند حکم قتل وی را از ناصرالدین‌شاه بگیرند. سرانجام امیرکبیر در ۲۰ دی ۱۲۳۰ (برابر با ۱۰ ژانويه ۱۸۵۲ میلادی) در حمام فین کاشان با بريدن رگ دستهايش به قتل رسید. جسد امیرکبیر ابتدا در کاشان دفن شد ولی چند ماه بعد با تلاش عزت‌الدوله، همسرش، به کربلا منتقل شد.

http://www.tebyan.net/Archive/Occasions/2006/1/10/14886.html

بعد از مرگ امیر، دولت انگلیس اقدام دولت ایران را در ضمن نامه رسمی تقبیح کرد ولی دولت روس از این هم مضایقه کرد. پیکر بی جان امیر را روز بعد به گورستان پشت مشهد کاشان بردند و در کنار قبر حاج سید محمد تقی نامی به خاک سپردند و چند ماه بعد عزت الدوله همسر امیر کبیر نعش شوهرش را از کاشان به کربلا فرستاد.

Kourosh_Jal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به نظرشما زنده اي پيدا ميشه كه بهش بنازيم؟ ولي حرفتون رودرمورد مرده پرست بودن ايرانيا قبول دارم اگه اين گذشته رو نداشتيم واقعا چيزي واسه افتخارباقي ميموند؟

نه متاسفانه دیگه زمان سابق نیست.
ولی دلیل بر مرده پرست بودنمون نمیشه.
خدا سرنوشت هیچ ملتیو رقم نمیزنه مگر به دست خودشون.
سرنوشتمونو طوری رقم بزنیم که زنده ای برای افتخار کردن وجود داشته باشه.

بالا