برگزیده های پرشین تولز

کدام موتور الکتریکی برای این کار مناسب است

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
موتوری لازم دارم که یک سازه ی 65~70 کیلویی رو با سرعت 1.5 (یک و نیم) دور در دقیقه بچرخونه

74189_ba.jpg

از برق شهر استفاده کنه
هر شبانه روز باید 17 ساعت مداوم و بی وقفه بچرخه
چه نوع موتوری برای این کار مناسبه
چه چیزای دیگه ای نیاز دارم؟
خود موتور + دستگاه ها، دنده ها و چرخ دنده ها (اگر هم دنده نیازی نیست که چه بهتر) ، ترانس ها و آداپتورها و... در بازار با چه قیمتی می تونم تهیه کنم
کجا گیر میاد (خودش و وسایلش)

ARASH-V-AC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم باید از یک موتور معمولی استفاده کنی با چند تا چرخ دنده...چون اصلا قرار نیست تند بچرخه فشار زیادی رو موتور نمیاد...
موتور رو مستقیم وصل نکن به وسیله ایی که میخواد بچرخه...از بلبرینگ استفاده کنی خیلی راحت تر میشه...
یدونه موتور پمپ کولر فکر کنم کافی باشه(در صورت استفاده از بلبرینگ)
فکر کنم اینارو خودت میدونستی ولی نوشتم دیگه....
دوستان دیگه فکر کنم نظر خیلی بهتری داشته باشن...

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
موتور پمپ کولر ؟ 1 کیلو هم نیموته بچرخونه چه برسه به 70 .
من فکرکنم حداقل به یک موتور 3/4 نیاز داری که با برق شهر هم میتونه کار کنه . رو خودش هم خازن داره .

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
فکر کنم باید از یک موتور معمولی استفاده کنی با چند تا چرخ دنده...چون اصلا قرار نیست تند بچرخه فشار زیادی رو موتور نمیاد...
موتور رو مستقیم وصل نکن به وسیله ایی که میخواد بچرخه...از بلبرینگ استفاده کنی خیلی راحت تر میشه...
یدونه موتور پمپ کولر فکر کنم کافی باشه(در صورت استفاده از بلبرینگ)
فکر کنم اینارو خودت میدونستی ولی نوشتم دیگه....
دوستان دیگه فکر کنم نظر خیلی بهتری داشته باشن...

بعید می دونم با موتور کولر بشه

موتور پمپ کولر ؟ 1 کیلو هم نیموته بچرخونه چه برسه به 70 .
من فکرکنم حداقل به یک موتور 3/4 نیاز داری که با برق شهر هم میتونه کار کنه . رو خودش هم خازن داره .

ینی برم بگم موتور 3/4 می خوام؟
کجا باید برم؟

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
البته بازم نظر استید اینجارو بپری خیلی بهتره .
تو انجمن برق و الکترونیک هم سوال کن ان شاء الله به جوابت برسی .
اما اگه یک اب بگیری 99 درصد جواب میده .

ARASH-V-AC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پمپ کولر یه جورایی کم میاره ولی خیلی هم انرژی نمیخواد
اگه از بلبرینگ استفاده بشه وزن بسیار کمی میوفته رو موتور ...تازه میخواد یک و نیم دور در دقیقه بزنه ...کاری نداره که...
ولی ببخشید فکر کردم میشه...

ARASH-V-AC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین موتور کولر چند دور در دقیقه میزنه؟ شاید 800 دور....حالا ما میخواییم اینو به 1.5 دور برسونیم....یعنی باید تسمه خور زیر وسیلت که میخواد بچرخه 533 برابر تسمه خور موتور باشه....533 برابر قدرت رو زیاد و سرعت رو کم میکنه...
حالا اگه بگیم موتور کولر میتونه 200 گرم فشار بیاره(البته بیشتر میتونه) باید 200 گرم رو ضرب در 533 کنیم که میشه 106 کیلوگرم حالا اگه 26 کیلو هدر بره بازم میتونه وسیلت رو بچرخونه...
فکر کنم بعضی جاها اشتباه کردم ولی خودتون حساب کنین دیگه...من موقعی که 10سالم بود وزنه های سنگین رو با آرمیچر های معمولی هل میدادم (ازونا که تو اسباب بازی به کار میره) حالا دیگه نمیدونم با موتور پمپ کولر بتونم چیکار کنم....
موفق باشی....

farzane_b

Registered User
لایک‌ها
2
سلام .
موتوری برای ربات با چرخ های 15 سانتی که بتونه باتری سنگین و پمپ آب کوچیکی رو حمل کنه چند rpm باشه بهتره؟ سطح شیبدارم بتونه بکشه
ممنون

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
ببین موتور کولر چند دور در دقیقه میزنه؟ شاید 800 دور....حالا ما میخواییم اینو به 1.5 دور برسونیم....یعنی باید تسمه خور زیر وسیلت که میخواد بچرخه 533 برابر تسمه خور موتور باشه....533 برابر قدرت رو زیاد و سرعت رو کم میکنه...
حالا اگه بگیم موتور کولر میتونه 200 گرم فشار بیاره(البته بیشتر میتونه) باید 200 گرم رو ضرب در 533 کنیم که میشه 106 کیلوگرم حالا اگه 26 کیلو هدر بره بازم میتونه وسیلت رو بچرخونه...
فکر کنم بعضی جاها اشتباه کردم ولی خودتون حساب کنین دیگه...من موقعی که 10سالم بود وزنه های سنگین رو با آرمیچر های معمولی هل میدادم (ازونا که تو اسباب بازی به کار میره) حالا دیگه نمیدونم با موتور پمپ کولر بتونم چیکار کنم....
موفق باشی....

دوست عزیز ممنون
ظاهرا باید بشه !
thank you

بالا