برگزیده های پرشین تولز

تفاوت زن قدیم ایرانی با زن جدید ایرانی

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
صبح ساعت ۵
قدیم: به آهستگی از خواب بیدار می‌شود. نماز میخواند و سپس به لانه مرغها میرود تا تخم مرغها را جمع کند
جدید: مثل خرچنگ به رختخواب چسبیده و خر و پف میکند..

صبح ساعت ۶
قدیم: شیر گاو را دوشیده است ، چای را دم کرده است ، سفره صبحانه را با عشق و علاقه انداخته و با مهربانی مشغول بوسیدن صورت آقای شوهر است تا از خواب بیدار شود.
جدید: باز هم خوابیده است

صبح ساعت ۷
قدیم: مشغول مشایعت آقای شوهر است که از در خانه بیرون میرود و هزار تا دعا و صلوات برای سلامتی شوهر کرده و پشت سرش به او فوت میکند.
جدید: هنوز کپیده است.

صبح ساعت ۱۱
قدیم: مشغول رسیدگی به بچه ها و پاک کردن لپه برای درست کردن ناهار است.
جدید: تازه چشمانش را با هزار تا ناز و عشوه باز کرده و با دست در حال بررسی جوش های روی کمرش است

ظهر ساعت ۱۲
قدیم: مشغول مزه کردن پلو به جهت تنظیم نمک آن است.
جدید: در حال آرایش کردن با همسایه طبقه بالا در مورد انواع پازیشن های جدید جهت چیز صحبت می‌کند

ظهر ساعت ۱۳
قدیم: در حال شستن جوراب و لباس‌های آقای خانه درون طشت وسط حیاط خلوت میباشد.
جدید: در حال روشن کردن ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و البته غرغر کردن است…

ظهر ساعت ۱۴
قدیم: در حال مالیدن پای آقای شوهر که برای خوردن ناهار به خانه آمده است میباشد. جهت حض جمیل بردن آقای شوهر ، دامن گل گلی خود را پوشیده است.
جدید: در حال انداختن یک غذای آماده درون میکروفر بوده و در همان حال در حال تماشای FashionTV می‌باشد.

ظهر ساعت ۱۵
قدیم: در حال جارو کردن حیاط خانه و تمیز کردن لانه مرغها و بردن علوفه برای گاوشان می‌باشد.
جدید: با یکی از دوستانش به پاساژ صدف برای خرید رفته است.

عصر ساعت ۱۶
قدیم: مشغول شستن پاهای کودکشان است که به دلیل دویدن در کوچه خونی شده است.
جدید: در حال پرو کردن لباس‌های خریداری شده است. در همان حال هم نیم نگاهی هم به شکم خود دارد که جدیداً چاقی را فریاد می‌کشد.

عصر ساعت ۱۷
قدیم: دم در خانه ایستاده است تا آقای شوهر بیاید.
جدید: در لابی نشسته است تا با آقای شوهر به خرید برود.

عصر ساعت ۱۸
قدیم: برای شوهر خود چای آورده و مانند یک خانم کنار شوهرش در حال صحبت با او است.
جدید: از این مغازه به آن مغازه شوهر بیچاره خود را می‌برد.

شب ساعت ۱۹
قدیم: سفره شام را انداخته و شوهر را برای خوردن شام دعوت میکند.
جدید: هنوز در حال خرید است.

شب ساعت ۲۰
قدیم: در حال شستن ظروف شام ، کنار حوض خانه است.
جدید: کماکان در حال خرید است.

شب ساعت ۲۱
قدیم: در حال چاق نمودن قلیان آقای همسر میباشد..
جدید: در رستوران ، پیتزا میل می‌فرمایند.

شب ساعت ۲۲
قدیم: رختخواب ها را پهن کرده است برای خوابیدن . در حال ریختن گل سرخ روی متکای آقای خانه است تا خوش بو شود.
جدید: در حال غرغر کردن بر سر وضعیت ترافیک است.

شب ساعت ۲۳ و ۲۴
قدیم: ….سانسور…

جدید: در حال مشاهده ماهواره هستند ایشون ، لطفاً مزاحم نشوید.

wildlife

Registered User
لایک‌ها
14
Big_Smile.png

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
خلاصش میشه : زن هم زنهای قدیم!!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
درسته یکم اغراق داشت و زن قدیم رو خیلی تو سری خور و مونگل جلوه داده بود ولی به شخصه معتقدم زندگی های قدیم به خاطر همین محبت هایی که به هم داشتن موندگار بوده ..

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
اگر از پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها قصه های جوونیشون رو بپرسید.

همش عشقولانه هستش...

بعضی پدر بزرگ ها هم که ف..ی...لتر نمی کنند و جزئیات رو هم میگن :D

david-a26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
اگر از پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها قصه های جوونیشون رو بپرسید.

همش عشقولانه هستش...

بعضی پدر بزرگ ها هم که ف..ی...لتر نمی کنند و جزئیات رو هم میگن :D

:lol::lol::lol:

آرمین

Registered User
لایک‌ها
3
این زن جدیدا که باحال ترن

Azitaaaa

Registered User
لایک‌ها
1
خلاصه:

قدیم: یه کلفت تو سری خور به تمام معنا که برای خودش هیچ شخصیت و ارزشی قایل نیست زندگیش خلاصه میشه در گاو و مرغ و شوهر
جدید: یه خانم که برای خودش ارزش قائل هست و میدونه که انسانه و حق داره واسه خودش زندگی کنه و زندگیش رو محدود نکرده

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
خلاصه:

قدیم: یه کلفت تو سری خور به تمام معنا که برای خودش هیچ شخصیت و ارزشی قایل نیست زندگیش خلاصه میشه در گاو و مرغ و شوهر
جدید: یه خانم که برای خودش ارزش قائل هست و میدونه که انسانه و حق داره واسه خودش زندگی کنه و زندگیش رو محدود نکرده

قدیم رو درست گفتید، ولی جدید رو یه کم سانسور کردید ویادتون رفت بفرمایید که علاوه بر این که خودش واسه خودش زندگی می کنه، باید دیگران هم واسه اون زندگی کنند!

همچین می گید می تونه واسه خودش زندگی کنه، انگار اینها بدون وابستگی به شوهر یا پدر یک ثانیه توی این دنیا دوام میارن!

با 1300 تا سکه خودش رو می فروشه و میاد! دائم عر عرش سر اون آدم بدبختی که مرتکب بزرگترین اشتباه زندگیش شده بلنده که چرا شوهر همسایه برای زنش GLX خریده و تو برای من فقط پراید خریدی؟ چرا اینا اونو دارند ما نداریم! من خونه بابام بودم [بخونید آویزون بابام بودم] وضعم خیلی بهتر بود!

و نکته جالب این که تمام این مزخرفات هم از دهن زنی در میاد که توی زندگیش 1 ریال پول در نیاورده...

البته من زندگی زن های قدیمی رو هم به همون دلایلی که بچه ها گفتند نمی پسندم و تایید نمی کنم، ولی یه عده ای از زن هایی که از متجدد بودن فقط یه سری تقلیدهای ظاهری احمقانه اش رو یاد گرفته اند بد جوری حالم رو به هم می زنند. فقط هم منحصر به زن های سطح اجتماعی اقتصادی بالا نیست این قضیه، من متاسفانه بین زن های مذهبی هم فراوون دیدم این قضایا رو...

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
تعادل چیز خوبیه ..:)

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
نمیخوام نظر کلی بدم . اما در مورد 70-80 درصد زنهای جدید میشه گفت یه زندگی حیوانی به تمام معنا .
اونم نه مثل شیر ، مثل لاشخور و کفتار :lol:

شوهر بدبخت 3 شیفت کار کنه اونوقت زن خونه دغدغش رنگ مو و رنگ رژ لبش هست !

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
قدیم رو درست گفتید، ولی جدید رو یه کم سانسور کردید ویادتون رفت بفرمایید که علاوه بر این که خودش واسه خودش زندگی می کنه، باید دیگران هم واسه اون زندگی کنند!

همچین می گید می تونه واسه خودش زندگی کنه، انگار اینها بدون وابستگی به شوهر یا پدر یک ثانیه توی این دنیا دوام میارن!

با 1300 تا سکه خودش رو می فروشه و میاد! دائم عر عرش سر اون آدم بدبختی که مرتکب بزرگترین اشتباه زندگیش شده بلنده که چرا شوهر همسایه برای زنش GLX خریده و تو برای من فقط پراید خریدی؟ چرا اینا اونو دارند ما نداریم! من خونه بابام بودم [بخونید آویزون بابام بودم] وضعم خیلی بهتر بود!

و نکته جالب این که تمام این مزخرفات هم از دهن زنی در میاد که توی زندگیش 1 ریال پول در نیاورده...

البته من زندگی زن های قدیمی رو هم به همون دلایلی که بچه ها گفتند نمی پسندم و تایید نمی کنم، ولی یه عده ای از زن هایی که از متجدد بودن فقط یه سری تقلیدهای ظاهری احمقانه اش رو یاد گرفته اند بد جوری حالم رو به هم می زنند. فقط هم منحصر به زن های سطح اجتماعی اقتصادی بالا نیست این قضیه، من متاسفانه بین زن های مذهبی هم فراوون دیدم این قضایا رو...

قديم رو كه درصد بالاش رو نمي پسندم اصلا جديد هم بله بعضيهاش مزخرف هستند ولي خوشبختانه درصديشون هم واقعا هم به حال خودشون مفيدند، هم خانواده و هم حتي جامعه. درسته در اقليت هستند ولي بد نديدم اينجا درباره همين اقليت هم صحبتي بشه.

اين اقليتي كه وقتي شوهر يكيشون رو به هر دليل از كار اخراج مي كنند هزينه زندگي كل خانواده رو تامين مي كنه و نميذاره خانواده دست نياز به طرف غريبه دراز كنه.

اقليتي كه بعضيهاشون اكراه دارند شوهر خرج لباس و لوازم آرايش اونا رو هم بده و تازه در تامين مخارج خونه هم با شوهر همكاري مي كنند. قبض آب، برق ، تلفن و غيره رو هم فراموش نمي كنند در ضمن!

كمند قبول دارم اما چون از نزديك مي شناسمشون و دارم مي بينم احساس كردم ارزش داره يك پست هم درباره اين اقليت اينجا قرار داده بشه.

Last edited:

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
قديم رو كه درصد بالاش رو نمي پسندم اصلا جديد هم بله بعضيهاش مزخرف هستند ولي خوشبختانه درصديشون هم واقعا هم به حال خودشون مفيدند، هم خانواده و هم حتي جامعه. درسته در اقليت هستند ولي بد نديدم اينجا درباره همين اقليت هم صحبتي بشه.

اين اقليتي كه وقتي شوهر يكيشون رو به هر دليل از كار اخراج مي كنند هزينه زندگي كل خانواده رو تامين مي كنه و نميذاره خانواده دست نياز به طرف غريبه دراز كنه.

اقليتي كه بعضيهاشون اكراه دارند شوهر خرج لباس و لوازم آرايش اونا رو هم بده و تازه در تامين مخارج خونه هم با شوهر همكاري مي كنند. قبض آب، برق ، تلفن و غيره رو هم فراموش نمي كنند در ضمن!

كمند قبول دارم اما چون از نزديك مي شناسمشون و دارم مي بينم احساس كردم ارزش داره يك پست هم درباره اين اقليت اينجا قرار داده بشه.

درسته . اینا همون 20 درصدی هستند که گفتم ...
ولی خوب نمیشه از زندگی سگی اون 80 درصد گذشت !

Last edited:

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
درسته . اینا همون 20 درصدی هستند که گفتم ...
ولی خوب نمیشه از زندگی سگی اون 80 درصد گذشت !

بله متوجه شدم نگفته بوديد 100 & شون اينطورين! :happy:
من هم بيشتر به خاطر انعكاس اوضاع اون 20 درصد ، درباره ش صحبت كردم.

هميشه معتقد بوده و هستم كه صحبت بيشتر درباره آداب پسنديده هم مي تونه در رواج و گسترش اونها موثر باشه.

از وقتي كتاب "زن و س ك س در تاريخ" رو خوندم هر جا كه موقعيت پيش اومده درباره مفهوم اصلي اينكه زن هيچ نوع نقشي در تامين مخارجش در زندگي مشترك نداشته باشه با اونايي كه آمادگي فكر كردن درباره ش رو دارند، صحبت كردم . تا الان كه تاثير گذار بوده و اميدوارم همچنان باعث بشه زنها با ديد متفاوتي به قضيه زندگي مشترك و نقششون در اون فكر بكنند.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258

بله، کاملا درست می فرمایید.

هدف ما هم این نیست که منکر وجود خانم هایی بشیم که 10 برابر یک مرد عادی توی زندگی متحمل استرس میشن و برای حفظ زندگی شون به اندازه یک مرد، یا حتی بیشتر سختی می کشند.

چنین افرادی وجود دارند، ولی متاسفانه همون طور که فرمودید جو غالب اجتماع این نیست. خودتون قضاوت کنید، وقتی دو تا دختر جوون دارند با هم صحبت می کنند، حرف هاشون چیه؟
بزرگ ترین آرزوها شون برای آینده شون چیه؟
آیا بزرگ ترین آرمان شون اینه که زندگی یی داشته باشند که خودشون هم توش به اندازه شریک زندگی یا پدر و مادرشون سهیم باشند؟ یا نه، بزرگ ترین هدف شون ازدواج با یه مرد ثروتمند و زندگی مرفه تا آخر عمر هستش؟

جواب این سوالات رو همه مون می دونیم، و اینه که من اعتقاد دارم "جو غالب" بین خانم های نسل جدید ایرانی متاسفانه بسیار بد و ناراحت کننده هستش...

امیدوارم روزی برسه که خانم های ایرانی از زندگی متجددانه فقط جنبه های ظاهری و خوشگل ترش رو نخواند، و مسوولیت پذیری و سختی های اون رو هم درک کنند...

بالا