برگزیده های پرشین تولز

همه چی تعطیله من چقدر خوشحالم

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
همه چی اروومه - همه جا تعطیله !

امروز هزار و یک کار دارم

اول از همه با بانکداری اینترنتی برم قبض ها رو واریز کنم ( دیروز دقیقا 9 تا فیش تلفن اومد واسه خونه و مغازه و موبایل تقریبا داره گریم میگیره :( )

اوه سایت 24 ساعته بانک صادرات بستست ظاهرا ساعت یک ربع به 9 روز شنبه هست و خسته هستن ( کارشو پنج شنبه کردن شنبه خسته شدن ! )

فیش ها را برداشته به بانک محترم میروم تا مانند انسانهای عادی فیش خود را پرداخت کنم

پس از حال و احوال با متصدی میگویم میخواهم فیش ها را پرداخت کنم که یک دفعه با حرکتی تعجب بر انگیز مانند اقای فتح علی اوویسی با حرکتی ضایع مرا به پشت باجه راهنمایی میکند ( ارواح عمش هیچکسی متوجه نشد )

برای عبور به پست باجه باید از جلوی رئیس بانک عبور کنم و با موفقیت این سد بزرگ را رد میکنم که پس از 4 قدم ناگهان اسم مرا صدا میکند ولی سرش روی میز است و اصلا بالا را نگاه نمیکند

پس از حال و احوال ( با اخم های در هم رفته ) از خالی بودن حساب در ماه های اخیر میپرسد و پس از ناله های گریه اور من متوجه میشود از من خیری به او نمیرسد پس میگوید الان امرتان چیست ؟ ماجرای فیش ها را تعریف میکنم و ایشان نیز از درد نوبت ایستادن میگوید و چند دقیقه ای در مورد سیستم جدید نوبت دهیشان مخ مرا میخورد و من تصمیم میگیرم برم و صف بایستم . زیرا به قول دوستان این ک...نیست که باید بدهیم چه الان چه ده دقیقه دیگر !

رفتم و از سیستم نوبت دهی نوبت گرفتم و پس از دیدن افراد در صف تازه متوجه شدم این افرادی که هر روز روی این ردیف صندلی های سینمایی نشسته اند همگی نوبت هستند و برای تماشای تلوزیون ال ای دی زیر کولر اسپیلت هر روز به اینجا نمیایند !

به یک باره کارتی در جیبم شروع به درخشش کرد و خود را به بیرون راند و مانندنشان میتی کومون در هوا ایستاد

بلی این همان کارت عابر بانک است که میتوانیم در هر لحظه و هرکجا نیاز های بانکی خود را مرتفع سازیم

کارت را مانند یک ب..لاخ بزرگ بالا گرفته و با قیافه ای برنده به خارح از بانک و به سراغ عابر بانک یا همان atm میروم

اینجا هم صف است اما خیلی کم در حد 7-8 نفر

میایستم منتظر و سعی میکنم مثل افراد متمدن شماره رمزی که مشتریان داخل دستگاه میزنند را نگاه نکنم !
متوجه افرادی میشوم که کارشان با دستگاه تمام میشود و زیر لب چیزی میگویند

نوبتم که شد میروم سمت دستگاه و کارت و رمز خود را وارد مینمایم
دستگاه پس از ایجاد صداهای ناهنجار معده انسانی ! روی صفحه خط خطی شده خود مینویسد :
مشتری گرامی خدای من شاهد است به خاطر پارازیت هایی که روی ماهواره ها میاندازند من نمیتونم ارتباط برقرار کنم حالا شما 2 راه دارید :

کلید سمت راست را فشرده و انواع اقسام فحش ها را به ما دهید و ما را مخدوش و با فندک اب نمایید ( من دوربین دارم از الان گفته باشم ) کارتتون هم بیخیال بشید

کلید سمت چپ را فشرده کارتتان را تحویل بگیرید و بی سر و صدا برید رد کارتون

کارت را ماننده ادم تحویل گرفته و دوباره وارد بانک میشوم اوه چه سریع کارها پیش میرود نوبت من 20 تا جلو افتاد و الان فقط 50 تای دیگر در صف هستم
پس مینشینم روی صندلی و به سینمای بانکی زیر انواع کولر های اسپیلت لم میدهم و از زندگی لذت میبرم

با صدای خانم بلندگو از خواب بیدار میشوم وای خدایا چه خوش شانسم من ! فقط دو شماره به نوبت من مانده و خلاصه یکی از دو باجه فعال ( از 20 باجه ساخته شده ! ) شماره مرا صدا میکند

با تمام وجود بر میخیزم و میروم به سمت باجه و فیش ها را که روی میز میگذارم متصدی امر که اشنا هم نیست از تکنولوژی و دولت الکترونیک در ایران میگوید و میفرماید ما دیگر فیش ها را داخل بانک نمیگیریم شما یا از طریخ خود پرداز یا از طریق اینترنت یا از طریق موبایل و اینا میتونید پرداخت کنید و من هرچقدر میگویم اینقدر صف ایستاده ام هیچ به هیچ و مدیر و بقیه کارکنان مرا به دولت الکترونیک تشویق میکنند - رئیس بانک خوشنود است که مرا در صف مشاهده کرده و دق و دلی تخلیه حساب را ظاهرا در اورده !!!

زمان بیرون امدن از بانک با سری افکنده به عابر بانک نگاه کرده و دورا دور الفاظ شریفه را نثارش میکنم و بیلیبورد های تبلیغاتی بزرگ که برای تبلیغ انجام کارهای بانکی به صورت الکترونیک زده شده را میبینم و در دل خود میگریم

با خنده ای بلند میخوانم :

همه چی اروووومه - من چقدر بدبختم .............................

با احترام / حجت

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
برای اونهایی که حالشو ندارن بخونن و الان میگن یکی خلاصشو بگه :

ک......عر جالب و خواندنی بود که باید بخونید

مطلب طنز خلاصه ندارد - توقف بیجا مانع کسب است - نسیه مرد - به دلیل نداشتن طاقت دوری شما از دادن نسیه معذوریم .

با احترام / حجت

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
حالا ديگه اينطوريام نيست. من خودم شونصد دفعه با عابر بانك و موبايل بانك و غيره قبضهام رو پرداخت كردم. نميگم كارشون خيلي درسته ولي كار آدم راه ميفته.

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
حالا ديگه اينطوريام نيست. من خودم شونصد دفعه با عابر بانك و موبايل بانك و غيره قبضهام رو پرداخت كردم. نميگم كارشون خيلي درسته ولي كار آدم راه ميفته.
موضوع سر صبح هست که همه خواب هستند

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
من پریروز از اینترنت به کارت آشنایی پول ریختم 60 تومن. بار اول ناموفق بود ولی بار دوم موفق شدم ولی نکته اینجاست که دو بار 60 تومن کم کرد. تا الانش هم خبری از برگردوندن 60 تومن نیست. تو حساب کارت مقصد هم نیومده

Behi ™

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا آدم اول صبحی از زندگی نا امید میشه تو این ایران :hmm:

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
من توانستم ::::دی

6-7 تا بانک دیگه رفتم عابر بانک ها کلا تعطیل بود

اما خلاصه بانک مرکزی عابر بانکش کار میکرد و تونستم به حساب یه نفر کارت به کارت پول بریزم

با احترام / حجت

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
یه سوال که همیشه برای من وجود داشته اینه که این قضیه کارمزد که بانک ها از مشتری هاشون به هر دلیل میگیرن فقط مختص کشور ماست یا تو کشورهای دیگه هم از این پول های زوری میگیرن...

نمونه هایی از پول زور به نظر من :
پارکبان خیابون (پول زور)
کارمزد خدمات بانکی (پول زور)
خدمات اینترنتی adsl با سرعت لاک پشت(پول زور)
دانشگاه آزاد و پیام نور بی کیفیت ( پول زور)
خودروهای بی کیفیت ایرانی (پول زور)

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
یه سوال که همیشه برای من وجود داشته اینه که این قضیه کارمزد که بانک ها از مشتری هاشون به هر دلیل میگیرن فقط مختص کشور ماست یا تو کشورهای دیگه هم از این پول های زوری میگیرن...

نمونه هایی از پول زور به نظر من :
پارکبان خیابون (پول زور)
کارمزد خدمات بانکی (پول زور)
خدمات اینترنتی adsl با سرعت لاک پشت(پول زور)
دانشگاه آزاد و پیام نور بی کیفیت ( پول زور)
خودروهای بی کیفیت ایرانی (پول زور)
شما مغازه نداری

وگرنه به اینا نمیگفتی پول زور !!!

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
من یه سری رفتم بانک تا 60 میلیون رو برای چند روز بریزم تو حساب قرض الحسنه
وقتی رفتم تو یه ساعت تو صف بودم و مثل حیوون با آدم برخورد میکردن
ولی وقتی طرف مبلغ رو دید منو با یه برگه فرستاد پیش رییس بانک، ریسس بانک بدون اینکه سرش رو بلند کنه و بدون سلام و... برگه رو ازم گرفت ( دقیقا مثل یه حییون ) ولی وقتی مبلغ رو دید مثل فنر از جاش پرید ( طوری که من فکر کردم یه چیزیش شد ) و آنچنان جلوم دولا شد و سلام و احوال پرسی و... که من نتونستم جوابش رو بدم و ازش جا موندم!
بعد هم دائم سعی میکرد که یه نسبتی با من پیدا کنه، آخرش هر کاری کرد نتونست باهام نسبتی پیدا کنه و گفت آقا معلم دبستان ما فامیلش مثل فامیل شما بود!!! ( چقدر ضایع )
بعد از چند روز رفتم پول رو بگیرم، پول رو بهم نمیدادن و با دعوا تونستم پول رو بگیرم، میگفتن آقا میخوای پول رو چیکار کنی؟ میگفتم به شما چه ربطی داره! قبول نمیکردن و به زور میخواستن پول رو نگه دارن! بعد آخرش رییس بانک میخواست یه تعهد ازم بگیره که تا چند روز دیگه دوباره حسابم رو پر کنم!!!!!!!!!!!!!!!!! ( زیر بار نرفتم )
بانکش هم بانک ملت بود ( دو، سه ماه پیش )

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
من یه سری رفتم بانک تا 60 میلیون رو برای چند روز بریزم تو حساب قرض الحسنه
وقتی رفتم تو یه ساعت تو صف بودم و مثل حیوون با آدم برخورد میکردن
ولی وقتی طرف مبلغ رو دید منو با یه برگه فرستاد پیش رییس بانک، ریسس بانک بدون اینکه سرش رو بلند کنه و بدون سلام و... برگه رو ازم گرفت ( دقیقا مثل یه حییون ) ولی وقتی مبلغ رو دید مثل فنر از جاش پرید ( طوری که من فکر کردم یه چیزیش شد ) و آنچنان جلوم دولا شد و سلام و احوال پرسی و... که من نتونستم جوابش رو بدم و ازش جا موندم!
بعد هم دائم سعی میکرد که یه نسبتی با من پیدا کنه، آخرش هر کاری کرد نتونست باهام نسبتی پیدا کنه و گفت آقا معلم دبستان ما فامیلش مثل فامیل شما بود!!! ( چقدر ضایع )
بعد از چند روز رفتم پول رو بگیرم، پول رو بهم نمیدادن و با دعوا تونستم پول رو بگیرم، میگفتن آقا میخوای پول رو چیکار کنی؟ میگفتم به شما چه ربطی داره! قبول نمیکردن و به زور میخواستن پول رو نگه دارن! بعد آخرش رییس بانک میخواست یه تعهد ازم بگیره که تا چند روز دیگه دوباره حسابم رو پر کنم!!!!!!!!!!!!!!!!! ( زیر بار نرفتم )
بانکش هم بانک ملت بود ( دو، سه ماه پیش )
اره برای منم زیاد پیش اومده

بالای 10 تومن رو گیر میدن انگار ارث باباشونو دارم میدم

الان دیگه میخوام چک بکشم میدم داداشم بره از حساب برداشت کنه !!!

گیر میدن ول نمیکنن میگن چرا میخوای بکشی بیرون

تعهد بده که برمیگردونی تا 1-2 هفته دیگه !

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
من پریروز از اینترنت به کارت آشنایی پول ریختم 60 تومن. بار اول ناموفق بود ولی بار دوم موفق شدم ولی نکته اینجاست که دو بار 60 تومن کم کرد. تا الانش هم خبری از برگردوندن 60 تومن نیست. تو حساب کارت مقصد هم نیومده

بانک ملی بود ؟

شعب بانک ملی تا حالا 4 بار پول منو خورده که بار آخر پا پیچ شدم تا گرفتمش !

شما می ری همون شعبه ای که پول رو ریختی ( قبلش یه پیرینت آخرین کنش های حسابت رو از شعبه ی بانکی که کارتش مالشه بگیر ) اون رو با یه نامه و یه سری چیزا میفرسته بانک برات به شتاب ...... تا 10 روز بعدش می ریزن به حسابت .... نریختن باز برو پیگیر شو تا بت بدن ..... ، اگه نه بعید نیست پول مردم رو اینطوری بخورن و فقط اگه خیلی یکی گیر داد بهش برگردونن ( مثل جریان قبض های مبایل پارسال و ... )

با تشکر

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
بانک ملی بود ؟

شعب بانک ملی تا حالا 4 بار پول منو خورده که بار آخر پا پیچ شدم تا گرفتمش !

شما می ری همون شعبه ای که پول رو ریختی ( قبلش یه پیرینت آخرین کنش های حسابت رو از شعبه ی بانکی که کارتش مالشه بگیر ) اون رو با یه نامه و یه سری چیزا میفرسته بانک برات به شتاب ...... تا 10 روز بعدش می ریزن به حسابت .... نریختن باز برو پیگیر شو تا بت بدن ..... ، اگه نه بعید نیست پول مردم رو اینطوری بخورن و فقط اگه خیلی یکی گیر داد بهش برگردونن ( مثل جریان قبض های مبایل پارسال و ... )

با تشکر

ممنون. من از پاسارگاد به صادرات اینترنتی واریز کردم.خودشون خطا در تراکنش نشون دادن و نوشت تا 48 ساعت دیگه پول برگردونده میشه منکه چیزی ندیدم الان سه روزه.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
ممنون. من از پاسارگاد به صادرات اینترنتی واریز کردم.خودشون خطا در تراکنش نشون دادن و نوشت تا 48 ساعت دیگه پول برگردونده میشه منکه چیزی ندیدم الان سه روزه.

سلام

برید به اون بانکی که پول ارسال شده ، یه کاغذ پر میکنید اکی میشه..

با تشکر /. و با احترام رفیق حجت

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
من یه دوره خیلی از عابربانک ها میرفتم برای واریز وجه. اما اینقدر اذیت شدم از مشکلاتی که داشتن که واقعا دیدم دارم دچار ناراحتی اعصاب میشم. جدی ها

بعد تصمیم قاطع گرفتم کلا کار با atm رو بوسیدم گذاشتم کنار. از اون موقع فقط از بانک واریز میکنم. حتی 2-3 تومن رو

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
دیگه اونقدر ها هم سخت نیست . از طریق اینترنت هم میتونید بریزید که خیلی ساده تر .. گاهی اوقات مشکل داره اما در مجموعه خیلی تو وقت صرفه جویی میشه .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
دهن من هم الان سرویس شده 1 ساعته دارم کلنجار میرم مگه این که بتونم دو تا قبض ناقابل را پرداخت کنم.

سایت بانک صادرات باز نمیشه. تلفن بانک جواب نمیده! سامانه پرداخت قبوض در شبکه وجود نداره. 09990 میگه در حال حاضر قادر به دریافت اطلاعات قبض نیستیم. یکی به من بگه من الان چکاره بیدم؟!
خدا صبرت بده. 60 تومن شما را هم مثل ممه لولو بردش!

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
من یه دوره خیلی از عابربانک ها میرفتم برای واریز وجه. اما اینقدر اذیت شدم از مشکلاتی که داشتن که واقعا دیدم دارم دچار ناراحتی اعصاب میشم. جدی ها

بعد تصمیم قاطع گرفتم کلا کار با atm رو بوسیدم گذاشتم کنار. از اون موقع فقط از بانک واریز میکنم. حتی 2-3 تومن رو
اواتار تورو که میبینم منم خیلی دلم میخواد کارتم رو ببوسم و بزارمش کنار ::دی

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
اواتار تورو که میبینم منم خیلی دلم میخواد کارتم رو ببوسم و بزارمش کنار ::دی
حجت جان، ایشون دوست دختره یکی از اعضای پی تی هستن. حالا اسم نمیبرم. ولی به هر حال مراعات کنید در کلامتون تا دعوا نشود

بالا