برگزیده های پرشین تولز

درخواست کتاب های خنده دار و جالب

jojotala

Registered User
لایک‌ها
183
سلام
خوب همون جور که از اسم تایپیک معلومه میخوام دوستانی که کتاب های خنده دار و جالب سراغ دارن معرفی کنن کتاب هایی که آدمو واقعا جذب خودش کنه
ممنون

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
كتاباي سالينجر البته شاهكارند ولي به خاطر نثرساده وروون وشوخي هايي كه استفاده ميكنه خنده دار هم هست

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
شوایک
نويسنده : یاروسلاو هاشک

مترجم : حسن قائمیان سرگذشت سربازی هالو که در طی جنگ جهانی دوم یا اول در جبهه جنگ حضور داشته است.
http://www.4shared.com/file/cOqB9nmA/shvaik.html

Last edited:

jojotala

Registered User
لایک‌ها
183
ممنون از پیشنهاد های دوستان
پیشنهاد دوستان دیگه چیه؟؟؟

jojotala

Registered User
لایک‌ها
183
كتاباي سالينجر البته شاهكارند ولي به خاطر نثرساده وروون وشوخي هايي كه استفاده ميكنه خنده دار هم هست

کتاب های خنده دار در ایران کمه
رمان های این نویسنده خنده داره یا مجموعه داستان هاش؟؟؟

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
ماجراهای بارن فون مون هاوزن اثر : گ . بورگ ترجمه ی سروژ استپانیان - چاخان هاش در حد باقلوا خوشمزه اس!!

زائر افسون شده اثر: نیکلای لسکوف ترجمه ی حمیدرضا آتش برآب- با خوندن این کتاب یک لذت خاص در دنیای ادبیات رو تجربه میکنید.

چنین کنند بزرگان اثر : ویل کاپی ترجمه ی استاد نجف دریابندری - مجموعه ی چند داستان از سرگذشت مشاهیر جهان به زبان طنز

افسانه های ایتالیایی اثر : ایتالو کالوینو ترجمه ی محسن ابراهیم - ترجمه ی کتاب به زبان عامیانه ی خودمونه و خیلی جذاب و پر کششه

از صادق هدایت: 1-توپ مرواری 2-نوشته هایی از هادی صداقت 3-افسانه ی آفرینش

یکسری از داستان های کوتاه اثر آنتون چخوف

تریولوژی نیاکان ما ( بارون درخت نشین- ویکنت دونیم شده و شوالیه ی نا موجود) اثر کالوینو هم یه جور طنز انتقادی هستن که خوندنشونو رو به شدت توصیه میکنم

بازم باید کتابخونه رو بگردم ببینم چی دارم!

jojotala

Registered User
لایک‌ها
183
ممنون:)
آخه این کتابهارو برای کسی میخواستم که خیلی خیلی کم میخنده

C Y R U S

Registered User
لایک‌ها
25
آخرین کتابی که باعث شد از ته دل بخندم کتاب "عطر سنبل عطر کاج" نوشتهْ "فیروزه جزایری دوما" و ترجمهْ "محمد ******* نیا" بود.

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
کتاب های خنده دار در ایران کمه
رمان های این نویسنده خنده داره یا مجموعه داستان هاش؟؟؟
من همه ي مجموعه داستاناشو نخوندم ولي رمان ناطور دشت درعين زيبايي به خاطر ادبياتي كه استفاده ميكنه خيلي جالب وخنده داره
آخرین کتابی که باعث شد از ته دل بخندم کتاب "عطر سنبل عطر کاج" نوشتهْ "فیروزه جزایری دوما" و ترجمهْ "محمد ******* نیا" بود.
ايشون هم درست ميگن عطر سنبل عطر كاج واقعا آدمو ميخندونه
راستي شنيدم كتاب جديد اين نويسنده به نام خنديدن بدون لهجه هم به بازار اومده من هنوز نخوندمش ولي از بعضيا كه خوندن شنيدم خنده داره

jojotala

Registered User
لایک‌ها
183
ممنون از همتون که با نظراتتون کمکم کردید
عطر سنبل عطر کاج رو امروز به سختی پیدا کردم چون میگفتن چاپش تموم شده
شوایک . فارست گامپ هم پیدا نکردم :(
ناطور دشت رو هم تونستم pdf رو پیدا کنم
از این لینکی هم که دوستمون برا شوایک گفته بود نتونستم کتابو دانلود کنم بازم سعی میکنم
فکر کنم بهتره این تایپیک فراموش نشه هر از گاهی دوستانی که کتاب های خنده دار و طنز میخونن بیان و معرفی کنن
من خودم کتاب ماشاالله خان در دربار هارون الرشید خودنم که به نظرم خنده دار بود:happy:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
قصه های بابام نوشته ی ارسکین کالدویل و ترجمه ی شاملو هم خنده داره. از این جا می تونید دانلود کنید +

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
شوایک سرباز پاکدل / یاروسلاو هاشک / ایرج پزشک‌زاد / کتاب زمان / چاپ دوم / تابستان ۱۳۸۳
شوایک سرباز پاکدل / یاروسلاو هاشک / دی و بهمن ۱۳۸۵
رمان شوایک تا به حال سه بار و به سه شکل متفاوت به فارسی ترجمه و منتشر شده است . پیش از انقلاب "حسن قائمیان" بخشی از این رمان را با عنوان "مصدر سرکار ستوان" ترجمه و منتشر کرد . بعد از او "ایرج پزشکزاد" بخش اول این رمان را با عنوان "شوایک؛ سرباز پاک دل" توسط نشر زمان به چاپ رساند تا اینکه در سال گذشته نسخه ی کامل این رمان توسط کمال ظاهری که سالهاست در مجارستان زندگی می کند از زبان مجاری به فارسی برگردانده شد و در 908 صفحه توسط نشر چشمه به چاپ رسید

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
ماجراهای بارن فون مون هاوزن اثر : گ . بورگ ترجمه ی سروژ استپانیان - چاخان هاش در حد باقلوا خوشمزه اس!!

سلام
دنبال این کتاب بودم و داشتم تو گوگل می‌چرخیدم که رسیدم به این تاپیک. هرچی گشتم جایی رو پیدا نکردم که کتاب رو برای فروش داشته باشه. آخر سر لینک دانلود ترجمه‌اش رو پیدا کردم. از سال 73 به اینور تجدید چاپ نداشته و راه دیگه‌ای برای خوندنش نیست. من قبلا فیلم این (نسخه تری گیلیام) رو دیده بود و از حال و هواش خیلی خوشم اومده بود.

کلا دنبال کتاب‌هایی تو سبک و حال و هوای (به لحاظ ماجرایی/روایتی) همین این و «دن کیشوت» و «تام جونز» (یکی از کتاب‌های محبوب عمرم) و اینا هستم. اگر مورد دیگه‌ای سراغ داشتین لطفا معرفی کنین. زیاد هم شبیه نبود ایرادی نداره... چون بین همین 3 تا هم مثلا «تام جونز» زیاد ربطی به «دن کیشوت» نداره ولی اتمسفر هر دو کتاب تو یه خطِ جریانیه.

ممنون

-

منم دو جلد کتابی که دوما نوشته و هر دو هم ترجمه شده رو پیشنهاد می‌کنم که بخونید. البته کتاب‌های معروفی هستند و احتمالا خوندین.
خودم هر دو رو نشرِ هرمس گرفتم. فقط هم به این دلیل که عنوان انگلیسی کتاب رو درست ترجمه کرده مترجم. وگرنه از قطع و حالت این سری کتاب‌های هرمس زیاد هم خوشم نمیاد.

کتاب خنده‌دار دیگه هم مجموعه طنزهای وودی آلن رو پیشنهاد می‌کنم. خب من با فیلم‌هاش که زندگی کردم و کتاب‌هاش رو خیلی بعدتر خوندم و تازه دیدم که عجب!! کلی از المان‌هایی که تو فیلم‌هاش هست رو قبلا توی داستان‌هاش نوشته و بهشون پرداخته. نشر بیدگل دو سه جلدی از کارهاش رو بیرون داده که من با قطع و جنس کاغذِ کتاب‌هاش حال نمی‌کنم و پیشنهاد می‌کنم «مرگ در می‌زند» نشر چشمه رو بخرین.

با سری کتاب‌های «نیکولا کوچولو» هم از قدیم خیلی حال می‌کردم. به اسم بر و بچه‌ها بخرین و خودتون بشینین بخونین :upsided:

بن دائم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
تمامی اثر های آقای فریدون تنکابنی . "اندیشه هایی نیمه شوخی ، نیمه جدی ، درباره اعدام" در کتاب راه رفتن روی ریل ایشون رو توصیه می کنم حتما بخونید .

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
سلام
دنبال این کتاب بودم و داشتم تو گوگل می‌چرخیدم که رسیدم به این تاپیک. هرچی گشتم جایی رو پیدا نکردم که کتاب رو برای فروش داشته باشه. آخر سر لینک دانلود ترجمه‌اش رو پیدا کردم. از سال 73 به اینور تجدید چاپ نداشته و راه دیگه‌ای برای خوندنش نیست. من قبلا فیلم این (نسخه تری گیلیام) رو دیده بود و از حال و هواش خیلی خوشم اومده بود.

کلا دنبال کتاب‌هایی تو سبک و حال و هوای (به لحاظ ماجرایی/روایتی) همین این و «دن کیشوت» و «تام جونز» (یکی از کتاب‌های محبوب عمرم) و اینا هستم. اگر مورد دیگه‌ای سراغ داشتین لطفا معرفی کنین. زیاد هم شبیه نبود ایرادی نداره... چون بین همین 3 تا هم مثلا «تام جونز» زیاد ربطی به «دن کیشوت» نداره ولی اتمسفر هر دو کتاب تو یه خطِ جریانیه.

ممنون

-

منم دو جلد کتابی که دوما نوشته و هر دو هم ترجمه شده رو پیشنهاد می‌کنم که بخونید. البته کتاب‌های معروفی هستند و احتمالا خوندین.
خودم هر دو رو نشرِ هرمس گرفتم. فقط هم به این دلیل که عنوان انگلیسی کتاب رو درست ترجمه کرده مترجم. وگرنه از قطع و حالت این سری کتاب‌های هرمس زیاد هم خوشم نمیاد.

کتاب خنده‌دار دیگه هم مجموعه طنزهای وودی آلن رو پیشنهاد می‌کنم. خب من با فیلم‌هاش که زندگی کردم و کتاب‌هاش رو خیلی بعدتر خوندم و تازه دیدم که عجب!! کلی از المان‌هایی که تو فیلم‌هاش هست رو قبلا توی داستان‌هاش نوشته و بهشون پرداخته. نشر بیدگل دو سه جلدی از کارهاش رو بیرون داده که من با قطع و جنس کاغذِ کتاب‌هاش حال نمی‌کنم و پیشنهاد می‌کنم «مرگ در می‌زند» نشر چشمه رو بخرین.

با سری کتاب‌های «نیکولا کوچولو» هم از قدیم خیلی حال می‌کردم. به اسم بر و بچه‌ها بخرین و خودتون بشینین بخونین :upsided:

درود بر شما جناب Dark Knight عزيز و گرامي!

چون جور ديگه اي نميشد شادي و خوشحالي رو از ديدار دوباره شما در اينجا ابراز نمود، مجبور شدم ضمن سپاسگزاري از نوشته ارزشمندتون بگم كه واقعا بسيار ذوقزده شدم دوباره شما رو اينجا ديدم!!!
34zn0n5.gif

پ ن. خب براي اينكه خارج از موضوع هم تلقي نشه، بنده كتاب آبشوران نوشته علي اشرف درويشيان رو هم پيشنهاد مي كنم.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
درود بر شما جناب Dark Knight عزيز و گرامي!

چون جور ديگه اي نميشد شادي و خوشحالي رو از ديدار دوباره شما در اينجا ابراز نمود، مجبور شدم ضمن سپاسگزاري از نوشته ارزشمندتون بگم كه واقعا بسيار ذوقزده شدم دوباره شما رو اينجا ديدم!!!
34zn0n5.gif

پ ن. خب براي اينكه خارج از موضوع هم تلقي نشه، بنده كتاب آبشوران نوشته علي اشرف درويشيان رو هم پيشنهاد مي كنم.

سلام بر شما Kasandra عزیز :heart:
شما خیلی به من لطف دارین. شرمنده می‌کنین.
خیلی ممنون از پیشنهادتون. در لیست کتاب‌های خریدنی گذاشتمش.

ColoFlyin'

کاربر فعال زبانهای خارجی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,233
سلام؛

سلام

برای نوشته های مونهاوزن-گیلیامی p:ا، اینجا پیشنهادهای خوبی دارد.

ممنون

برای کتاب های 'جاده ای - ماجراجویی' On the Road از Jack Kerouac را که از بهتربن های کتاب های جاده ای شناخته می شود پیشنهاد می کنم اگر تا بحال نخوانده اید؛ اتفاقآ امسال هم Walter Salles فیلمی به همین نام بر اساس همین کتاب دارد، البته The Dharma Bums از این نویسنده هم از آثار تحسین شده است. انتخاب مفید دیگر هم می تواند The Road باشد، به غیر از این سه، این لیست ها را هم که شامل ماجراجویی های داستانی و غیرداستانی و سفر روی خشکی و دریا هستند 1|2|3|4 ببینید.

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
من تازه این جا رو دیدم
علیرضا، کتاب ‌زندگانی و عقاید آقای تریسترام شندی، تقریبا همون سبکی که می خوای

Last edited:

naderfar

Registered User
لایک‌ها
134
سری هم به انتشارات گل آقا بزنید کتابهای جالبی برمیخورید