برگزیده های پرشین تولز

خبر جديد nic.ir و نگراني كاربران

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
با سلام خدمت همه دوستان و همكاران عزيز​

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
متن خبر :​

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند از تاریخ ۶ شهریور ماه ۱۳۸۹ ایرنیک ‌برای ارائه‌ خدمات دامنه، از روش پیش پرداخت (pre‪-‬paid) استفاده می‌نماید.از این پس فرایند رزرو یا انتقال دامنه بعد از پرداخت، جهت بررسی به ایرنیک ارجاع داده می‌شود، و در صورتیکه درخواست ثبت دامنه پرداخت نشود، امکان ثبت آن در هر لحظه برای کاربر دیگری وجود دارد. در همین خصوص، ایجاد هر گونه درخواست و ارجاع آن به نمایندگان فروش جهت پرداخت میسر نخواهد بود و برای ثبت یا تمدید باید از سامانه نماینده فروش اقدام شود.در مورد انتقال دامنه (تغییر صاحب امتیاز) و در صورتیکه خریدار دامنه در نظر دارد وجه مربوط به انتقال، توسط نماینده فروش پرداخت گردد، تا آماده شدن سامانه EPP برای انتقال، خریدار دامنه باید کد انتقال و شناسه خود (Handle‪-‬id) را در اختیار نمایندگان فروش قرار دهند تا نمایندگان رأساً به سامانه وب ایرنیک وارد شده و درخواست خرید دامنه برای آن شناسه صادر، و وجه آنرا پرداخت نمایند.این روش می‌تواند علاوه بر تشویق بخش خصوصی به منظور انجام امور دامنه، از رزرو متوالی دامنه‌‌ها جلوگیری ‌نماید​

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

بيشتر دوستان تماس گرفته اند و سئوال ميكنند از اين تاريخ ديگر ساب رسيلر ها نميتوانند كار كنند و ....​

در جواب دوستان بايد اعلام كنم . اين مورد شامل حال نماينده هاي رسمي و زير نماينده هاي كه دپوزيت كد از نماينده رسمي دريافت كرده اند نميشود و ميتوانند مانند گذشته همچنان به فعاليت خود ادامه دهند​

در خصوص دوستان ديگر كه زير نماينده يك سرويس دامنه هستند ولي سرويس قرارداد هاي پرداخت نماينده اشان در كنترل پانل nic انها فعال نيست از روش هاي ديگر زير نمايندگي كه در بيشتر سايت ها مرسوم است از اين امكان برخوردار نميباشند و مجبور هستند مانند قواننين نيك دامنه هاي خودشان را با كمك نماينده ها و زير نماينده ها انجام دهند​

از اين تاريخ دامنه رزرو نخواهد شد بلكه اول هزينه دامنه انتخابي پرداخت خواهد شد و اگر دامنه مشكلي براي ثبت نداشت . ثبت خواهد شد در غير اينصورت وجه ان برگشت خواهد خورد​

كاربران عادي در زمان ثبت دامنه حتما بايد رابط مالي دامنه را انتخاب كرده باشند ( نماينده رسمي يا زير نماينده رسمي كه دپوزيت كد دارد ) و زير نماينده ها و نماينده رسمي رابط مالي را خودشان انتخاب كنند​

موفق باشيد​

Last edited:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
سلام.
رزرو دامنه همچنان موجود خواهد بود.
اشتباه نکنید.

تفاوتی که کرده اینه که مثلا من اگه دامنه asdasdfasdf.ir رو رزور کنم و پرداخت انجام ندم، اگه شخص دیگری این دامنه رو بخواد ثبت کنه دیگه با پیام این دامنه قبلا ثبت شده است مواجه نمیشه! و میتونه اون رو ثبت کنه.
با این تفاوت که میفهمه دومینی که میخواد ثبت کنه توسط شخص دیگری رزرو شده است.
این یعنی اینکه نمیتونه دومین رو رزرو کنه و میتونه ثبت کنه.
وقتی دومین رو نفر دوم ثبت کنه اون دومین از پنل نفر اول که رزروش کرده بود خارج میشه!

به عبارت دیگه کسی نمیتونه برای دومین رزرو شده تاپیک فروش بزنه!
چون میشه با اقدام به ثبت اون دومین فهمید که ثبت شده یا رزرو هست و در صورتی که رزرو باشه میشه اون رو ثبت کرد!

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
سلام.
اشتباه نکنید.

تفاوتی که کرده اینه که مثلا من اگه دامنه asdasdfasdf.ir رو رزور کنم و پرداخت انجام ندم، اگه شخص دیگری این دامنه رو بخواد ثبت کنه دیگه با پیام این دامنه قبلا ثبت شده است مواجه نمیشه! و میتونه اون رو ثبت کنه.
با این تفاوت که میفهمه دومینی که میخواد ثبت کنه توسط شخص دیگری رزرو شده است.
این یعنی اینکه نمیتونه دومین رو رزرو کنه و میتونه ثبت کنه.
وقتی دومین رو نفر دوم ثبت کنه اون دومین از پنل نفر اول که رزروش کرده بود خارج میشه!

به عبارت دیگه کسی نمیتونه برای دومین رزرو شده تاپیک فروش بزنه!
چون میشه با اقدام به ثبت اون دومین فهمید که ثبت شده یا رزرو هست و در صورتی که رزرو باشه میشه اون رو ثبت کرد!

سلام

حال شما . خوشحال شدم شما را تو تايپك ديدم.

دقيقا حرف شما درسته ولي به اين نميگن رزرو . در كل زماني ميشه گفت رزرو شده كه ديگري تا يك تاريخ مشخص نتواند به ان دسترسي داشته باشد در صورتي كه اينگونه نيست

مطلب بعدي هم چيزي كه من صحبت كردم اينو تائيد نكردند چون گفتند رزرو كنار ميره و بايد همزمان براي رزرو هم هزينه اش را بدي حالا اگر ثبت شد كه هيچ . اگر هم نشد وجه برگشت ميخوره

اگر دامنه رزرو هم وجه اش را پرداختي و تائيد شد در واقع دامنه ثبت شده است

موفق باشيد

Last edited:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
سلام

حال شما . خوشحال شدم شما را تو تايپك ديدم.

دقيقت حرف شما درسته ولي به اين نميگن رزرو . در كل زماني ميشه گفت رزرو شده كه ديگري تا يك تاريخ مشخص نتواند به ان دسترسي داشته باشد در صورتي كه اينگونه نيست

موفق باشيد

خب برداشت از متن متفاوت هست.
رزرو بودنش همچنان همونه.
فقط شرایطش تفاوت کرده.
قبلا رزرو بود تا مثلا 15 روز. الان رزرو هست با یک شرط جدید یعنی پرداخت شدن.
اگه پرداخت نشه شخص دیگری میتونه قبل از اتمام بازه زمانی 15 روزه، دومین رو تصاحب بکنه.

اسمی همون رزرو هست اما شرایط کمی تغییر کرده.

مطلب بعدي هم چيزي كه من صحبت كردم اينو تائيد نكردند چون گفتند رزرو كنار ميره و بايد همزمان براي رزرو هم هزينه اش را بدي حالا اگر ثبت شد كه هيچ . اگر هم نشد وجه برگشت ميخوره

این چیز خلاف سیاستی هست که با رزرو کردن دامنه دنبال میکردن.
بعید میدونم این کار رو کنن.
اصل سیاست رزرو رو نیک برای ترویج دامنه های آی آر درست کرد و روند کاریشون هم موفقیت آمیز بود.
در هر صورت هنوز ابهاماتی در طرح جدیدشون وجود داره و فکر کنم تا 6 شهریور نیاد نشه دقیق حدس زد!
هر کسی با خوندن متن پیامشون یک نتیجه گیری ای میکنه. و فکر میکنم این ازدیاد نظرات با رسیدن به 6 شهریور از بین بره.

هر چی هست چه رزرو باشه چه نباشه امیدوارم به نفع پسوند ir تموم بشه نه به ضررش.

ajaxo

Registered User
لایک‌ها
68
سلام

راجع به انتقال هم یه توضیحی بدید، دقیق متوجه نشدم. منظور این هستش که کل هندل رو بگذاریم در اختیار نماینده تا پرداخت رو انجام بده یا ....؟

ضمنا، اگه اشتباه نکنم من الان زیر نماینده هستم چون از جناب عبادی Deposit Code دارم. میخوام بدونم در آینده میتونم از طریق شما باز هم این قرارداد رو شارژ کنم؟
یا همین مقدار که الان دارم رو فقط میتونم استفاده کنم و وقتی تموم شه باید مثل بقیه از طریق نمایندگی برای ثبت، تمدید و انتقال کمک بگیرم؟

سپاسگذارم از اطلاع رسانی مفید.

Last edited:

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
سلام

راجع به انتقال هم یه توضیحی بدید، دقیق متوجه نشدم. منظور این هستش که کل هندل رو بگذاریم در اختیار نماینده تا پرداخت رو انجام بده یا ....؟

ضمنا، اگه اشتباه نکنم من الان زیر نماینده هستم چون از جناب عبادی Deposit Code دارم. میخوام بدونم در آینده میتونم از طریق شما باز هم این قرارداد رو شارژ کنم؟
یا همین مقدار که الان دارم رو فقط میتونم استفاده کنم و وقتی تموم شه باید مثل بقیه از طریق نمایندگی برای ثبت، تمدید و انتقال کمک بگیرم؟

سپاسگذارم از اطلاع رسانی مفید.

سلام

شما همانند گذشته ميتوانيد كار كنيد و مشكلي نداريد

خب برداشت از متن متفاوت هست.
رزرو بودنش همچنان همونه.
فقط شرایطش تفاوت کرده.
قبلا رزرو بود تا مثلا 15 روز. الان رزرو هست با یک شرط جدید یعنی پرداخت شدن.
اگه پرداخت نشه شخص دیگری میتونه قبل از اتمام بازه زمانی 15 روزه، دومین رو تصاحب بکنه.

اسمی همون رزرو هست اما شرایط کمی تغییر کرده.

این چیز خلاف سیاستی هست که با رزرو کردن دامنه دنبال میکردن.
بعید میدونم این کار رو کنن.
اصل سیاست رزرو رو نیک برای ترویج دامنه های آی آر درست کرد و روند کاریشون هم موفقیت آمیز بود.
در هر صورت هنوز ابهاماتی در طرح جدیدشون وجود داره و فکر کنم تا 6 شهریور نیاد نشه دقیق حدس زد!
هر کسی با خوندن متن پیامشون یک نتیجه گیری ای میکنه. و فکر میکنم این ازدیاد نظرات با رسیدن به 6 شهریور از بین بره.

هر چی هست چه رزرو باشه چه نباشه امیدوارم به نفع پسوند ir تموم بشه نه به ضررش.

سئوال همينجا هست . چرا اگر قرار باشه كه رزرو بشه ديگه هزينه ميگيرن ؟

براي رزرو شدن كه نبايد هزينه كرد . حالا ما فكر ميكنيم بشه رزرو كرد ولي يك مثال ميزنم ولي جوابي نداره اين سئوال من الي خود نيك بياد جواب بده

اگر من يك دامنه را رزرو كردم و هزينه ان را هم پرداخت كردم و از نظر نيك دامنه ممنوعه نيست . حالا بحر دليلي نخوام اون را ثبت كنم ايا امكان برگشت وجه با درخواست من هست يا نيك اون دامنه را ثبت كرده و نميشه كاري كرد

يه سئوال ديگه : اگر كسي بخواد مستقيم از نيك دومين بخره و هزينه را پرداخت كنه و دامنه تائيد نشه اون وجه به چه طريقي به كاربر برگشت داده ميشود

Last edited:

GFX

Registered User
لایک‌ها
747

دیگه به این نمیگن رزرو وقتی هر کسی میتونه ثبت کنه!!!
میشه مثل دامنه های بین المللی که مراحل ثبت را انجام میدی و دامین میره تو سبد خرید و تا پرداخت نکنی ثبت نمیشه.

سیاست رزرو هم از اونجایی انتخاب شد که چون امکان پرداخت آنی در آن زمان وجود نداشت مهلتی داده میشد تا مبلغ را حواله کنید ولی با صحبتتون که باعث رشد دامنه های ملی شد موافقم.

Last edited:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
براي رزرو شدن كه نبايد هزينه كرد . حالا ما فكر ميكنيم بشه رزرو كرد ولي يك مثال ميزنم ولي جوابي نداره اين سئوال من الي خود نيك بياد جواب بده

اگر من يك دامنه را رزرو كردم و هزينه ان را هم پرداخت كردم و از نظر نيك دامنه ممنوعه نيست . حالا بحر دليلي نخوام اون را ثبت كنم ايا امكان برگشت وجه با درخواست من هست يا نيك اون دامنه را ثبت كرده و نميشه كاري كرد

يه سئوال ديگه : اگر كسي بخواد مستقيم از نيك دومين بخره و هزينه را پرداخت كنه و دامنه تائيد نشه اون وجه به چه طريقي به كاربر برگشت داده ميشود

خیلی سوال دیگه هم میشه پرسید آقای عبادی عزیز.
بهترین کار این هست که تا 6 شهریور صبر کنیم.
برداشت های زیادی میشه کرد و همینطور نقاط تاریک زیادی که باعث سوالات بی جوابی خواهد شد.
احتمال اینکه طرح با مشکلات زیادی شروع بشه و کلا منتفی بشه هم هست!
باید صبر کنیم.

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
سلام

شما همانند گذشته ميتوانيد كار كنيد و مشكلي نداريد

سئوال همينجا هست . چرا اگر قرار باشه كه رزرو بشه ديگه هزينه ميگيرن ؟

1- پس امکان لغو کردن و هزینه نیم یونیت آن چی هست؟

2- خب داخل حساب بمونه مشکلی نیست دوباره میشه ازش استفاده کرد!

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
طبق صحبتي كه كردم با مدير فني نيك :

از 6 /6/89 هيچ دامنه اي رزرو نميشه و تمام دامنه ها در زمان درخواست ثبت خواهند شد اگر دامنه مشكل داشته باشه مبلغ دامنه به حساب شناسه كاربر انتقال داده ميشه اگر نماينده يا زير نماينده باشه به حساب قرارداد اگر هم مشكل نداشته باشه ثبت ميشه

از اين تاريخ هيچ كاربري نميتونه خودش دامنه را ثبت كنه بلكه بايد نام دامنه را به نماينده يا زير نماينده بده و انها كار ثبت را انجام دهند در نتيجه كاربران نماينده يا زير نماينده مورد اطمينان پيدا كنند ! روش هم اين هست كه كاربر نامه دامنه و نيك هندل را به نماينده و زير نماينده اعلام ميكنه و انها دامنه را ثبت و صاحب امتياز دامنه را نيك هندل كاربر قرار ميدهند

البته من گفتم امكان سواستفاده هست ولي جواب دادند كه با نماينده مورد اطمينان بايد كار كنند! يا از epp كه انلاين خواهد بود

با اين اوصاف دوستاني كه خيلي دامنه ثبت و ... ميكنند بهتر هست زير نماينده نماينده شوند تا بي نياز از هر كسي شوند

اره اگر دامنه ثبت نشه وجه يا يونيت برگشت ميخوره

فرق حساب شناسه و حساب قرارداد در تخفيف ان هست . كسي كه از حساب شناسه اقدام كنه هر يونيت 7200 تومان بايد بده به نيك ولي قرار داد هر يونيت مابين 1800 الي 2000 تومان يا بيشتر تا 7200 تومان اين مقدار بستگي به نماينده اي كه داره كار ميكنه هست

موفق باشيد

Last edited:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
از اين تاريخ هيچ كاربري نميتونه خودش دامنه را ثبت كنه بلكه بايد نام دامنه را به نماينده يا زير نماينده بده و انها كار ثبت را انجام دهند در نتيجه كاربران نماينده يا زير نماينده مورد اطمينان پيدا كنند ! روش هم اين هست كه كاربر نامه دامنه و نيك هندل را به نماينده و زير نماينده اعلام ميكنه و انها دامنه را ثبت و صاحب امتياز دامنه را نيك هندل كاربر قرار ميدهند

لول!
همین یک مورد برای شکست خوردن این طرح کافی هست!

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
البته من گفتم امكان سواستفاده هست ولي جواب دادند كه با نماينده مورد اطمينان بايد كار كنند! يا از epp كه انلاين خواهد بود
من سوال کردم قضیه سو استفاده احتمالی نماینده ها را گفتند که در اینطورت میتوانید از سایت نماینده مستقیم ثبت کنید(احتمالا EPP).
حالا این که نماینده ها این امکان را باید ایجاد کنند برای مشتری یا ... یک مورد دیگر هست که مطرح می شود.

ajaxo

Registered User
لایک‌ها
68
لول!
همین یک مورد برای شکست خوردن این طرح کافی هست!

من هم تغریبا همین عقیده رو دارم. کی حاضره دامین دست گلشو بسپاره به غریبه :hmm:

فکر می کنم از این به بعد می بایست یک تاپیک درست کنیم برای ریپورت کلاه برداری نماینده ها و زیر نماینده ها.
اسم تاپیک هم این باشه: معرفی دامین خاران بزرگ.

گفتم بخندیم فقط. :D وگرنه خدا داده نماینده قابل اعتماد مثل جناب عبادی محترم. زنده باشن انشاالله :rolleyes:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
طبق صحبتي كه كردم با مدير فني نيك :

از 6 /6/89 هيچ دامنه اي رزرو نميشه و تمام دامنه ها در زمان درخواست ثبت خواهند شد اگر دامنه مشكل داشته باشه مبلغ دامنه به حساب شناسه كاربر انتقال داده ميشه اگر نماينده يا زير نماينده باشه به حساب قرارداد اگر هم مشكل نداشته باشه ثبت ميشه

با اين اوصاف دوستاني كه خيلي دامنه ثبت و ... ميكنند بهتر هست زير نماينده نماينده شوند تا بي نياز از هر كسي شوند

اره اگر دامنه ثبت نشه وجه يا يونيت برگشت ميخوره

فرق حساب شناسه و حساب قرارداد در تخفيف ان هست . كسي كه از حساب شناسه اقدام كنه هر يونيت 7200 تومان بايد بده به نيك ولي قرار داد هر يونيت مابين 1800 الي 2000 تومان يا بيشتر تا 7200 تومان اين مقدار بستگي به نماينده اي كه داره كار ميكنه هست

موفق باشيد
چه کار احمقانه ای! همینطوریش یک whois گرفتن رو نمی شه اعتماد کرد بعد اسم دامین رو بدیم آقای نماینده دلش خواست برای ما یا خودش ثبت بکنه؟ این نیک چرا مراحلش رو مثل کل دنیا مثل آدم درست نمیکنه.
بعد اگر قرار باشه همه کارها از سایت نماینده بشه سایت خود نیک دیگه به چه دردی میخوره؟ برای دکوره؟

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
عجب سیستم چرتیه ... کل باحالیه آی آر به رزرو کردنش بود ... حالا که رزرو نمیشه فایده نداره

منم با صحبت دوستان موافقم ... زمانی که تا 14 روز دامین مال تو نباشه اسمش دیگه رزرو نیست

در این حالت هم باید کردیت تو پنل گذاشت تا اگر دامین خوبی بود سریع بتونی ثبتش کنی

خاک بر سرشون :hmm:

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504

ajaxo

Registered User
لایک‌ها
68
عجب سیستم چرتیه ... کل باحالیه آی آر به رزرو کردنش بود ... حالا که رزرو نمیشه فایده نداره

منم با صحبت دوستان موافقم ... زمانی که تا 14 روز دامین مال تو نباشه اسمش دیگه رزرو نیست

در این حالت هم باید کردیت تو پنل گذاشت تا اگر دامین خوبی بود سریع بتونی ثبتش کنی

ولی در کل شاید بد هم نباشه ها.

اتفاقا ارزش دامین IR. میره بالا. تازه کلی تاپیک و پست بی خود توی همین فروم بازارچه دامین کنسل میشه.
خیلی ها که دامین رو تفریحی رزرو میکردن و میگذاشتن واسه فروش تا شاید خریدار پیدا شه، دیگه تفریح نمیکنن.

فقط تنها اشکال این طرح همین اجبار برای استفاده از نماینده هستش. که امیدوارم تمهیداتی براش در نظر گرفته باشن تا نیاز به اعتماد اجباری نباشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اینها اگر نمیخوان شبیه بقیه بکنن مراحلشون رو، باید حداقل یه سیستم شبیه تیکت بسازن، که کسی که میخواد دامین ثبت بکنه اسم دامینش تو نیک بزنه و یک تیکت بگیره و فقط تیکت رو بده به نماینده تا اسم دامینش هم لو نره. من فکر میکنم خیلی زود از این کاری که دارند میکنن پشیمون میشن. از دست رزرو میخوان فرار بکنن از چاله به چاه

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
من سوال کردم قضیه سو استفاده احتمالی نماینده ها را گفتند که در اینطورت میتوانید از سایت نماینده مستقیم ثبت کنید(احتمالا EPP).
حالا این که نماینده ها این امکان را باید ایجاد کنند برای مشتری یا ... یک مورد دیگر هست که مطرح می شود.

بهترين گزينه براي دمين باز ها فعال كردن حساب زير نمايندگي هست تا محتاج به سامانه ها نباشند

من هم تغریبا همین عقیده رو دارم. کی حاضره دامین دست گلشو بسپاره به غریبه :hmm:

فکر می کنم از این به بعد می بایست یک تاپیک درست کنیم برای ریپورت کلاه برداری نماینده ها و زیر نماینده ها.
اسم تاپیک هم این باشه: معرفی دامین خاران بزرگ.

گفتم بخندیم فقط. :D وگرنه خدا داده نماینده قابل اعتماد مثل جناب عبادی محترم. زنده باشن انشاالله :rolleyes:

شما لطف داريد . تشكر

چي بگم . فقط ميدونم كه نيك تصميم داره نقش ايكان در ايران را بازي كنه در اينده

بهترین راه اینه که از طریق سایتهای پرداخت انلاین اقدام کنید (به زودی) :D

سلام جناب فخرايي

من ايشون را بشخصا تائيد ميكنم . درسته با ما ديگه كار نميكنند و با ديگر دوست و همكار ما فعاليت دارند ولي بشخصا ادم گلي هستند

ولی در کل شاید بد هم نباشه ها.

اتفاقا ارزش دامین IR. میره بالا. تازه کلی تاپیک و پست بی خود توی همین فروم بازارچه دامین کنسل میشه.
خیلی ها که دامین رو تفریحی رزرو میکردن و میگذاشتن واسه فروش تا شاید خریدار پیدا شه، دیگه تفریح نمیکنن.

فقط تنها اشکال این طرح همین اجبار برای استفاده از نماینده هستش. که امیدوارم تمهیداتی براش در نظر گرفته باشن تا نیاز به اعتماد اجباری نباشه.

اميدوارم روند كار ها روان تر شود چون ما ها هم حوصله دردسر نداريم . اميدوارم اين سامانه epp كاملتر بشه

Last edited:
بالا