برگزیده های پرشین تولز

نیازمند راهنمایی در اشتراگ گذاری روتر و اکسس پوینت

aryandc

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
45
سلام 12 ساعته دارم باهاش ور میرم چیزی نشد
قضیه را از اول شرح می دم
من اینترنت وایرلس گرفتم یک سیم از آنتن به پایین اومده ، اون رو به یک روتر وصل کردم ولی مشکلی که داشتم این بود که روتر از اچ دی پلیرو ایکس باکس و ... دوره باید با کابل لن وصل می کردمپس اکسس پوینت گرفتم تا از این طریق مشکل رو حل کنم
اومدم روی مد bridge کانال را انتخاب کرده و پسورد و مک آدرس روتر را دادم ولی نه اینترنتی به ایکس باکس و ... رسید و نه توانستم ایکس باکس رو با لپ تاپم شیر کنم
dlink

Last edited:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام 12 ساعته دارم باهاش ور میرم چیزی نشد
قضیه را از اول شرح می دم
من اینترنت وایرلس گرفتم یک سیم از آنتن به پایین اومده ، اون رو به یک روتر وصل کردم ولی مشکلی که داشتم این بود که روتر از اچ دی پلیرو ایکس باکس و ... دوره یدونه اکسس پویمن گرفتم تا از این طریق مشکل رو حل کنم
اومدم روی مد bridge کانال را انتخاب کرده و پسورد و مک آدرس روتر را دادم ولی نه اینترنتی به ایکس باکس و ... رسید و نه توانستم ایکس باکس رو با لپ تاپم شر کنم

AP ات رو بزار رو Repeater Mode !

aryandc

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
45
خیلی خیلی ممنون
روتر را پیدا کرد ولی مشکلی که حالا دارم
ip دادن به ایکس باکس
router192.168.1.11
laptop 192.168.1.20
Ap 192.168.1.50
Xbox 192.168.1.13
حالا باید gateway و dns رو چی بدم
وقتی میدم 192.168.1.50 به تتورک وصل میشه ولی نه اینترنت و نه ...میره
حالا چیکار کنم

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
خیلی خیلی ممنون
روتر را پیدا کرد ولی مشکلی که حالا دارم
ip دادن به ایکس باکس
router192.168.1.11
laptop 192.168.1.20
Ap 192.168.1.50
Xbox 192.168.1.13
حالا باید gateway و dns رو چی بدم
وقتی میدم 192.168.1.50 به تتورک وصل میشه ولی نه اینترنت و نه ...میره
حالا چیکار کنم

اوکی! من بنکل اشتباه گرفتم قضیه رو! فکر کردم شما یه AP Router داری فقط! شما یه AP Router بالا داری که یه کابل فرستادی ازش پایین! پایینم یه Route Wired داری و بهش یه AP خالی زدی !درست میگم؟ برند و مدل همه تجهزاتتم بگو لطفا..

Last edited:

aryandc

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
45
ok
مدل آنتن من نانو استیشن 5 هست ، روتری هم که پایین هست Dir-600 می باشد که اون رو به صورت بی سیم به ap مدل dap-1160 می باشد سعی کردم متصل کنم .....
ap دو تا لن دارد که یکی از آن ها را به ایکس باکس وصل کردم، یکی دیگه را به hdplayer ......
روتر و ap هر دو dlink هستند
ap:
7 operation mode​
Access point
ap Client
Wireless Bridge
Bridge with ap
Wireless Repeater
Wisp Client Router
Wisp Repeater

Router wiredرو نمی دونم من فقط از آنتن بالایی کابل کشیدم به یه وایرلس روتر وصل کردم ولی اگه بخوام از روتر تا ایکس باکس کابل بکشم هر روز صبح با کله می خورم زمین ....:p چون پام بهش گیر می کنه ..قضیه یکم پیجیده است خودم

http://www.dlink.com/DIR-600

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
ok
مدل آنتن من نانو استیشن 5 هست ، روتری هم که پایین هست Dir-600 می باشد که اون رو به صورت بی سیم به ap مدل dap-1160 می باشد سعی کردم متصل کنم .....
ap دو تا لن دارد که یکی از آن ها را به ایکس باکس وصل کردم، یکی دیگه را به hdplayer ......
روتر و ap هر دو dlink هستند
ap:
7 operation mode​
Access point
ap Client
Wireless Bridge
Bridge with ap
Wireless Repeater
Wisp Client Router
Wisp Repeater

Router wiredرو نمی دونم من فقط از آنتن بالایی کابل کشیدم به یه وایرلس روتر وصل کردم ولی اگه بخوام از روتر تا ایکس باکس کابل بکشم هر روز صبح با کله می خورم زمین ....:p چون پام بهش گیر می کنه ..قضیه یکم پیجیده است خودم

http://www.dlink.com/DIR-600

تو XboX و پلیرت ای پی ها رو از رنج 50 بده (51 یا 52 یا بالاتر ) و گت وی رو بزار 192.168.1.1 و DNS هم 4.2.2.3 ...یادت نره حتما AP رو بزاری رو WISP Repeater Mode..

اگر جواب نگرفتی تنظیمات ایکس باکس رو بزاررو اتومات و روتر رو بزار رو AP Client Mode و 100% کانکت میشی ولی فکر نکنم بتونی با دیوایس دومت در این حالت کانکت بشی!

Last edited:

aryandc

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
45
رفتم رو wisp repeater moe
بعد نتورک رو که پیدا کردم mut و dns می خواد در حال خاضر روترم رو به صورت access point تعریف کردم چون وقتی که تیک enable acceess point mode را بردارم دیگه نه اینترنت اکسس دارم و .....
بعد یه چیز دیگه ip پیش فرش ap 192.168.0.50
هست برای این که به صورت 192.168.1.x درش بیارم از من gate way می خواد و dns به جفتشون باید 192.168.1.1 بدم ؟

در ضمن ببخشید که این قدر بهت زحمت دادم و هی سوال می پرسم خسته نباشی رفیق(

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
رفتم رو wisp repeater moe
بعد نتورک رو که پیدا کردم mut و dns می خواد در حال خاضر روترم رو به صورت access point تعریف کردم چون وقتی که تیک enable acceess point mode را بردارم دیگه نه اینترنت اکسس دارم و .....
بعد یه چیز دیگه ip پیش فرش ap 192.168.0.50
هست برای این که به صورت 192.168.1.x درش بیارم از من gate way می خواد و dns به جفتشون باید 192.168.1.1 بدم ؟

در ضمن ببخشید که این قدر بهت زحمت دادم و هی سوال می پرسم خسته نباشی رفیق(
اوه ... تازه فهمیدم گیر کار کجاست! من فکر کردم 2تا روتر داری! شما کلا 1 دونه روتر داری اونم همین DIR-600 که انتن وایرلسو اکستند کردی و گذاشتی پشت بوم! باید DIR-600 رو هم بزاری رو WISP Repeater Mode تا شاید بتونی کاریش بکنی! در کل هر جا ازت DNS خواست 4.2.2.3 بده و هر جایی هم gateway خواست اون گت وی رو بده که از انتن بالا(پشت بوم) باهاش ای پی گرفتی!(اگر بری تو DHCP Status میتونی ببینی چیا گرفتی داخل DIR-600 )

بالا