برگزیده های پرشین تولز

نسل ما ... نسل سوم ... نسل سوخته

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
قبل از اینکه در مورد نسل خودم و هم نسل های خودم بنویسم کمی برای آنها که از نوع نسل بندی اطلاعاتی ندارند توضیح میدم:

در تقسیم بندی های سیاسی و اجتماعی دنیا نسل به دوره ای از زمان گفته می شود که گاهی تعریف های متفاوتی دارد.
بزرگترین تقسیم بندی نسلی در دنیا به این صورت است که حدفاصل تولد پدر تا زمان تولد فرزند را یک نسل معرفی می کنند. این مدت تقریبا 30 ساله است و برای یک قرن به سه نسل 33 ساله تقسیم می شود.
اما در بعضی کشورها (معمولا کشور های انقلاب کرده) نسل بندی به صورت سیاسی صورت می پذیرد!
در ایران مبنای شروع نسل اول، ابتدای قرن، یعنی سال 1300 نیست. اینجا آیت الله ***** شروع نسل اول را سال 1342 مشخص کرد. جوانانی که در آن سال با حمایت از او بنیان های مخالفت با حکومت و خشت های ابتدایی انقلاب را بنا نهادند.
این نسل اولی ها اقلب در سن جوانی یا میان سالی بودند.
نسل دوم انقلاب فرزندان همین نسل اول انقلاب بودند که مستقیما در پیروزی انقلاب نقش داشتند و پس از آن در جنگ و زمان جنگ و سازندگی (!) نقش مستقیم داشتند.
اما ما! یعنی نسل سوم، فرزندان همین انقلابیون و جنگجویان زمان بودیم!
تقریبا تمام جوانان امروزی که بین 20 تا 30 سال سن دارند جزو نسل سوی های انقلاب می شوند و فرزندان این نسل و آنها که سن کمتر از 20 دارند نسل چهارمی!

خب!
میخوام به نسل خودم و هم نسلان خودم بپردازم! به آنها که در بدترین زمان ممکن به دنیا آمدند! به آنها که شدیدترین تضادهای فکری و اعتقادی را با نسل قبلی خود تجربه کردند! به آنها بپردازم که باید نام نسلشان را در شناسنامه انقلاب به نسل سوخته تغییر دهند!
چه نسلی بودیم ما!
نسل نوزادان جنگی ... نسل کودکان کوپنی ... نسل نوجوانان پیر دل ... نسل محصلانی که موش آزمایشگاهی بودند ... نسل کنکورهای پنج میلیون نفری ... نسل دانشجویان کم امکانات ... نسل سربازان مازاد ... نسل جوانان بیکار ... نسل پسران وابسته به پدر ... نسل دختران بی اختیار که برای آب خوردن هم نیاز به اجازه نامه کتبی داشتند ... نسل ازدواج دیر هنگام ... نسل تو سری خور ... نسلی که حق اعتراض نداشت ... نسلی با انگی به نام بی تجربگی! ... نسلی با انگی به نام ناشکری ... نسلی که هر چه داشت، تهاجم فرهنگی خواندند و هر چه نداشت بی فرهنگی! ...
آری! چه نسلی بودیم ما ...
از اساس و پایه، ما نسل سوخته بودیم! ما از ابتدا به عنوان بچه ای برای پدر و مادر پا به دنیا نگذاشتیم! به ما از همان ابتدا به عنوان کالا نگاه کردند! از همان ابتدا وجود ما دلیلی بود برای آنکه پدران و مادران ما بهتر زندگی کنند!

قرار بود ما را بدهند و چیزی بگیرند!
قرار بود هر چه فرزند بیشتر باشد، کوپن بیشتر بدهند!
قرار بود هر چه ما بیشتر باشیم زمین به پدر مادرهایمان بدند!
قرار بود ما پشتوانه انقلابی باشیم که آنها کرده بودند!
قرار بود ما لشکریان اسلام باشیم در برابر دشمن!

و با این قرارها چه ساده ما را کالا کردند! چه ساده با ما و زندگی ما معامله کردند! چقدر ساده ما را سوزاندند!
ما را سوزاندند به قیمت دو برابر کردن جمعیت کشوری که برای پشتوانه داشتن انقلابش، نیاز به سیاهی لشکر داشت!
با سیاست اشتباه "فرزند بیشتر برای **** اسلام" ما نسل سومی ها را با انفجار جمعیت سوزاندند. سوزاندند تا امروز نام کشوری هفتاد میلیونی لرزه بر اندام دشمن افکند!
ما از اول هم اشتباهی بودیم! اشتباهی به نام انسان به دنیا آمدیم، در حالی که کالا بودیم! اشتباهی به عنوان انسان به دنیا آمدیم، در حالی که سیاهی لشکر بودیم! نام انسان ها را روی ما گذاشتند در حالی که باید نام سلاح های جنگی و بازدارنده نظامی را روی ما میگذاشتند!

آری برادر! آری خواهر!
ما سوختیم. بدون آنکه از ما عذرخواهی کنند. بدون آنکه بفهمند ما چه کشیدیم... :(

لینک

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
sorry.gif

پس ما چی؟

electronic1387

Registered User
لایک‌ها
538
آفرين !
من هم موافقم نسل ما نسل سوخته است ولي اگه بخوايم ميتونيم به نسل قهرمان تغييرش بديم!
اميدوارم مردم و مخصوصا جوانان بيدار بشن

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
آفرين !
من هم موافقم نسل ما نسل سوخته است ولي اگه بخوايم ميتونيم به نسل قهرمان تغييرش بديم!
برو بابا دلت خوشه! فيلم تخيلي زياد ميبيني! نسل قهرمان و سرافرازززززززززززززز!! :D

لاتاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
آفرين !
اینجا صدای امریکا ...

بیخیال بابا

------------------------------

اره ما نسل سوخته هستیم و هیچ تغییری هم نمیشه توش داد

نه از بچگیمون خیر دیدیم نه حالا که بزرگ شدیم

پی کی میخوایم خیر ببینیم؟
البته نسل بعدی هم داره به همین سر نوشت دچار میشه

برای هر بچه 1 تومن میدن !!!

یعنی جمعیت زیاد کنید

بعد این جمعیت رو چیکارش کنیم ؟ صادرات به غزه و لبنان !!

من ارزوم این بود که تو ایران به دنیا نمیاومدم

قربانت / حجت

electronic1387

Registered User
لایک‌ها
538
حالا چرا ميزنيد نامردا:p
داشتم فيلم هاليوودي ميديدم جو گير شدم :D

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
بنده هم می خواستم با کمی اسپم جو تاپیکو شاد کنم گفتم یوسف یه بار تاپیک زده خوب نیست بده بده :دی

xms

Registered User
لایک‌ها
387
به قول استاد اسدی اینقدر سوختیم که کنتاکی شدیم

این چه سرعت اینترنت زغالی هست که داریم:weird:

Dr.Data

Registered User
لایک‌ها
11
من که پدرم تو جنگ نبوده و دخالتی توی انقلاب نداشته میتونم توی این نسل بندی قرار نگیرم؟:دی

این انقلاب رو کردن و کیفش هم کردن اونوقت ما باید بیاییم فقط پشتوانه این انقلاب کردنی باشیم؟

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
به قول استاد اسدی اینقدر سوختیم که کنتاکی شدیم

این چه سرعت اینترنت زغالی هست که داریم:weird:
یعنی به شما اینترنت مجانی سرعت بالا بدن حله؟!

نسل یخ روی آب؛ یخی که هر لحظه امکان نابودیش هست!

RAYAN4

Registered User
لایک‌ها
1
والا ما دهه شصتی ها قرار بود بشیم سرباز امام،شدیم این! شدیم نسل سوخته! خیلی هامون هم ته گرفتیم.
این دهه هشتاد نودی ها که واسه یه میلیون تومن به دنیا میان چی میخان بشن؟ نسل پدرسوخته؟

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
باور کنید نسل های بعد ما خیلی از نظر اعتقادی به ماها نزدیک ترن.
درسته اونها هم مشکلات خودشون رو دارن.
اما به نظر من بزرگترین مشکل ما این بود که نسل قبلی ما، ما رو درک نمیکردن و فاصله اعتقادیمون خیلی زیاد بود.

وقتی مبنای به وجود اومدن مثلا پنج یا شش فرزند در یک خانواده حرف آیت الله ***** بود که باید سپاهیان اسلام رو افزایش بدیم! چه انتظاری داریم.
وقتی مبنای انفجار جمعیت قول های اقتصادی مثل دادن زمین ارزون قیمت و ... بود چه میشه کرد!

متاسفانه الان هم دارن فکر میکنن حق دارن با دادن قول های اقتصادی مثل یک میلیون تومن و ... انفجار دوم جمعیت رو درست کنن!
اما این بار تفاوت داره!
دیگه ماها پدر مادرهامون نیستیم که فریب بخوریم!
ما خودمون بدبخت های انفجار جمعیت هستیم.
دیگه کسی به خاطر یک میلیون یا بیشتر فریب نخواهد خورد!

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
موافقم اما کاری از دستمون برنمیاد.میاد؟
همین جور باید بسوزیم و بسازیم.

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
قشنگ بود یوسف جان واقعیته

و این حرف شما که نسل بعد از نظر تفکر به شما نزدیک تره کاملا درسته

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
164.gif

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
یکی از بزرگترین دغدغه ها و مشکلات نسل سوم تضادی هست که در عقاید مذهبیش وجود داره ، بچگیش تو مسجد و هییت و تکیه گذشت اما بزرگتر که شد به دلیل گسترش وسایل ارتباط جمعی و افزایش آرا و نظرات و خیلی مسایل دیگه ، خودش رو در مقابل دیواری از سوالات منطقی میدید که ارش پرسیده میشد و اون جوابی براش نداشت ،
خیلی از ما بچه مذهبی ها عوض شدیم ، خیلی هامون هم اون سوالات رو گوشه قلبمون نگه داشتیم و به حرف پدرامون اعتماد کردیم و مذهب رو ادامه دادیم .
بزرگترین سوالی که الان در میان این دو جریان وجود داره این هست که : آیا اجرای مسایل و احکام دینی مقدم هست بر ارزش های انسانی و یا برعکس این انسان هست که دین براش فرستاده شده و اگه از گذشته تا به حال تغییرات زیادی داشته پس بعد از این هم میتونه به خاطر ارزش والای انسان تغییر کنه ؟؟؟

بالا