برگزیده های پرشین تولز

چمران و دیگر هیچ

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
سلام من فکر میکنم ایران تنها کشوریه که کلی هزینه میکنن یک حرکت مثبت مثل این تونل توحید رو انجام میدن و بعد کلی هزینه میکنند که خرابش کنند و یک چیزی مثل این brt رو بزنند من خودم از هر 10 باری که از چمران رد شدم بعد از زدن خطوط اتوبوس پرسرعت 5 بارش شاهد تصادف بودم واقعا مگه این خطوط اتوبوس چقدر مسافر جابجا میکنه تازه داشت ترافیک چمران روان میشد ارزش این رو داره که ما این همه سوخت و زمان رو دور بریزیم...............درسته که هیچی تو این کشور برنامه نداره ولی این دیگه اصلا قابل تحمل نیست.........

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
الاغ که کوه رو به راحتی بالا میره نمتونه از اول کوچه ما تا انتهاش بره . یه بار اداره گاز سوراخ کرده ، یه بار واسه فاضلاب 5 متر به 5 متر یه پله زدن . همین چند وقت پیش هم اداره مخابرات بود یا برق نمیدونم اومد نصف کوچه رو به گا داد .

برنامه کجا بود آخه . مهم خدمت کردنه . برنامه ریزی فرهنگ وارداتیه غربه .

Mariachi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94
یه پست تو همین مایه ها رشید پور تو وبلاگش زده..اینو اینجا کپی میکنم...اون قسمت بولد شده جالبه!

من ساکن سعادت آباد تهران هستم و سالهاست که اتوبان چمران محل عبور روزانه ی من است . این شاهرگ حیاتی شهر زمانی نه چندان دور گره های پیچیده ی ترافیکی داشت . حتما چراغ قرمز طولانی تقاطع اوین و گیشا یادتان هست . تخریب سلول های عصبی در میدان توحید هم که هرگز فراموش شدنی نیست !

بالاخره پس از سپری شدن سالهای بی خیالی (!) مدیران شهری به فکر افتادند تا با احداث تقاطع غیر هم سطح و تعریض نسبی اتوبان تردد در این شاهرگ را سامان نسبی بدهند . افتتاح تونل توحید هم سرعت عبور از این مسیر را افزایش داد و گشایش نیم بندی حاصل شد . اما اکنون با کمال تعجب ابتکار بامزه ای (!) در مدیریت ترافیک رخ داده و ظاهرا قرار است به زودی با دستان توانای عزیزان گره های فراموش شده احیا شوند .

شهرداری تهران با لذتی وصف ناپذیر در حال تبلیغ اتوبوس های تندرو بوده و هنوز آلام شهروندان از مرگ خیابان ولی عصر به پایان نرسیده که خبر می رسد جسد دیگری در راه است ! این شب ها پیمانکاران با شتابی مرموز در حال شقه کردن اتوبان چمران هستند تا هرچه زودتر اسباب آیین افتتاح و سخنرانی برای مردم عزیز فراهم شود .

آقایان ! در هیچ کدام از نقاط جهان برای افزودن به امکانات شهری آرامش قبلی مردم را منهدم نمی کنند و هرگز شاهراهی را که با هزینه های میلیاردی به سرانجام رسیده با تفکرات پست مدرن مسدود نمی کنند . در تمام دنیا مسیرهای ویژه اتوبوس وجود دارد و من آنقدر بی سواد نیستم که از این موضوع بی خبر باشم . اما یادمان باشد که آنها به هنگام احداث یک مسیر ویژه هرگز بامزه ترین راه را انتخاب نمی کنند . رفتار شما مثل آن می ماند که با استفاده از پارچه ی شلوار فرزندمان برایش کت بدوزیم ! خداوکیلی غیر از این است ؟!

یادم می آید که چند وقت پیش شهردار یکی از شهرهای اروپایی پس از بازدید از تهران به آقای احمدی نژاد گفته بود که شما بی نظیر هستید ! میلیاردها تومان خرج کرده اید تا اتوبان احداث کنید و میلیون ها تومان به باد داده اید تا با ساختن دوربرگردان همان اتوبان را نابود کنید .

من مهندس ساختمان هستم و اتفاقا به مبحث مهندسی ترافیک هم علاقه ی فراوان داشتم . استادمان همیشه می گفت که مدیریت ترافیک مانند بازی شطرنج است . هرگز برای حفظ قلعه وزیرتان را به حمام فین نفرستید ! حالا می فهمم که چه می گفت . . .

نرخ مدرن بنزین در راه است . مردم توقع دارند که وضعیت حمل و نقل عمومی بهتر بشود . مملکت هم که پول ندارد . حوصله هم که نداریم . پس چه کار کنیم ؟! …. آهان بهتر است همین اتوبان را یک بار دیگر هم افتتاح کنیم … کسی چه می فهمد ؟!

منبع:http://rashidpour.com/?p=195

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
الاغ که کوه رو به راحتی بالا میره نمتونه از اول کوچه ما تا انتهاش بره . یه بار اداره گاز سوراخ کرده ، یه بار واسه فاضلاب 5 متر به 5 متر یه پله زدن . همین چند وقت پیش هم اداره مخابرات بود یا برق نمیدونم اومد نصف کوچه رو به گا داد .

برنامه کجا بود آخه . مهم خدمت کردنه . برنامه ریزی فرهنگ وارداتیه غربه .

مسعود جان اگه دزدی کنن باز آدم دلش نمیسوزه میگه خوب میتونن میخورن...........دی
ولی آخه این دیگه چه کاریه..........

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
یه لحظه فکر نکنید دایی ناپلئونی هست تفکرم !
ولی خطوط ویژه فقط خوبیش رسیدن نیروهای جان برکف با ط وم به دست هست !
نمونه اصلیش ولیعصر

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
من فک کردم راجب شهید چمران هست بابا لاقل یه توضیحی چیزی بدین:p:wacko:

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
این تونل تهویه ـش ریدمانه.... توش میری کباب میشی... رو موتور که باشی 100 درصد شهیدی...

واسه خودکشی ای چیزی اگه خواستین برید توی این تونل پیاده روی... به خصوص جنوب به شمال نزدیک خروجی شمالیش... جدی میگم... امتحانش نکنید، خطر شهادتش 100 درصده پیاده روی تو این تونل... به خصوص بعد از یه روز گرم تابستونی که میشه مخلوطی شدید از آلودگی و گرمای به شدت سوزان.....

همچنین اونایی که میرن لب دریا پوستشونو بسوزونن برنزه بشه به جاش روش ارزون تر اینه که لخت با موتور بری تو این تونل از شمالش بیای بیرون... اگه شهید نشی ، قشنگ میسوزی.....

Last edited:

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
یادش به خیر تهران !
خوش گذشت... البته بازم میام :D

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
این تونل تهویه ـش ریدمانه.... توش میری کباب میشی... رو موتور که باشی 100 درصد شهیدی...

واسه خودکشی ای چیزی اگه خواستین برید توی این تونل پیاده روی... به خصوص جنوب به شمال نزدیک خروجی شمالیش... جدی میگم... امتحانش نکنید، خطر شهادتش 100 درصده پیاده روی تو این تونل... به خصوص بعد از یه روز گرم تابستونی که میشه مخلوطی شدید از آلودگی و گرمای به شدت سوزان.....

همچنین اونایی که میرن لب دریا پوستشونو بسوزونن برنزه بشه به جاش روش ارزون تر اینه که لخت با موتور بری تو این تونل از شمالش بیای بیرون... اگه شهید نشی ، قشنگ میسوزی.....

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
فعلا که با این بی آر تیا پدر ماشین دارا رو در اوردن
کل خیابون مال اتوبوساس
فعلا روال کاریشون اینه که کسایی که الان زیر خط فقر نیستن نباید بهشون کمکی بشه و تمام امکانات باید برای فقیرترین مردم فراهم بشه، چرا؟ چون اون کسی که زیر خط فقر نیست حتما حق زیر خطیه رو خورده و اونو شکستش داده و اومده بالای خط و دیگه جزء جامعه حساب نمیشه و همه کاراشو تکی میتونه انجام بده
یارو با هزار آرزو بعد از چند سال با زحمت و تلاش تازه تونسته یه پراید 80 81 بخره که خانوادش راحتتر باشن ولی الان میبینه چه بیهوده تلاش کرده، کاش تلاش نمیکرد و بی ماشین میموند و سریعتر به مقصد میرسید
نمیگم این امکانات بد هستن، ولی خوبه همیشه به فکر همه بود، هر کس به اندازه ی تلاش خود از زندگی و اجتماع سهم داره

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
کلا کار جهادی همینه دیگه. شما هم بیا بی ار تی سوار شو اینقده خوووبه

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
تاپیکای تو من یاد دد بوی میندازه

Damn

Registered User