برگزیده های پرشین تولز

زيرنويس گذاشتن بر روي فيلم و مسائل مربوط به آن

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
### حك كردن زيرنويس SRT و متن روي فيلم با كمك نرم افزار TMPGEnc XPress
بهترين نرم افزار TMPGEnc XPress است كه با آن مي توان زيرنويس فارسي با فرمت srt را نيز بر روي تصاوير فيلم به اصطلاح حك كرد.

دانلود نرم افزار:
http://katz.cd/search/TMPGEnc+XPress

مراحل انجام كار:

(نكته: اگر زيرنويس شما انگليسي است فقط مرحله دوم را انجام دهيد.)

-- مرحله اول: تبديل Encoding فايل زيرنويس srt فارسي به UTF-7:
1- ابتدا NotePad‌ را باز كرده و از منوي Open‌ را بالا آورده و فقط روي فايل اصلي زيرنويس كليك كنيد تا در بخش Encoding نشان دهد Encoding فايل ANSI‌ است يا UTF-8
2- سپس فايل srt مربوطه را با Microsoft Word‌ باز كنيد.
3- هنگام باز شدن فايل، اگر Encoding‌ فايل مربوطه UTF-8‌ است در منوي File Conversion‌ در جدول جلوي Other Encoding گزينه Unicode - UTF-8 را برگزينيد.
4- از منوي File‌ گزينه Save As و بعد نوشتن نام دلخواه به همراه پسوند srt (مثلاً Subtitle.srt) دكمه Save‌ را كليك كنيد.
5- بعد انتخاب Other Encoding و سپس گزينه Unicode - UTF-7‌ از جدول، OK را كليك كنيد.

-- مرحله دوم: قرار دادن زيرنويس روي فيلم با كمك TMPGEnc XPress:
بترتيب اعمال زير را انجام دهيد:
Start a new Project --> Add File --> (Click on your Film) --> Filters --> Edit filter list --> Subtitles --> Add --> OK --> (Click Subtitles from Filter list) --> Edit Menu --> Import Subtitles --> (Files of type: SRT files) --> (Click on your Subtitle)

-- مرحله سوم: چپ به راست كردن و قرار دادن زيرنويس فارسي در TMPGEnc XPress:
(at TMPGEnc XPress) Edit Menu --> Export Subtitles --> (Save with favorite name, Example MySub) --> Open "NotePad" (Start --> Accessories --> NotePad) --> File --> Open --> (Files of type: All Files) --> (Click on MySub.subtitle) --> Change first line 1,0 under [LayoutDataEx] to 1,1 --> File --> Save --> (at TMPGEnc XPress) Edit Menu --> Clear subtitles list --> Edit Menu --> Import subtitles --> (Click on MySub.subtitle)

نكته: در منوي Edit Menu مي توانيد خصوصيات فونت، رنگ، سايز و محل زيرنويس را تغيير دهيد.

راهنماي مرحله به مرحله انجام اينكارها در فيلم زير وجود دارد كه مي توانيد دانلود كنيد:
http://www.esnips.com/doc/d7a118ea-...itles-in-TMPGEnc-XPress-or-TMPGEnc-DVD-Author
Size: 2.61 MB
Format: .7z --> UnZip with WinRAR or 7-Zip
Film Format: XviD (Avi) --> Play with KMPlayer or install XviD Codec

Last edited:

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
محسن جان . اين يك client هست

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان سلام یه راهنمایی کوچیک میخواستم

ببینید یه فایلی تصویری با پسوند MKV داریم همراه با یه فایل زیر نویس با نوع ass

خوب میخواستیم این فیلم رو به حالت دی وی دی رایت کنیم

من تا الان فیلم با زیر نویس رایت نکردم چطوری رایت کنم که تو دستگاه دی وی دی پلیر فیلم با زیر نویس نمایش داده بشه ؟

میشه راهنمایی کنید تا با جریان کار آشنا بشم .

آیا با نرو میشه اینکار رو کرد ؟ کجا میتونم بگم این فایل مخصوص زیر نویسه

آیا نرم افزار جداگانه ای میخواد ؟

میسی

nokia3250

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان من یه فیلم دارم که پسوندش MKV بود و من اون رو به DVD تبدیل کردم تا اون رو در دی وی دی پلیر ببینم ولی بلد نیستم روش زیر نویس بذارم اگه کسی بلده لطفا بگه.(زیر نویس با پسوند sub و idx)

ehsan13435

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیا نرم افزاری وجود دارد که در آن فیلم divx و غیره همزمان با دو زیرنویس پخش کند یعنی مثلا زیرنویس فارسی و انگلیسی را با هم نشان دهد
من 2 زیرنویس را دارم ولی با هم پخش نمیشه یه نرم افزار می خوام که جفتشونو با هم پخش کنه

Draco67

Registered User
لایک‌ها
1
کسی می دونه چه جوری زیرنویس هایی رو که فونت هاشون توی نرم افزار jetaudio به هم ریخته و نا خوانا نشون داده می شه رو درست کرد توی قسمت subtitile option رفتم و غونت ها رو هم تغییر دادم ولی باز درست نشد مثلا توی kmplayer با انتخاب charset و تظیم اون روی arabicاین مشکل حل می شه ولی توی jetaudio یک چنین ویژگی رو من پیدا نکردم ممنون می شم که راهنمایی کنید

mohammad.kaveh

Registered User
لایک‌ها
4
کسی می دونه چه جوری زیرنویس هایی رو که فونت هاشون توی نرم افزار jetaudio به هم ریخته و نا خوانا نشون داده می شه رو درست کرد توی قسمت subtitile option رفتم و غونت ها رو هم تغییر دادم ولی باز درست نشد مثلا توی kmplayer با انتخاب charset و تظیم اون روی arabicاین مشکل حل می شه ولی توی jetaudio یک چنین ویژگی رو من پیدا نکردم ممنون می شم که راهنمایی کنید

با نت پد بازش کن با آنی کد - 8 سیو کن فکر میکنم مشکلت برطرف بشه

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
برنامه convertxtodvd ورژن 4 زیرنویس فارسی برای تبدیل فایلهای MKV /Divx ساپورت میکنه (البته باید تنظیمات زیرنویس بروی پارامترهای خاص بذارید) حالا مشکل اینه که بعضی از فایلهای MKV خودشون زیرنویس بصورت داخلی دارن و برنامه اونها رو تشخیص میده و هرکاری میکنم فایل زیرنویس در کنار بقیه اونها اضافه کنم برنامه انگار نه انگار که فایل زیرنویس جدا در کنار فایل فیلم وجود داره اصلا تشخیص نمیده !
برنامه ای برای تبدیل این فایلهای ویدئویی به دی وی دی با ساپورت زیرنویس فارسی سراغ دارید ؟

amirloplop

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک روش که کلا" زیر نویس رو فارسی میکنه و احتیاج به تغییرات توی نرم افزار های مختلف ندارید:
1. نرم افزار vobsub را دانلود کنید
2. فایل srt با نرم افزار باز کنید
3. دکمه edit را انتخاب کنید
4. در قسمت فونت دکمه کشویی که بطور پیش فرض روی default هست را روی Arabic قرار دهید
5. دکمه ok را بزنید با اینکار باید فونت ها درست شود
6. دکمه save as را بزنید تا صفحه آن باز شود
7. گزینه Unicode output در صفحه save as را علامت بزنید.
8. فایل را بصورت srt ذخیره کنید. برای راحتی کار فایل را هم نام فیلم انتخاب کنید.
در جایی که فایل را ذخیره کردید دو نوع فایل یکی srt و دیگری style ایجاد می شود.
تذکر: چنانچه Unicode output را علامت نزده باشید همیشه فایل style باید کنار srt باشد تا در پلیرها بدرستی عمل کند اما اگر گزینه را علامت زده باشید به راحتی می توانید فایل style را حذف کنید.
اکنون با این روش هم می توانید فیلم را با کامپیوتر و یا اگر خواستید به راحتی تبدیل به دی وی دی کنید. بهترین نرم افزار تبدیل به دی وی دی برنامه ConvertXtoDvd است.​

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
دوستان برنامه اي براي ويرايش زير نويس در اصل دارم ها ولي قابليت ترميم پرش رو نداره ميخوام زير نويسه 3 ثانيه پرش داره درستش كنم
يه نرم افزار معرفي كنين خيلي ممنون:blink:

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
زيرنويس‌هاي Srt براحتي با نوت‌پد قابل ويرايش هستند. خيلي راحت زمانش را دستي 3ثانيه تغيير بديد

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
به خدا خر نيستم من ميدونم با نوت پد ميشه ويرايش كرد ولي بايد تمام زانها كه 1200 خطه 3 ثانيه بياد عقب يكي دو خط نيست كه باز دم شمار را گرم خودم يافتم اسم برنامه Subtitle Workshop هست دوستان با دكمه هاي كنتر + شيفت و ان مياره عقب

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
به خدا خر نيستم من ميدونم با نوت پد ميشه ويرايش كرد ولي بايد تمام زانها كه 1200 خطه 3 ثانيه بياد عقب يكي دو خط نيست كه باز دم شمار را گرم خودم يافتم اسم برنامه Subtitle Workshop هست دوستان با دكمه هاي كنتر + شيفت و ان مياره عقب
نفرماييد آقا :D دور از جون. من فقط فكر كردم يه دونه را ميخوايد تايمشو جابجا كنيد

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
431
مشکل با زیر نویس نرم افزار km player
یه سوال فنی از دوستان,بنده وقتی زیر نویس فیلمم رو میکشیدم و روی فیلم در حال پخش در km player ول میکردم,فیلم زیر نویس میشد,اما الان یه چند روزه هرچی این کارو میکنم زیر نویس فیلمم فارسی که نمیشه هیچ,یه زبون خاصی میشه,فرمت زیر نویس هم srt هست,اگر کسی از دوستان میدونه باید چیکار کرد,ممنون میشم راهنماییم کنه,زیر نویس هم مال مستند home هست

Ghomeishi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل با زیر نویس نرم افزار km player
یه سوال فنی از دوستان,بنده وقتی زیر نویس فیلمم رو میکشیدم و روی فیلم در حال پخش در km player ول میکردم,فیلم زیر نویس میشد,اما الان یه چند روزه هرچی این کارو میکنم زیر نویس فیلمم فارسی که نمیشه هیچ,یه زبون خاصی میشه,فرمت زیر نویس هم srt هست,اگر کسی از دوستان میدونه باید چیکار کرد,ممنون میشم راهنماییم کنه,زیر نویس هم مال مستند home هست

سلام دوست عزیز , ابتدا سعی کنید که روش های معمولی رو امتحان کنید :

1. همنام کردن زیرنویس و فایل تصویری

2. تیک دار کردن گزینه ی نشون دادن زیرنویس در برنامه ی Kmplayer

3. استفاده از ورژن نهایی کدک

حالا اگه همه ی این کار ها رو انجام دادید و درست نشده , مطمئن باشید مشکل از نرم افزار Kmplayer هست ! دو تا کار میتونید انجام بدید :

1. KmPlayer رو به حالت Default Settings برگردونید

2. نرم افزار رو از نصب خارج کنید و دوباره بنصبید

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
431
سلام دوست عزیز , ابتدا سعی کنید که روش های معمولی رو امتحان کنید :

1. همنام کردن زیرنویس و فایل تصویری

2. تیک دار کردن گزینه ی نشون دادن زیرنویس در برنامه ی Kmplayer

3. استفاده از ورژن نهایی کدک

حالا اگه همه ی این کار ها رو انجام دادید و درست نشده , مطمئن باشید مشکل از نرم افزار Kmplayer هست ! دو تا کار میتونید انجام بدید :

1. KmPlayer رو به حالت Default Settings برگردونید

2. نرم افزار رو از نصب خارج کنید و دوباره بنصبید

واقعا ممنون از اینکه جواب دادید:happy:من تا الان 2 مورد اول رو انجام دادم اما ورژن نهایی کدک رو چجوری؟واز کجا باید بگیرم؟
و اینکه چجوری به حالت default settings برش گردونم؟

Last edited:

Ghomeishi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا ممنون از اینکه جواب دادید:happy:من تا الان 2 مورد اول رو انجام دادم اما ورژن نهایی کدک رو چجوری؟واز کجا باید بگیرم؟
و اینکه چجوری به حالت default settings برش گردونم؟

خواهش می کنم عزیز

کدک ها فایل هایی هستند که برای پخش صوت و تصویر در کامپیوتر نیاز هستند و گاهی اوقات هم در تنظیم زیرنویس کمک می کنند , الان هم شما رو سیستمتون دارید , وگرنه اصلا نمیتونستید فیلم و ... ببینید ! فقط گاهی وقتا باید ورژن آپدیت شدش رو داشته باشید , که می تونید از اینجا بگیرید :

http://www.filehippo.com/download_klite_codec_pack/

برای Default Settings کردن Kmplayer , وقتی Kmplayer باز هست , دکمه ی F2 کیبورد رو فشار بدید تا پنجره ی مربوط به تنظیمات باز بشه , گوشه ی پایین سمت چپ این پنجره نوشته , Reset Current Present روی اون کلیک کنید و Yes رو بزنید !

اگر باز هم درست نشد , یکبار این نرم افزار Kmplayer رو کاملا از روی سیستمتون پاک کنید و دوباره زحمت نصبش رو بکشید

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
431
خواهش می کنم عزیز

کدک ها فایل هایی هستند که برای پخش صوت و تصویر در کامپیوتر نیاز هستند و گاهی اوقات هم در تنظیم زیرنویس کمک می کنند , الان هم شما رو سیستمتون دارید , وگرنه اصلا نمیتونستید فیلم و ... ببینید ! فقط گاهی وقتا باید ورژن آپدیت شدش رو داشته باشید , که می تونید از اینجا بگیرید :

http://www.filehippo.com/download_klite_codec_pack/

برای Default Settings کردن Kmplayer , وقتی Kmplayer باز هست , دکمه ی F2 کیبورد رو فشار بدید تا پنجره ی مربوط به تنظیمات باز بشه , گوشه ی پایین سمت چپ این پنجره نوشته , Reset Current Present روی اون کلیک کنید و Yes رو بزنید !

اگر باز هم درست نشد , یکبار این نرم افزار Kmplayer رو کاملا از روی سیستمتون پاک کنید و دوباره زحمت نصبش رو بکشید

عزیز واقعا ممنون,همه این کارا رو کردم,اما نشد,یه بار هم پاکش کردم,بازم نشد,دیگه واقعا موندم:(
اینم عکسش:
http://www.up.vatandownload.com/upimages/2010/Nov/26/screenshot.jpg

Last edited:

Ghomeishi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزیز واقعا ممنون,همه این کارا رو کردم,اما نشد,یه بار هم پاکش کردم,بازم نشد,دیگه واقعا موندم:(
اینم عکسش:
http://www.up.vatandownload.com/upimages/2010/Nov/26/screenshot.jpg

برای خود من هم قبلا این اتفاق افتاده بود , البته روی kmplayer نه , رویClassic Media player ! تا جائی که یادمه کارهایی رو سر اون نرم افزار کردم که الان به شما در موردش گفتم !

دوست خوبم , جای نگرانی نیست ! این مشکل باید خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کنید حل بشه ! شما فیلم رو به همراه زیرنویس با Media Player Classic باز کنید , بعد کنار ساعت ویندوز شما یک آیکون کوچیک ظاهر میشه که مربوط به تنظیمات زیرنویس هست ! در قسمت تنظیماتش Language رو روی Auto ( اتوماتیک به انتخاب نرم افزار ) قرار بدید !

بعدش بیاید و با نرم افزار خودتون که همون Kmp باشه امتحان کنید , امیدوارم درست بشه :)

بالا