برگزیده های پرشین تولز

برخی نتایج متفاوت در گوگل مثل این عکس چجوری بوجود میان ؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
به عکس نگاه کنید سه نمونه از نتیجه های متفاوت را برای سه جستجوی مختلف را داخل این عکس گذاشتم.
تفاوت این نتیجه ها در لینک سایت است (بخش سبز رنگ) ، لینک این نتیجه ها با کاراکتر < به چند بخش معمولا تقسیم میشه و هر قسمت لینک اشاره به یک موضوع یا دسته بندی موضوعی یا یک بخش در آن سایت می کند (هر کلمه در ادرس سبز رنگ به صفحه مربوطه لینک هست) یا به عبارت دیگه گوگل مطالب اون سایت را یه جورایی به صورت دسته بندی شده نشان میده.

به عکس نگاه کنید:

مثلا در نتیجه اول weapons را می بینید که یک لینک مستقل است و explosives یک زیرمجموعه برای weapons هست که بعدش قرار گرفته (زیر مجموعه است) و لینک به صفحه مربوطه از سایت است.

مثلا در نتیجه دوم documention زیر مجموعه اش version 2 هست و به همین ترتیب قشنگ مطالب رو دسته بندی شده گوگل چیده و لینک کرده هر بخش رو به صفحه مربوطه اش.

البته دقت کنید این ساختار url این سایت ها نیست گوگل نتیجه را به این صورت برای برخی سایت ها نشان میدهد.
این نوع نتیجه ربطی به صفحه های انتخابی از طرف گوگل هم نداره.

در مورد طریقه ایجاد این نوع نتایج یا به عبارت دیگه چیکار کنیم که گوگل متوجه دسته بندی های سایتمان بشود اطلاعی دارید ؟

Mohammad MG

Registered User
لایک‌ها
7
من تو فرومم خیلی وقتها لینکهام اینجوری ایندکس میشدن، هیچ کار خاصی هم نمیکردم، دقیقا همین ترتیبی که تو BreadCrumbs فرومها هست همونجوری هم تو گوگل ایندکس میشد، البته این اخیرا که گوگل ما رو کلا انداخته بیرون.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
اره روی چندتا مورد که داشتم نگاه میکردم ببینم چجوری سورس اکثرا فروم بودند و چندتاشون هم از vbseo استفاده کرده بودن ولی بازم تگ یا ساختار ادرس یا چیزی مشترک بینشون پیدا نکردم که بدونم گوگل بر چه اساسی این کارو کرده :)

hamedmohamadi

Registered User
لایک‌ها
50
بره فروم ها به اين صورته يا كلا سايتهايي كه بخش بندي هاي خوب دارن به طوري كه موتورهاي جستجو راحت تشخيص ميدنشون

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
بره فروم ها به اين صورته يا كلا سايتهايي كه بخش بندي هاي خوب دارن به طوري كه موتورهاي جستجو راحت تشخيص ميدنشون
روی فرم های وی بی بیشتر این حالت رو دیدم ولی نه همه فروم ها :) علاوه بر اینکه سایت ها که فروم نیستند هم این حالت رو برخی دارند و هیچ تشابهی از نظر url یا تگ متا یا چیز دیگری در سورس چند سایت مختلف من ندیدم که بگم دلیلش مثلا فلان تگ هست یا ساختار آدرسش یا ... فکر کردم که شاید سایت های معروف و بزرگ مثل آمازون رو به این صورت دسته بندی کرده گوگل ولی بعدا نتیجه هایی پیدا کردم که مثلا یه سایت کوچیک یه شرکت الکترونیکی بود ولی به این صورت دسته بندی شده بود ...

خلاصه اگر کسی میدونه یه راهنمایی بکنه که دنبال چی باید سرچ کنم.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
توی سایت های ایرانی بازم هستند مثل تبیان ولی چجوری این نتیجه رو گوگل براشون ثبت کرده ؟
چیکار باید کرد ؟

cms

Registered User
لایک‌ها
1,237
عکسی که گذاشتی حذف شده دوباره بذار تا اگه منظورت اون چیزی که فکر میکنم بود به سوال جواب بدم

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
عکسی که گذاشتی حذف شده دوباره بذار تا اگه منظورت اون چیزی که فکر میکنم بود به سوال جواب بدم
ممنون عزیز این تاپیک برای 2010 هست یه سال پیش یکی از تو خاک کشیدش بیرون :) من دیگه پیگیر اون سئوال نیستم.

بالا