برگزیده های پرشین تولز

Nokia N9 با سیستم عامل MeeGo رسما معرفی شد

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
این شما و این هم نوکیا N9

Nokia N9

27741105833084000846.jpg

18062510530855117207.jpg

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
چیزه خوبیه...منتها مشکل کمبود برنامه بازی هست شدیدا....

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
آخه با وجود آندروید کی دیگه میره سمت این؟!

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
مازیار جان مطمئنا این سیستم عامل پرسروصدا خواهد بود
نمیگم میتونه رقیب IOS و Android باشه ولی از خیلی سیستم عاملها سرتر خواهد بود
مطمئنا نوکیا با این سیستم عامل پیشرفت خواهد کرد
واقعا از نوکیا ناامید شده بودم ولی با این گوشی نشون داد که میتونه باز خودشو بکشونه بالا
البته من هنوز در مورد قدرت پردازنده و رم این مدل شک دارم
1ghz و 1گیگ رم بنظر منطقی نمیاد...
باز شما تو این مورد نظر بدی خوشحال میشم

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
من قبلا هم بار ها نظرم رو گفتم....N900 نوکیا یکی از بهترین گوشی هایی بود که داشتم...اونم maemo هست که تقریبا با meego هم خانواده هستن....

مشکل اینه که اینها سیستم عامل ها متن باز هستن....نوکیا گوشی رو تولید میکنه بعد ولش میکنه به امان خدا...بعد جامعه دوستداران لینوکس و این جور افراد باید بشینن برنامه بازی براش تولید کنن یا پورت کنن از سیستم عامل های دیگه....خب اینطوری مگه چقدر محتوا تولید میشه...وقتی مارکت نداره پس کسی هم که برنامه بازی براش مینویسه نمیتونه بفروشه....اکثرا رایگان هستن....خب هیچ انگیزه جالبی برای کسی نیست....مگه این که استراتژی اش رو عوض کنه نوکیا که فعلا خبری نیست.

اینده خیلی روشنه براش نمیبینم.

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883

از نوکیا اصلا خوشم نمیاد ولی این گوشی یجورایی احساس میکنم نوکیا رو بکشه بالا
ولی در کل بعیده نوکیا با این سخت افزاری که برای گوشیهای جدید در نظر گرفته بتونه بین بزرگان (Samsung -Apple -HTC) خودی نشون بده

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
مازیار جان این عکسهارو به پست دوم انتقال بدی ممنونت میشم:

newdesign-bg.jpg

noflash-hand2.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-2.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-4.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-5.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-6.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-7.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-10.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-13.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-19.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-26.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-24.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-30.jpg

nokia-n9-meego-phone-hands-on-29.jpg

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
طراحی گوشی طراحی خوبی هستش ولی اصلا از لحاظ سیستم عامل قوی نیست و قابل رقابت با آندروید و iso نیست و نکته خوبی که میشه بهش اشاره کرد نوکیا دوربین این گوشی رو 8 در نظر گرفته و با نزاشتن دوربین 12 نیومده بازار n8 رو خراب کنه

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
مازیار جان مطمئنا این سیستم عامل پرسروصدا خواهد بود
نمیگم میتونه رقیب IOS و Android باشه ولی از خیلی سیستم عاملها سرتر خواهد بود
مطمئنا نوکیا با این سیستم عامل پیشرفت خواهد کرد
واقعا از نوکیا ناامید شده بودم ولی با این گوشی نشون داد که میتونه باز خودشو بکشونه بالا
البته من هنوز در مورد قدرت پردازنده و رم این مدل شک دارم
1ghz و 1گیگ رم بنظر منطقی نمیاد...
باز شما تو این مورد نظر بدی خوشحال میشم

چیزی که مورد توجه چند شرکت نباشه و دیوایس های مختلف ازش تولید نشه پیشرفت نمیکنه .چون دولوپر ها زیاد سمتش نمیرن.

نمیدونم این نوکیا چرا میخاد تافته جدا بافته باشه ... وقتی نمیتونه !

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
چیزی که مورد توجه چند شرکت نباشه و دیوایس های مختلف ازش تولید نشه پیشرفت نمیکنه .چون دولوپر ها زیاد سمتش نمیرن.

نمیدونم این نوکیا چرا میخاد تافته جدا بافته باشه ... وقتی نمیتونه !

به نظر من هم نوکیا همیشه دوست داره متفاوت باشه هم از لحاظ طراحی و هم سیستم عامل ولی آنچنان به موفقیت نمی رسه نمیدونم چرا ؟;)

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
به نظر من هم نوکیا همیشه دوست داره متفاوت باشه هم از لحاظ طراحی و هم سیستم عامل ولی آنچنان به موفقیت نمی رسه نمیدونم چرا ؟;)

این سیاست شرکت های دیگری مثه اپل هم دارن. اما محصولات نوکیا مثه اپل اونوقدر جذیه تو بازار نداره ....

هر روز یه سیستم عامل من در آوردی درآوردن وقتی سیستم عامل های پیشرفته براحتی میتونه مورد استفاده قرار بگیره ....
اگه قراره نوکیا با ویندوز فون گوشی بده تو بازار میگو دیگه چیه این وسط
این نشون میده میگو حتی بین محصولات خود نوکیا هم تولید انبوه نخواهد شد و دیوایس های دیگر این شرکت با سیمبین و ویندوز فون هم عرضه خواهند شد ..

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
این سیاست شرکت های دیگری مثه اپل هم دارن. اما محصولات نوکیا مثه اپل اونوقدر جذیه تو بازار نداره ....

هر روز یه سیستم عامل من در آوردی درآوردن وقتی سیستم عامل های پیشرفته براحتی میتونه مورد استفاده قرار بگیره ....
اگه قراره نوکیا با ویندوز فون گوشی بده تو بازار میگو دیگه چیه این وسط
این نشون میده میگو حتی بین محصولات خود نوکیا هم تولید انبوه نخواهد شد و دیوایس های دیگر این شرکت با سیمبین و ویندوز فون هم عرضه خواهند شد ..

درسته دقیقا اگه نوکیا قرارداد بسته با ماکروسافت پس باید گوشی های ویندوز فون رو روانه بازار تلفن همراه بکنه و اگر میخواد سیستم عاملی رو جا بندازه بین طرفداران گوشی های همراه باید به تولید انبوه برسونه

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
نوکیا N9 با دوربین ۸ مگاپیکسل، لنز کارل‌زایس و فوکوس اتوماتیک، به بهترین سخت‌افزارها برای ثبت باکیفیت‌ترین تصاویر و ویدئوها مجهز است.

به گزارش ايتنا بلاگ نوکیا با مدیر محصولات نوکیا، جِنز ویلکس مصاحبه‌ای در مورد قابلیت‌های N9 انجام داده است.
برای آشنایی بیشتر با دوربین N9 این مصاحبه را بخوانید:

• ما می‌دانیم که نوکیا N9 دوربین ۸ مگاپیکسل دارد. اما چه چیز باعث برتری آن نسبت به دیگر دوربین‌های ۸ مگاپیکسل موجود در بازار می‌شود؟
نوکیا N9 به اپتیک کارل‌زایس مجهز است و این برچسبی نیست که به هر گوشی زده باشیم.
هنگامی که ما این دوربین را خلق و نرم‌افزارش را تکمیل کردیم، تصاویر آزمایشی را به شرکت کارل‌زایس فرستادیم. هنگامی که کیفیت تصاویر تایید شد، ما می‌توانیم از نام آنها استفاده کنیم.
آنها واقعا از نتایج دوربین راضی بودند.

• ما دیدیم که نوکیا کلید سخت‌افزاری کنار گوشی که معمولا برای ثبت تصویر استفاده می‌شد را حذف کرده است. حالا چطور می‌توان تصویری را ثبت کرد؟
وقتی کسی دوربین را فعال می‌کند، کلید دوربین روی صفحه‌نمایش است.
این همانی است که کلید نرم‌افزاری نامیده می‌شود.

• فوکوس چگونه عمل می‌کند؟ معمولا یک فشار کم کلید سخت‌افزاری این کار را انجام می‌داد.
نوکیا N9 فوکوس کامل پیوسته دارد.
وقتی می‌خواهید از سوژه‌ای عکس یا فیلم بگیرید، نوکیا N9 فورا به دنبال سوژه می‌گردد و فوکوس را تنظیم می‌کند. وقتی سوژه در فوکوس بود، کادر روی صفحه‌نمایش آبی می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا تصویر را ثبت یا ضبط کنید.
همچنین با یک ضربه کوچک روی جای مشخصی در صفحه‌نمایش می‌توانید فوکوس دوربین را روی آن نقطه متمرکز کنید.

به گزارش ايتنا جِنز ویلکس در مورد سرعت دوربین این چنین ادامه داد:
وقتی کلید دوربین روی صفحه‌نمایش را فشار می‌‌دهید، تصویر فورا ثبت می‌شود. دوربین N9 برای ثبت تصویر، سریع‌ترین دوربین در بازار است.
برای ثبت یک تصویر یک سری مراحل باید پشت سر گذاشته شود: دوربین روشن شود، منظره‌یاب آماده شود، روی سوژه فوکوس ‌شود و تصویر ثبت ‌شود. در نوکیا N9، همه این عملیات در ۲.۶ ثانیه رخ می‌دهد؛ خیلی بیشتر از سایر رقبا. این روند در HD۷ اچ‌تی‌سی ۸.۳ ثانیه ، در Galaxy ۵ سامسونگ ۵.۸ ثانیه و در iPhone ۴ اپل ۳ ثانیه طول می‌کشد.
ما مطمئن هستیم که تجربه این دوربین بسیار سریع و راحت است.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
طراحی گوشی طراحی خوبی هستش ولی اصلا از لحاظ سیستم عامل قوی نیست و قابل رقابت با آندروید و iso نیست و نکته خوبی که میشه بهش اشاره کرد نوکیا دوربین این گوشی رو 8 در نظر گرفته و با نزاشتن دوربین 12 نیومده بازار n8 رو خراب کنه
شما از پروژه میگو اطلاعی ندارین. میگو میتونه یکی از مدعیان جدی در فیچرفونها و به خصوص تبلتها باشه؛ به خصوص که حمایت غولی مثل اینتل را داره. تجربه شیرین Maemo و پورت بسیاری از نرم‌افزارهای لینوکسی (حتی اپن آفیس) روی Maemo میتونه نشانه آینده‌دار بودن این سیستم عامل باشه؛ به خصوص که به نظر میاد روی رابط کاربریش هم کار شده. هنوز این گوشی به بازار نیامده ولی بحث اجرای برنامه‌های آندروید روی این گوشی توسط هکرها به گوش میرسه.

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
شما از پروژه میگو اطلاعی ندارین. میگو میتونه یکی از مدعیان جدی در فیچرفونها و به خصوص تبلتها باشه؛ به خصوص که حمایت غولی مثل اینتل را داره. تجربه شیرین Maemo و پورت بسیاری از نرم‌افزارهای لینوکسی (حتی اپن آفیس) روی Maemo میتونه نشانه آینده‌دار بودن این سیستم عامل باشه؛ به خصوص که به نظر میاد روی رابط کاربریش هم کار شده. هنوز این گوشی به بازار نیامده ولی بحث اجرای برنامه‌های آندروید روی این گوشی توسط هکرها به گوش میرسه.

درسته ، من اطلاعات کاملی راجع به این پروژه ندارم من این برسی رو از دید یک مصرف کننده عرض کردم :)

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
درسته ، من اطلاعات کاملی راجع به این پروژه ندارم من این برسی رو از دید یک مصرف کننده عرض کردم :)
نکته ظریفی را گفتید؛ از دید مصرف کننده. N900 گوشی مورد علاقه گیکها بود نه کاربران معمولی. میگو اومده که بیشتر برای مصرف کننده باشه.

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
نکته ظریفی را گفتید؛ از دید مصرف کننده. N900 گوشی مورد علاقه گیکها بود نه کاربران معمولی. میگو اومده که بیشتر برای مصرف کننده باشه.

مشکلی که این نوع سیستم عامل ها داره عدم وجود نرم افزار ها و بازی های متنوع هست. و پورت شدن سیستم عامل های دیگه که امکاناتش بطور کامل قابل استفاده نیست چندادن امتیازی محسوب نمیشه . چون خیلی دیگر از دیوایس ها با سیتم عامل های دیگه هم این امکان رو دارن! و منحصر به N900 نبود.

و در مورد اینکه این دیوایس مورد توجه گیک ها بود. نوکیا الان نیاز به تولیدی داره که بتونه با محصولات سری ایکسپریا سونی اریکسون، گالکسی سامسونگ و آیفون اپل رقابت کنه . نه اینکه واسه درصد اندکی از جامعه مخابراتی رو که همون گیک ها تشکیل میدن.

من هر وقت بازار موبایل میرم پشت ویترین هر مغازه چند تا n900 هست.... که نشون دهنده عدم استقبال حتی برای خرید دست دوم ...

در نتیجه ضمن تایید حرف شما که این
گوشی دیوایس خوبی هست اما برای گیگ ها . و نمیتونه رقیب محصولات دیگر شرکت ها باشه.
حالا باید در مورد n9 هم پیش داوری نکرد و منتظر بود که روانه بازار بشه و عملکردش بعدا مورد بررسی قرار بگیره.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
کلا نوکیا یه نسل عقبتر از گوشیهای دیگست..

oghab_mobarez

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
469
دوستان اندروید هم برا ان 9 پورت شد ولی باگ داره و نسخه های بتاشه

بالا