برگزیده های پرشین تولز

سيستم عامل مك يا لينوكس يا نه كلا همين ويندوز خودمون

prn

Registered User
لایک‌ها
2,740
درورد
يه مدتي به سرم زده يه چيز ديگه‌ام امتحان كنم .:whistle:
موندم الان مك بنصبم يا نه لينوكس (با هيچ كدومم كار نكردم)كلا برنامه هايي كه استفاده ميكنم (يه پليير+يه فايرفكس+xammp+hotspot+با يه چنتا محصولات ادوبي)
الاني موندم مك بنصبم يا لينوكس تاكييده بيشتر;)
تا حالا xp sp 3 نصب نكردم برا همين نه تا حالا دان كردن نه نصب.از رو شنيده‌ها ميگن بده (ربطي به بالايي نداره ما كه تاپيكرو زديم ببينيم شر ميگفتن يا نه)
كلا از دادن پيشنهاد 7 صرف نظر كنيد.(رو سيستم هركي رفتم ديدم نصبه خودم عوضش كردم .دسته خودم نيست )
برام محيطش مهم نيست.كاركدش مهم گير نكنه مثلا دريم و فتو با هم اجرا (اگه اجرا ميشن)
بعد يه چيز اينا كه 32-64 ندارن.البته برا amd فرقي ندارها !
كلام آخر:
جون من پاك نكنيد.

Reza2kn

Registered User
لایک‌ها
212
به نظر من برو سمت مک خیلی باحاله.
البته سیستم عامل مک رو پی سی ها خیلی خوب جواب نمیده و دهن سرویسی زیاد داره واسه نصبش...
برنامه هایی هم که واسه مک اومده خیلی خیلی بیشتر از برنامه هایی هست که واسه لینوکس اومده
مثلا همین محصولات ادوبی اصلا واسه لینوکس ارائه نمیشن. اول نسخه مک میاد و بعد نسخه ویندوز
تو لینوکس باید به جای فتوشاپ از یه چیزی مثل GIMP استفاده کنی که خوب بستگی به استفادت ار برنامه داره ، ولی تو خیلی زمینه ها به فتوشاپ نمیرسه.
نسخه آخر مک هم Lion هست که فقط یه نسخه 64 بیتی هست ( نه مثل ویندوز ویستا و 7 10 تا Edition داشته باشه)
اگه کاربر حرفه ای کامپیوتر نیستی تو نصب مک روی پی سی به مشکل برمی خوری ، یا باید ببری جایی برات نصب کنن ، یا از رو آموزش های آنلاین بری جلو و ریسک هاشو که شامل پاک شدن سیستم عامل الانت ، پاک شدن کل هارد دیسکت ،و... میشه رو بپذیری.
لینوکس بعضی از توزیع هاش Open Source و مجانی هستن. مثل Ubuntu . قدیما حتی میشد که آنلاین سفارش بدی و واست مجانی بفرستن! تازه اون وقتی که من سفارش دادم 5-4 سال پیش ، خیلی جواد شده بود این حرکت :دی قبلش با هربار سفارش 20-15 تا سی دی اورجینال با کاور و برچسب های اوبونتو و بند و بساطش میفرستادن اونم کاملا مجانی! ایرانیا بی جنبه بازی درآوردن و دلیوری های ایران و یه مدت قطع کردن و بعدش هم من که سفارش دادم 2 تا برام فرستادن:lol: الان و خبر ندارم.
سیستم عامل مک چون برای خود سیستم های مک اپل طراحی شده ، بیشترین کارایی شو رو اونا میتونی ببینی. اینایی که رو پی سی نصب میکنن ، همون نسخه های کامپیوتر های مک هست که هکر ها توش تغییرات دادن که روی پی سی نصب بشه. نسخه های مختلف برای سی پی یو ها و گرافیک های مختلف داره که باید نسخه ای که به سیستمت بخوره رو گیربیاری و نصب کنی...
موفق باشی:D

Last edited:

prn

Registered User
لایک‌ها
2,740
بعد يه چيز الان من بخوام مك نصب كنم .بايد بگردم يه چيز برا amd و كارت گرافيك gtx260 مخصوص خودشو پيدا كنم (اينكه نميشه )

farthis

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوست من
شما اگر مایل بودید میتونید از لینوکس mint نسخه دبیان بیس استفاده کنید

یکسری از کدک های صوتی و تصویری غیر آزاد بعلاوه فلش پلیر روش نصب هست
چون دبیان بیس هست سریع بالا میاد و سیستم سبک هستش و بنابراین کارکردش که مدنظر شما هست رو تامین میکنه
وقتی سیستم بالا میاد مقدار کمی حافظه میگیره (حدود ۱۳۰ مگ) و مقدار اندکی از قدرت پردازنده شما
یک software manager عالی داره که به راحتی خیلی از نرمافزارها رو میتونید باهاش نصب کنید
این سیستم عامل Rolling هستش یعنی اگر خواستید به روزش کنید نیازی به نصب مجدد نسخه جدید نیست و فقط از طریق اینترنت آپریت میشه و به این طریق سیستم شما کاملا به روز میشه
برای نرم افزار دریم هم توی لینوکس معادلهای زیادی است از جمله netbeans که مال شرکت اوراکل هستش و البته ایران رو تحریم کرده!و اگر نسخه web development اش رو پیدا کنی چیز کاملی هستش یا aptana studio هم میتونی استفاده کنی البته یخورده سنگیتره ولی من قبلا باهاش کار میکردم یه تم داشت که اونو شبیه دریم میکرد.

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
کدینگ فقط Linux شک نکن

بار اولته Ubuntu نصب کن که اگه مشکلی پیش اومد با یه سرچ حل کنی :)

Linux رایگانه بابتش پول نده !

prn

Registered User
لایک‌ها
2,740
سلام دوست من
شما اگر مایل بودید میتونید از لینوکس mint نسخه دبیان بیس استفاده کنید

یکسری از کدک های صوتی و تصویری غیر آزاد بعلاوه فلش پلیر روش نصب هست
چون دبیان بیس هست سریع بالا میاد و سیستم سبک هستش و بنابراین کارکردش که مدنظر شما هست رو تامین میکنه
وقتی سیستم بالا میاد مقدار کمی حافظه میگیره (حدود ۱۳۰ مگ) و مقدار اندکی از قدرت پردازنده شما
یک software manager عالی داره که به راحتی خیلی از نرمافزارها رو میتونید باهاش نصب کنید
این سیستم عامل Rolling هستش یعنی اگر خواستید به روزش کنید نیازی به نصب مجدد نسخه جدید نیست و فقط از طریق اینترنت آپریت میشه و به این طریق سیستم شما کاملا به روز میشه
برای نرم افزار دریم هم توی لینوکس معادلهای زیادی است از جمله netbeans که مال شرکت اوراکل هستش و البته ایران رو تحریم کرده!و اگر نسخه web development اش رو پیدا کنی چیز کاملی هستش یا aptana studio هم میتونی استفاده کنی البته یخورده سنگیتره ولی من قبلا باهاش کار میکردم یه تم داشت که اونو شبیه دریم میکرد.
الان اينو گذاشتم برا دان.
فقط نصبش چطورياست؟
درايو‌هاي سيستم ميشناسه؟
حجمش درسته ديگه ؟1.16
يه مرجع برا دانلود نرم افزاراش معرفي كنيد ممنون ميشم.

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
پکیج مک میفروشید یا پکیج هک ؟ ؟ ؟
مک که توسط برادران هکر ادیت میشه چند تا نسخه داره
یکییش هکینتاشه

به عنوان کسی که از لینوکس استفاده می کنه بهتون پیشنهاد می کنم در صورتی که حال و حوصله ی مشکلاتش رو دارید Linux رو تجربه کنید.
مشکلاتش هم البته خیلی کمه و با یه سرچ حل میشه
من خودم از Debian استفاده می کنم

ولی به شما پیشنهاد می کنم که از Kubuntu یا ubuntu استفاده کنید
البته fedora هم پیشنهاد خوبیه
فرق ubuntu و kubuntu در محیط کاربریشه
توی لینوکس دو محیط کاربری major داریم و یه سری هم محیط هایی که کمتر استفاده میشن
Gnome که دسکتاپی ساده و Stable رو تضمین می کنه
KDE که دسکتاپی سنگین ولی زیبا هست
اینم یه عکس از دسکتاپ خودم که KDE هستش
http://up7.iranblog.com/images/hrekinln4txy40us5zn.png
اگه دوست داری می تونی تو تاپیک پی سی ورد که منو دوستان توش بحث کردیم یکم تحقیق (!) کنی چرا باید از گنو/لینوکس استفاده کنم؟
بدون تحقیق عمرا از لینوکس خوشت نمیاد

بهت پیشنهاد می کنم لینوکسو اول رو سرور مجازی پیاده کنی و بعد کنار ویندوز نصب کنی
اگه مثل من خوشت اومد میتونی حتی ویندوزتو پاک کنی!

اینم لینک بعصی از سایتهای توزیع ها: Ubuntu Fedora OpenSuse

یه سایتم هست که همه ی توزیع های مختلف لینوکسو گزاشته. میتونی بری انتخاب کنی ببینی کدوم به کارت میاد!! Distrowatch

موفق باشید

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
پکیج مک میفروشید یا پکیج هک ؟ ؟ ؟
این ها هکینتاش هستند یعنی مکینتاش هک شده برای pc های خانگی که هردوتاشون هم آموزش نصب فارسیشون لینک داده شده:
پکیج هکینتاش iATKOS S3
پکیج هکینتاش Hazard 10.6.6i

اگرم خودتون مک دارید و می خواهید آخرین نسخه یعنی lion رو تست کنید این رو پیشنهاد می کنم:
نسخه نهایی سیستم عامل مک Lion

در ضمن کلی هم برنامه :
پکیج برنامه

و همچنین بازی موجوده :
پکیج بازی

بازم سوالی باشه در خدمتم.:)

farthis

Registered User
لایک‌ها
0
الان اينو گذاشتم برا دان.
فقط نصبش چطورياست؟
درايو‌هاي سيستم ميشناسه؟
حجمش درسته ديگه ؟1.16
يه مرجع برا دانلود نرم افزاراش معرفي كنيد ممنون ميشم.
نصبش آسونه موقع نصب یک پارتیش احتیاج دارید که با فرمت ext4 فرمت کنید و به mount point آن / را اختصا ص دهید .
-یک پارتیشن دیگه هم در حد ۲ برابر ram اختصاص بدید به swap‏

یک کتاب خوب به روز هم هست که لینوکس دبیان رو خیلی روان توضیح داده میتونید از اینجا دانلود کنید

به بقیه پارتیشن ها دست نزنید.برای اطاعات بیشتر و کاملتر میتونید به این راهنما مراجعه کنید
درایوهای سیستم رو میشانسه مشکلی نداره فقط بعد از نصب باید یه تغییر کوچیکی توی فایل /etc/fstab بدی که درایوهای مورد نظرت اصطلاحا mount بشن برای این کار اول یک دایرکتوری داخل دایرکتوری mnt به شکل زیر
sudo mkdir /mnt/name_of_new_directory
بعد باید بریم به فایل fstab بگیم که همیشه اون پارتیشن مورد نظر ما رو به دایرکتوری بالا mount کنه به شکل زیر
sudo gedit /etc/fstab
حالا پنجره ای شبیه به شکل زیر باز میشه که روبه روی اون پارتیش مورد نظر نقطه mount (یا همون دایرکتوری که بالا ایجاد کرده بودید) رو مینویسید مثلا من اینجا پارتیشن مورد نظرم رو که از نوع ext4 هستش به /mnt/sda4 مونت کردم

حجمش هم آره درسته

اگر بخوای میتونی ۸ تا DVD مربوط به دبیان ۶ رو از اینجا با قیمت ۹۹۰۰ تومن بگیری که کاملا با مینت سازگار هستن
ولی من خودم از software manager استفاده میکنم برای نصب نرم افزار و از اینترنت نرم افزارهای مورد نیازم رو دانلود میکنم یه چیز جالب که داره سیستم امتیاز دهی به نرم افزارها است که نرم افزارهای خوب توی هر بخش توسط کاربران امتیازدهی میشن و میان بالا و نظرات اونها هم در مورد نرم لفزارها رتبه بندی میشه

Last edited:

imaneln

Registered User
لایک‌ها
45
اگه کاربر حرفه ای کامپیوتر نیستی ویندوز 7 بهترین گزینست .
اما اگه دوست داری مثله خیلیا یه سیستم عامل دیگه رو تست کنی ، بهتره از لینوکس استفاده کنی .
توزیع هایی وجود داره برای مبتدی ها که ubuntu و mint دو نمونه ی خوبه .
اما پیشنهاد می کنم فعلا روی هاردت نصب نکنی و در ابتدا لینوکس رو به عنوان سیستم عامل مجازی امتحان کنی .
چون بعضی وقتا افراد میان با لینوکس کار کنن اما بعد از یه مدت کلی توش گیر می کنن و دلشون رو میزنه و دیگه سمتش هم نمیرن ، حتی اگه اون توزیع لینوکس برای مبتدی ها باشه .

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
اونم بد نیست
ubunru هم بخاطر اینه که برای مبتدی ها و کلا کاربرای معمولی ساخته شده

لینوکس مثل ویندوز نیست که بدونه ultimate باشه که نصب کنید
ولی در اخر همه امکانات همدیگه رو دارن (ولی در توزیع های مختلف پیچیدگی های خودش رو داره)

در اخر برای اینکه گیج نشید پیشنهاد می کنم از اسم هرکدوم خوشتون اومد (!!)‌همونو نصب کنید
به هر مشکلی هم برخوردید دوستان راهنمایی می کنن

mehrdadafk

Registered User
لایک‌ها
2
مک خیلی خیلی عالیه. ولی ایده ریختنش روی ویندوز ، آدم نمیدونه چی بگه. خوب سیستم های مک و ویندوز از نظر سخت افزاری با هم تفاوت دارن. یعنی تو اینتل کابلهای انتقال اطلاعات (که اسمش یادم نیست) همه ورودی میارن، هم خروجی میبرن. تو مک هر کدوم فقط یکدوم از ایین دو تا کارو انجام میدن. قطعا مک ، حتی رو اینتل، همچنان یه خاصیتهای نابی داره که آدمو وسوسه کنه. ویروس نگرفتن مثلا. اما یه چیزایی هم هست که اینتل هیچوقت نمیتونه بهت بده. ماله اپله. مک دکمه ریست نداره کلا. میشه دکمه خاموش شدنشو گرفت نگه داشت، اونوقت خاموش میشه در هر وضعی که باشه. من در طول ۶، ۷ سال استفاده مداوم مک ، شاید چهار پنج دفعه از این امکانش استفاده کردم.در عوض دکمه ریست، آپشن اپل هر نرم افزار و ... ای هم که باز باشه و هنگ کنه ، همیشه فعاله، و یه گزینه فورس کوایت داره که نرم افزار ، یا پلاگین ای که لود شدنش مشکل داره رو خاموش میکنه. یعنی ریست نرم افزاری داره، ریست سخت افزاری نداره و کلا هم نمیخواد. خوب این خیلی تفاوته و هیچی ، حتی خود مک رو اینتل نمیتونه بهت بده.
این هکینتاشو من نمیدونم چیه ، ولی باز تجربه به من میگه حداقل اگه در دنیای آنلاین زیاد کار میکنی ، استفاده نکن ازش. چون مک بازم یه آپشن دیگه داره که خودش به صورت خودکار ، ارور برنامه هاشو ، وقتی که به مشکل بربخورن میفرسته برای اپل، یعنی تو هر وقت از فوس کوایت استفاده میکنی ، یه پلاگین خود به خود ارور سیستمتو در میاره، مشکل نرم افزاری که به صورت فورس بستیشو مینویسه، بعد میپرسه بفرستم برای اپل؟ تمام برنامه های مک آفیس من همینطوری لاک شدن و یوزر پس میخوان الان. یعنی هر نرم افزاریت که کرک شده باشه، اگه یه بار وقتی آنلاینی درست لود نشه، آنلاین بلوک میشه برات. و البته این در مورد نرمافزارای خودش خیلی کمک میکنه. چون همینطور آنلاین مشکلاتی که تو کارت پیش میاد رو درست میکنه و این حسنه واسه خودش. یه جور بر مبنای استفاده تو شخصی کردن نرمافزاراته. ولی تو حالتی که ، سیستم عامل آدم کرکیه، یعنی اگه آنلاین باشی و یه نرم افزار کرکیت، رو هکینتاش که خودشم کرکیه، ارور بده. خوب میشه حدس زد که اپل به صورت آنلاین سیستم عامل تو رو درست میکنه، بعد ازت یوزر پسورد میخواد که راش بندازه، و تو نداری، و سیستم عاملت بلوک میشه، مثل آفیس من که بلوک شده.
در کل مک خیلی خوبه، و منم خیلی ازش راضیم، اما فکر نمیکنم بتونم از هکینتاش انقد رضایت داشته باشم.

Last edited:

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
مک خیلی خیلی عالیه. ولی ایده ریختنش روی ویندوز ، آدم نمیدونه چی بگه. خوب سیستم های مک و ویندوز از نظر سخت افزاری با هم تفاوت دارن. یعنی تو اینتل کابلهای انتقال اطلاعات (که اسمش یادم نیست) همه ورودی میارن، هم خروجی میبرن. تو مک هر کدوم فقط یکدوم از ایین دو تا کارو انجام میدن. قطعا مک ، حتی رو اینتل، همچنان یه خاصیتهای نابی داره که آدمو وسوسه کنه. ویروس نگرفتن مثلا. اما یه چیزایی هم هست که اینتل هیچوقت نمیتونه بهت بده. ماله اپله. مک دکمه ریست نداره کلا. میشه دکمه خاموش شدنشو گرفت نگه داشت، اونوقت خاموش میشه در هر وضعی که باشه. من در طول ۶، ۷ سال استفاده مداوم مک ، شاید چهار پنج دفعه از این امکانش استفاده کردم.در عوض دکمه ریست، آپشن اپل هر نرم افزار و ... ای هم که باز باشه و هنگ کنه ، همیشه فعاله، و یه گزینه فورس کوایت داره که نرم افزار ، یا پلاگین ای که لود شدنش مشکل داره رو خاموش میکنه. یعنی ریست نرم افزاری داره، ریست سخت افزاری نداره و کلا هم نمیخواد. خوب این خیلی تفاوته و هیچی ، حتی خود مک رو اینتل نمیتونه بهت بده.
این هکینتاشو من نمیدونم چیه ، ولی باز تجربه به من میگه حداقل اگه در دنیای آنلاین زیاد کار میکنی ، استفاده نکن ازش. چون مک بازم یه آپشن دیگه داره که خودش به صورت خودکار ، ارور برنامه هاشو ، وقتی که به مشکل بربخورن میفرسته برای اپل، یعنی تو هر وقت از فوس کوایت استفاده میکنی ، یه پلاگین خود به خود ارور سیستمتو در میاره، مشکل نرم افزاری که به صورت فورس بستیشو مینویسه، بعد میپرسه بفرستم برای اپل؟ تمام برنامه های مک آفیس من همینطوری لاک شدن و یوزر پس میخوان الان. یعنی هر نرم افزاریت که کرک شده باشه، اگه یه بار وقتی آنلاینی درست لود نشه، آنلاین بلوک میشه برات. و البته این در مورد نرمافزارای خودش خیلی کمک میکنه. چون همینطور آنلاین مشکلاتی که تو کارت پیش میاد رو درست میکنه و این حسنه واسه خودش. یه جور بر مبنای استفاده تو شخصی کردن نرمافزاراته. ولی تو حالتی که ، سیستم عامل آدم کرکیه، یعنی اگه آنلاین باشی و یه نرم افزار کرکیت، رو هکینتاش که خودشم کرکیه، ارور بده. خوب میشه حدس زد که اپل به صورت آنلاین سیستم عامل تو رو درست میکنه، بعد ازت یوزر پسورد میخواد که راش بندازه، و تو نداری، و سیستم عاملت بلوک میشه، مثل آفیس من که بلوک شده.
در کل مک خیلی خوبه، و منم خیلی ازش راضیم، اما فکر نمیکنم بتونم از هکینتاش انقد رضایت داشته باشم.

این نگه‌داشتن دکمه خاموش که گفتی ربطی به سیستم عامل نداره که ویندوز باشه یا گنو/لینوکس یا مک. مربوط به مادربردها می‌شه و استاندارده که هر وقت ۶ ثانیه دگمه Power نگه‌داشته بشه مادربورد سیستم رُ خاموش می‌کنه. ویژگیِ Force Quit هم با همین اسم در بیش‌تر گنو/لینوکس‌ها و با اندکی تفاوت در دیگران و با نام End Task در ویندوز هست و باز هم منحصر به مک نیست.

mehrdadafk

Registered User
لایک‌ها
2
این نگه‌داشتن دکمه خاموش که گفتی ربطی به سیستم عامل نداره که ویندوز باشه یا گنو/لینوکس یا مک. مربوط به مادربردها می‌شه و استاندارده که هر وقت ۶ ثانیه دگمه Power نگه‌داشته بشه مادربورد سیستم رُ خاموش می‌کنه. ویژگیِ Force Quit هم با همین اسم در بیش‌تر گنو/لینوکس‌ها و با اندکی تفاوت در دیگران و با نام End Task در ویندوز هست و باز هم منحصر به مک نیست.
من به تفاوت سخت افزاریش اشاره کردم، ریست، تو پی سی ها یه دکمه سخت افزاریه که تو اپل وجود نداره. فقط همون کار پاور رو میکنه، ولی دکمه ریست کلا نداره. برای همین سیستم عامل بی نیاز از ریسته ، یعنی فورس کوایت هیچوقت ازکار نمیافته. چون اگه از کار بیفته ریستی وجود نداره. پاور داره کامپیوتر منم، ریست نداره. یعنی دکمه ای که کامپیوتر رو خاموش و بعد خودش روشن کنه نداره. کلا مکینتاش هم طوری طراحی شده که نیازی به دکمه نباشه اصلا.

بالا