برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در خرید آپارتمان

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
با سلام،
بنده تا دو هفته دیگه انشاله برای خرید آپارتمان اقدام کنم، موضوعی که فکر منو مشغول کرده اینه که آیا واحد نوساز بگیرم یا واحد بزرگتر و مثلا" 5 ساله؟ من خودم قصد دارم تا تو این واحد جدید بشینم، و ما دو نفریم، می تونیم یه 80 تا 85 متری نوساز بگیریم یا یه 90 تا 95 متری 5 ساله، این موضوع از دو دید می شه مورد بررسی قرار بگیره، یکی بحث مالی( مثلا" خرید اپارتمان چند ساله به صرفه تره یا خرید آپارتمان نوساز) و دیگری بحث امکانات و استهلاک آپارتمان، اینم بگم که ما در نهایت به مدت 5 سال تو این واحد می شینیم و بعد به فکر واحد جدید هستیم، البته این آپارتمان رو نهایتا" تا 8 سال اینده عوض می کنیم،
حالا شما بفرمائید با این شرایط شما چه انتخابی می کردید و چرا؟
مرسی

xms

Registered User
لایک‌ها
387
خرید آپارتمان تازه به صرفه تر هست چون افت قیمت آپارتمان قدیمی بیشتر هست.
چون با فرض 8 سال آپارتمان تازه زودتر فروش می رود. زودتر هم نقد می شود.

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
در مورد خرید آپارتمان چند ساله توجه کنین که مدتیه که داشتن آسانسور برای ساختمانهای 4 طبقه الزامی شده و همچنین راه پله عریضتر و احتمال زیاد برای تایید آتش نشانی به مساحت راه پله اضافه میشه . رو همین حساب افت قیمت آپارتمانهای چند ساله به جز فرسودگی شامل این موارد هم میشه .
وقتی از سال ساخت آپارتمان میگذره باید در نهایت اختلافش بانوساز هزینه ساخت اون آپارتمان باشه مثلا متری 400 تومن ولی چون در صورت استهلاک کامل دیگه با اون متراژ قبلی نمیتونی بسازی اختلاف قیمت آپارتمان چندساله با آپارتمان نوساز با متراژ جدید منهای قیمت ساخت محاسبه میشه .
در کل اگر اینها را محاسبه کنید مسلما خرید آپارتمان چند ساله ولی با کیفیت و همچنین با اختلاف قیمت خوب با نوساز توصیه میشه .

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
مجتبی جان....بهترین کار خرید اپارتمانی 2-3 سال ساخت هست. اپارتمان نو گرون هست ولی به محض این که بخری و ساکن بشی چشم به هم بزنی 2 سال گذشته و ساختمون از نو بودن درمیاد و افت میکنه قیمتش نسبت به نوساز

ولی با خرید 2-3 ساله شما هم توی هزینه جلوتر هستی و هم این که 2-3 سال خیلی زیاد نیست که قدیمی شده باشه.و بعد مثلا 5 سال هم که ساکن باشی میشه نهایت 8 ساله که به راحتی هم میخرن ازتون.....

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
مرسی از دوستان،
یکی از نکاتی که وجود داره تو آپارتمانهای نوساز، مواردی هست که جدیدا" تو خونه های نوساز رعایت می شه، از قبیل انشعاب آب و گاز جدا، پنجره های دو جداره و ...
اما من هم فکر می کنم که به لحاظ مالی و استفاده خودم، همون 2 تا 3 ساله ای که به قیمت خوبی ارائه بشه بهتره، از طرفی خونه چند ساله به دلیل فروش توسط مالک( که معمولا" هم مصرف کننده هست) با قیمت منطقی تری نسبت به خونه نوساز( که در 90 درصد موارد توسط بساز بفروشها ساخته شده و قیمتها رو بالا می برن) عرضه می شه، ضمن اینکه تفاوت قیمت رو می شه تو آپارتمان هزینه کرد. حالا تا دو هفته دیگه هم نوساز می بینیم هم 2 3 ساله تا ببینیم چی پیش میاد؛ مرسی

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
تنها موردی که میشه گفت خرید آپارتمان نوساز بصرفه تره .چون آپارتمان نوساز رو سازنه میفروشه در صورتی که نیاز مبرم به فروش تا یه تاریخ معین داشته باشه حاضره به هر قیمت که خریدن بفروشه ولی خانه ای که دست دوم شد مالکش دیگه این وضعیت رو نداره و دلیلی نداره بخواد آپارتمانشو اینقدر زیر قیمت بده .
یه پیشنهاد دارم یه مشاور خوب تو یکی از مشاورای املاک پیدا کن و قول یه پورسانت خیلی خوب حدود 1 یا 2 تومن رو بده و هی هم بهش سر بزن اونوقت میبینی چه موردهای جدیدی برات بوجود میاد .

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
تنها موردی که میشه گفت خرید آپارتمان نوساز بصرفه تره .چون آپارتمان نوساز رو سازنه میفروشه در صورتی که نیاز مبرم به فروش تا یه تاریخ معین داشته باشه حاضره به هر قیمت که خریدن بفروشه ولی خانه ای که دست دوم شد مالکش دیگه این وضعیت رو نداره و دلیلی نداره بخواد آپارتمانشو اینقدر زیر قیمت بده .
یه پیشنهاد دارم یه مشاور خوب تو یکی از مشاورای املاک پیدا کن و قول یه پورسانت خیلی خوب حدود 1 یا 2 تومن رو بده و هی هم بهش سر بزن اونوقت میبینی چه موردهای جدیدی برات بوجود میاد .
این مورد هم فکر خوبی هست، اینکار رو انجام می دم،

spiderman_1856

Registered User
لایک‌ها
9
سلام قربان من پارسال یه آپارتمان خریدم ، یه نکته ای که هست اینه که حتما باید خونه ای که می گیرید زیر 5 سال باشه اما الزاماخونه نوساز خوب نیست اولا که قیمتش بالاتره و بعد اینکه خونه نوساز چاله چوله خیلی داره مثلا کابینت ، چراغ ، کولر وحفاظ در و حیاط و کلی هزینه دیگه که حتما باید انجام شه اما یه خونه 2 ساله همه این مشکلات را پشت سر گذاشته یه مورد خیلی مهم این که حتما آپارتمانی که می گیرید دارای پارکینگ باشه و بعد اینکه اگه طبقه 2 به بالاست حتما آسانسور داشته باشه .
پیشاپیش آپارتمان جدیدتون مبارک

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام قربان من پارسال یه آپارتمان خریدم ، یه نکته ای که هست اینه که حتما باید خونه ای که می گیرید زیر 5 سال باشه اما الزاماخونه نوساز خوب نیست اولا که قیمتش بالاتره و بعد اینکه خونه نوساز چاله چوله خیلی داره مثلا کابینت ، چراغ ، کولر وحفاظ در و حیاط و کلی هزینه دیگه که حتما باید انجام شه اما یه خونه 2 ساله همه این مشکلات را پشت سر گذاشته یه مورد خیلی مهم این که حتما آپارتمانی که می گیرید دارای پارکینگ باشه و بعد اینکه اگه طبقه 2 به بالاست حتما آسانسور داشته باشه .
پیشاپیش آپارتمان جدیدتون مبارک

اقا مبارکه ، چند خرید و کجا و مشخصات آپارتمانتون رو بفرمایید البته اگه ممکنه
چون منم دنبالش
ممنونم

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
پیش فروش آپارتمانهای بانک مسکن چطوره؟ مثلا در شهرک اندیشه

spiderman_1856

Registered User
لایک‌ها
9
اقا مبارکه ، چند خرید و کجا و مشخصات آپارتمانتون رو بفرمایید البته اگه ممکنه
چون منم دنبالش
ممنونم
سلام من خودم ساکن سعادت آبادم ، اما این آپارتمانو تو خ خوش سمت خ آزادی گرفتم حالا قیمت ها خیلی عوض شده یه کم گرون تر شده

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام من خودم ساکن سعادت آبادم ، اما این آپارتمانو تو خ خوش سمت خ آزادی گرفتم حالا قیمت ها خیلی عوض شده یه کم گرون تر شده

آقا مبارکه مشخصات کلی و قیمت میگین چند خریدن؟؟چند متریه؟
منم دنبالش
البته اینجا ممکنه بگو لطفا

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
با سلام،
بنده تا دو هفته دیگه انشاله برای خرید آپارتمان اقدام کنم، موضوعی که فکر منو مشغول کرده اینه که آیا واحد نوساز بگیرم یا واحد بزرگتر و مثلا" 5 ساله؟ من خودم قصد دارم تا تو این واحد جدید بشینم، و ما دو نفریم، می تونیم یه 80 تا 85 متری نوساز بگیریم یا یه 90 تا 95 متری 5 ساله، این موضوع از دو دید می شه مورد بررسی قرار بگیره، یکی بحث مالی( مثلا" خرید اپارتمان چند ساله به صرفه تره یا خرید آپارتمان نوساز) و دیگری بحث امکانات و استهلاک آپارتمان، اینم بگم که ما در نهایت به مدت 5 سال تو این واحد می شینیم و بعد به فکر واحد جدید هستیم، البته این آپارتمان رو نهایتا" تا 8 سال اینده عوض می کنیم،
حالا شما بفرمائید با این شرایط شما چه انتخابی می کردید و چرا؟
مرسی
۸ سال گذشت همه چی طبق برنامه پیش رفت؟

bahman1369

Registered User
لایک‌ها
192
تاپیک 7 سال پیشو نبش قبر میکنید!:)

بالا