برگزیده های پرشین تولز

توجه : هارد در بحران !

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
احتمالا خیلی از شما ها در جریان قیمت فضایی هارد قرار گرفتید. تقریبا از اول هفته قیمت هارد به طور کاملا نا مشخصی به سمت بالا در حرکته و فعلا توقفی به اون صورت نداشته.
به دلیل سیل تایلند بخشی از فازهای کارخانه های هارد دچار اختلال شده و به طور متوسط قیمت جهانی هارد رو تا 50% بالابرده.
هنوز اطلاعات کامل و جامعی از زمان برگشت اوضاع به شکل عادی گزارش نشده . اما به احتمال زیاد با توجه به سوء استفاده هایی که در ایران رخ میده ، بازار سیاه عجیبی در مورد هارد دیسکها اتفاق میوفته.
تقریبا با قیمت دیروز هارد 500 گیگ از هفته گذشته حدود 30 هزار تومن و هارد 1 ترا باید حدود 45 هزار تومن افزایش قیمت داشتند .
پس اگر هارد آنچنانی لازم ندارید اقدام به خرید هارد نو از بازار نکنید... چون این کار شما کمک به ایجاد یک تقاضای کاذب در بازار و بالاتر رفتن بی حساب قیمت هارد خواهد شد.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
ممنون از خبر....خوب شد 15 روز پیش رفتم یدونه 500 گیگ اکسترنال وسترن خریدم :D....الان هم لازم داشتم ....باید میرفتم گرون میگرفتم....

unknown boy

Registered User
لایک‌ها
918
اگر قیمتها به وضعیت عادی خود برگشت حتما اعلام بفرمایید.

Hamid_J

Registered User
لایک‌ها
716
قیمت هارد دیسک بسیار بسیار گرون شده !!

الان هارد 500 رو 150 هم گیر نمیاد!!

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
لطفا سایتی معرفی کنید که از طریق اون بتونم قیمت های روز قطعات کامپیوتری رو بگیرم. البته قیمت های واقعی بازار رو. مثل سایت x یا y نباشه که چون خودش فروشگاه داره 10-15 درصد به قیمت ها اضافه می کنه.

ممنون.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب تقریبا اینجوری نداریم . اونی که فروشگاه داره (حالا چه فروشگاه مجازی چه واقعی ) ه که لیست قیمت رو میزاره . دلیلشم اینه که جنسی که داره رو قیمت گزاری میکنه . مرجعی تقریبا نیست که شما مثل نرخ ارز دائما قیمت قطعات رو مانیتورینگ کنید.
چون قیمت قطعات حتی تو خود بازار تهران هم پاساژ با پاساژ و مغازه با مغازه متفاوته.
در نتیجه تقریبا چیزی به اسم قیمت بازار وجود نداره.
مگر اینکه یک پخش کننده بیاد و کلا قطعات خودش رو لیست قیمت بده که اون تقریبا میشه گفت قیمتهای درستی هستند. اما دسترسی به خریدش یکم سختره نسبت به بازار.

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
خوب تقریبا اینجوری نداریم . اونی که فروشگاه داره (حالا چه فروشگاه مجازی چه واقعی ) ه که لیست قیمت رو میزاره . دلیلشم اینه که جنسی که داره رو قیمت گزاری میکنه . مرجعی تقریبا نیست که شما مثل نرخ ارز دائما قیمت قطعات رو مانیتورینگ کنید.
چون قیمت قطعات حتی تو خود بازار تهران هم پاساژ با پاساژ و مغازه با مغازه متفاوته.
در نتیجه تقریبا چیزی به اسم قیمت بازار وجود نداره.
مگر اینکه یک پخش کننده بیاد و کلا قطعات خودش رو لیست قیمت بده که اون تقریبا میشه گفت قیمتهای درستی هستند. اما دسترسی به خریدش یکم سختره نسبت به بازار.

ممنونم دوست عزیز.

با این حال، می تونید چند شرکت معرفی کنید که قیمت های واقعی تری ارائه بدن؟

من هم قبول دارم تو بازار از طرف فروشگاه های مختلف قیمت های متفاوتی برای قطعات ارائه می شه ولی این اختلاف قیمت زیاد محسوس نیست. مثلا اختلاف قیمت برای یک پردازنده i7 حدود 5 هزار تومان هست. یا حداکثر 7-8 هزار تومان نه 30 هزار تومان. طرف فروشگاه آنلاین قطعات کامپیوتری داره و بی حد و حساب می کشه رو قیمت ها. صد در صد خریدار هم داره که موفق شده چندین سال به فعالیتش ادامه بده. تو بازار کامپیوتر اگه از فروشگاهی به خاطر گرانفروشی شکایت بشه باهاش برخورد می شه. محیط مجازی رو نمی دونم. احتمالا چون برخوردی صورت نمی گیره خیلی راحت اینکار رو انجام می دن.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دلیل اون اختلاف قیمت عمدتا 2 چیزه . یکی اینکه طرف خودش جنس رو نداره ، که طبیعتا قیمتش از قیمت بازار یکم بالاتره . یا اینکه جنس رو داره اما به روز نمیکنه قیمتهاشونو . با توجه به نوسانات بازار عمده فروشگاههای آنلاین نمیتونند قیمت واقعی اجناسی مثل پردازنده هارد و رم رو به روز نشون بدند.اگر باهاشون تماس بگیری احتمالا قیمتشون با قیمت سایتشون متفاوته.

راستش من سایت شرکتی که به روز قیمت گزاری کنه نمیشناسم.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
قیمت هارد در بازار جهانی همچنان رو به بالاست ، اما با توجه به رکود بازار داخلی و شوک ناگهانی قیمت اولیه ، کمی سیر سقوط قیمتها رو شاهد بودیم.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
هنوز بازار هارد تو قیمت تقریبا ساکن مونده و تغییری چندانی نکرده . با توجه به پیش بینی بازار ، با کم شدن موجودی بازار دوبی از هارد احتمال افزایش مجدد قیمت هارد رو در هفته های آتی شاهد هستیم.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
عجب بساطی شده این سیستم و هارد . کم کم لپتاپ ها هم تاثیر میگیرند. در حالی که تولیدکنندگان قطعات اصلی و اولیه رایانه سعی می‌کنند مشتریان بزرگ خود که تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی هستند را حفظ کنند، چرخه تامین منابع اولیه رایانه با مشکل مواجه شده است و در این میان کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ظرف چند ماه آتی به دنبال کاهش قطعات اولیه در این زمینه قیمت رایانه‌های شخصی به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد. فارس نیز گزارش داد که دو شرکت تحقیقاتی IHS iSuppliو IDCدر گزارش‌های جداگانه اعلام کردند که به دنبال سیل اخیر در کشور تایلند بازار جهانی هارددیسک‌ها ظرف ۶ ماه آتی با ۲۵ تا ۲۸ درصد کمبود مواد اولیه مواجه خواهد شد و مشکلات فراوانی برای تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی به وجود خواهد آمد.
شرکت Western Digital که بزرگترین تولیدکننده هارددیسک در دنیا محسوب می‌شود، به پیش‌بینی شرکت IDCبیشترین ضربه را از این فرآیند خواهد خورد و ظرف ۶ ماه آتی ۷۵ درصد تولیدات آن از کار خواهد افتاد. مرکز تحقیقاتی IHS iSuppli همچنین پیش‌بینی کرده است که در فصل پایانی سال جاری میلادی عرضه جهانی هارددیسک‌ها با کاهش چشم‌گیری مواجه شده و به ۱۲۵ میلیون قطعه خواهد رسید که این رقم در فصل سوم امسال ۱۷۳ میلیون قطعه گزارش شده بود.
x21400_2_more_hdd_price_drama_from_thailand_floods.jpg.pagespeed.ic.mkIKwJaU8e.jpg

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
نمودار قیمت هارد 1 ترا سامسونگ در یکسال اخیر
seagate-hdd-price-580x351.jpg

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
حالا یک چیزی بگم شاید براتون جالب باشه
یکی از دوستان من یک ساعت بعد از اینکه خبر سیل بزرگ تایلند توی رسانه ها پخش شد، افتاد توی این بازار کامپیوتر و هر چی هارد بالای 500 گیگ پیدا میکرد میخرید
اگه بگم بالای 5 میلیون هارد خرید شاید باور نکنید!
حالا ایشون همین امروز آخرین هاردی که خریده بود رو هم فروخت و چیزی حدود نصف سرمایش سود خالص کرده!
ما اون موقع به این میخندیدیم حالا اون به ما میخنده :D
هنوزم من نمیتونم درک کنم یک نفر باید چقدر زرنگ باشه که از خبر سیل اومدن توی تایلند همچین استفاده ای کنه توی مدت کوتاه :D

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
دیروز ساعت 3 از سر کار رفتم خونه.. و گرفتم خوابیدم تا 5
بیدار که شدم دیدم پسر عمم 5 بار زنگیده
زنگ زدم بهش و گفتم چیکار داشتی
گفت رفته بودم هارد بگیرم ..دو تا گرفتم دونه ای 180 تومن...الان نمیدونم 500 بود یا یک ترا..دقیق یادم نیست..
گفت خوب خریدم..منم دیدم یارو حسابی آره دیگه..بهش گفتم خوب خریدی...:D

حالا امروز خودش فهمیده میگه یارو تا........................:D

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
حالا یک چیزی بگم شاید براتون جالب باشه
یکی از دوستان من یک ساعت بعد از اینکه خبر سیل بزرگ تایلند توی رسانه ها پخش شد، افتاد توی این بازار کامپیوتر و هر چی هارد بالای 500 گیگ پیدا میکرد میخرید
اگه بگم بالای 5 میلیون هارد خرید شاید باور نکنید!
حالا ایشون همین امروز آخرین هاردی که خریده بود رو هم فروخت و چیزی حدود نصف سرمایش سود خالص کرده!
ما اون موقع به این میخندیدیم حالا اون به ما میخنده :D
هنوزم من نمیتونم درک کنم یک نفر باید چقدر زرنگ باشه که از خبر سیل اومدن توی تایلند همچین استفاده ای کنه توی مدت کوتاه :D

اگر واقعا همچین کاری کرده خیلی باهوش بوده . چون بازار جهانی هم به این سرعت آمارش در نیومده بود.:D

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
ما هم تو انبار 3000 تا داشتیم و خوب سودی کردیم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خدا بده برکت . :D

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
صرف نظر تز کمبود مشکل بزرگ دلال بازی هم مزید بر علت شده البته قبلا هم بوده و الان پر رنگ تر شده

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
The current short supply of hard drives is expected to continue until 2012, says analyst Gus Richard over a CNET interview. Sparked by the unfortunate Thailand flooding, hard drive prices have since skyrocketed from 10 to 60 percent, and this trend may continue on to the next year. However, Richard also notes that PC makers apparently aren't taking the necessary precautions to combat the hard disk crisis. "Nobody seems to be really paying attention. Everyone overreacted to the disaster in Japan. And now I think they're under-reacting," he said. A likely shortage of 60 million drives will arise from a 180 million demand, as PC manufacturers will struggle to keep up with upward spike in demand. Manufacturer Seagate also offered a bleak outlook for next year: "Given the supply disruption demand will significantly outstrip supply at least for the December 2011 quarter, and will likely continue for multiple quarters."

One terabyte hard disks now cost at least $120, whereas a few months ago these would've only been priced at around $60 to $80.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
قیمت هارد اینترنال بر خلاف روند قیمت جهانی ، کاهش 10% ای رو این هفته تجربه کرده.

بالا