برگزیده های پرشین تولز

نحوه پرداخت Western Union و T/T چطوریاست؟

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
سلام,

از علی بابا یه سری جنس سفارش دادم. آخرش برام یه فاکتور Proforma صادر کرد که داخلش یه سری اطلاعات در مورد شماره حساب گفته.

کد:
WESTERN UNION:

FIRST NAME:****

LAST NAME: ***

(ID no.: *****6171910.)

(********heng City, Hu Bei Province, China.)

BANK DETAILS: (by T/T)

Beneficary: **** ELECTRONICS CO., LIMITED
Account No.: ***-778338-838 (USD)

HSBC HONGKONG.Bank:

Bank Add: NO.1 QUEEN'S ROAD CENTRAL, HONGKONG.

حالا نمیدونم چطوری میتونم پرداخت کنم براش؟ از طریق بانک های داخل؟ از طریق واسطه (تو بازارچه؟)؟ از چه طریقی؟

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
هیچ کس نیست بدونه؟

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
سلام
فکر کنم روش تی تی اینجوریه که شما اول 30 درصد نقد میدی و اونا جنسو میفرستند گمرک و میری گمرک جنسو میبینی اگر همون جنس بود و تائید شد بقیرو هم نقد میدی و بارنامه رو میگیری .
واردات کمی تجربه میخواد . بهتره با یکنفر آدم با تجربه و یا شرکتهای واردات و ترخیص مشورت کنی .
موفق باشی

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
سلام
فکر کنم روش تی تی اینجوریه که شما اول 30 درصد نقد میدی و اونا جنسو میفرستند گمرک و میری گمرک جنسو میبینی اگر همون جنس بود و تائید شد بقیرو هم نقد میدی و بارنامه رو میگیری .
واردات کمی تجربه میخواد . بهتره با یکنفر آدم با تجربه و یا شرکتهای واردات و ترخیص مشورت کنی .
موفق باشی

آره یه چیزهایی در مورد 30 درصد و 70 درصد نوشته شده. ولی فکر کنم بر عکس نوشتی ها. اول 70 درصد رو میگیرن بعد 30 درصد.

حالا اون 30 درصدی رو که میگی چطوری بهشون بدم؟ شماره حساب بانکی داده؟

این T/T یه روشه یا یه بانکه مثل Western Union؟

mkhr2max

Registered User
لایک‌ها
138
معمولا 30 درصد اول می گیرند
بعد یه مدت که جنس آماده شد 70 درصد باقی رو پرداخت می کنید و جنس تحویل می شه ؛
اما با توجه به مشکلات LC شما همین طوری نمی شه اطمینان کرد پول داد بره
اگر همون 30 درصد رو گرفتند رفتند پی کارشون ؛
معمولا با شرکتهای مطمئن باید کار کنید ؛ یعنی شرکتی که خودش تو چین شرکت داشته باشه یا عواملی که جنس رو ببینه و مطمئن باشی می فرستند

وسترن یونیون نوعی روش انتقال پول یاهمون Wire transfer است

TT هم مقداری پول رو می دی باقی رو بعدا زمان تحویل جنس

از این شرکتهای کاغذی تو چین زیاده

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
این اون شرکتی هست که میخوام ازش جنس بگیرم:

NO.1 TOYS INTERNATIONAL INC

این هم لینک علی بابا:

pull - search result, No. 1 Craft Toys Inc. back toys

به نظر شما میشه بهشون اعتماد کرد؟ (این همه سایت و دم و دستگاه و تشکیلات و عکسها و... نمیتونه مال یه اسکمر باشه و از طرفی اسکمرها بیشتر سعی میکنن چیز مثل ایفون و آیپد رو با قیمت پایین بدن.)

نظر ما چیه؟

راستی هزینه ارسال 100 کیلو با DHL چقدر میشه؟؟

mkhr2max

Registered User
لایک‌ها
138

این هم لینک علی بابا:

به نظر شما میشه بهشون اعتماد کرد؟ (این همه سایت و دم و دستگاه و تشکیلات و عکسها و... نمیتونه مال یه اسکمر باشه و از طرفی اسکمرها بیشتر سعی میکنن چیز مثل ایفون و آیپد رو با قیمت پایین بدن.)

نظر ما چیه؟

ممکنه شرکتی هم باشه ؛ اما یادتون باشه مدرکی ندارید و با توجه به تحریم بودن ایران دستتون عملا به جایی بند نیست
بهتره با یه شرکتی که چین دفتر داره خرید کنه براتون بفرسته

هزینه بار از چین به تهران ؛ از شهرهای مختلف فرق داره
اما محض اطلاع ارزون ترین حمل بار از هنگ کنگ به دبی کیلویی 7 دلار

mkhr2max

Registered User
لایک‌ها
138

این هم لینک علی بابا:

نظر ما چیه؟

ممکنه شرکتی هم باشه ؛ اما یادتون باشه مدرکی ندارید و با توجه به تحریم بودن ایران دستتون عملا به جایی بند نیست

از خود فروشنده می توانید هزینه حمل رو بپرسید ؛ مضافا 100 کیلو اسباب بازی بیاد اینجا شرکت ترخیص کننده و بازرگانی می خواد

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372

از خود فروشنده می توانید هزینه حمل رو بپرسید ؛ مضافا 100 کیلو اسباب بازی بیاد اینجا شرکت ترخیص کننده و بازرگانی می خواد

یعنی حتی شرکت ها هم ممکنه کلاه بردار باشن؟

والا اگر کسی بخواد کلاه برداری کنه, اسباب بازی آخرین چیزیه که به ذهنش میرسه اون هم اسباب بازی 100 تومانی (تک تومانی!). دیگه فکر نمیکنم بخواد بیاد این همه سایت و عکس و محصول و پشتیبانی هم بذاره.

من متوجه شدم روزهای یک شنبه جواب من رو نمیدن که بعدا فهمیدم شرکتشون تعطیله.

و اما نکته اصلی:

اینا آدرس من رو گرفتن ولی هنوز Proforma صادر نکردن. یعنی در خونه میفرستن یا اینکه بندری جایی؟

برای ترخیص اسباب بازی شرکت ترخیص کننده میخواد؟ خوب طرف اگر پستی فرستاده باشه چی؟ چرا آخه؟

حالا این شرکتی که اونجا شعبه داشته باشه رو از کجا پیدا کنم؟ کارمزد اونا تقریبا چقدر میشه؟

راستی این دقیقا معنیش چیه:

Payment: 30% T/T deposit, 70% balance before shipment

Last edited:

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
تی تی یعنی تلگرافیک ترانسفر. ربطی به موضوع پرداخت نداره. نوع پرداخت هست، معادلش میشه حواله بانکی و از طریق صرافی انجام می پذیره چون بانکهای داخل تحریم هستند.

معنی اون جمله یعنی 30% میدی، چند وقت بعد که گفتن جنس حاضره 70% بقیه رو میدی و اونا میفرستن. دقت کن با هزینه های گرون صرافی شما باید 2 بار کمیسیون صرافی بدی. سعی کن اگه معتبر و معتمد هستند %100 in advance بده.

دی اچ ال هم نهایت 30 کیلو بار میاره. باید 100 کیلو رو به 4 پارت 25 کیلویی تقسیم کنی. هزینش هم از چین به ایران هر 25 کیلو باید بین 600تا 900 دلار بشه. این جور بارها رو معمولا هوایی می فرستن که 100 کیلوش میشه حدود 500 دلار! :D

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
تی تی یعنی تلگرافیک ترانسفر. ربطی به موضوع پرداخت نداره. نوع پرداخت هست، معادلش میشه حواله بانکی و از طریق صرافی انجام می پذیره چون بانکهای داخل تحریم هستند.

معنی اون جمله یعنی 30% میدی، چند وقت بعد که گفتن جنس حاضره 70% بقیه رو میدی و اونا میفرستن. دقت کن با هزینه های گرون صرافی شما باید 2 بار کمیسیون صرافی بدی. سعی کن اگه معتبر و معتمد هستند %100 in advance بده.

دی اچ ال هم نهایت 30 کیلو بار میاره. باید 100 کیلو رو به 4 پارت 25 کیلویی تقسیم کنی. هزینش هم از چین به ایران هر 25 کیلو باید بین 600تا 900 دلار بشه. این جور بارها رو معمولا هوایی می فرستن که 100 کیلوش میشه حدود 500 دلار! :D

چجوریه که 25 کیلوش میشه 600 - 900 دلار ولی 100 کیلوش میشه 500 دلار اون هم هوایی؟ شاید منظورت 5000 دلاره؟

هزینه حمل رو هم اول باید به شرکت اسباب بازی بدم یا نه هزینه حمل رو میشه تو ایران داد؟ یعنی خودم هزینه حمل شخصا تو ایران به شرکت حمل و نقل بپردازم؟

ازم پرسید که میخوای هوایی بفرستی یا دریایی, گفتم قیمتش رو برام بفرست تا انتخاب کنم. گفته فردا برام proforma صادر میکنه که قیمتها هم داخلش هستن.

اگر هوایی 500 دلار باشه که خیلی خوبه. هوایی که خیلی زودتر میرسه دیگه نه؟

هزینه ارسال دریایی چطوریاس؟

mkhr2max

Registered User
لایک‌ها
138
یعنی حتی شرکت ها هم ممکنه کلاه بردار باشن؟

والا اگر کسی بخواد کلاه برداری کنه, اسباب بازی آخرین چیزیه که به ذهنش میرسه اون هم اسباب بازی 100 تومانی (تک تومانی!). دیگه فکر نمیکنم بخواد بیاد این همه سایت و عکس و محصول و پشتیبانی هم بذاره.

من متوجه شدم روزهای یک شنبه جواب من رو نمیدن که بعدا فهمیدم شرکتشون تعطیله.

و اما نکته اصلی:

اینا آدرس من رو گرفتن ولی هنوز Proforma صادر نکردن. یعنی در خونه میفرستن یا اینکه بندری جایی؟

برای ترخیص اسباب بازی شرکت ترخیص کننده میخواد؟ خوب طرف اگر پستی فرستاده باشه چی؟ چرا آخه؟

حالا این شرکتی که اونجا شعبه داشته باشه رو از کجا پیدا کنم؟ کارمزد اونا تقریبا چقدر میشه؟

راستی این دقیقا معنیش چیه:

Payment: 30% T/T deposit, 70% balance before shipment

نه حالا حتما کلاه بردار ؛ اما یه موقع چون ایرانه شاید نفرستن ؛ تو چینی ها پیدا می شه این رفتارها

شنبه و یک شنبه رو تعطیل هستند

بار رو مگه هوایی نخواستی ؛ بندر شهید رجایی با کانتینر میاد

برای هر باری بلای 50 دلار شرکت ترخیص کننده می خواد ؛ پستی هم بفرسته زیاد باشه یعنی 100 کیلو 100% بالای 50 دلاره
تعرفه اسباب بازی نمی دونم فکر کنم کد

950300 ؛ صفر باشه ؛ باز سئوال کنید ؛ چون اون ارزیاب می بینی یه تعرفه ای زد ؛
طرف طرف قرارداد ما ؛ پول یوآن بخواهی حواله 50 دلار می فرستیم براتون ؛
خرید هم می تونیم بکنیم ؛ چک هم بشه ؛ پول هم ما براتون بفرستیم اما 10 درصد هزینه داره ؛

معنی TT:
شما زمان سفارش باید 30 درصد به اون شرکت پرداخت کنید ؛ بعد بار حاضر شد ؛ بارگیری شد 70 درصد مابقی رو پرداخت می کنید ؛
ایران بار هوایی DHL هزینش گرون درمیاد ؛ هنک کنگ هم چون زیاد پرواز نداره به ایرا ن ؛ بار هم نمی فرسته
هزینه دریایی یه کانتینر 20 فوتی تقریبا 1400 دلار قیمت داره ؛ البته می شه یه قسمتی از کانتینر رو کرایه کرد
که شرکتهایی هستند چین که این کار انجام می دهند ؛ بار چند تا مشتری رو تو یه کانتینر می گذارند ؛

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
اولی دی اچ ال اکسپرس هست، دومی باربری هوایی. اولی 3-4 روزه تحویل میده درب منزل، دومی 1 تا 2 هفته تحویل میده درب انبار! (انبار گمرک)

بستگی به کارگوی انتخابی داره، ایران نمایندگی داشته باشه پس کرایه هم میشه. در چین هزینه رو بدن ارزونتر تموم میشه اینجا کمی گرونتر میشه البته محسوس نیست در حد 3-5%.

بستگی به حجم کالا هم داره.

دریایی کار نکردم تا حالا چون میره گمرک بندر عباس اونجا کارم گیر میکنه!

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
Telegraphic Transfer = Wire Transfer = حواله بانکی

http://en.wikipedia.org/wiki/Telegraphic_transfer

ربطی به 30% و 70% نداره!! ممکنه %100 پیش پرداخت باشه، ممکنه 50 - 50 باشه، ممکنه هر چیزی باشه! وقتی شماره حساب میدن یعنی TT باید انتقال بدید و LC یا CC یا WU یا MG یا PP یا ... نیست. حالا اینجا خودی هستیم جلوی خارجیا سوتی ندید!! :D

LC: letter of credit
CC: credit card
WU: western union
MG: money gram
PP: paypal transfer

چند تا مثال بالا رو هم زدم دوستان آشنا بشن! :D

Last edited:

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
نه حالا حتما کلاه بردار ؛ اما یه موقع چون ایرانه شاید نفرستن ؛ تو چینی ها پیدا می شه این رفتارها

شنبه و یک شنبه رو تعطیل هستند

بار رو مگه هوایی نخواستی ؛ بندر شهید رجایی با کانتینر میاد

برای هر باری بلای 50 دلار شرکت ترخیص کننده می خواد ؛ پستی هم بفرسته زیاد باشه یعنی 100 کیلو 100% بالای 50 دلاره
تعرفه اسباب بازی نمی دونم فکر کنم کد

950300 ؛ صفر باشه ؛ باز سئوال کنید ؛ چون اون ارزیاب می بینی یه تعرفه ای زد ؛
طرف طرف قرارداد ما ؛ پول یوآن بخواهی حواله 50 دلار می فرستیم براتون ؛
خرید هم می تونیم بکنیم ؛ چک هم بشه ؛ پول هم ما براتون بفرستیم اما 10 درصد هزینه داره ؛

معنی TT:
شما زمان سفارش باید 30 درصد به اون شرکت پرداخت کنید ؛ بعد بار حاضر شد ؛ بارگیری شد 70 درصد مابقی رو پرداخت می کنید ؛
ایران بار هوایی DHL هزینش گرون درمیاد ؛ هنک کنگ هم چون زیاد پرواز نداره به ایرا ن ؛ بار هم نمی فرسته
هزینه دریایی یه کانتینر 20 فوتی تقریبا 1400 دلار قیمت داره ؛ البته می شه یه قسمتی از کانتینر رو کرایه کرد
که شرکتهایی هستند چین که این کار انجام می دهند ؛ بار چند تا مشتری رو تو یه کانتینر می گذارند ؛

دوست عزیز,

تو این بحران دلار, به نظر شما بگم فاکتور رو به یوان بنویسن بهتره یا به دلار؟

mkhr2max

Registered User
لایک‌ها
138
دوست عزیز,

تو این بحران دلار, به نظر شما بگم فاکتور رو به یوان بنویسن بهتره یا به دلار؟

معمولا چین بازار کمتر دلار می پذیرند ؛ اما وقتی شما دلار حواله می کنی از بانک خارجی ؛ خود بانک عامل اون طرف به یوآن تبدیل کرده و به دست کارخونه می ده ؛

اما عموما تو فاکتور به دلار می نویسند ؛
برابری دلار به یوآن فرقی نمی کنه ؛ 6.356 برابر

این ریال ماست که بی ثبات هستش
تو بازار داخلی قیمت یوآن بالاتر هستش و نرخ حواله هم بالاتر از خرید و فروش زده می شه
سئوالی بود در خدمتم

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
معمولا چین بازار کمتر دلار می پذیرند ؛ اما وقتی شما دلار حواله می کنی از بانک خارجی ؛ خود بانک عامل اون طرف به یوآن تبدیل کرده و به دست کارخونه می ده ؛

اما عموما تو فاکتور به دلار می نویسند ؛
برابری دلار به یوآن فرقی نمی کنه ؛ 6.356 برابر

این ریال ماست که بی ثبات هستش
تو بازار داخلی قیمت یوآن بالاتر هستش و نرخ حواله هم بالاتر از خرید و فروش زده می شه
سئوالی بود در خدمتم

آقا ممنون. کلی وقتت رو تو یاهو گرفتم.

دوستان یه سئوال دیگه: آیا واقعا برای ترخیص اسباب بازیها مجوز کانون فکری نیازه؟ آیا مجوز رو راحت میدن؟

بالا