برگزیده های پرشین تولز

مربعی شدن صفحات فارسی دراینترنت اکسپلورر در ویندوز 7

majid_italy

Registered User
لایک‌ها
15
سلام این متن رو از پست دوستمون تو پی سی وورلد برداشتم و اینجا کپی پیست کردم چون مشکل من دقیقا همینه و این پست اونجا بی جواب موند:

دوستان من یه مدت که ویندوز 7 نصب کردم . در برنامه اینترنت اکسپلورر 8 در ویندوز 7 تو صفحات فارسی فونت ها رو مربعی نشون می ده و یا وقتی فارسی تو همین مرورگر استفاده می کنم باز اینطوری میشه . ولی با فایر فاکس این مشکل رو ندارم عوضش فونت ها درشت و تو خالی میشن که باعث میشن خوندنش سخت بشه . کسی راه حلی داره ؟ خیلی رو اعصابه من یه پوشه فونت دارم که همه فونت ها دلخواهم اونجا هستن و بعد از نصب هرویندوز اونا رو کپی می کنم . شاید مشکل از این باشه ؟
اگر دوستانی که ویندوز 7 دارن و این مشکل رو ندارن اگر میشه شاخه فونت شون رو آپلود کنن ( ترجیحاً رپیدشیر یا مگا آپلود )
من کل تنظیمات مربوط به فارسی رو هم انجام دادم . در ضمن بعضی از صفحات بد نشون داده میشن یعنی احتمالاً رو بعضی از فونت ها مشکل داره .
ممنون میشم راهنمایی بکنید

باید اضافه کنم مشکل مربعی شدن فونت های فارسی بغیر از IE تو یاهو مسنجر هم هست. و اینکه فونت انگلیسی تو یاهو هم عوض شده، italic شده! این مشکل برای من بعد از ریختن حدود 1000 فونت جدید بوجود اومد(نگید چرا ریختم چون بهشون احتیاج دارم 2. تو ویندوز 7 قبلیم که ورژن RC بود ریخته بودم هیچ مشکلی نداشت!!!). حالا نمیدونم واقعا چیکار کنم، یکی از اساتید راهنماییم کنه.:(

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام majid_italy عزيز
animsmilysmile.gif

...
این مشکل برای من بعد از ریختن حدود 1000 فونت جدید بوجود اومد
...
. خوب احتمالن روي فونت‌هاي ويندوز Overwrite شده و فونت‌هاي جديد يكسري از استاندارد‌هاي لازم را براي ويندوز 7 را ندارند!! براي حل اين مشكل فكر كنم اگر فونت‌هاي خود ويندوز 7 را دوباره نصب نماييد مشكل حل شود... برنامه 7-Zip را دنلود نماييد و وارد DVD ويندوز 7 و فولدر Source شويد و فايل install.wim را باز كنيد و از آدرس زير فونت‌ها را در درايو خود كپي كرده و دوباره نصبشان كنيد:
o
5\Windows\Fonts

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/11
26.gif
103.gif

majid_italy

Registered User
لایک‌ها
15
کاملا جواب داد دستت درد نکنه

xxhosseinxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام majid_italy عزيز
animsmilysmile.gif

. خوب احتمالن روي فونت‌هاي ويندوز Overwrite شده و فونت‌هاي جديد يكسري از استاندارد‌هاي لازم را براي ويندوز 7 را ندارند!! براي حل اين مشكل فكر كنم اگر فونت‌هاي خود ويندوز 7 را دوباره نصب نماييد مشكل حل شود... برنامه 7-Zip را دنلود نماييد و وارد DVD ويندوز 7 و فولدر Source شويد و فايل install.wim را باز كنيد و از آدرس زير فونت‌ها را در درايو خود كپي كرده و دوباره نصبشان كنيد:
o
5\Windows\Fonts

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/11
26.gif
103.gif

آقا من ویندوزم اورجینال هست مال لپ تاپ
دی وی دی اون رو هم ندارم شما می تونید فونتهای ویندوز سون را یه جایی آپلود کنید که دانلود کنم؟
اگه امکانش هست یک پک فونت هم برای دانلود بذارید منظورم لینکی چیزی هست
با تشکر

mahdi_o

Registered User
لایک‌ها
2
سلام majid_italy عزيز
animsmilysmile.gif

o
5\Windows\Fonts

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/11
26.gif
103.gif

سلام
من این فایل رو از حالت زیپ در آوردم ولی اصلا فولدری به نام 5 نبود و 2 تا فولدر درست شده بود که 1 و 2 بود!!
چیکار کنم؟

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
شاید اگر یه بخشی از اون هزار تا فونتی رو که کپی کردید پاک کنید مشکل حل بشه. (قاعدتا با توجه به طول اسم فونت ها که در رجیستری ذخیره میشه، در تعداد فونت ها محدودیت وجود داره.)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mahdi_o عزیز
1.gif

من این فایل رو از حالت زیپ در آوردم ولی اصلا فولدری به نام 5 نبود و 2 تا فولدر درست شده بود که 1 و 2 بود!!
چیکار کنم؟
. خوب از فونت يكي از همون دو فولدر 1 يا 2 استفاده نماييد!! در تعداد و نوع فونت فزقي بين نسخه‌هاي مختلف ويندوز 7 نيست! اينكه ايميج يا DVD ويندوز 7 شما فقط 2 فولدر داشته! پس اين نسخه قديمي يا خيلي خاص ويندوز 7 هست! چون امروزه هر نسخه‌‌ي اصالي كه خريداري يا دنلود نماييد هر 5 نسخه ويندوز 7 را درون خود دارد. براي دنلود نسخه اصلي و اطلاعات جامعتر در مورد ويندوز 7 به تاپيك مرجعش در انجمن سيستم عامل مراجعه نماييد و پست يك آن را كامل نگاه نماييد.

. متاسفانه نميشه فونت‌ها استاندارد ويندوز 7 را آپلود كرد چون حجمشون (در تمامي 5 نسخه يكسان هستند) در حالت فشرده 190MB هست!!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/09/15
26.gif
103.gif

chaynet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
راه حل درست اینه
یا برین تو او این سایت
مقالات

یا اینکه

رفع مشکل نمایش فونت فارسی بصورت مربعی در ویندوز 7

گاهی اوقات پس از نصب ویندوز 7 و برای استفاده از نر م افزار اکسپلورر مثلا وارد سایت گوگل شده و کلمه ای را با زبان فارسی تایپ می کنیم و لی می بینیم که حروف تایپ شده بصورت مربع نشان داده می شوند .

این مشکل از آنجا بوجود می آید که فونتهائی که نرم افزار اینترنت اکسپلورر برای نمایش کارکتر های فارسی استفاده می کند مشکل داشته و امکان بار گذاری آن فونت وجود ندارد .
برای رفع این مشکل نرم افزار internet explorer را اجرا کرده و وارد منوی tools قسمت internet option می رویم .
در پنجره باز شده و در تب GENERAL پائین پنجره گزینه FONS را کلیک می کنیم .
با کلیک بر روی این دکمه پنجره FONTS باز می گردد . در این پنجره قسمتی با نام LANGUAGE SCRIPT وجود دارد که جلوی آن نوشته شده است : LATIN BASED ما این گزینه را تغییر داده و از لیست بازشوی آن گزینه ARABIC را انتخاب می کنیم .
پس از انتخاب گزینه ARABIC اکنون باید فونتی را از لیست WBPAGE FONT انتخاب کنیم که حتما باید از فونتهای شناخته شده فارسی یا عربی باشد . مثلا فونت TAHOMA را انتخاب میکنیم .
همه پنجره ها را OK کرده و می بندیم .
اکنون مشکل ما رفع گردیده است .

دعا بفرمایید ........

hamid0312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی.جواب داد

peyman00p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راه حل درست اینه
یا برین تو او این سایت
مقالات

یا اینکه

رفع مشکل نمایش فونت فارسی بصورت مربعی در ویندوز 7

گاهی اوقات پس از نصب ویندوز 7 و برای استفاده از نر م افزار اکسپلورر مثلا وارد سایت گوگل شده و کلمه ای را با زبان فارسی تایپ می کنیم و لی می بینیم که حروف تایپ شده بصورت مربع نشان داده می شوند .

این مشکل از آنجا بوجود می آید که فونتهائی که نرم افزار اینترنت اکسپلورر برای نمایش کارکتر های فارسی استفاده می کند مشکل داشته و امکان بار گذاری آن فونت وجود ندارد .
برای رفع این مشکل نرم افزار internet explorer را اجرا کرده و وارد منوی tools قسمت internet option می رویم .
در پنجره باز شده و در تب GENERAL پائین پنجره گزینه FONS را کلیک می کنیم .
با کلیک بر روی این دکمه پنجره FONTS باز می گردد . در این پنجره قسمتی با نام LANGUAGE SCRIPT وجود دارد که جلوی آن نوشته شده است : LATIN BASED ما این گزینه را تغییر داده و از لیست بازشوی آن گزینه ARABIC را انتخاب می کنیم .
پس از انتخاب گزینه ARABIC اکنون باید فونتی را از لیست WBPAGE FONT انتخاب کنیم که حتما باید از فونتهای شناخته شده فارسی یا عربی باشد . مثلا فونت TAHOMA را انتخاب میکنیم .
همه پنجره ها را OK کرده و می بندیم .
اکنون مشکل ما رفع گردیده است .

سلام عزیزان من هر کاری میکنم تو این قسمت منظورم internet option\general\ font نمیتوانم از حالت لاتین بیس خارج بشم همین که عربی رو انتخاب مینم و بعد روی تاهوما تنظیم میکنم بعد از خارج شدن از صفحه تنظیم
فونت دوباره به حالت لاتین بیس بر میگرده....ضمنا ویندوز من 7 میباشد وی یک بارهم ویندوز رو عوض کردم و دوباره 7 پرفشنال رو نصب کردم ولی از حالت لاتین بیس خارج نمیشه و ضمنا فونتهای فارسی رو هم نصب کردم
ولی بازهم نمیتونم به حالت عربیک تغییر بدم لطفا راهنماییم کنید

بالا