برگزیده های پرشین تولز

بهترین مولتی ویتامین؟

roohroba

Registered User
لایک‌ها
0
سلام،از دوستان کسی اطلاعی در مورد انواع مارکهای مولتی ویتامین مینرال و کیفیت اونها داره؟ برای من بیشتر ویتامین D و E مهم هستند،به همراه زینک.من قبلآ زینک پلاس مصرف میکردم ولی الان تصمیم گرفتم مولتی ویتامین مصرف کنم،اگر در مورد قیمتهاشون هم اطلاع دارین بگین،مرسی

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
هر چی میگیری سعی کن ویتامنی دش، D3باشه. ویتامین ایش ترکیب 8 نوع ای طبیعی باشه یعنی d-alph tocopherol و زینکش هم به صورت گلوکونات باشه. (dl-alph نوع شیمیایی و فقط نوع آلفای توکوفرول است)

حدود 6 ماه پیش یورو ویتال 100 تاش 14 تومن بود. آلمانی هم هست. بسیار هم برند خوش نامیه. الآن باید شده باشه دور و ور 18 تومن. من پک 12 تاییش رو میگیرم تازگی از قیمتش خبر ندارم.

دقت کن مولتی های متفرقه آمریکایی بهت نندازن که پاکستانی از آب در میان! همیشه این سوال رو از خودتون بپرسید وقتی ایران تحریمه و داروی آمریکایی در ایران با هزار بدبختی یافت میشه، چطور این همه ویتامین آمریکایی در بازار ریخته؟

اگر روزی بیش از 200 واحد ویتامین E میخورید، سعی کنید همیشه ویتامین E رو با ویتامین C مصرف کنید، که این دو ویتامین هم اثرات مخرب همدیگه رو کم میکنن و هم سیکل کارایی هم رو افزایش میدن.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
wellman برای آقایان جیز خوبیه.

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام به دوستان عزیز . ماشا الله رفقا اطلاعت زیادی دارند یه راهنمایی از دوستان بگیرم .

این کپسولهای کلسیم – د که حاوی کلسیم و ویتامین دی هست اون مدل ایرانیش رو من یه بار یه جا خوندم که مواد مضر و سمی داخلش هست ( نمیدونم جیوه بود یا ... ) ایا واقعا همینطوره ؟ نکنه مصرف کنیم بعد ضررها و عواقبش بیشتر باشه ؟

سوال دیگمم در مورد مولتی ویتامین فارماتون ( فارمیتون ؟! ) بود ، همون کپسول قهوه ای ها که مزه شکلات میده ! ( دهنم اب افتاد ! ) ، به نظر میرسه علاوه بر خاصیت مولتی ویتامین بودنش به خاطر داشتن جین سینگ و ... یه مقدار حالت انرژی دهنده و چاق کنندگی داره ، درسته ؟
این حالت چاق کنندگیش مثل یک سری از داروهای چاق کننده میتونه عوارض هر چند کم داشته باشه ؟
و اینکه کلا به نظرتون چجور مولتی ویتامینی هست ؟ چه ویتامینهایی رو زیاد داره و چه ویتامینهایی داخلش نیست ؟ با توجه به اینکه قیمتش از سایر مولتی ویتامینها گرونتره ( تقریبا بسته 100 تاییش 45-50 تومنه )
و ساخت کدوم کشوره ؟ و مصرف نرمالش چند تا در هفته هست ؟
در کل پیشنهاد میشه یا نه ؟

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
سلام به دوستان عزیز . ماشا الله رفقا اطلاعت زیادی دارند یه راهنمایی از دوستان بگیرم .

این کپسولهای کلسیم – د که حاوی کلسیم و ویتامین دی هست اون مدل ایرانیش رو من یه بار یه جا خوندم که مواد مضر و سمی داخلش هست ( نمیدونم جیوه بود یا ... ) ایا واقعا همینطوره ؟ نکنه مصرف کنیم بعد ضررها و عواقبش بیشتر باشه ؟

سوال دیگمم در مورد مولتی ویتامین فارماتون ( فارمیتون ؟! ) بود ، همون کپسول قهوه ای ها که مزه شکلات میده ! ( دهنم اب افتاد ! ) ، به نظر میرسه علاوه بر خاصیت مولتی ویتامین بودنش به خاطر داشتن جین سینگ و ... یه مقدار حالت انرژی دهنده و چاق کنندگی داره ، درسته ؟
این حالت چاق کنندگیش مثل یک سری از داروهای چاق کننده میتونه عوارض هر چند کم داشته باشه ؟
و اینکه کلا به نظرتون چجور مولتی ویتامینی هست ؟ چه ویتامینهایی رو زیاد داره و چه ویتامینهایی داخلش نیست ؟ با توجه به اینکه قیمتش از سایر مولتی ویتامینها گرونتره ( تقریبا بسته 100 تاییش 45-50 تومنه )
و ساخت کدوم کشوره ؟ و مصرف نرمالش چند تا در هفته هست ؟
در کل پیشنهاد میشه یا نه ؟

در مورد کلسیم که این موردی که فرمودید صحیح نیست. ولی ترجیح با کلسیم های خارجی است که هر دو فرم کلسیم رو دارن و هم به صورت مایع هستند و جذب بیشتر و رسوب کمتری دارند. اون جیوه در کپسولهای روغن ماهی و امگا هست که مقدارش کمتر از حد مجازه و مشکلی ایجاد نمیکنه. در واقع توی تن ماهی هم جیوه به مقدار کم هست. اگه میخواید نباشه، باید امگایی مصرف کنید که صراحتا روش نوشته باشه NO mercury, heavy metal, PCBs.

فارماتون برند خوش نامیه، ولی برندهای بهتری هم هست. بیشتر شبیه پژو 405 می مونه... اکثر اقشار جامعه فقط اونو میشناسن!

شما میتوانید جین سینگ رو جداگانه مصرف کنید. جین سینگ یه ریشه گیاهیه که در طب سنتی چین ارزش خیلی زیادی داره. زیاد کننده قوای جسمی و جنسی و روحی و فکری و خلاصه همه جوره برای بدن مفیده! (طبیعتش گرم هست و از این نظر میگن روی قوای جنسی تاثیر داره)

خوردن مولتی ویتامین اصولا مثل خوردن آشغال هست! البته با این فرق که کلی پول بابتش میدید! اگر شما شخصی 70 ساله باشید که به تشخیص پزشک روزی 1 یا 2 عدد مولتی ویتامین مصرف میکنید، شاید بعد از مصرف چند سال نتایج مفید این قرصها رو مشاهده کنید ولی در حالت عادی که هفته ای 2-3 بار میخواید بخورید، چیزی جز اتلاف پول نیست چون اصولا این مولتی ویتامینها برای استفاده روزانه تهیه شدن و میزان مواد موجود در اونها به قدری کم هست که باعث افزایش لود کبدی و مسمومیت نشه.

اگه میخواید هفته ای یکی دو تا قرص بخورید، از انواع ویتامینها قرص جداگانه با دوز قابل توجه تهیه کنید و فرضا شنبه ویتامین C بخورید، یک شنبه ویتامین E، دوشنبه ویتامین D، سه شنبه قرص مخمر یا گروه ویتامینهای ب، و به همین ترتیب.

مولتی ویتامین SONA بسیار کامل هست ولی از طرفی خیلی هم گرونه چون سروینگ سایزش تا اونجایی که یادمه روزی 3 عدد قرص هست که بسته 60 تاییش حدود 28 تومنه یعنی برای 3 هفته استفاده.

persian tool

Registered User
لایک‌ها
19
اگه ورزش میکنید که حتما مولتی مصرف کنید که خیلی کمکتون میکنه . در مورد فارماتون هم دیگه الان همش قلابیه و در کل مولتی شاخی نیست و همینطور مخصوص کهنسالان است .

kkevinloren2006

Registered User
لایک‌ها
44
اقا اگه مولتی ویتامین برای ریزش مو میخوای همین rigdiet که گفتم بگیر من چند نوع مولتی ویتامین امتحان کردم از ایرانی تا اتریشی ولی این واقعا ریزشو کم میکنه ایتالیایی هم هست قیمتشم 30 تا کپسولش25هزار تومنه با زینگ.پلاس مصرف کنی بهتره

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
اقا اگه مولتی ویتامین برای ریزش مو میخوای همین rigdiet که گفتم بگیر من چند نوع مولتی ویتامین امتحان کردم از ایرانی تا اتریشی ولی این واقعا ریزشو کم میکنه ایتالیایی هم هست قیمتشم 30 تا کپسولش25هزار تومنه با زینگ.پلاس مصرف کنی بهتره

مولتی ویتامین هایی که مخصوص پوست و مو هستند، در واقع همون مولتی ویتامین معمولی هستند که نیمی از مواد رو ندارن، اون نیمی دیگر رو هم در حد بسیار ناچیزی بیشتر دارن. مثلا ویتامینهای گروه ب. اصلا توصیه نمیکم برای مراقبت از پوست و مو فریب این مولتی ویتامین ها رو بخورید. خودتون میتوانید جدول میزان ویتامینهای این محصولات رو با یه مولتی ویتامین معمولی مقایسه کنید و ببینید چطور دارن از اسم پوست و مو سو استفاده میکنن!

milad 1000

Registered User
لایک‌ها
99
مولتی دیلی nature چطوره.کسی استفاده کرده

omid0018

Registered User
لایک‌ها
39
ناترومد و ناتورلب خوبه سنتروم هم بد نیست.
اگه ورزش کاری مولتی ویتامین جی ان سی یا فارماتون رو بگیر عالیه.

kkevinloren2006

Registered User
لایک‌ها
44
:lol: جای دیگه نگی بهت می خنـــــــــدن ها .....!!!:lol:

فارماتون ترکیبش قدیمیه و الان با امدن مولتی ویتامین های جدید حرفی برای گفتن نداره بعضی از عناصرش هم نصبت به رقباش پاین تره و کلا به خاطره این قالبا به سن دار ها میدن ولی خوب جوانان هم میتونند مصرف کنند ولی هیچ جونی تو سال 2011 فارماتون نمیخوره

shisholi

Registered User
لایک‌ها
164
فارماتون ترکیبش قدیمیه و الان با امدن مولتی ویتامین های جدید حرفی برای گفتن نداره بعضی از عناصرش هم نصبت به رقباش پاین تره و کلا به خاطره این قالبا به سن دار ها میدن ولی خوب جوانان هم میتونند مصرف کنند ولی هیچ جونی تو سال 2011 فارماتون نمیخوره

اینو مطلب رو اولین باره از شما میشنوم . دایی بنده پزشک فوق تخصص داخلی در امریکا هستن و همیشه برای ما میاره و توصیه می کنه هفته ای 3 ازش بخوریم و تا حالا رده سنی براش مشخص نشده توی دنیا من دیدم حتی برای بچه ها هم تجویز میشه ! !!!!!!! حالا شما میگی ..... بگذریم هرکی دانسته ای داره

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
اینو مطلب رو اولین باره از شما میشنوم . دایی بنده پزشک فوق تخصص داخلی در امریکا هستن و همیشه برای ما میاره و توصیه می کنه هفته ای 3 ازش بخوریم و تا حالا رده سنی براش مشخص نشده توی دنیا من دیدم حتی برای بچه ها هم تجویز میشه ! !!!!!!! حالا شما میگی ..... بگذریم هرکی دانسته ای داره

آمریکا که فوق تخصص داخلی نداره! :D

ضمنا مطالعات زیادی روی اثرات جینسینگ در تداخل هورمونی خانمها انجام نشده، من جای شما بودم ریسک نمیکردم و یه محصول دیگه استفاده میکردم.

فارماتون مثل پژو 405 می مونه... طرف 15 میلیون پول داره میخواد ماشین بخره، ولی میره 405 میگره!!!! در صورتی که در این رنج قیمت حتی از برند پژو، انتخابهای بهتری هم هست... ولی چیکار کنیم که ایرانی جماعت یکی روی زنش تعصب داره، یکی روی کالای مصرفیش! :D

بالا