برگزیده های پرشین تولز

ما همه قاتل زنجیره ای هستیم!

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
داشتم فکر می کردم این کسانی که به نظریه داروین اعتقاد دارند یا بهتر بگم معتقدند انسان و دیگر حیوانات هیچ فرقی در افرینش ندارند و همه فرگشت یافته اجدادشون از گونه های دیگر جانوری هستند پس باید قبول کنند که همشون قاتل زنجیره ای خطرناک هستند
چون طبق این نطریه هیچ فرقی بین یک انسان و یک حیوان نیست
و همه ما در زندگیمون حداقل چند تا موجود زنده رو کشتیم
مثلا همه کلی سوسک و مورچه و هزار جور جک و جونور رو زیر پامون له کردیم
و چون اونا هم مثل انسان حیوان هستن پس همه ما قاتل زنجیره ای هستیم
فقط در صورتی این اتهام قاتل زنجیره ای بودن ازمون برداشته میشه که قبول کنیم انسان اشرف مخلوقاته و به غیر از جسم روح هم داره و همه جهان و مخلوقات برای او آفریده شده
و ما وقتی یک انسان رو می کشیم داریم روحش رو از جسمش جدا می کنیم ولی وقتی یک حیوان رو می کشیم روحی نداره که از بدنش جدا بشه
پس با کشتن یک انسان قاتلیم ولی با کشتن یک حیوان قاتل نیستیم.

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
اگه ما حیوانیم پس از قانون جنگل تبعیت میکنیم . چون از همه حیوونا قویتریم میتونیم هر کدومشونو خواستیم بکشیم

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
آره آقا انسان اشرف مخلوقات هست و اگه بزنه دل و روده بچه خرس رو هم دربیاره مشکلی نیست چون خرس روحی نداره ولی انسان روح والا و جاویدان داره.
اشرف مخلوقات اگه بزنه جنگل ها رو برای منافع خودش خراب کنه و حیوونای بدبخت رو آواره کنه یا به خاطر تولید کیف و کفش شرافتمندانه و اشرفی حیوونا رو شکار کنه و باعث انقراض کلی از گونه ها بشه ، مشکلی نیست چون اشرف هست و هر کاری عشقش کشید میتونه انجام بده و حیوونای بی شعور نفهم بی روح غلط میکنن اعتراض داشته باشن.

m jax

Registered User
لایک‌ها
49
داشتم فکر می کردم این کسانی که به نظریه داروین اعتقاد دارند یا بهتر بگم معتقدند انسان و دیگر حیوانات هیچ فرقی در افرینش ندارند و همه فرگشت یافته اجدادشون از گونه های دیگر جانوری هستند پس باید قبول کنند که همشون قاتل زنجیره ای خطرناک هستند
فقط در صورتی این اتهام قاتل زنجیره ای بودن ازمون برداشته میشه که قبول کنیم انسان اشرف مخلوقاته و به غیر از جسم روح هم داره و همه جهان و مخلوقات برای او آفریده شده
و ما وقتی یک انسان رو می کشیم داریم روحش رو از جسمش جدا می کنیم ولی وقتی یک حیوان رو می کشیم روحی نداره که از بدنش جدا بشه

oh-god.jpg

hamid_diablo

Registered User
لایک‌ها
113
سینا تو کیستی که من از وجود تو به تبم

شب اط خیال تو نمیبرد خوابم

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
آره آقا انسان اشرف مخلوقات هست و اگه بزنه دل و روده بچه خرس رو هم دربیاره مشکلی نیست چون خرس روحی نداره ولی انسان روح والا و جاویدان داره.
اشرف مخلوقات اگه بزنه جنگل ها رو برای منافع خودش خراب کنه و حیوونای بدبخت رو آواره کنه یا به خاطر تولید کیف و کفش شرافتمندانه و اشرفی حیوونا رو شکار کنه و باعث انقراض کلی از گونه ها بشه ، مشکلی نیست چون اشرف هست و هر کاری عشقش کشید میتونه انجام بده و حیوونای بی شعور نفهم بی روح غلط میکنن اعتراض داشته باشن.

ببین حیوانات هم حقوقی دارن
از اذیت و ازار حیوانات هم نهی شده در اسلام و حتی گوسفند رو که می خوریم برای ذبحش مقررات تعیین شده ولی حقیقت اینه که انسان از حیوانات برتر هست و بر خلاف نظریه داروین موجوری هم عرض دیگر حیوانات نیست که تنها فرقش پیچیده تر بودن مغزش باشه

تسلا

Registered User
لایک‌ها
943

شما بدون توجه به شواهد و مستندات علمی عقلی و حتی کتب دینی،فقط جوری به موضوع نگاه می کنی که تو به عنوان یک انسان بهترین و برترین باشی و به آرامش برسی.
به قول راسل ترجیح می دهم حقیقتی آزارم دهد تا دروغی آرامم کند.

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212

درسته، انسان هم حیوانی دوپاست، قانون انتخاب طبیعی میگه هرکی قوی تره شانس بیشتری برای بقای خودش و ژنهاش داره، حشرات راه های دفاعی دارن برای جلوگیری از کشته شدن و اینکه طبیعت دلش برای هیشکی نمیسوزه، اگه انسان میذاشت دلش برای سایر جانوران بسوزه دوام نمیاورد. این یه جنگه...
این قانون تو دنیای انسان ها هم وجود داره. قوی ترا ضعیف ترا رو میکشن یا استثمار میکنن. خیلی از آدما تو جنگ کشته میشن آیا کسی که تو جنگ آدم کشته قاتل زنجیره ای هست؟
بعضی از انسانها سعی میکنن بر این قانون غلبه کنن و همون ها هستن که فریاد برابری همه انسانها رو سر میدن و تلاش میکنن برای ساختن دنیای بهتر برای خودشون و همنوعانشون.

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
درسته، انسان هم حیوانی دوپاست، قانون انتخاب طبیعی میگه هرکی قوی تره شانس بیشتری برای بقای خودش و ژنهاش داره، حشرات راه های دفاعی دارن برای جلوگیری از کشته شدن و اینکه طبیعت دلش برای هیشکی نمیسوزه، اگه انسان میذاشت دلش برای سایر جانوران بسوزه دوام نمیاورد. این یه جنگه...
این قانون تو دنیای انسان ها هم وجود داره. قوی ترا ضعیف ترا رو میکشن یا استثمار میکنن. خیلی از آدما تو جنگ کشته میشن آیا کسی که تو جنگ آدم کشته قاتل زنجیره ای هست؟
بعضی از انسانها سعی میکنن بر این قانون غلبه کنن و همون ها هستن که فریاد برابری همه انسانها رو سر میدن و تلاش میکنن برای ساختن دنیای بهتر برای خودشون و همنوعانشون.

در جنگ شما برای این کسی رو می کشید که اگر نکشید اون شما رو می کشه در واقع برای دفاع از جان خودتون این کار رو می کنید اما کشتار حیوانات و اذیت و آزارشون چه توجیهی می تونه داشته باشه؟یا مثلا شما وقتی با ماشین دارید تو جاده حرکت می کنید اگر یه سگ بیاد جلو ماشین و بزنید بهش بمیره قاتل نیستید ولی اگر یک انسان رو زیر بگیرید قاتل هستید

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
در جنگ شما برای این کسی رو می کشید که اگر نکشید اون شما رو می کشه در واقع برای دفاع از جان خودتون این کار رو می کنید اما کشتار حیوانات و اذیت و آزارشون چه توجیهی می تونه داشته باشه؟یا مثلا شما وقتی با ماشین دارید تو جاده حرکت می کنید اگر یه سگ بیاد جلو ماشین و بزنید بهش بمیره قاتل نیستید ولی اگر یک انسان رو زیر بگیرید قاتل هستید

ما اگه حشرات رو میکشیم به خاطر دفاع از خودمونه، چون حشره کیفیت زندگیه ما رو پایین میاره وگرنه بیخود که آزار نداریم، مثلا پشه خون ما رو میخوره. من خودم که جونوری رو نمیکشم و کسی هم که حیوانات رو میکشه قاتل میدونم. فکر کنم تو بعضی از کشورای پیشرفته هم کشتن حیوانات جرم محسوب میشه. جمعیت های دفاع از حقوق حیوانات تو خیلی از کشورها هستن.

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ما اگه حشرات رو میکشیم به خاطر دفاع از خودمونه، چون حشره کیفیت زندگیه ما رو پایین میاره وگرنه بیخود که آزار نداریم، مثلا پشه خون ما رو میخوره. من خودم که جونوری رو نمیکشم و کسی هم که حیوانات رو میکشه قاتل میدونم. فکر کنم تو بعضی از کشورای پیشرفته هم کشتن حیوانات جرم محسوب میشه. جمعیت های دفاع از حقوق حیوانات تو خیلی از کشورها هستن.

شما وقتی یک میلیون جک و جونور هم بکشی عذاب وجدان نمی گیری عین خیالتم نیست
ولی وقتی یک انسان رو بکشی تا اخر عمر عذاب وجدان داری و ممکنه حتی کارت به تیمارستان بکشه
و یا در جامعه هم همینه وقتی یه فر قاتل زنجیره ای باشه همه بهش به چشم هیولا و یه موجود روانی و شیطان نگاه می کنن ولی شما اگر یک میلیاردتا تا سوسکم بکشی همه میگن به به چه پسر گلی
یعنی اگر انسان و دیگر حیوانات یکی بودن نباید اصلا کشتن یک انسان برامون مهم باشه

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
شما وقتی یک میلیون جک و جونور هم بکشی عذاب وجدان نمی گیری عین خیالتم نیست
ولی وقتی یک انسان رو بکشی تا اخر عمر عذاب وجدان داری و ممکنه حتی کارت به تیمارستان بکشه
و یا در جامعه هم همینه وقتی یه فر قاتل زنجیره ای باشه همه بهش به چشم هیولا و یه موجود روانی و شیطان نگاه می کنن ولی شما اگر یک میلیاردتا تا سوسکم بکشی همه میگن به به چه پسر گلی
یعنی اگر انسان و دیگر حیوانات یکی بودن نباید اصلا کشتن یک انسان برامون مهم باشه

سینا من تو پست اولم که توضیح دادم. ما چرا سوسک رو میکشیم؟ چون کثیفه و ممکنه ما رو به بیماریهای مختلفی مبتلا کنه؛ زندگی و در نتیجه بقای خودمون و نسلمون و ژنهامون رو تهدید میکنه. اگه یه انسان هم زندگی ما رو تهدید کنه حق خودمون میدونیم که از خودمون دفاع کنیم.
ولی من نمیرم تو کوه و بیابون، لونه سوسک دیدم خرابش کنم و بکشمشون. همچین کسی مشکل روانی داره و بالقوه قاتل هست. تو همه چیز رو با هم قاطی کردی.

reza3533

Registered User
لایک‌ها
1
کسی که حیواناتو میکشه یا مورد ازار و اذیت قرار میده از نظر روانی مشکل داره
یادمه یه کشوری جریمه گذاشته بود واسه اینکار.. البته چون مطمئن نیستم نمیگم :)
کشتن حشرات موزی فرق داره قضیه ش ... البته اذیت کردن حشرات بازم از نظر من پسندیده نیس ;)

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
سینا من تو پست اولم که توضیح دادم. ما چرا سوسک رو میکشیم؟ چون کثیفه و ممکنه ما رو به بیماریهای مختلفی مبتلا کنه؛ زندگی و در نتیجه بقای خودمون و نسلمون و ژنهامون رو تهدید میکنه. اگه یه انسان هم زندگی ما رو تهدید کنه حق خودمون میدونیم که از خودمون دفاع کنیم.
ولی من نمیرم تو کوه و بیابون، لونه سوسک دیدم خرابش کنم و بکشمشون. همچین کسی مشکل روانی داره و بالقوه قاتل هست. تو همه چیز رو با هم قاطی کردی.

ببین تو میگی انسان ها چون از همه قویترن بر دیگر موجودات غلبه می کنن این میشه قانون جنگل یا اصل تنازع بقا
یعنی انسان ها فقط برای همنوعشون احترام قائلن و دیگر موجودات چون عقل و زبون ندارن سرشون کلاه میره و کسی حسابشون نمی کنه
از طرفی این قانون اعدام برای قتل یک انسان که میگی میشه یه قانون قراردادی از طرف انسانها نه یک حکم الهی
مثل قوانین راهنمایی رانندگی
مگه شما وقتی از چراغ قرمز رد میشی عذاب وجدان می گیری؟
خوب اگر به مقوله قتل انسانها هم مادی نگاه کنی می بینی یه قاتل وقتی ادم می کشه باید همون حسی رو داشته باشه که داره از چراغ قرمز رد میشه
ولی اگر بدونه بهشت و جهنمی هست و اون کسی که کشته یک انسان با روح بزرگی هست و نه یک مشت پوست و گوشت و استخون اوضاع فرق می کنه
در ضمن ما اگر سوسکو می کشیم چون زندگیمونو به خطر میندازه هر چند نمیندازه خوب اون سوسک هم ما براش خطر ایجاد کردیم در واقع دوطرفست شاید ما اول به حریمی که اون زندگی می کرده تجاوز کردیم در واقع نباید خودمون رو محق بدونیم

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
ببین تو میگی انسان ها چون از همه قویترن بر دیگر موجودات غلبه می کنن این میشه قانون جنگل یا اصل تنازع بقا
یعنی انسان ها فقط برای همنوعشون احترام قائلن و دیگر موجودات چون عقل و زبون ندارن سرشون کلاه میره و کسی حسابشون نمی کنه
از طرفی این قانون اعدام برای قتل یک انسان که میگی میشه یه قانون قراردادی از طرف انسانها نه یک حکم الهی
مثل قوانین راهنمایی رانندگی
مگه شما وقتی از چراغ قرمز رد میشی عذاب وجدان می گیری؟
خوب اگر به مقوله قتل انسانها هم مادی نگاه کنی می بینی یه قاتل وقتی ادم می کشه باید همون حسی رو داشته باشه که داره از چراغ قرمز رد میشه
ولی اگر بدونه بهشت و جهنمی هست و اون کسی که کشته یک انسان با روح بزرگی هست و نه یک مشت پوست و گوشت و استخون اوضاع فرق می کنه
در ضمن ما اگر سوسکو می کشیم چون زندگیمونو به خطر میندازه هر چند نمیندازه خوب اون سوسک هم ما براش خطر ایجاد کردیم در واقع دوطرفست شاید ما اول به حریمی که اون زندگی می کرده تجاوز کردیم در واقع نباید خودمون رو محق بدونیم

من میگم قانون طبیعته، قوی حق ضعیف رو پایمال میکنه، خیلی از انسانها برای همنوعشون هم تا وقتی که براشون ضرری نداشته باشه احترام قایلن و اگه بدونن کسی براشون سود داره ازش استفاده میکنن.
من اگه برام جاافتاده باشه، تو وجودم نهادینه شده باشه که با عبور از چراغ قرمز در حق دیگران اجحاف کردم و این به ضرر زندگی من در اجتماعه؛ عذاب وجدان میگیرم.
تو داری اینکه یه آدم بعد از قتل یکی دیگه دچار عذاب وجدان میشه رو به وجود روح ربط میدی؟ واسه عذاب وجدان گرفتن یه قاتل خیلی دلایل ممکنه وجود داشته باشه، نمیشه تک بعدی نگاه کرد، خیلی از قاتلا هم بعد از قتل عذاب وجدان نمیگیرن، و اتفاقا خیلی از انسانهای مذهبی برای رهایی از عذاب وجدانشون، عملشون رو به خدا ربط میدن و توجیه میکنن کارشون رو، توبه میکنن و ....
اینکه یکی بعد از کشتن یکی دیگه دچار عذاب وجدان میشه به خاطر ترس از عاقبت خودش نیست. داستان "جنایت و مکافات" رو خووندی؟ پسره بی خداست ولی بعد کشتن پیرزنه عذاب وجدان میگیره و در نهایت خودشو معرفی میکنه تا مجازات شه و اونوقته که عذاب وجدانش آروم میشه.
چرا ما هم زندگیه سوسک رو به خطر میندازیم ولی ما مسئول حفظ بقای سوسک نیستیم.

banned_user_10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,060
این مسئله مدت زیادی هست که ذهنمو به خودش مشغول کرده و پاسخ قانع کننده ای براش پیدا نکردم .. اینکه انسان اشرف مخلوقات هست که مزخرف محضه .. انسان همان حیوان هست فقط از نوع متفکرش ... در مورد سوسک و مگس و در کل حشرات هم خیلی فکر کردم .. برای نمونه شما عقرب رو نگاه کنید . اگه اونو نکشی خوب اون میاد شما رو نیش میزنه و احتمال داره بر اثر این نیش شما بمیرید .. زنبور هم همینطور .. مگس و سوسک هم تا زمانی که وارد قلمرو انسان نشدند خب کمتر کسی باهاشون کار داره و قصد جونشون رو می کنه . همونطور که انسان اگه به میان شیرها و خرس ها بره احتمالن توسط اون ها تیکه پاره خواهد شد ! در کل به جز حشرات موذی و زیان آور سعی می کنم به سایر حشرات آسیبی نرسونم .. مثلن مورچه یا پروانه

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,716
تایید میشه
خیلیا اجساد انسان های آینده رو یا ریختن تو چاه آب یا مالیده به شورتشون :(
نامردا ، سرخ پوستا

بالا