برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای سفر به تایلند ( دوستان که تایلند رفتن بیان تو کمک)

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
سلام
1.بستگی داره چه چیزی از سفر بخوای.واسه خرید بانکوک خوبه.پاتایا و پوکت دیدنی تر هستن
2.همه این چیزایی که گفتی تو بانکوک هست تو پاتایا نمیدونم!
3.بستگی به نظر خودتون داره ولی فکر نکتم هتل خیلی خوب لازم باشه چون اونجا آدم که نمیخواد تو هتل بمونه
من خودم هتل ibis نرفتم ولی تو booking.com که چک کردم دیدم با اینکه 3 ستاره هستش ولی انگار هتل خوبیه
bangkok palace هم بدک نبود اطرافش پر مراکز ماساژ و رستوران ایرانی و این چیزا هست
4.واسه گردش و تفریح و این چیزا حداقل 100 تا 150 بذار کنار(لبته این شامل خورد و خوراک هم میشه)
5.هیچ فرقی نداره با خودت چی ببری واسه اینکه بیشترین مغازه ای که اونجا میبینی همین صرافی هستش پس جای نگرانی نیست
6.هر دلار حدود 31 بات میشه به پول ما هم 60 و خورده ای میشه
7.به نظر من هیچ تفاوتی تو آزانس های مختلف نیست.توی سایت irantravels.ir میتونی آزانسا و قیمت هاشون رو چک کنی
توی تایلند 2 تا تور هست که مسئولیت مسافرا رو به عده دارن.پرنسس و هما تور البته تو این 1 مورد من آپدیت نیستم ممکنه بیشتر شده باشن
اکثرا میگن هما تور بهتره ولی من نمیدونم دیگه! باید ببینی آژانسی که میخوای باهاش بری با کدوم یکی از ایناست
8.فکر نکنم ربطی داشته باشه.معمولا میگن پاسپورت باید 3 تا 6 ماه اعتبار ازش مونده باشه.نه اینکه گذشته باشه
9.ببین مثلا اتاق 2 تخته نوشته 1100 ولی 1 تخته 1400
فرقش اینه که اون 2 تخته نفری 1100 هستش نه 2 نفر:دی در واقع قیمت 1 تخته و 2 تخته تقریبا برابره ولی تو 2 تخته قیمت بین 2 نفر نصف میشه
حالا بازم سوالی داشتی بپرس

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
سلام
1.بستگی داره چه چیزی از سفر بخوای.واسه خرید بانکوک خوبه.پاتایا و پوکت دیدنی تر هستن
2.همه این چیزایی که گفتی تو بانکوک هست تو پاتایا نمیدونم!
3.بستگی به نظر خودتون داره ولی فکر نکتم هتل خیلی خوب لازم باشه چون اونجا آدم که نمیخواد تو هتل بمونه
من خودم هتل ibis نرفتم ولی تو booking.com که چک کردم دیدم با اینکه 3 ستاره هستش ولی انگار هتل خوبیه
bangkok palace هم بدک نبود اطرافش پر مراکز ماساژ و رستوران ایرانی و این چیزا هست
4.واسه گردش و تفریح و این چیزا حداقل 100 تا 150 بذار کنار(لبته این شامل خورد و خوراک هم میشه)
5.هیچ فرقی نداره با خودت چی ببری واسه اینکه بیشترین مغازه ای که اونجا میبینی همین صرافی هستش پس جای نگرانی نیست
6.هر دلار حدود 31 بات میشه به پول ما هم 60 و خورده ای میشه
7.به نظر من هیچ تفاوتی تو آزانس های مختلف نیست.توی سایت irantravels.ir میتونی آزانسا و قیمت هاشون رو چک کنی
توی تایلند 2 تا تور هست که مسئولیت مسافرا رو به عده دارن.پرنسس و هما تور البته تو این 1 مورد من آپدیت نیستم ممکنه بیشتر شده باشن
اکثرا میگن هما تور بهتره ولی من نمیدونم دیگه! باید ببینی آژانسی که میخوای باهاش بری با کدوم یکی از ایناست
8.فکر نکنم ربطی داشته باشه.معمولا میگن پاسپورت باید 3 تا 6 ماه اعتبار ازش مونده باشه.نه اینکه گذشته باشه
9.ببین مثلا اتاق 2 تخته نوشته 1100 ولی 1 تخته 1400
فرقش اینه که اون 2 تخته نفری 1100 هستش نه 2 نفر:دی در واقع قیمت 1 تخته و 2 تخته تقریبا برابره ولی تو 2 تخته قیمت بین 2 نفر نصف میشه
حالا بازم سوالی داشتی بپرس

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون فقط مورد 4 منظورتون 150 دلار بود یا تومن؟ روزی 100-150 دیگه؟ با ابن جریان که دیگه دلار مسافرتی هم نمیدن چی؟
مورد 1- ارزش داره توری رو انتخاب کنم که 3 تاشو میبره حدودا هر کدوم 2 روز؟ بانکوک پاتایا خوبه یا پاتایا پوکت؟

بازم کامل توجیه نشدم این مورد اخر رو
کلا دلیل این که 2 تخته ارزون تره چیه
و شما گفتی تو 2 تخته قیمت بین 2 نفر نصف میشه ؟ یعنی دقیقا منظورتون چیه؟ منو دوستم بریم مثلا تور ازمون نفری 1 تومن می گیره بعد جفتمون تو یه اتاق 2 تخته هستیم؟ اگر نه پس چجوری گفنید نصف میشه ...؟
(شرمنده یکم دیر می گیرما)

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون فقط مورد 4 منظورتون 150 دلار بود یا تومن؟ روزی 100-150 دیگه؟ با ابن جریان که دیگه دلار مسافرتی هم نمیدن چی؟

بازم کامل توجیه نشدم این مورد اخر رو
کلا دلیل این که 2 تخته ارزون تره چیه
و شما گفتی تو 2 تخته قیمت بین 2 نفر نصف میشه ؟ یعنی دقیقا منظورتون چیه؟ منو دوستم بریم مثلا تور ازمون نفری 1 تومن می گیره بعد جفتمون تو یه اتاق 2 تخته هستیم؟ اگر نه پس چجوری گفنید نصف میشه ...؟
(شرمنده یکم دیر می گیرما)
نه منظورم همون نفری 100-150 تومن بود.البته بوم بوم تو این نرخ لحاظ نشده.کلا اگه هر روز بخوای بری تفریحات سالم:دی اینقدر میشه
اون مورد آخر رو به صورت مثال توضیح میدم.مثلا بلیط+ویزا میشه نفری 1 تومن.که 800 تومن.پول 1 تاق 1 یا 2 تخته هم میشه واسه 1 هفته 400 تومن(زیاد فرقی بین 1 تخته و 2 تخته نیست معمولا)
حالا اگه 1 اتاق فقط 1 نفر توش باشه(چه 1 تخته چه 2 تخته) طرف باید کل پول اتاق رو خودش بده.یعنی به جز پول ویزا و بلیط باید 400 هم پول اتاق رو بده که میشه 1200
ولی اگه 2 نفر بخوان برن تو اتاق این 400 تومن بین 2 نفر تقسیم میشه نفری 200 تومن پس با پول ویزا و بلیط میشه کلا 1 تومن واسه هر نفر
ویزا و بلیط که واسه همه هستش و تنها فرقش اینه که آدم بخواد بره تو اتاق 2 تخته یا 1 تخته.اینجوریه که اتاق 2 تخته واسه هر نفر ارزون تر تموم میشه ولی در کل مثلا میشه 2 تومن(چون 2 نفر هستن)

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
نه منظورم همون نفری 100-150 تومن بود.البته بوم بوم تو این نرخ لحاظ نشده.کلا اگه هر روز بخوای بری تفریحات سالم:دی اینقدر میشه
اون مورد آخر رو به صورت مثال توضیح میدم.مثلا بلیط+ویزا میشه نفری 1 تومن.که 800 تومن.پول 1 تاق 1 یا 2 تخته هم میشه واسه 1 هفته 400 تومن(زیاد فرقی بین 1 تخته و 2 تخته نیست معمولا)
حالا اگه 1 اتاق فقط 1 نفر توش باشه(چه 1 تخته چه 2 تخته) طرف باید کل پول اتاق رو خودش بده.یعنی به جز پول ویزا و بلیط باید 400 هم پول اتاق رو بده که میشه 1200
ولی اگه 2 نفر بخوان برن تو اتاق این 400 تومن بین 2 نفر تقسیم میشه نفری 200 تومن پس با پول ویزا و بلیط میشه کلا 1 تومن واسه هر نفر
ویزا و بلیط که واسه همه هستش و تنها فرقش اینه که آدم بخواد بره تو اتاق 2 تخته یا 1 تخته.اینجوریه که اتاق 2 تخته واسه هر نفر ارزون تر تموم میشه ولی در کل مثلا میشه 2 تومن(چون 2 نفر هستن)

بوم بوم چیه؟ (شرمنده زیاد سوال می کنم)

اها دمت گرم
خیلی خوب راهنمایی کردی کامل فهمیدم جریان چیه .

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49

150 هزار تومن؟؟
میشه 3000 بت ، به نظرم کم گفتی...
واسه من با بوم بوم شد 700 دلار
این 3000 بتی که گفتی ینی روزی 400 بت...
جت اسکی بخوای سوار بشی 1000 بت متوسطه...
دیسکو بخوای بری 150 بت حداقل باید بدی
بوم بوم هم که از 1000 بت :D

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

150 هزار تومن؟؟
میشه 3000 بت ، به نظرم کم گفتی...
واسه من با بوم بوم شد 700 دلار
این 3000 بتی که گفتی ینی روزی 400 بت...
جت اسکی بخوای سوار بشی 1000 بت متوسطه...
دیسکو بخوای بری 150 بت حداقل باید بدی
بوم بوم هم که از 1000 بت :D
شاید منظور شما روزی بوده....
بوم بوم چیه؟ (شرمنده زیاد سوال می کنم)

اها دمت گرم
خیلی خوب راهنمایی کردی کامل فهمیدم جریان چیه .
بوم بوم ینی خانوم بلند کنی ببری.......

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
شاید منظور شما روزی بوده....

بوم بوم ینی خانوم بلند کنی ببری.......

آره منظورم روزی اینقدر بود.مثلا یه گشت میری بعد با خورد و خوراک و ناهار و شام و این چیزا کلا بدون خرید اینقدر میشه

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
آره منظورم روزی اینقدر بود.مثلا یه گشت میری بعد با خورد و خوراک و ناهار و شام و این چیزا کلا بدون خرید اینقدر میشه

آهان.

به نظر من به جز پول تور باید حداقل 300 دلار داشته باشی
ینی یه سفر معمولی دور وبر 1.5 در میاد ( تازه تنها بخوای بری بیشتر میشه چون هتل گرونتر در میاد)

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
آهان.

به نظر من به جز پول تور باید حداقل 300 دلار داشته باشی
ینی یه سفر معمولی دور وبر 1.5 در میاد ( تازه تنها بخوای بری بیشتر میشه چون هتل گرونتر در میاد)
300 دلار واسه کل یه هفته؟ کم نیست؟
اقا من با پول تور (تور 1 تومنی حدودا) کلا 2.5 یا 3 می خوام ببرم ... کافیه دیگه؟ با توجه به این که الان دیگه دلار مسافرتی نمیدن ... لباسو اینا هم می خوام بخرم درست درمون

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
چرا هر جا بات رو یه قیمت نوشته ...؟ دوست عزیزمون stiffer گفت هر بات میشه 60 تومن .. جاهای دیگه خوندم یکی گفته بود 40 یکی 45 یکی 65
دقیقش چیه؟

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
چرا هر جا بات رو یه قیمت نوشته ...؟ دوست عزیزمون stiffer گفت هر بات میشه 60 تومن .. جاهای دیگه خوندم یکی گفته بود 40 یکی 45 یکی 65
دقیقش چیه؟
چون دلار امروز 2000 تومنه و هر دلار 30 بت که میشه حدود 65 تومن هر بت
اما یک روزی دلار 1200 تومن بوده که هر بت میشده 40 تومن
و
.

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
300 دلار واسه کل یه هفته؟ کم نیست؟
اقا من با پول تور (تور 1 تومنی حدودا) کلا 2.5 یا 3 می خوام ببرم ... کافیه دیگه؟ با توجه به این که الان دیگه دلار مسافرتی نمیدن ... لباسو اینا هم می خوام بخرم درست درمون

حداقل گفتم ، ینی خرید نکنی فقط بری بخوری و تفریحات ارزون هم داشته باشی ( بار و دیسکو ....)
3 تومن آره..خیلی خوبه...

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
حداقل گفتم ، ینی خرید نکنی فقط بری بخوری و تفریحات ارزون هم داشته باشی ( بار و دیسکو ....)
3 تومن آره..خیلی خوبه...

اها
دمت گرم لطف کردی
شما رفتی دیگه تایلند؟ به نظرت کدوم تور رو برم؟ مورد 1 تو پست اول که نوشتم؟

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
دادا رفتي تايلند دستت به ضريح متبركه روسپي هاي روسي خورد سلام پر ارادت من رو با اونها برسون. :D

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
دادا رفتي تايلند دستت به ضريح متبركه روسپي هاي روسي خورد سلام پر ارادت من رو با اونها برسون. :D

ما که به خاطر این چیزاش نمیریم اما واسه این که تجدید خاطره ای واسه شما و قصد سفر هاتون بشه رو چشم....

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
اها
دمت گرم لطف کردی
شما رفتی دیگه تایلند؟ به نظرت کدوم تور رو برم؟ مورد 1 تو پست اول که نوشتم؟

من یهبار بانکوک و 2 بار پاتایا رفتم
تفریحات ساحلی داره پاتایا و دیسکو و بوم بوم پاتایا نسبت به بانکوک ارزون تره ، کلا شهر تفریحیه...
اما بانکوک هم جاهای تفرحی خوبی داره (باغ وحش و شهربازی و ...) که یه بار رفتنش میارزه
مراکز خرید بانکوک بیشتره....
از نظر مناظر طبیعی پوکت خیلی قشنگ ِ
به نظر من 3شب بانکوک و 4 شب پاتایا بگیر

aminhulu

Registered User
لایک‌ها
30
من یهبار بانکوک و 2 بار پاتایا رفتم
تفریحات ساحلی داره پاتایا و دیسکو و بوم بوم پاتایا نسبت به بانکوک ارزون تره ، کلا شهر تفریحیه...
اما بانکوک هم جاهای تفرحی خوبی داره (باغ وحش و شهربازی و ...) که یه بار رفتنش میارزه
مراکز خرید بانکوک بیشتره....
از نظر مناظر طبیعی پوکت خیلی قشنگ ِ
به نظر من 3شب بانکوک و 4 شب پاتایا بگیر

اها دمت گرم
منم نظرم رو همین بود که شما راهنمایی کردی مسمم تر شدم
دمتون گرم

بالا