برگزیده های پرشین تولز

کثیف شدن هد دوربین

hana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز

چند روز پیش در حالی که مشغول فیلبرداری با دوربین خودم ( Sony Hc 42 E ) بودم ناگهان پیغام '' هد دوربین کثیف شده است '' را بر روی صفحه LCD ظاهر شد. و فیلمبرداری را قطع کردم متوجه شدم تایم فیلمبرداری از زمان نمایش پیغام صفر شده .یعنی به جای اینکه 34.12.00 دقیقه را تا 60 دقیقه ادامه دهد 26 دقیقه باقیمانده را از صفر شروع کرده است . ( خود فیلم به عقب برنگشته است بلکه فقط تایمر reset شده است )
حالا اگر کسی در مورد مساله فوق و همچنین چگونگی پاک کرن هد اطلاعاتی دارد ما را هم بی نصیب نگذارد

با تشکر

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوربينهاي سوني در عين حالي که خيلي حساسن و گرون . گارانتي عالي هم ندارن و فقط هد و موتور رو گارانتي ميکنن توصيه ميکنم 100% به مراکز مجاز سوني مراجعه کني هر چه سريعتر.

AtoorPat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با درود

با يك فيلم نو دوباره آزمايش كنيد اگر باز همين پيغام را داد به نمايندگي‌اش رويد. در ضمن نوارهاي هدپاكن هم در بازار هست كه درست مانند نوارهاي ميني‌ دي‌وي مي‌ماند. كار كردن با هدپاكن بسيار دقت مي‌خواهد زيرا اگر بيش از چند ثانيه بر روي هد باشد به آن آسيب مي‌رساند. اصولا بين 5 تا 10 ثانيه براي تميز كرده هد پيشنهاد مي‌شود.

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
تو دفترچه راهنمای دوربین من ( Panasonic NV-GS11 ) در مورد head cleaner (که نوارش همراه دوربین بود) نوشته:
۱- نوار head cleaner را در دوربین قرار دهید و بمدت ۲۰ ثانیه play کنید بعد با یک نوار معمولی ببینید مشکل حل شده یا نه.
۲- در صورت ادامه مشکل، بدون آنکه نوار head cleaner را به عقب برگردانید یک بار دیگر بمدت ۲۰ ثانیه play کنید.
۳- این کار برای بیش از دوبار مجاز نیست.
۴- بطور کلی سعی کنید زیاد از این نوار استفاده نکنید.
۵- توصیه شده برای حفظ بهترین کیفیت، بعد از حدود ۱۰۰۰ ساعت استفاده بعضی قطعات از جمله هد تعویض شود. البته این زمان با شرایط محیطی استفاده هم خیلی رابطه دارد.

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام
برای من هم همین مشکل پیش آمد hc36 سونی دارم البته باید بگم یک فیلم که قبلا با سامسونگ روش ضبط شده بود تو دوربین گذاشتم که روی ادامه فیلم (قسمت خالی که هنوز چیزی ضبط نشده بود) ضبط کند پیغام داد هد کثیف است !
واقعا هد کثیف بوده ؟! این دوربین رو تابستان 85 خریدم (یعنی تا الان 6-7 ماه) تا حالا شاید 3 ساعت هم فیلم نگرفته باشم چرا باید به این زودی اینطوری بشه !؟:blink:

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
اگر دوربین توی شرایط اب و هوایی بد و گرد و غبار زیاد قرار بگیره ممکنه ای مشکل براش پیش بیاد..حتی خیلی زودتر.
یا ممکنه فیلمی که استفاده کردین کثیف بوده و. این مشکل رو ایجاد کرده.
از نوار نوار head cleaner استفاده کنید..
originally posted by Bandeh
تو دفترچه راهنمای دوربین من ( Panasonic NV-GS11 ) در مورد head cleaner (که نوارش همراه دوربین بود) نوشته:
۱- نوار head cleaner را در دوربین قرار دهید و بمدت ۲۰ ثانیه play کنید بعد با یک نوار معمولی ببینید مشکل حل شده یا نه.
۲- در صورت ادامه مشکل، بدون آنکه نوار head cleaner را به عقب برگردانید یک بار دیگر بمدت ۲۰ ثانیه play کنید.
۵- توصیه شده برای حفظ بهترین کیفیت، بعد از حدود ۱۰۰۰ ساعت استفاده بعضی قطعات از جمله هد تعویض شود. البته این زمان با شرایط محیطی استفاده هم خیلی رابطه دارد.

arash3000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

من اين كار رو كردم جواب ميده

بالا