برگزیده های پرشین تولز

Root کردن چیست و چه کارایی هایی دارد ؟

oghab_mobarez

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
469
در اصطلاح رسیدن به فایل های سیستمی و دسترسی به آنها را فراهم میکنید . روش روت کردن گوشی های مختلف با هم متفاوت است و در همین آموزش با روش روت شدن همه گوشی ها آشنا خواهید شد . Root امکان تغییر فایل های سیستمی و تغییر دادن کدهای مختلف برای کارهای بخصوصی که میخواهید انجام دهید را به وجود می آورد .
در اینجا به مفهوم Root و کارهایی که میتوانید با آن انجام دهید می پردازیم ...

• شما نمیدانید :

همیشه وقتی گوشی را روت میکنید را برگشت دارید ، اما گوشی که روت نشده باشد شاید دیگر راه برگشتی نداشته باشد ؛ برای مثال گوشی G1 وقتی به RC29 آپدیت میشود و گوشی روت نشده باشد برای همیشه در RC29 میماند و در این ورپن امکان روت نیست ولی در گوشی روت همیشه راه برگشت هست

روت برای شما چه کارهایی انجام میدهد ؟

• کنترل کامل روی گوشی خود دارید
  • قابلیت دیدن فایل هایی که آندروید با آنها کار میکند ؛ شما میتوانید خیلی از کدهای اصلی را جایگزین کنید :
  • تم ها
  • برنامه های اصلی ( نقشه ، تقویم ، ساعت و غیره )
  • حالت ریکاوری برای انجام کارهای تخصصی ( Recovery Image )
  • Bootloader
  • جعبه ابزار ( ToolBox ) که به شما اجازه استفاده از کدهای ساده لینوکس مثل "ls " رامیدهد را میتوانید با (BusyBox ) که امکانات فراتری را دارد تعویض کنید
  • تعویض تصاویر هنگام بوت شدن گوشی
  • و اضافه کردن کدهای باینری لینوکس

• اجرای برنامه های بخصوصی که نیاز به کنترل بیشتری در سیستم دارند :

Super User ( به شما اجازه میدهد تا تعیین کنید کدام برنامه به روت دسترسی داشته باشد یا خیر )
مدیریت برنامه برای روت ( به شما اجازه میدهد برنامه هایی را ببندید که در حالت عادی قادر به بستن آنها نیستید )
  • برنامه های جابه جایی
  • و خیلی موارد دیگر
  • تهیه Backup از گوشیتون
  • میتوانید یک پوشه روی SDcard خودتون بسازید و همه APK هایی رو که نصب کرده اید رو درون آن بریزید ؛ اگر خواستید آپدیت کنید دیگر نیازی به نصب و خرید دوباره برنامه ها نیست
  • تعویض کش Market از آدرس (browser/maps/market) به SDcard
  • تعویض محل نصب برنامه ها به SDcard
  • ریبوت راحت گوشی از طریق دستورهای ترمینال (su <enter> reboot <enter>)

وقتی گوشی روت میشود چه چیزهایی را از دست میدم ؟
  • آپدیت های کارخانه ای که برای گوشی داده میشود ( میتونید آپدیت کنید اما روت را از دست میدهید )
  • احساس اینکه فرد دیگری گوشی شما را کنترل میکند
  • احتیاج به یک برنامه مدیریت فایل مسخره که هیچی به شما نشان نمیدهد
  • و گوشی شما از گارانتی خارج میشود
  • نمایان میشود
موفق و سربلند باشید و بنده رو از نظراتتون بی بهره نزارید و سوالی هم بود در خدمتم

اسمی قله

Registered User
لایک‌ها
39
ممنون
دوست عزیز اگه گوشی از گارانتی خارج بشه که فایده نداره!!
پس کلا واسه اپدیت کردن خوبه

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
ممنون
دوست عزیز اگه گوشی از گارانتی خارج بشه که فایده نداره!!
پس کلا واسه اپدیت کردن خوبه
سلام مجدد .اونم راه حل داره و اینه که هر وقت مشکلی خدای نکرده پیش اومد نسخه رسمی رو دانلود ونصب کنید که بشه مثل روز اول;)

اسمی قله

Registered User
لایک‌ها
39
سلام مجدد .اونم راه حل داره و اینه که هر وقت مشکلی خدای نکرده پیش اومد نسخه رسمی رو دانلود ونصب کنید که بشه مثل روز اول;)

ببخشید که همیشه زحمتتون میدم
پس اصولا زمانی که گوشی مشکل دار شد از روت کردن استفاده میکنیم

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
ببخشید که همیشه زحمتتون میدم
پس اصولا زمانی که گوشی مشکل دار شد از روت کردن استفاده میکنیم

خواهش می کنم عزیز.خیر روت کردن صرفا جهت نصب رام غیر رسمی هستش و ربطی به مشکل دار شدن گوشی ندارد.شما می تونید همون نسخه اندروید گوشیتون رو دانلود کنید و دوباره روی گوشیتون نصب کنید.اینطوری هم گوشی فلش می شه و هم رام غیر رسمی لازم نداره

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
ممنون از شما بابت اطلاعاتتون

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
خواهش می کنم .خوشحال میشم بتونم کمکی به دوستانم بکنم

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
پس اگه گوشی برک بشه دگ باید باهاش خداحافظی کرد؟؟

خیر دوست عزی.بریک یه اصطلاحه که گوشی دیگه با روش های عادی بالا نمی یاد.یا باید قطعه ای عوض شه یا فلش بخوره یا رام رسمی مخصوصی بیاد و.... هزار دلیل دیگه ولی از دیگاه اول باید گوشی رو باطل دونست چون مثل کما می مونه.امید به گوشی کمه اما ممکنه در همون دوره یا حتی چند ماه و سال بعد حل بشه.مثلا من 2 سال پیش یه ویو 525 داشتم وسط اپ دستم خورد و کابل یو اس پی اتصال کرد و دیگه گوشی بالا نمی اومد و فقط صفحه سفید بود .خیلی جاها فرستادم نشد.آخرش چند ماه پیش رام جدیدش اومد و فلش رو قبول کرد و درست شد که البته گوشی هم گرون شده بود و قیمت خوبی فروختم:happy:

rezaei77

Registered User
لایک‌ها
19
خود کارخانه هاي سازنده گوشي هم ميدونن روت کردن براي استفاده کامل از قابليتهاي يک گوشي اندرويدي لازمه مثلا خود سوني براي آنلاک کردن گوشيها تو سايتش امکاناتي قرار داده ولي اصرار به از بين رفتن گارانتي رو نميدونم واسه چيه

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
خود کارخانه هاي سازنده گوشي هم ميدونن روت کردن براي استفاده کامل از قابليتهاي يک گوشي اندرويدي لازمه مثلا خود سوني براي آنلاک کردن گوشيها تو سايتش امکاناتي قرار داده ولي اصرار به از بين رفتن گارانتي رو نميدونم واسه چيه
متاسفانه در کشوره ما گارانتی به جز چند تا شرکت همه الکی هستش و دنبال بهونه هستند که گوشی رو از گارانتی در بیارن.همین روت کردن گوشی چون ممکنه خدا نکرده گوشی بریک بشه و نتونن کاری کنن و ضرر کنن جز ممنوعات گارانتی حساب می کنن.:blush:

Saeed1366

Registered User
لایک‌ها
125
منم یه X8 داشتم روت کردم و ریکاوری نصب میکردم که ریکاوری نصب شد و بعد از ریبوت گوشی دیگه روشن نشد!دیگه نه کامپیوتر میشناختش و نه شارژ میشد و کلا مرده بود و به اصطلاح هارد بریک شده بود.هرجا نشون دادم نتونستن درستش کنن تا بلاخره بابک نوری با J-tag درستش کرد البته با هزینه 60 هزار تومنی.

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
منم یه X8 داشتم روت کردم و ریکاوری نصب میکردم که ریکاوری نصب شد و بعد از ریبوت گوشی دیگه روشن نشد!دیگه نه کامپیوتر میشناختش و نه شارژ میشد و کلا مرده بود و به اصطلاح هارد بریک شده بود.هرجا نشون دادم نتونستن درستش کنن تا بلاخره بابک نوری با J-tag درستش کرد البته با هزینه 60 هزار تومنی.

بله درسته گوشی من هم شبیه همین گوشی بود مشکلش که اونم 60 تومان هزینش شد البته نه آقا بابک:blush:

and 1

Registered User
لایک‌ها
31
سلام

ممنون از اطلاعاتتون

یه وایلدفایر اس دارم که می خوام روت کنم و رامی بریزم که فارسی ساپورت کنه

میشه روش گام به گام مراحل و لینک مناسب برای دانلود رام به من بگید
اگه احتیاجه based number
kernel
software numberesham baraton befrestam

یه طوری میشه دیگه انشاالله خودم بتونم
ممنون

mamalmal

Registered User
لایک‌ها
192
با تایید اطلاعات استاتر عزیز .گوشی اندرویدی بدون روت یعنی شلوار کردی بدون کش !
صرفا جهت کاستوم رام یا همون رام های غیر رسمی ازش استفاده نمیکنند بلکه یه سری نرم افزارای حیایتی مثه تیتانیوم بکاپ و یا لاکی پچر هستند که برای اجرا نیاز به روت دارند مثلا لاکی پچر لاینس بازی هایی که وارد پلی استور میشه رو بر میداره و شما نیازی به خریداری اون بازی ندارید . یا خیلی برنامه های کاربردی دیگه!
من که هر موقع رام عوض میکنم اول روتش میکنم بعد میرم سراغ نصب اپلیکشن هاش

hamed_ph80

Registered User
لایک‌ها
1,113
روت کردن گوشیهای اچ نی سی واقعا مشکله منسن سیشن داشتم نتونستم

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
سلام

ممنون از اطلاعاتتون

یه وایلدفایر اس دارم که می خوام روت کنم و رامی بریزم که فارسی ساپورت کنه

میشه روش گام به گام مراحل و لینک مناسب برای دانلود رام به من بگید
اگه احتیاجه based number
kernel
software numberesham baraton befrestam

یه طوری میشه دیگه انشاالله خودم بتونم
ممنون
سلام عزیزم.رام سیانوژن مخصوص گوشیتون رو دانلود کنید نصب.هم ساپرت کامل فارسی هست و هم پایدار.
روش هم هر گوشی با گوشی دیگه فرق می کنه.روت کردن وادفایر اس رو تو گوگل سرچ کنید اموزش مخصوصش می یاد.موفق و سربلند باشید

oghab_mobarez

کاربر فعال
لایک‌ها
469
با تایید اطلاعات استاتر عزیز .گوشی اندرویدی بدون روت یعنی شلوار کردی بدون کش !
صرفا جهت کاستوم رام یا همون رام های غیر رسمی ازش استفاده نمیکنند بلکه یه سری نرم افزارای حیایتی مثه تیتانیوم بکاپ و یا لاکی پچر هستند که برای اجرا نیاز به روت دارند مثلا لاکی پچر لاینس بازی هایی که وارد پلی استور میشه رو بر میداره و شما نیازی به خریداری اون بازی ندارید . یا خیلی برنامه های کاربردی دیگه!
من که هر موقع رام عوض میکنم اول روتش میکنم بعد میرم سراغ نصب اپلیکشن هاش

سلام دوست من.بله درسته.در واقع اکثر کوکر ها هدف خواستی رو برا روت کردن داره.مثلا سیانوژن رامی سبک با امکانات بالا و مهمچنین مصرف پایین باطری ارائه می کنه و پایدار هم هست اما مثلا کاستوم رام مخصوص ارتقای سنس گوشی یا کیفیت صدای گوشی یا نرم افزارهای پولی خودکار نصب شده و ... هستش.اما نکته مهم اینه که کوکر ها و شرکت ها شناخته شده باشن وگرنه یدفعه دیدید بعد چند روز کار کردن و کلی اطلاعات پیغام می یاد که گوشی بالا نمی یاد و خدا بیامرز میشه.پیشنهاد بنده رام های سیانوژن - سیفون هست به دوستان

بالا