برگزیده های پرشین تولز

مرد روشنفکر ایرانی!!! اصلا هست؟

reza90a

Registered User
لایک‌ها
7
من نمیدونم وقتی دو تا آدم فهیمه و فخیمه و روشن اندیش دارن در مورد یک موضوعی با هم بحث و تبادل نظر میکنند چطور یک نفر میپره وسط زود خودش رو خراب میکنه ؟:questionm
اگه در مورد فرهگشت مشکل داری تاپیک بزن با هم حلش کنیم ولی چیز بی ربط نپرون چون دُمِت رو میگیرن میندازن بیرون :D
ببخشید مادر بزرگ ایشون دیدن یه دو ساعتی کاشته شده بودید خواستن بحث نخوابه

reza90a

Registered User
لایک‌ها
7
من اینطور برداشت کردم که منظور دوستم از "ایشان" نظریه فرگشت باشه!! و اشنباهی این لغت رو استفاده کرده باشه.. وگرنه منظورش این باید باشه که من به اون کاربر اعتقاد داشته باشم؟!! اصلا این جمله درسته؟!! بنظرم برداشت اولی که کردم قابل قبول تره..

همون درسته فرگشت خعلی غوب است
چون خعلی علمی و مستدل است

mehdi_2006

Registered User
لایک‌ها
34
نیما جان و آقا رضا
خداییش اینکاره نیستید ، برید پی کارتون :D

relax_hit

Registered User
لایک‌ها
15
من زیاد دیدم، دوران مدرسه هم کارخونه موتورسیکلت سازی بردنمون و هم کارخونه بسته بندی نمک، کارگرای زن بیشتر از کارگرای مرد بود تعدادشون. میدونم تو مزارع پسته زنان کار میکنن، چون نیروی کار ارزان هستن و مردان عمرا با حقوقایی که صاحبان مزارع میدن نمیرن کارگری.
ببینید به نظرم زنان نخستین هم مثل مردان، خودشون از عهده محافظت از خودشون و به دست آوردن غذا برای خوردن بر میومدن (درست مثل شیرهای ماده و سایر جانوران) ولی وقتی به دلیل بارداری و ... مجبور به خانه نشینی شدن به تدریج رسم شد که مردان برن دنبال کارای بیرون مثل شکار و زنان تو خونه بمونن. شاید در ابتدا زنان از این موضوع خوششون اومد چون همه مون میدونیم که تو خونه بودن راحت تر از شکار کردن و مبارزه با حیوانات درنده و ... هست و به تدریج این جا افتاد برای زنان و مردان که زن باید تو خونه باشه و مرد کارای سخت بیرون رو انجام بده، در واقع تا اینجا یه جورایی استثمار مردان هست ولی موضوع وقتی تغییر پیدا میکنه به استثمار زنان که پای اجبار اومد وسط. که حق اندیشیدن گرفته شد از زنان و... و بعد اینجا ادیان نقششون پررنگ میشه چون ادیان حافظ رسومات و عادات اجتماع هستن.
موضوع نیاز زن به مرد نیست، به نظرم مردا خیلی بیشتر به زنان نیاز دارن (همین مسایل جنسی رو در نظر بگیریم که مردا بدون زن عملا روانشون فلج میشه :دی). از نظر تاریخی هم نمیشه قاطعانه نظر داد چون فکر نکنم جامعه ای در دوره ای - مقطعی بدون مرد شده باشه تا به این نتیجه برسیم که زنان برای بقا به مردان نیاز دارن (غیر از تولیدمثل).

طبیعتا حالا که دوتا چشم دارم باید بیشتر ببینم :دی

فقط زن ها در این مواقع زن های زیادی دیدن ! :wacko:
این به دیدن من و شما نیست من چند وقت پیش برای کاری رفته بودم بیمه تامین اجتماعی از کارمند اونجا سوال کردم :) نسبت مرد ها و زن هایی که مستقیم تحت پوشش بیمه هستن یا اعضای خانواده خودشون رو بیمه کردن چند به چندِ گفت بالای 90 درصد مرد هستن ! فقط کافیه 1 ساعت بیمه بشینی و ببینی لیست هایی که رد میشه چند نفر مرد هستن چند نفر زن !
انتظار نداشته باش به زن هایی که مثلا دارن معلمی میکنند یا کارمند هستن و در سیستم های بوروکراسی یا در سیستم اداری شرکت های خصوصی کار میکنند یا در کارخونه بسته بندی نمک میکنند :D بگیم دارن نعمات مادی ما رو برآورده میکنند زنها درسته توسط سازو کار های اجتماعی و تازه بعد از عصر روشنگری به ویژه آراء مارکس صاحب یک موقعیت اجتماعی شدند و الان میتونند ادعا کنند ما مستقل هستیم و استقلال مالی داریم و نیازی به مرد نداریم ولی این نگاه یک نگاه جمعیتی نیست نیروی کار و ارزش تولید شده برای بقاء جامعه توسط مرد انجام میگیره ! و تازه این استقلال زن ها الان هم یک استقلال وابسته است و قائم به ذات نیست .
بله مردها برای نیاز جنسی به سمت زن ها میان البته منظور شما از نیاز جنسی برای من روشن نیست اما شما این رو در نظر نداری نیاز جنسی نیاز بنیادین نیست چون مرد میتونه نیاز های بنیادین خودش رو به خاطر توانایی هایی که داره بر طرف کنه به فکر رفع نیاز های غیر بنیادینش هم می افته ولی زن این توانایی ها رو نداره و باید منتظر باشه یکی بیاد این نیاز ها رو براش براورده کنه !
نگاه تاریخی شما هم نگاه درستی نیست یعنی باید شما به دنبال یک قانون و بهتر بگیم دترمینیستی در کل تاریخ باشی که مربوط به همه جوامع باشه و به نوعی جهان گستر حتی اگر یک زمانی هم پیدا کنی که زن ها تحت استثمار بودن نمیشه نتیجه کلی گرفت در همه جوامع و در همه زمان ها همین طور بوده .
این نگاه تاریخی هم بیشتر از ده مورد ایراد داره که من فقط چنتاش رو میگم .
اولا من تردید جدی دارم که زن ها در عصر شکارگری میتونستن شکار کنند اطلاعات دقیقی از اون زمان ها در دست نیست اما بعد ها در نقاشی ها و تصاویری بر روی سنگ ها می میبینی که مرد ها سلاح در دست دارن و در حال شکار و درگیری با حیوانات هستن !
بعد شما یک دلیل به اسم بارداری رو مطرح کردی که موجب شد زن ها خونه نشین بشن و مرد سالاری حاکم بشه خُب این به اجبار مرد ها ربطی نداره بلکه اجبار طبیعی و جنس زن بوده که اون رو خونه نشین کرده و این خودش میتونه دلیل خوبی برای اثبات حرف من باشه که دترمینیستی که در تاریخ بوده برمیگرده به خود زن نه اعمال زور از جانب مرد .
بعد از این مقدمات پریدی به اجازه ندادن زن ها به اندیشیدن که باز به موضوع ما ربطی نداشت من هم موافقم که قبل از اینکه به جنسیت نگاه کنیم باید به انسان ها با هویت انسانی نگاه کنیم و هر انسانی هم حق اندیشیدن و بیان افکار رو داره ولی چند پست پیش رو نگاه کن ببین من در مقام دفاع از حق اندیشیدن وارد بحث شدم یا دفاع از جنس و توانایی های مرد ؟
بعد از اونجا هم به بحث دین رسیدیم اما همه جا نمیشه دین رو زیر ضرب گرفت شما فکر میکنی دین ناگهان اومده و توسط مرد ها هم ساخته شده ولی خود دین هم محصول یک روند تاریخی بوده و کم کم مانند فرهنگ زبان و ... تکامل یافته و به شکل امروزی در اومده و این همزمانی ها خیلی دقیق نیست .

طبیعتا حالا که دوتا چشم دارم باید بیشتر ببینم :دی
یک چشم مسلح خیلی بهتر از 2 چشم غیر مسلح میبینه مخصوصا وقتی فاصله از نوک بینی زیادتر بشه .;)

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
از نظر من روشن فکر کسی است که زبان بی زبان هاست و به گونه ای مدافع حقوق و نیازهای واقعی مردم است، حالا اگر کسی برای مردم حقوق و نیازی قائل نباشد، بالطبع ذاتی هم قائل نیست و اگر قائل به ذات شد، باید قائل به غایت باشد و نسبتی است بین غایت و ذات و خدا. پس اگر من می خواهم بگویم برده، تو برده ای و خبر نداری، باید از سرشت واقعی و آزاد انسان شناخت داشته باشم تا بتوانم بگویم این برده است ولو از بردگی خودش راضی است

در نتیجه روشن فکر هدفش اگاهی بخشی است و بدون استدلال و درک از پیرامون امکان پذیر نیست !

روشن فکری که خود مورد تهاجم فکری است و بدون مقایسه و تحلیل صرفا حرفی را میگوید یا تکرار میکند به این دلیل که احساس میکند خوب است ! یا احساس میکند خوشش میاد روشن فکر نیست .

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
فقط زن ها در این مواقع زن های زیادی دیدن ! :wacko:
این به دیدن من و شما نیست من چند وقت پیش برای کاری رفته بودم بیمه تامین اجتماعی از کارمند اونجا سوال کردم :) نسبت مرد ها و زن هایی که مستقیم تحت پوشش بیمه هستن یا اعضای خانواده خودشون رو بیمه کردن چند به چندِ گفت بالای 90 درصد مرد هستن ! فقط کافیه 1 ساعت بیمه بشینی و ببینی لیست هایی که رد میشه چند نفر مرد هستن چند نفر زن !
انتظار نداشته باش به زن هایی که مثلا دارن معلمی میکنند یا کارمند هستن و در سیستم های بوروکراسی یا در سیستم اداری شرکت های خصوصی کار میکنند یا در کارخونه بسته بندی نمک میکنند :D بگیم دارن نعمات مادی ما رو برآورده میکنند زنها درسته توسط سازو کار های اجتماعی و تازه بعد از عصر روشنگری به ویژه آراء مارکس صاحب یک موقعیت اجتماعی شدند و الان میتونند ادعا کنند ما مستقل هستیم و استقلال مالی داریم و نیازی به مرد نداریم ولی این نگاه یک نگاه جمعیتی نیست نیروی کار و ارزش تولید شده برای بقاء جامعه توسط مرد انجام میگیره ! و تازه این استقلال زن ها الان هم یک استقلال وابسته است و قائم به ذات نیست .
بله مردها برای نیاز جنسی به سمت زن ها میان البته منظور شما از نیاز جنسی برای من روشن نیست اما شما این رو در نظر نداری نیاز جنسی نیاز بنیادین نیست چون مرد میتونه نیاز های بنیادین خودش رو به خاطر توانایی هایی که داره بر طرف کنه به فکر رفع نیاز های غیر بنیادینش هم می افته ولی زن این توانایی ها رو نداره و باید منتظر باشه یکی بیاد این نیاز ها رو براش براورده کنه !
نگاه تاریخی شما هم نگاه درستی نیست یعنی باید شما به دنبال یک قانون و بهتر بگیم دترمینیستی در کل تاریخ باشی که مربوط به همه جوامع باشه و به نوعی جهان گستر حتی اگر یک زمانی هم پیدا کنی که زن ها تحت استثمار بودن نمیشه نتیجه کلی گرفت در همه جوامع و در همه زمان ها همین طور بوده .
این نگاه تاریخی هم بیشتر از ده مورد ایراد داره که من فقط چنتاش رو میگم .
اولا من تردید جدی دارم که زن ها در عصر شکارگری میتونستن شکار کنند اطلاعات دقیقی از اون زمان ها در دست نیست اما بعد ها در نقاشی ها و تصاویری بر روی سنگ ها می میبینی که مرد ها سلاح در دست دارن و در حال شکار و درگیری با حیوانات هستن !
بعد شما یک دلیل به اسم بارداری رو مطرح کردی که موجب شد زن ها خونه نشین بشن و مرد سالاری حاکم بشه خُب این به اجبار مرد ها ربطی نداره بلکه اجبار طبیعی و جنس زن بوده که اون رو خونه نشین کرده و این خودش میتونه دلیل خوبی برای اثبات حرف من باشه که دترمینیستی که در تاریخ بوده برمیگرده به خود زن نه اعمال زور از جانب مرد .
بعد از این مقدمات پریدی به اجازه ندادن زن ها به اندیشیدن که باز به موضوع ما ربطی نداشت من هم موافقم که قبل از اینکه به جنسیت نگاه کنیم باید به انسان ها با هویت انسانی نگاه کنیم و هر انسانی هم حق اندیشیدن و بیان افکار رو داره ولی چند پست پیش رو نگاه کن ببین من در مقام دفاع از حق اندیشیدن وارد بحث شدم یا دفاع از جنس و توانایی های مرد ؟
بعد از اونجا هم به بحث دین رسیدیم اما همه جا نمیشه دین رو زیر ضرب گرفت شما فکر میکنی دین ناگهان اومده و توسط مرد ها هم ساخته شده ولی خود دین هم محصول یک روند تاریخی بوده و کم کم مانند فرهنگ زبان و ... تکامل یافته و به شکل امروزی در اومده و این همزمانی ها خیلی دقیق نیست .

یک چشم مسلح خیلی بهتر از 2 چشم غیر مسلح میبینه مخصوصا وقتی فاصله از نوک بینی زیادتر بشه .;)

به ترتیب به پاراگراف هاتون جواب دادم.
کارگران زنی که من میگم از قشر زیر زیر زیر خط فقر هستن که برای کار در مزارع زیتون و پسته و ... حتی بیمه هم نمیخوان و به روزی 2-3 هزارتومان راضی ان. شما نمیتوونید با توجه به آمار تامین اجتماعی به این نتیجه برسید که زن کارگر خیلی کمتر از مرد کارگر داریم. زنان نیروی کار ارزان و کم توقع هستن.
استقلال زنها کاملا ذاتیه، درسته تمام جوامع مرد سالاره ولی اگه زنی مستقل و قدرتمنده به خاطر انتخاب شدن نیست به خاطر خودش و تواناییهای خودش هست که خودشو تحمیل کرده.
نیاز جنسی فکر کنم در قاعده هرم نیازهای مازلو قرار داره و بنابراین یک نیاز بنیادیه که تنها راه طبیعیِ تامینش زن هست، تمام فعالیتهای هر مردی در نهایت برای تامین این نیاز صورت میگیره و شما نمیتوونید نیاز جنسی رو در زمره نیازهای غیر بنیادی قرار بدید.
استثمار یعنی همین که مردی زنی رو برای چرخوندن زندگی خودش وادار به خانه نشینی کنه، میدونید که زنان تا چندسال پیش حق تحصیل در رشته های علمی مثل مردان نداشتن چون به نظر مردان بلد بودن آشپزی و گلدوزی و ... برای ادامه زندگیشون کافیه. به قول مارگرت میچل در رمان "بربادرفته" مردان، زنان خنگ رو میپسندن و زنی که سوال کنه براشون جالب نیست. این تازه تو آمریکا بوده، تو اروپا که **** فئودالی بوده و مردان هم مثل زنان کار چندانی نمیکردن ولی صاحب اختیار جان و مال زنان محسوب میشدن. تو ایران که حتی همین الانم زنان قانونی مورد استثمار قرار میگیرن.
ببینید من فقط حدس میزنم اینطور بوده، جثه زنان و مردان نخستین گمان نکنم چندان تفاوتی با هم داشته بوده، همین الان زنان و مردان تو قبیله های بدوی از نظر ظاهر چندان تفاوتی با هم ندارن. سیاهپوستایی که به صورت قبیله ای زندگی میکنن زنان و مردانشون چندان تفاوتی از نظر ظاهر با هم ندارن. به همین قبایل نگاه کنیم میبینیم که زنان هم به اندازه مردان توانایی شکار دارن.
من که خودمم گفتم وقتی زنان به خاطر بارداری و ... مجبور به خانه نشینی شدند خودشون هم استقبال کردند چون راحت پسند بودند، وقتی این خانه نشینی عذاب آور شد که اونارو از حقوقی محروم کرد و در عوض به حقوق مردان چیزایی اضافه کرد.
اینکه مردان در طول تاریخ از زنان برتر بودند به خاطر حقوقیه که زنان ازشون محروم شدند مثل حق اندیشیدن. اگه زنان به اندازه مردان این حق رو داشتن مطمئنا زنان هم به اندازه مردان (اگه نگیم بیشتر) لیاقت نشون میدادن.
دین به نظر من مجموعه اعمالیه که بیشتر افراد جامعه قبولش دارن و عده ای هم مسئول حفاظت از انجام شدن این اعمال هستن. حدس میزنم از آغاز پیدایش اجتماعات انسانی دین هم به وجود اومده.

یک چشم مسلح فقط یه سمت رو میبینه ولی دو چشم غیر مسلح بعدهای مختلف رو میبینه حتی اگه چندان واضح نباشه. :)

Last edited:

nima_0098916

Registered User
لایک‌ها
22
نیما جان و آقا رضا
خداییش اینکاره نیستید ، برید پی کارتون :D
بزارید ما هم پیش شما بزرگترا یه چیزایی یاد بگریرم..
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif

تور خد.. قول میدیم دیگه اذیت نکنیم..
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif
2vsj1nm.gif

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
بحث الان سر روشنفکر هست یا سر تفاوت زن و مرد ؟!

اگر مورد دوم هستش ..

به نظرم مرد و زن برابرند با هم اما متفاوتند ! نیازهای مرد با نیازهای زن متفاوته و خواسته های اینها هم همینطور .. مردها اصولا مدیر تر از زنها هستند و بر عکس زنها حامی بهتری هستند .. این نه تنها بخاطر شرایط جامعه بوجود امده بلکه تاثیری هم بر این قضیه صورت گرفته که سرشت و ذات زن به اینگونه است و اینکه یک زن یا یک مرد بخواد دقیقا مثل هم رفتار کنند طبیعتا با مشکل مواجه خواهند شد ..

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
بحث الان سر روشنفکر هست یا سر تفاوت زن و مرد ؟!

اگر مورد دوم هستش ..

به نظرم مرد و زن برابرند با هم اما متفاوتند ! نیازهای مرد با نیازهای زن متفاوته و خواسته های اینها هم همینطور .. مردها اصولا مدیر تر از زنها هستند و بر عکس زنها حامی بهتری هستند .. این نه تنها بخاطر شرایط جامعه بوجود امده بلکه تاثیری هم بر این قضیه صورت گرفته که سرشت و ذات زن به اینگونه است و اینکه یک زن یا یک مرد بخواد دقیقا مثل هم رفتار کنند طبیعتا با مشکل مواجه خواهند شد ..

بحث در ابتدا هم سر روشنفکری نبود، سر مردانی بود که خودشون رو روشنفکر جا میزنن برای توجیه زیرپاگذاشتن تعهداتشون. گویا فساد اخلاقی رو با روشنفکری اشتباه گرفتند.
ولی بحث الان سر اینه که عده ای از جمله جناب relax hit معتقدند مردان از نظر تاریخی جنس برتر بوده و حتی هنوز هم هستند و من مخالفم. به نظرم اگه مردان در گذشته از زنان برتر بودند به خاطر مورد استثمار قرار گرفتن در ابتدا اختیاری و سپس اجباری زنان بوده و بس.

relax_hit

Registered User
لایک‌ها
15
به ترتیب به پاراگراف هاتون جواب دادم.
کارگران زنی که من میگم از قشر زیر زیر زیر خط فقر هستن که برای کار در مزارع زیتون و پسته و ... حتی بیمه هم نمیخوان و به روزی 2-3 هزارتومان راضی ان. شما نمیتوونید با توجه به آمار تامین اجتماعی به این نتیجه برسید که زن کارگر خیلی کمتر از مرد کارگر داریم. زنان نیروی کار ارزان و کم توقع هستن.
استقلال زنها کاملا ذاتیه، درسته تمام جوامع مرد سالاره ولی اگه زنی مستقل و قدرتمنده به خاطر انتخاب شدن نیست به خاطر خودش و تواناییهای خودش هست که خودشو تحمیل کرده.
نیاز جنسی فکر کنم در قاعده هرم نیازهای مازلو قرار داره و بنابراین یک نیاز بنیادیه که تنها راه طبیعیِ تامینش زن هست، تمام فعالیتهای هر مردی در نهایت برای تامین این نیاز صورت میگیره و شما نمیتوونید نیاز جنسی رو در زمره نیازهای غیر بنیادی قرار بدید.
استثمار یعنی همین که مردی زنی رو برای چرخوندن زندگی خودش وادار به خانه نشینی کنه، میدونید که زنان تا چندسال پیش حق تحصیل در رشته های علمی مثل مردان نداشتن چون به نظر مردان بلد بودن آشپزی و گلدوزی و ... برای ادامه زندگیشون کافیه. به قول مارگرت میچر در رمان "بربادرفته" مردان، زنان خنگ رو میپسندن و زنی که سوال کنه براشون جالب نیست. این تازه تو آمریکا بوده، تو اروپا که **** فئودالی بوده و مردان هم مثل زنان کار چندانی نمیکردن ولی صاحب اختیار جان و مال زنان محسوب میشدن. تو ایران که حتی همین الانم زنان قانونی مورد استثمار قرار میگیرن.
ببینید من فقط حدس میزنم اینطور بوده، جثه زنان و مردان نخستین گمان نکنم چندان تفاوتی با هم داشته بوده، همین الان زنان و مردان تو قبیله های بدوی از نظر ظاهر چندان تفاوتی با هم ندارن. سیاهپوستایی که به صورت قبیله ای زندگی میکنن زنان و مردانشون چندان تفاوتی از نظر ظاهر با هم ندارن. به همین قبایل نگاه کنیم میبینیم که زنان هم به اندازه مردان توانایی شکار دارن.
من که خودمم گفتم وقتی زنان به خاطر بارداری و ... مجبور به خانه نشینی شدند خودشون هم استقبال کردند چون راحت پسند بودند، وقتی این خانه نشینی عذاب آور شد که اونارو از حقوقی محروم کرد و در عوض به حقوق مردان چیزایی اضافه کرد.
اینکه مردان در طول تاریخ از زنان برتر بودند به خاطر حقوقیه که زنان ازشون محروم شدند مثل حق اندیشیدن. اگه زنان به اندازه مردان این حق رو داشتن مطمئنا زنان هم به اندازه مردان (اگه نگیم بیشتر) لیاقت نشون میدادن.
دین به نظر من مجموعه اعمالیه که بیشتر افراد جامعه قبولش دارن و عده ای هم مسئول حفاظت از انجام شدن این اعمال هستن. حدس میزنم از آغاز پیدایش اجتماعات انسانی دین هم به وجود اومده.

یک چشم مسلح فقط یه سمت رو میبینه ولی دو چشم غیر مسلح بعدهای مختلف رو میبینه حتی اگه چندان واضح نباشه. :)

زن هایی که شما میگی با حقوق کم کار میکنند به خاطر ساختار های جامعه است چون مثلا ساختار های جامعه طوری است که برای مرد ها حقوق بهتری قائل شده و یک مرد شانس بهتری برای ادامه کار داره ولی این لزومآ به اجبار مرد ها بر نمیگیرده و نه لزومآ مرد ها این ساختار ها رو ساختن . من هم در مورد حقوق زن و مرد صحبت نکردم و گفتم در این مورد مشکلی با اندیشه ای که برابری بین زن و مرد قائل باشه ندارم حتی مرد ها هم باید با فمنیست ها و در کنار فمنیست هاباشن چون جنبش فمنیستی قبل از اینکه به زن ها برگرده به انسانیت بر میگرده ولی توقع نداشته باشید اگه من فردا یک شرکت عمرانی زدم و بین یک مرد و یک زن مرد رو انتخاب کردم شما بیاید زود ژست بگیری که مرد ها دارن به ما ظلم میکنند و میخوان استقلالی مالی رو از ما بگیرن تا بر ما سلطه داشته باشن چون شرایطی جسمی و فیزیکی زن اجازه کار های فیزیکی سنگین رو نمیده و اگه کسی به فکر سود بیشتر باشه یک مرد رو انتخاب میکنه
مشاهدات شما هم نمیتونه تعمیم داده بشه به همه جوامع و باید به صورت داده ها باشه بیمه خودش یک داده معتبره که میتونه تا حدودی به نتیجه گیری بهتر کمک کنه !
منظور شما از نیاز جنسی روشن نیست ! اگر این نیاز بنیادینه پس برای زن هم بنیادینه و حرف خودتون میره زیر سوال! اما اگه نیاز غیر بنیادینه من هم گفتم چون در همون هرم تعالی نیاز های بنیادین بر طرف میشه به دلیل توانایی مرد که داره به قاعده بعدی میره و نیاز جنسی رو میبینه و به سمت زن میاد و زن هم برای تامین نیاز جنسی جواب مثبت نمیده بلکه برای همون تامین نیاز های بنیادینه که جواب مثبت میده !
چیز هایی از قبیل حق نداشتن تحصیل در رشت ههای خاص یا حتی حق رای که در اروپا هم بوده اعمال اجبار مردان نبوده اعمال شرایط حاکم و جبری تاریخ بوده و نمیشه مستقیمآ به مردان نسبت داد و حاصل روابط دیالکتیکی موجود جامعه است !
بنیه فیزیکی لزومآ به جثه بر نمیگرده و در ساختار های ژنتیکی نهفته است یک ربات هیدرولیکی هم جثه کوچکی داره ولی سنگی رو بلند میکنه که 10 تا فیل نمیتونه بلند کنه و در ثانی این جثه با شرایط محیطی تغییر میکرده یعنی هر چه قدر شرایط محیطی سخت تر میشده جثه هم تغییر میکرده و این فقط مختص زن ها نیست و شرایط سخت تر جثه ای سخت تر رو میخواد (مرد ) !
برتری مرد و زن هم معلوم نیست از چه جهته ؟ ما 1000 نوع برتری داریم من هم به برتری جنسی و فیزیکی مرد اشاره دارم ونه به برتری های دیگه از قبلی اندیشه و ......
اون موقعی هم که شما مثلآ در عصر شکارگری مثال زدید مرد سالاری بوده دین که به صورت امروزی نبوده پس دین در مسئله استثمار نمیتونسته در آن زمان به کار بیاد و بعد ها مورد استفاده قرار گرفت !

قرار نیست تک چشم مسلح فقط به یک جهت نگاه کنه تک چشم ارباب حلقه ها همه جا رو تحت نظر داره گاهی اوقات بعضی ابعاد به قدری ریز هستن که با دیدی که دو چشم غیر مسلح به شما میده قابل رویت نیست .;)

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
بحث در ابتدا هم سر روشنفکری نبود، سر مردانی بود که خودشون رو روشنفکر جا میزنن برای توجیه زیرپاگذاشتن تعهداتشون. گویا فساد اخلاقی رو با روشنفکری اشتباه گرفتند.
ولی بحث الان سر اینه که عده ای از جمله جناب relax hit معتقدند مردان از نظر تاریخی جنس برتر بوده و حتی هنوز هم هستند و من مخالفم. به نظرم اگه مردان در گذشته از زنان برتر بودند به خاطر مورد استثمار قرار گرفتن در ابتدا اختیاری و سپس اجباری زنان بوده و بس.
شما کلاً افکار فمنسیتی در سر میپرورانید
اصولاً یک فمنیسم رادیکالیسم هستید , متاسفانه این عقیده در کشور ما حداقل در 50 سال آینده هم عملی و اجرایی نخواهد شد

پ.ن : این تز روشن‌فکری منه :D

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119

گرفتم .

از نظر من نه میشه ادعا کرد که مردها برتر بودند نه میشه چنین ادعایی رو برای زنها داشت ...

مردها اصولا از لحاظ فیزیکی قویتر هستند .. از لحاظ مدیریتی بهتر عمل میکنند ولی این به معنای برتر بودن انها نیست ...در واقع زن و مرد مکمل یکدیگرند و برتری در بودن با هم است ... فلسفه جفت جفت هر چیزی همین میتونه باشه ! ... اگر به دنیای پیرامون خود نگاه کنیم هر چیزی جفت افریده شده ... و تا زمانی که به جفتش نرسه هر چقدر هم عالی باشه کارایی نخواهد داشت (کارایی که باید داشته باشه)

اینکه میفرمایید زنها مورد استثمار قرار گرفتند درسته ! .. و منم قبول دارم ... ولی این دلیلی بر این نمیشه که یک زن میتونه مثل یک مرد عمل کنه !...و بر عکس.

در واقع زنها میتونن کاری کنند در یک جامعه که یک جامعه به یک جامعه منحرف تبدیل بشه و بر عکس یک جامعه پویا که این از عهده مردها بر نمیاد ... برای همین هم هست حکومت های قدرت طلب و دیکتاتور از زنها میترسند و اونها رو محدود میکنند چه از لحاظ علمی چه از لحاظ های دیگه ولی در مورد مردها کمتر اتفاق میفته محدودیت هایی که برای زنها هست...

در کل میتونم اینطور مثال بزنم

تفاوت های مرد و زن مثل تفاوت های یک مجموعه از یک کامپیوتر میمونه که یک نفر ادعا میکنه گرافیک بهتر از cpu هست ! و یا بر عکس ... در حالیکه تا همه این مجموعه در کنار هم نباشند هیچ کدوم برتری خاصی ندارند . و هر کدام وظیفه ای دارند .. و این تفاوت در وظیفه ها دلیل بر برتری دیگری نیست

Last edited:

feri23

Registered User
لایک‌ها
193
همیشه مشت نمونه خروار نیست

twonights_stand

Registered User
لایک‌ها
7
مرد روشنفکر ایرانی وجود داره؟ اگه هست بی شک جزو عجایب محسوب میشه، خیلی وقته به این نتیجه رسیدم که مردای به اصطلاح روشنفکر ایرانی؛ روشنفکری رو برای توجیه فرار از تعهدشون به زندگی زناشوییشون میخوان و بس... چی باعث شده عده ای فکر کنن روشنفکری مترادفه با فسادِ اخلاقی؟ شاید نقش بازی میکنن برای فریب دادن دیگران، شاید هم فکر میکنن دیگران مثل خودشون فکر میکنن.

پ.ن: نمیخوام تعمیم بدم ولی چه تو نت و چه تو دنیای پیرامونم کم دیدم مردایی که ادعای روشنفکری داشتن و به اخلاقیات پایبند بوده باشن. حالا یه چیزی یادم اومد، یه دوست داشتم (دختر)؛ میگفت ما روشنفکرای دانشجوها هستیم، چرا؟ چون با روابط آزاد دختر و پسر موافق بود :lol: (نمیخوام بگم کسی که با روابط آزاد دختر و پسر موافقه روشنفکر نیست، منظورم برداشتشون از روشنفکریه)...

سلام.... حالا جرا اصلا بايد ملاك روشنفكري مسايل جنسي باشه؟! شما اول يه تعريف علمي و جامع از روشنفكر بودن انسان بطور كلي ( نه مرد و نه زن) بكنيد كه بحثتون مايه نقد و بررسي عمومي بيدا كنه. وقتي خودتون حالا جه مرد باشين جه زن با همون عكس اواتارتون نشون ميدين كه از ضعف عظيم جنسي برخوردارين. البته تقريبا همه ساكنين اين كشور عجيب غريب از اين ضعف برخوردارن و يكي از دلايلي كه افكارشون نميتونه سمت و سوي روشنفكرانه بكيره نكرش منحرف و برداشت اشتباه از خوب بودن، به روز بودن، برتر بودن، ويا خوشبخت بودنه.... اون جيزي كه من تو اين جند ساله كه تو ايران بودم مشاهده كردم جيزي جز يه سبك و نكرش زندكي متوهم و كاذب نبوده. تو روزكاري كه كل داراييشون رو مردم ميدن كه ايفون بكيرن دستشون ولي هنوز دانشكاه رو با تاكسي و اتوبوس مجبورن برن، تكليف تقريبا روشنه.... اميدوارم فكر نكنيد كه من دارم از بالا به مسائل نكاه ميكنم و يا وراي همه شما هستم ولي يقينا مشكلات عام و خاصي كه اكثر شما ها داريد رو ندارم. مذهبي نيستم و بيريخت و بي سواد هم نيستم كه احساس كنم خب بايد زندكي رو بروز كرد جون اتفاقا دلايلي رو هم كه عنوان كردم موجه نيستند كه ادم بخواد سر اين جيزها همه جي رو ول بكنه و به روز زندكي كنه.... شما صحبت از بذيرفتن مسئوليت و يا عدم اون از طرف مردهاي ايروني كردين. سوال اينجاست كه مكر زنهاي ايروني اين مشكل رو ندارن؟! خيلي راحت بكم كه خود شما برعكس اون جيزي كه تصور ميكني بسيار بي مسئوليتي! :) و اثارش بسيلر مشخصه و احتياجي به شناخته كامل وجود نداره كه ادم از درون كسي بخواد مطلع بشه..... جامعه ايران جه در تهران و جه در شهرستان ها كاملا مريض هستش و همه به نوعي دجار افسردكي مفرط و لاعلاج هستند. در ضمن رد باي زنهاي ايراني و كارنامه ٣٣ سالشون جاي زيادي براي دفاع نميذاره و البته نه اينكه مردهاشون خوبن و يا مشكلي ندارن. كلا اين بحث بحثه بي موردي هستش و اين بازي مرد بهتره يا زن بسيار قديمي و بيقايده است البته براي كسي كه نخواد خودش رو كول بزنه و ترجيح ميده حقيقت جو باشه و تلخيش رو حتي متحمل بشه تا بخواد فكر كنه كه تمامه بدي ها و يا نداشته هاش بواسطه جنس مخالفش براش ايجاد شده. من فكر ميكنم كه مرد و زن ايروني بسيار نخاله و بي مصرف هستش و از سواد عمومي زيادي برخوردار نيستن حتي ساكنين بهترين منطقه تهران . اون تعدادي هم كه خارج كشور زندكي ميكنند مستثنا نيستند جون اونها هم ماله همين اب و خاك هستند و تقريبا به همين ميزان مريض و افسرده و بيسواد و بيشعور!
متاسفانه اكثر مردم بر اين باورند كه دولت احمدي نزاد دروغكو هستش و اين فرهنك رو ترويج داده در صورتي كه اين بنده خدا تو دو دوره رياست جمهوريش اين كارو كرده ولي شما از وقتي كه زبان باز كردي مشغول به دروغ كفتن بودي. به خودت اول از همه بعد به سايرين و بدون هيج دليله منطقي! اينو ميكم جون مطمئن هستم كه اصلي ترين و ريشه ايي ترين معضلات ما ايروني ها از جانماز اب كشيدن و تعارفات احمقانه و بي حاصل شروع شده... واقعيت اينه كه زن ايروني از مرد ايروني متنفره و عاشق مرد خارجي هستش جون تو توهماتش بر اين باوره كه خودش خيلي خوبه و لياقتش يه مرد غربي هستش كه بنا به ذهنيات ناقص خودش مشكلات مرد ايروني رو نداره و يا اكر هم داره به موي بور و يا جشم رنكيش ميارزه و خوب يكي از دلايلي هم كه در سينماي بي استعداد ايران يه بازيكر بد و با صداي نامرغوب تبديل به بت ميشه هم همينه. اما از مردهاي ايروني. وقتي از بز و بزغاله هم نميكذرند جه ميشود كفت؟! مشكل اكثرتون اينه كه سيرموني نداريد و همه جي ميخواين بجز يه ذره از حقيقت.... خانم يا اقاي Vivian هم اكه يكم با خودش صداقت داشت ميفهميد كه وقته كرانبهاش رو و جونيش رو براحتي داره باي اينترنت تلف ميكنه و حتي ١/٧ اين وقت رو براي خانوادش نميذاره و وقتي ميفهمه كه خيلي سالخورده و خارج از بورس شده! تن و بدنش هم انقدر به ادمهاي مختلف خورده كه ديكه حساسيت خودش رو از دست داده و احترام و ارزشي براي روابطش با شوهر اينده اش و يا همراهه اينده اش باقي نخواهد موند. يكي از دلايلي كه مرد و زن ايروني هميشه اماده سوا شدن و ترك رابطه و قول و قرارشون هست هم همينه.... بدنه جفتشون متحمل بدنهاي مختلف و متعددي بوده كه قضيه حالت بي اهميتي به خودش ميكيره و هر دو طرف احساس ميكنن كه جيزه زيادي رو از دست نميدن وقتي از هم جدا ميشن ! البته اين طرز تفكر درست هم هست جون هيجكدومتون واقعا جيزي براي ارائه و شراكت ندارين جز يه سري خالي بندي و ادا اطفار هاي شتري ! مرد و زنش البته جون من اصلا طرفدار مردسالاري و يا ايده هاي احمقانه و خودشيفته مغرورانه فمينيستي هم نيستم .بابت صراحت لهجه هم عذر ميخوام ولي جون تايك ازاد بود من فقط نظرم رو دادم كه شايد اشتباه باشه و شايد هم نه!

Amoo Navid

Registered User
لایک‌ها
27,114
نه که زن ایرانی خیلی روشن فکره
فقط توقع توقع توقع اسمش رو هم گذاشته روشن فکری

twonights_stand

Registered User
لایک‌ها
7

اتفاقا اين بحث كاملا ريشه جنسي داره و ربطي به استثمارو قدرت فيززيكي مرد نداره. زنها راحت طلب تر و جنسي تر از مردها هستند. البته اعمال عقدهوارانه و لذت جوي مردان اين حقيقت رو هميشه بنهان كرده. قانون اول: زن در سكس بمراتب بيشتر از مرد لذت ميبره و همين امر زن رو شديدا به مرد وابسته كرده. در قسمت راحت طلبي هم طبيهتا سرمايه مالي مرد مجددا اين وابستكي رو براي زنان افزايش ميده. شما بجاي امار تاميين اجتماعي به امار زنهايي اشاره كنيد كه اسير خودارضايي هستند. دقت كردين كه مسايل جنسي زن حتي تن به همخوابكي با حيوانات رو تو كارنامش داره و مرد نه! تجسمات جنسي زن به مراتب فراتر از مرد هستش و همين يك مسئله زن رو به سكس بيشتر وابسته كرده تا مرد. وقتي ٢ تا زن با هم دعواشون ميشه رو حتما ديديد. جيزي جز حقيقت از دهنشون در نمياد جون شناخت خوبي از هم دارن ولي متاسفانه جون مرد ذاتش زن ذليله هميشه جشمهاش رو روي حقايق هم كذاشته.... البته نظر من نسبي هستش و هميشه استثنا وجود داره. در زنها كمتر و در مردها بيشتر.... اكثر مردهايي كه بطرف عياشي و بي مسئوليتي روي مياورند بدليل اشنايي با واقعيت دوست هاي دختر و زنهاشون هستش كه بعد از مدتي و با كمي دقت كاملا اشكار و واضح هستش. حس سرخوردكي مرد رو تقريبا به بي صفتي ميكشونه. مطمئنا با كمي توجه به روابط دوست و اشناينتان و اتفاقاتي كه براشون ميوفته ميتونيد بوضوع اين مسئله رو مشاهده كنيد. به اميد روزي كه هر ايراني يه بيمه تاميين اجتماعي داشته باشه!

nima_0098916

Registered User
لایک‌ها
22
نه که زن ایرانی خیلی روشن فکره
فقط توقع توقع توقع اسمش رو هم گذاشته روشن فکری

مصاحبه با یه دختر ایرانی
interview.gif
:
ویژگی های همسر مورد تاییدتون چیا هستن ؟

خب .:cool: میخوام که فهمیده باشه...
خوش تیپ باشه..
با جرات باشه..
مهربون باشه..
کاری و زرنگ باشه...
فوق لیسانس داشته باشه..
درآمدش زیر دو ملیون نباشه..
ماشینش زیر زانتیا نباشه
و به من اهمیت بده..

خودتون چه شرایطی دارید
interview.gif
؟
زیبایی آن چنانی دارید ؟!
جواب :
292.gif
از مردی که بخاطر زیباییم بخواد ازدواج کنه متنفرم.
مدرک ؟
--فوق دیپلم از دانشگاه @%@#$% آباد ..من آدم دانشگاه رفته و با شخصیتی هستم
reading.gif

اخلاق ؟
---دیگران بهم میگن قابل تحمل نیتس.. ولی من قبولشون ندارم..
غذا چی بلدی درست کنی؟
-- یه چیزی میخوریم حالا..
چند تا خواستگار داشتی تا حالا؟؟
-- زیاد..نمیدونم.. دیگه خواستگارام مثل پشه میمونن.. ولمون نمیکنن..

viviyan

Registered User
لایک‌ها
212
سلام.... حالا جرا اصلا بايد ملاك روشنفكري مسايل جنسي باشه؟! شما اول يه تعريف علمي و جامع از روشنفكر بودن انسان بطور كلي ( نه مرد و نه زن) بكنيد كه بحثتون مايه نقد و بررسي عمومي بيدا كنه. وقتي خودتون حالا جه مرد باشين جه زن با همون عكس اواتارتون نشون ميدين كه از ضعف عظيم جنسي برخوردارين. البته تقريبا همه ساكنين اين كشور عجيب غريب از اين ضعف برخوردارن و يكي از دلايلي كه افكارشون نميتونه سمت و سوي روشنفكرانه بكيره نكرش منحرف و برداشت اشتباه از خوب بودن، به روز بودن، برتر بودن، ويا خوشبخت بودنه.... اون جيزي كه من تو اين جند ساله كه تو ايران بودم مشاهده كردم جيزي جز يه سبك و نكرش زندكي متوهم و كاذب نبوده. تو روزكاري كه كل داراييشون رو مردم ميدن كه ايفون بكيرن دستشون ولي هنوز دانشكاه رو با تاكسي و اتوبوس مجبورن برن، تكليف تقريبا روشنه.... اميدوارم فكر نكنيد كه من دارم از بالا به مسائل نكاه ميكنم و يا وراي همه شما هستم ولي يقينا مشكلات عام و خاصي كه اكثر شما ها داريد رو ندارم. مذهبي نيستم و بيريخت و بي سواد هم نيستم كه احساس كنم خب بايد زندكي رو بروز كرد جون اتفاقا دلايلي رو هم كه عنوان كردم موجه نيستند كه ادم بخواد سر اين جيزها همه جي رو ول بكنه و به روز زندكي كنه.... شما صحبت از بذيرفتن مسئوليت و يا عدم اون از طرف مردهاي ايروني كردين. سوال اينجاست كه مكر زنهاي ايروني اين مشكل رو ندارن؟! خيلي راحت بكم كه خود شما برعكس اون جيزي كه تصور ميكني بسيار بي مسئوليتي! :) و اثارش بسيلر مشخصه و احتياجي به شناخته كامل وجود نداره كه ادم از درون كسي بخواد مطلع بشه..... جامعه ايران جه در تهران و جه در شهرستان ها كاملا مريض هستش و همه به نوعي دجار افسردكي مفرط و لاعلاج هستند. در ضمن رد باي زنهاي ايراني و كارنامه ٣٣ سالشون جاي زيادي براي دفاع نميذاره و البته نه اينكه مردهاشون خوبن و يا مشكلي ندارن. كلا اين بحث بحثه بي موردي هستش و اين بازي مرد بهتره يا زن بسيار قديمي و بيقايده است البته براي كسي كه نخواد خودش رو كول بزنه و ترجيح ميده حقيقت جو باشه و تلخيش رو حتي متحمل بشه تا بخواد فكر كنه كه تمامه بدي ها و يا نداشته هاش بواسطه جنس مخالفش براش ايجاد شده. من فكر ميكنم كه مرد و زن ايروني بسيار نخاله و بي مصرف هستش و از سواد عمومي زيادي برخوردار نيستن حتي ساكنين بهترين منطقه تهران . اون تعدادي هم كه خارج كشور زندكي ميكنند مستثنا نيستند جون اونها هم ماله همين اب و خاك هستند و تقريبا به همين ميزان مريض و افسرده و بيسواد و بيشعور!
متاسفانه اكثر مردم بر اين باورند كه دولت احمدي نزاد دروغكو هستش و اين فرهنك رو ترويج داده در صورتي كه اين بنده خدا تو دو دوره رياست جمهوريش اين كارو كرده ولي شما از وقتي كه زبان باز كردي مشغول به دروغ كفتن بودي. به خودت اول از همه بعد به سايرين و بدون هيج دليله منطقي! اينو ميكم جون مطمئن هستم كه اصلي ترين و ريشه ايي ترين معضلات ما ايروني ها از جانماز اب كشيدن و تعارفات احمقانه و بي حاصل شروع شده... واقعيت اينه كه زن ايروني از مرد ايروني متنفره و عاشق مرد خارجي هستش جون تو توهماتش بر اين باوره كه خودش خيلي خوبه و لياقتش يه مرد غربي هستش كه بنا به ذهنيات ناقص خودش مشكلات مرد ايروني رو نداره و يا اكر هم داره به موي بور و يا جشم رنكيش ميارزه و خوب يكي از دلايلي هم كه در سينماي بي استعداد ايران يه بازيكر بد و با صداي نامرغوب تبديل به بت ميشه هم همينه. اما از مردهاي ايروني. وقتي از بز و بزغاله هم نميكذرند جه ميشود كفت؟! مشكل اكثرتون اينه كه سيرموني نداريد و همه جي ميخواين بجز يه ذره از حقيقت.... خانم يا اقاي Vivian هم اكه يكم با خودش صداقت داشت ميفهميد كه وقته كرانبهاش رو و جونيش رو براحتي داره باي اينترنت تلف ميكنه و حتي ١/٧ اين وقت رو براي خانوادش نميذاره و وقتي ميفهمه كه خيلي سالخورده و خارج از بورس شده! تن و بدنش هم انقدر به ادمهاي مختلف خورده كه ديكه حساسيت خودش رو از دست داده و احترام و ارزشي براي روابطش با شوهر اينده اش و يا همراهه اينده اش باقي نخواهد موند. يكي از دلايلي كه مرد و زن ايروني هميشه اماده سوا شدن و ترك رابطه و قول و قرارشون هست هم همينه.... بدنه جفتشون متحمل بدنهاي مختلف و متعددي بوده كه قضيه حالت بي اهميتي به خودش ميكيره و هر دو طرف احساس ميكنن كه جيزه زيادي رو از دست نميدن وقتي از هم جدا ميشن ! البته اين طرز تفكر درست هم هست جون هيجكدومتون واقعا جيزي براي ارائه و شراكت ندارين جز يه سري خالي بندي و ادا اطفار هاي شتري ! مرد و زنش البته جون من اصلا طرفدار مردسالاري و يا ايده هاي احمقانه و خودشيفته مغرورانه فمينيستي هم نيستم .بابت صراحت لهجه هم عذر ميخوام ولي جون تايك ازاد بود من فقط نظرم رو دادم كه شايد اشتباه باشه و شايد هم نه!

خب شما اگر دقیق تر میخووندید که چی نوشتم اینقد عصبانی نمیشدید :دی
من ننوشتم که ملاک روشنفکری مسایل جنسی هست، گفتم که در مواردی (میتوونه مسایل جنسی باشه یا نباشه) نظرات روشنفکرانه میدن برای جلب نظر جنس مخالفی که احتمال میدن خوششون میاد از این نظراتشون در حالیکه واقعا اعتقادی به حرفاشون ندارن.
تعریف روشنفکری رو جناب devilish song گفتن، آواتار من فقط نشان دهنده علاقه من به سوژه عکسه وگرنه آواتار قبلیم فقط صورت بود :happy: چون عکسی که میخواستم پیدا نکردم اینو گذاشتم واسه آواتارم.
نظراتتون درباره مردم ایران؛ اگه بخوایم فقط نیمه خالی لیوان رو ببینیم شاید درست باشه ولی مسئله اینه که هیچ انسانی فقط سیاه (به معنی بد) نیست.
درباره علاقه زنان ایرانی به مردان خارجی هم باهاتون مخالفم چون در مورد خودم و دوستام همچین چیزی صادق نیست.
درباره خوردن بدن زنان ایرانی به آدمهای مختلف و از دست دادن حساسیتش نظر شما اینطوره و البته با گفته های ابتداییتون در رابطه با عقده جنسی داشتن همه ایرانیها تناقض داره.
اینکه زنان و مردان ایرانی برای ازدواجشون چندان اهمیتی قایل نیستن میتوونه به خاطر اجباری باشه که تنها دلیل ازدواجشون بوده و نه تجربه داشتن روابط جنسی متعدد...

پ.ن: شما هرجور راحتید میتوونید درباره من یکی فکر کنید، من مسئول طرز فکر شما نیستم.

Last edited:

Amoo Navid

Registered User
لایک‌ها
27,114
مصاحبه با یه دختر ایرانی
interview.gif
:
ویژگی های همسر مورد تاییدتون چیا هستن ؟

خب .:cool: میخوام که فهمیده باشه...
خوش تیپ باشه..
با جرات باشه..
مهربون باشه..
کاری و زرنگ باشه...
فوق لیسانس داشته باشه..
درآمدش زیر دو ملیون نباشه..
ماشینش زیر زانتیا نباشه
و به من اهمیت بده..

خودتون چه شرایطی دارید
interview.gif
؟
زیبایی آن چنانی دارید ؟!
جواب :
292.gif
از مردی که بخاطر زیباییم بخواد ازدواج کنه متنفرم.
مدرک ؟
--فوق دیپلم از دانشگاه @%@#$% آباد ..من آدم دانشگاه رفته و با شخصیتی هستم
reading.gif

اخلاق ؟
---دیگران بهم میگن قابل تحمل نیتس.. ولی من قبولشون ندارم..
غذا چی بلدی درست کنی؟
-- یه چیزی میخوریم حالا..
چند تا خواستگار داشتی تا حالا؟؟
-- زیاد..نمیدونم.. دیگه خواستگارام مثل پشه میمونن.. ولمون نمیکنن..

سه چهارمشون اینجورین متاسفانه
اون یک چهارم هم نصیب از ما بهترون

بالا