برگزیده های پرشین تولز

خرید دریل (لطفاً راهنمایی کنید.)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام دوستان

من چندی پیش می خواستم یک دریل بخرم که با کمک دوستان به نتایج خوبی رسیدم و خریدم.
چون واقعا مقید بود سعی می کنم قسمت های مهم این تاپیک رو در این پست بیارم، اگر مایل هستید،‌ پیشنهاد می کنم این تاپیک رو تا انتها بخونید.
در خواست بسته شدن تاپیک رو نمی دم تا دوستان دیگر هم اگر سوالی در این زمینه داشتن اینجا بپرسن.
در ابتدا من گفتم:

قصد خرید یه دریل دارم (یا همون درل خودمون!)

راهنمایی برای خرید:
الان مارک های متفاوتی تو بازار هست که سوالم اینه که کدوم بهتره؟

یک مورد یافت شده:
یه مورد پیدا کردم که مارکش شوان یا Schwan هست:
  • 710 وات هست،
  • چکشی داره،
  • چپ گرد و راست گرد داره،
  • تنظیم سرعت داره،‌
  • کیف مخصوص داره.
  • 6 ماه هم گارانتی داره.
  • ساخت چین هست.

فروشنده میگه 75 هزار تومن

این مارک خوبه؟ کسی نظری داره؟

کسی موردی داره برای فروش؟

• ترجیحا کیف داشته باشه.
  • چکشی حتما داشته باشه
  • راست و چپ گرد حتما داشته باشه
  • تنظیم سرعت حتما داشته باشه

منتظر نظرات و پیشنهاداتتون هستم.
ممنونم

دوستان منتظر پیشنهادات و راهنمایی هاتون هستم ...

سلام: برای سوراخ کردن سطوح دیوار (مخصوصا بتونی) وکف وجود چکش برای دریل ضروریه ولی برای چوب یا فلز چکش دریل کاربردی نداره.از این دو مدلی که ذکر کردید دريل چكشي استاير - TH 700Aمناسبتر بنظر میاد.

با انگشت سوراخ کن ولی شوان نخر مهمون یه هفته است
اگه ارزون میخواهی توسن ایرانی بگیر با گارانتی چکشی.موتور گیربکسی.چپگرد.راستگرد کلاچدار

شوان توصیه نمیشه
اگر جنس چینی میخواید برند Tosan بگیرید که سفارشی هست و گارانتیش هم کم و بیش قابل اطمینانه
برای برند بوش هم اگه چکشی میخواید باید بالای 300 هزینه کنید

رونیکس با این قیمت از همه بهتره یه 700w بگیر چکشی داره تنظیم سرعت چپ گرد راست گرد البته الان قیمت ابزار هم مثل هرچیز دیگه ای 50 درصدی رفته روش و الان حدود 100.110 تومن شده.ماکیتا بوش و کرون هم که عالیه فقط هم گرونه هم اصلش کمه.

سلام : اگر مصرف خونگی دارید (کار سنگین باهاش انجام نمیدید)همین مارکهای متوسط حتی بعضی چینی ها هم کارتون رو راه میندازه . ولی اگر کار حرفه ای وسنگین دارید بوش یا AEG بگیرید.

سلام دوست عزیز به نطر من شما نهایت تا 100000 تومن هزینه کنید . دریل های AEG الان از 150 به بالا هستند .من خودم سه تا دریل چینی از یک فروشنده دوره گرد خریدم 20 تومن (شش سال پیش) دادمشون به فامیل هنوز اخ نگفتن و کارشون رو راه میندازن .البته این دلیل کیفیت بالای دریل چینی نیست ولی مصارف خونگی مگر چیه؟ سالی چند بار استفاده میشه؟ اصلا فشاری به دستگاه نمیاد بنابر این اصطهلاک چندانی نداره. ولی اگر فکر میکنید در اینده مصرف حرفه ای پیدا میکنه بهتره جنس خوب بگیرید چون جنس چینی جوابگو نیست حتی ممکنه تعمیرش هم بصرفه نباشه من خودم این تجربه رو در مورد فرز دارم چینیه سوخت تعمیرش هم نکردن مجبور شدم دوباره جنس خوبش رو بگیرم .

تو این ارزونها مارک توسان خوبه البته حتی اونم بیشتر از 75 تومنه . خودم skil دارم واقعا راضیم .

به نظر من شما یک مدلی رو بگیر که ضمانت درستو حسابی داشته باشه به عبارتی از اینایی نباشه که معلوم نیست پدر و مادرشون کیه
smilingsmiley.gif

فکر میکنم توسان خوب باشه.

شما برای مصارف خانگی یک کراون چینی بگیرید. همون کاری رو می‌کنه که قراره دکر انجام بده.

از اول به ترتیب قیمت و کیفیت:
Hilti
metabo
Bosch
Makita

ضمناً تا جایی که یادمه بوش قلابی هم زیاد داره.
نمایندگی Hilti آقای Domainseller

به به آقا احسان گل
ممنون رفیق
smilingsmiley.gif

اما، آقا مصطفی گل
اگه برای کار حرفه ای می خواستی بدون شک هیلتی رو بهت پیشنهاد می کردم، بهترین برند در زمینه ابزار صنعتی ساختمانی ست تو دنیا، گارانتی فوق العاده ای داره (دو سال بدون پرسش) و کیفیتش تو تمام دنیا ثابته (یعنی جنس تقلبی نداره -یا جنس با دو کیفیت متفاوت نداره)
اما با توجه بودجه ای که برای اینکار در نظر گرفتی و کاری که می خوای باهاش انجام بدی بوش و آ اِ گ به شرط اصل بودنش که البته بعید می دونم پیدا کنی (مخصوصاً توی این اوضاع)
در ضمن یه پیشنهاد: اگه برای کار خونگی میخوای دریل شارژی و پیچ گشتی بگیری بیشتر بدردت می خوره، چکشی بودن دریل به چه کارت میاد؟
smilingsmiley.gif

دوست من, منم مثل شما وقتی میخواستم ابزار بخرم کلی تحقیق کردم..

بهترین برندها:

دی والت
آ.ا.گ
متابو

هست...
از این پایینتر میشه:
ماکیتا
استایر

باز از این پایینتر:
رونیکس
محک
اینهل
وغیره...

دریل من آ.ا.گ هست و تمام مشخصاتی که شما میخواید رو داره..مدلش: SBE 600 R هست

فروشی نیست..! فقط جهت راهنمایی مدل رو گفتم..

موفق باشید.

اخوی بنده از قدیم یه دریل آ ا گ دارم بی شرف مرگ نداره 7-8 ساله دارم استفاده میکنم.

بلک اند دکر که از قدیم بوده و کلی سابقه داره
ماکیتا هم جنسای خوبی داره
دیوالت هم جنس خوبیه

محصولات ماکیتا
صفحه اصلی :: ایران بوش نمایندگی ابزار بوش آلمان، ماکیتا ژاپن، متابو آلمان

شما با این یه تماسی بگیر احتمالاً قیمت بهتری بهتون بدن.
ولی تو محصولات ماکیتا معمولاً اونهایی که ساخت خود ژاپنه روش آرمش برچسته هست و اونایی که تحت لیسانسه آرم ماکیتا برچسبیه. البته این که گفتم در اکثر موارد درسته. که اونهایی هم که برچسبیه و اصله از نوشته هاش معلومه که ساخت خوده ژاپنه یا نه.
به نظر من یک برند درست و حسابی و با قیمت کم بخری بهتره.

مهمترین پارامتر تو دریل اول سه **** هست و بعد یاتاقان بندی گردن دریل.
هر دریلی که بالبرینگ گردنش توی نشیمنگاه فلزی بود عمر زیادی می‌کنه.
دریل‌های با هد فلزی عموما زمان اتصال بسیار خطرناک هستند. یک مورد از تکنیسین‌ها بدلیل برق داشتن بدنه فلزی دریل جونش رو از دست داد.

حالا که شما چکشی هم می‌خواید که دیگه حتما باید هوزینگ فلزی داشته باشه.

گردن دریل همونجایی هست که نزدیک به سه نظامه.
همونجایی که سه **** به خود محور دریل وصل می‌شه.
حالا اونجا یک بالبرینگ هست که محور اصلی رو یاتاقان بندی می‌کنه.
اگر اون بالبرینگ دورش یک نگهدارنده‌ی فلزی بود، دریل خوبیه. اگر پلاستیکی بود، عمر زیادی نداره.
از شیارهای هوای بعضی مدل‌ها قابل دیدنه.
اگر نشد باید باز کنید.

سلام
ممنونم از راهنمایی تون
من قبلا دوتا دریل رو باز کردم تا اونجایی که به یاد دارم، سه **** از طریق یه پیچ که تهش هست و خلاف جهت بسته میشه به شافت خروجی دریل متصل میشه. شافت خروجی به یک چرخ دنده بزرگ متصل هست که از طریق یک چرخ دنده کوچک به شافت روتور متصل میشه. این اتصالات چرخ دنده ها در داخل یک محفظه حاوی گریس هست. یک ساچمه در هر طرف از دو قطعه قاب دریل، وظیفه نگهداشتن شافت خروجی (در جهت نیروهای عمودی) و یک ساچمه در انتهای شافت خروجی هم هست که وظیفه نگهداشتن و روانگردی شافت در جهت نیروهای افقی رو داره.
حالا سوال من اینه که اون بالبرینگی که شما میگید تو کدوم قسمته؟ (اگر بتونید یک عکس بذارید که دیگه عالیه!)
و سوال دیگه اینکه بر اساس تجربه کدام مدل های چینی و ارزان این ویژگی رو دارن؟
ممنونم

اون دریلی که شما باز کردید بدنه پلاستیکی بوده احتمالا.
خود روتور انتهاش یه بالبرینگ هست. اون بالبرینگ رو باید یه نشیمنگاه فلزی نیگه داشته باشه.
اون سر دیگه‌ی روتور هم که پیچ حلزون هست(همون چرخدنده ای که شما می‌فرمایید) اون طرف هم باید رو فلز باشه.

بله پلاستیکی بود بدنه اش
آره! گرفتم حالا! مال اونا فلزی بود!
ولی گمون نکنم بشه از شیار های هوا اینو دید!
شما که تجربه داری، کدوم مدل چینی این خاصی رو داره؟
ممنونم داداش

چینی‌ها همه پلاستیکی اند.
فقط اون بش ها فلزی اند.
کراون برند بدی نیست. الان دیگه همه چینی اند. فقط درجه‌ی 1 و 2 داره.

آرش جان ممنونم از راهنماییت.
بنابراین بین مدل های چینی شما از بین برندهایی همچون توسان،‌ آینهیل، محک و کراون، کراون رو پیشنهاد می کنید.
آیا از بین برند استرالیایی استایر و برند چینی کراون، باز هم کراون رو پیشنهاد می کنید؟
ممنونم

خب کراون ارزونتر از استایره مصطفی.
بعد وقتی کلید دریل مقاومتی باشه و بتونی سرعت روشن شدنو کنترل کنی خیلی مزیته. اینجوری نوک مته از روی کار سُر نمی‌خوره.
این استایرها اکثرا سه نظامشون دستی سفت می‌شه و آچار سه **** نمی‌خوره.
شاید برای کارای خونگی خیلی خوب باشه اما تو کارای صنعتی همش شل می‌شه و تو کار، دور مته می‌چرخه.
هم دنباله‌ی مته رو خراب می‌کنه هم خودش لنگ می‌زنه.
این سه نظامای جغجغه‌ای اصلا کاربردی نیستند.
اگر می‌خوای استایر بخری با سه **** قدیمی آچار خور بخر.
به هر صورت خودت می‌خوای با ابزار کار کنی و باید باهاش راحت باشی.
یه پارامتر دیگه هم وزن و طول دریل هست.
کلا ابزارهایی که طول بیشتری دارند، اغلب بخاطر روتور و استاتور درازتریه که دارند و این باعث می‌شه تورک بیشتری داشته باشند و زیر بار گیر نکنند.
اونهایی هم که سنگین ترند، از سیم مسی برای سیم پیچی استفاده کردند که خیلی مقاوم تره و دیرتر می‌سوزه. سبک‌تر ها سیم‌هاش آلومینیومی روکش دار هست.

رونيكس بگير محكم و گارانتيش هم خوبه
كراون بدنه خيلي ضعيفي داره زود ميشكنه

والا من نمی‌دونم منظور اون دوستمون از بدنه‌ی ضعیف چی بود. برای همین جوابی ندادم.
بجز بُش و AEG های اصلی که هوزینگ فلزی‌اند، مابقی بدنه‌ی پلاستیکی و با یه ضخامت تقریبا مساوی اند.
معمولا از رد تهویه دریل ها می‌شکنند. اون هم در اثر ضربه فقط.
حالا بدنه‌ی ضعیف، منظور ایشون چی بود نمی‌دونم.
در مورد گارانتی هم که هر کار کنید احتمالا با همون واژه‌ی اورلود مواجه می‌شید و می‌رید یکی دیگه تهیه می‌کنید.
در انتها انتخاب با شماست. اینها ابزار دسته. شما باید باهاشون راحت باشید و کسی که می‌گه کدوم خوبه شمایید.

داداش دیگه اینقدر مته به خشخاش نذار
تا شما بیای هم سبک سنگین کنی قیمت دلار 8 برابر شده پاشو برو یهدونه ازین مارک معروفا رو بخر خودتو راحت کن.

فقط اصلا ازین سه **** ها که با فشار دستی سفت میشه نگیری ها خیلی بیخوده همون قدیمی هارو بگیر.

من خودم اصولا کل کارهای فنی خودم رو خودم انجام میدم وبابام هم ابزار فروشی داره
یه سری که کراون از دستم افتاد خورد و خمیر شد
ولی رونیکس بر عکس از پشت بوم افتاد پایین
از چند جا ترک خورد
برا کار خونه گی رونیکس چیز خوبیه
کیفیت بالا
لوازمش یدکیش هم همه جا گیر میاد
گارانتیش هم خوبه
قیمتش هم مناسبه

و این هم نتیجه بازار گردی بنده. فکر کنم جالب باشه. بخونیدش:
امروز گشتی در بازار لوازم و ابزار صنعتی مشهد (بلوار گاراژدارها یا کوشش) زدم و نتیجه تحقیقاتم رو اینجا بطور خلاصه میگم:

با توجه به تحقیقات و موجودی بازار،‌بیشتر دو برند کرون و توسن در مدل های ارزان ولی کارآمد (درجه 1 چین) پیشنهاد می شد و موجود بود، به دوعلت: یکی پشتیبانی خوب و وجود قطعات یدکی و دیگه قیمت مناسب در عین کارآمدی. برند هایی مثل رونیکس هم کم و بیش بود اما از چند نفر در مورد عدم پاسخگویی نمایندگی و همچنین ضعف و نبود قطعات یدکی شنیدم.
بنابراین تحقیقاتم رو با توجه به برند و در هر برند بر اساس قیمت مرتب می کنم:

برند اول: CROWN

اکثر مدل های براون (بجز چند مدل خاص) کیف همراه ندارن و جعبه شون رومیشه به عنوان کیف استفاده کرد. 6 ماه گارانتی دارن که ظاهرا قطعات و لوازم یدکی شون موجود هست.
مدل معروفی که اکثر جاها به من معرفی کردن این بود:

مدل بعدی که مشابه مدل بالا و با توان کمتر هست اینه:
جالبه که این دو مدل بالایی در سایت اصلی کرون وجود نداشت!
مدل های دیگه هم بودن که علاوه بر ویژگی های مورد نظر و توان بالاتر گیربکسی هم بودن:

این دریل ظاهرا خدای این نوع دریل هاست:

• مدل دیگه CT10066 هست که 780 وات هست.
    • قیمت بازار: از 85 تا 90

• یه مدل دیگه هم CT10065 هست که 600 وات هست.
    • قیمت بازار: از 80 تا 100 تمن

مقایسه تصویری مدل های موجود در سایت ابزار یراق:
نام محصول دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017 دريل چكشي گير بكسي 810 وات كرون CT10067 دريل چكشي گير بكسي 1050 وات كرون CT10068 دريل 13 ميليمتر چكشي 600 وات كرون CT10019 دريل 16 ميليمتر 1050 وات ديمردار گيربكسي كرون CT10032
تصویر اصلی
قیمت ۸۰۰,۰۰۰ ریال ۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال ۱,۴۰۰,۰۰۰ ریال ۸۰۰,۰۰۰ ریال ۱,۸۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه - - - - -
گارانتی 6 ماه 6 ماه 6 ماه [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ]
قدرت 750 وات 810 وات 1050 وات 600 وات 1050 وات
حداکثر قطر مته 13 م.م 13 م.م 13 م.م 13 ميليمتر 16 ميليمتر
دور در دقیقه 2800-0 1200-0 1200-0 [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ]
وزن 1.9 كيلوگرم 2.6 كيلوگرم 2.56 كيلوگرم [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ]
کشور سازنده [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ] چين چين

برند دوم: TOSAN

برند دیگه ای که به وفور در بازار پیدا می شد توسن بود.

این مدل گیربکسی هست:

مقایسه این دو مدل:
تصویر دریل گیربکسی 13mm توسن دریل چکشی 13mm توسن
1,600,000ريال 850,000ريال
مدل 0034d 0022d
ارائه‌کننده tosan tosan
توضیحات دریل 13 میلیمتری چپ و راستگرد چکشی توسن دارای گیربکس بسیار قوی با امکان کنترل سرعت الکترونیکی و کیفیت ساخت خوب. دریل 13 میلیمتری چپ و راستگرد چکشی توسن با امکان کنترل سرعت الکترونیکی و کیفیت ساخت خوب.
جالبه که لیست قیمت مصرف کنندگان سایت اصلی وارد کننده توسن خیلی بالاتر از این حرفاست:
لیست قیمت مصرف کنندگان

سایر برند های موجود که یا تو بازار خیلی تنوع نداشتن و یا به پولم نمی خوردن!:

مقایسه تصویری این دو مدل:
محصول دريل 13 چكشي رونيكس ( 2210 ) دريل 13 گيربكسي رونيكس ( 2220 )
تصویر اصلی
قیمت ۸۵۰,۰۰۰ ریال ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه - -
گارانتی 1 سال 1 سال
قدرت 810 وات 1050 وات
دور در دقیقه 3000-0 دور در دقيقه 2800-0 / 1100-0 دور در دقيقه
وزن 2.4 كيلوگرم 3.7 كيلوگرم
کشور سازنده چین چین

• دریل 710 وات Aote (یک برند گمنام!!!)
    • قیمت بازار: 75
  • دریل 800 وات Aote - سه کاره - مته چهار شیار - بتن کن - گیربکسی (همون برند گمنام!!!)
    • قیمت بازار: 175
  • دریل دیزل مدل DTSTD02 با قدرت 710 وات و همراه با کیف (حتی لینکشم پیدا نشد!!!)
    • قیمت بازار: 68

این دوتا مدل هم صرفاً جهت اطلاع پرسیدم!!!

و مقایسه تصویری این دو مدل:
محصول دریل چکشی ماكيتا MHP160 دریل چکشی 13 م.م ماکیتا HP1620
تصویر اصلی
قیمت ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه با کیف حمل دارای کیف حمل
گارانتی 1 سال 1 سال
قدرت 710 وات 650 وات
حداکثر قطر مته 13 ميليمتر 13 میلیمتر
دور در دقیقه [ مشخص نشده ] 2800- 0
وزن 3000 - 0 1.7 کیلو گرم
کشور سازنده چین (تحت لیسانس ژاپن) رومانی ( تحت لیسانس ژاپن )

جمع بندی:
اگر قیمت برخی سایت ها درست باشه و به اون قیمت بفروشن (که احتملا اینطور نباشه!) باید سریع ازشون خرید تا تصمیمشون عوض نشده.
اما اگر قیمتای اون یه سری سایت معتبر نباشه که نیست!!! به نظر من انتخاب اصلی بین سه برند کرون، توسن و رونیکس هست. (استایر اگر تو بازار می بود به این گزینه ها اضافه می شد اما گرچه سایت ابزار یراق مجود داره اما برای خدمات پس از فروش و گارارنتی اش مطمئن نیستم.)
تو این مدل ها،‌با توجه به قیمتشون، به نظرم گزینه اول دريل چكشي گير بكسي 810 وات كرون CT10067 که فروشگاهی در مشهد اونو 95 میده و به نظرم با توجه به قدرت،‌ و گیربکسی بودنش به صرفه هست. و گزینه‌ی بعدی دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017 یا دریل چکشی 13mm توسن[0022d] هست. البته در این بین رونیکس و استایر هم آدم رو وسوسه می کنن اما حیف که خدمات پس از فروش خوبی تو مشهد ندارن!
اینم یه عکس سه نفره از مدل هایی که تو سایت ابزار یراق موجود بود:
نام محصول دريل چكشي استاير - TH 700A دريل 13 چكشي رونيكس ( 2210 ) دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017
تصویر اصلی
قیمت ۷۹۰,۰۰۰ ریال ۸۵۰,۰۰۰ ریال ۸۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه - - -
گارانتی 1 سال 1 سال 6 ماه
قدرت 700 وات 810 وات 750 وات
حداکثر قطر مته 13 ميليمتر [ مشخص نشده ] 13 م.م
دور در دقیقه 2600 3000-0 دور در دقيقه 2800-0
وزن 2.1 كيلوگرم 2.4 كيلوگرم 1.9 كيلوگرم
کشور سازنده اسپانيا چین [ مشخص نشده ]
از دوستان عزیز خواهشمندم منو در انتخاب نهایی راهنمایی کنن.
ممنونم

توضیح راجع به گیربکس:
در برخی درل ها قبل از خروجی،‌گیربکس نصب شده و با دو نسبت تبدیل یک به یک و دو به یک کار می کنه. در حالات دو به یک سرعت شافت خروجی کم میشه اما قدرت یا گشتاورش تقریبا دوبرابر میشه. این مورد بیشتر برای کاربرد های خاص مثل فنر زدن چاه یا سوراخ کردن دیوار به کار میشه. در سوراخ کردن آهن سرعت بالاتر مهم تر چون سابندگی مهم تا گشتاور.

لینک های مفید:
دل و روده یک دریل (قابل توجه آقا احسان و آقا آرش!)
سایت گروه ساجد مقالات جالبی داره

نتیجه گیری های اخلاقی!
نتیجه گیری اخلاقی 1: قیمت های سایت ابزار یراق تقریبا همون قیمتای بازار هست کمی بالا و پایین!
نتیجه گیری اخلاقی 2: قیمت های سایت ابزار یاب عجیبه! بعضیاش مثل قیمت بازاره و بعضیاش احتمالا مربوط به قدیم هست و آپدیت نشده!

بابا ای والله. تا حالا فکر میکردم کسی از من راجع به خرید کالاها وسواسی تر نیست که حالا فهمیدم سخت در اشتباه بودم.
خوب ببینید دوست عزیز حالا که بحثتون به اینجا کشید من چند نکته رو عرض کنم.
1. راجع به اینکه از کجا خرید انجام بدید: احتمالاً شما خونه تون همین اطراف گاراژدارها باشه. اگه میخواید از اینجا خرید کنید من تا حالا در این خیابون فروشنده بهتر از خوراکیان ندیدم آدم منصفیه.

2. اگه میخواید از هرجا که ارزونتره خرید کنید یا به عبارتی براتون مکان خرید مهم نیست، من ابتدا خرید از تهران رو بهتون پیشنهاد میکنم. (انشاءالله شماره تماس فروشنده ای که خودم دریل ماکیتا رو ازش خریدم رو بهتون میدم) ضمن اینکه اگه یکبار هم خودتون رفتید تهران به میدان امام ***** خیابان فردوسی یک سری بزن و همچنین به نظرم خیابان خیام بود که نمایندگی بلک اند دکر هم اونجا بود حالا دقیقاً اسمشو یادم نیست انتهای اون خیابون هم میخورد به بورس فروشگاه های چرخ خیاطی دست دو و نو. (حالا دوستان تهرانی اگه میدونن یادآوری کنند) بعداز تهران، مشهد چند جای دیگه هم هست برای خرید اینطور لوازم، یکی خیابون امام رضا بین فلکه برق و چهارراه دانش (کلانتر قدیم) که انصافاً اون زمانها قیمتهای خوبی داشتند. یک جای دیگه هم هست که شاید حوصله نکنی بری، تی بی تی هست که البته من از اونجا زیاد خرید نداشتم.

3. من نظر خودمو راجع برندها دادم و الان اصلاً نمیتونم راجع به برندی که نمیشناسم اظهار نظر کنم تا بعد بد یا خوب بودنش بیفته گردن من. من فقط برندهای معتبر رو ترجیح میدم. یعنی اگه وضعیتی مثل شما داشتم صبر میکردم و زمانی که پولم بیشتر جمع شد یک برند و مدل خوب رو میخریدم. الان هم پیشنهادم به شما همینه چون به نظر نمیاد شما عجله داشته باشی وگرنه تا حالا خریده بودی.
به هر حال برندهای پیشنهادی:

Milwaukee
Hilti
Metabo
Makita
Hitachi اگه گیر بیاد
DeWALT
Black & Decker
Bosch

حالا انشاءالله شما هم یک دریل خوب بخرید که براتون مثل ساعت کار کنه.

سلام مصطفی.
خب من همون اول پیشنهاد کراونو دادم چون جنسای بازارو می‌شناسم.
اگر کار سربالا یا مداوم داری، گیرباکس دار خیلی اذیتت می‌کنه. دستتو زود خسته می‌کنه و احتمال رخدادن حادثه رو هم خیلی زیاد.
مقداری هم سروصدای گیرباکس‌دارها بیشتره.
مشکل اینجاست که گیرباکسش جای گردن دریله و اگر یه دسته بگیریش نیگه داشتنش با توجه به فاصله‌ی زیاد دست با گردن، خیلی سخت میشه.

اینا همه ساخت چینه. وارد کننده‌هاش مشخص‌ان. همه یه جوره. بازشون کنید تا ببینید...
بعد دریل لوازم یدکی‌ای نداره اصلا! همش الکیه. فوقش یه کلید دیمریش خراب بشه یا لیور چپ‌گرد راست‌گردش بشکنه.

همیشه وسایل کار برقی رو وات بالا بخر + از بین اینایی که انتخاب کردی هرکدومو از نظر قیافه دوست داشتی بردار
به حرف کاسب جماعت هم گوش نکن :دی

به عنوان آخرین نکته. امروز خونه مون یک نفر اومد برای لوله کشی و از این کارها. سنگ فرزش برند توسن بود گفتم اینا چطوریه گفت خوبه و نسبت به قیمتش هیچ مشکلی نداره و کار میکنه. ازش درباره برند کرون هم پرسیدم گفت اونم هم خوبه ولی توسن بهتره.

امروز از یه تعمیرکار پرسیدم راجع به دریل ها،‌کسی که کار سیم پیچی موتور کولر و انواع وسیله برقی رو انجام میداد، تو مغازش تعداد زیادی دریل و فرز و موتور کولر بود.
گفت کرون و توسن خیلی خوبن اما رونیکس از اینا بهتره.
ضمناگفت استایر عالیه اگر اصلش گیربیاد. حتی گفت استایر از ماکیتا هم بهتره.
به نظر شما استایر هایی که سایت ابزار یراق می فروشه اصله؟
ممنونم

ولی کلاً خداییش اطلاعات هم درباره یک آدم اینقدر پرسو و جو نمیکنه که شما میکنی
biggrinsmiley.gif

به نظر من جواب دادن به این سوال شما خیلی سخته و تا کسی این جنسو از اون نخریده باشه نمیتونه جواب قانع کننده ای در این مورد به شما بده. لذا میتونید این کالا رو به شرط بخرید یا اینکه حضوری برید در صورتی که اهل تشخیص هستید. یا اینکه شما یک عکس از اصلش داشته باشید و اونی که میخرید رو باهاش مقایسه کنید البته مشروط به اینکه High Copy نباشه. خلاصه کار مشکلیه.
پیشنهاد من اینه که اگر اهل تشخیص اصلی از غیر اصلی نیستید برید برندی رو بخرید که تا حالا غیر اصلیش تو بازار نیومده باشه تا خدایی نکرده مغبون در معامله نشید.

راستش من واسه کارام دریل و دریل شارژی زیاد میگیرم

بوش و AEG چون خیلی گرونن نمیگیریم
ماکیتا 4-5 سال پیش 2-3 تا دریل ازش خرید کردم خوب در اومد... اما از پارسال به خاطر اینکه قیمتا زیاد گرون شده من به جای ماکیتا دریل گوجیانگ خریدم که مال کارخونه ماکیتا هست ( طبق گفته فروشنده ها) و البته فرقی هم برام نسبت به ماکیتاها نداشته !
توسن رو بیخیال شو وقتی رونیکس هست
انصافا خیلی جنسای خوب و البته قیمت مناسب میزنه... تو رنج قیمت مناسب من رونیکس رو معرفی میکنم
الان از سشوار صنعتی گرفته تا پیچ و انبردست و شیلنگ برا پمپ و .. چیزای دیگه رونیکس مییگریم

سلام .
شما باید مشخص کنی که چی میخای باهاش سوراخ کنی (چه جنسی دیوار-چوب-فلزات) اینکه چکشی داشته باشه یا ولوم سرعت داشته باشه ملاک نیست شغلت چیه تراشکاری -برق کار ساختمونی نصاب کابینتی؟ بعدش روزی چقدر میخای باهاش کار کنی؟ چه رنج مته ای از نظر قطر میخای استفاده کنی ؟
این سوالهارو جواب بده یه مدل معرفی کنم بهت بدون پشیمونی چون من خودم تراشکارم برادرم هم ابزار فروشی داره .

سلام داداش جان
ممنونم از لطفت.
کارم خونگیه، یعنی انواع کارها ممکنه پیش بیاد، از دیوار و بتون گرفته تا چوب و فلز. اما نکته مهمش اینه که مداوم نیست، مثلا ممکنه دوماه دریل بخوابه و یه وقت تو دو سه روز کلی کار کنه (البته کار خونگی)
داشتن چکشی برای دیوار خیلی مهم و کاربردی هست و کنترل سرعت هم در انواع کارها مفیده.
مته هم دیگه فکر نکنم بالای 10 نیازم بشه.
و نکته مهم دیگه اینکه نمی خوام خیلی هزینه کنم!!!
ممنونم داداش

بازم سلام .
شما با این بودجه و این کاربردهایی که میخاستی 2 تا انتخاب بیشتر نداری :
1-توسن قیمت حدود110-گارانتی 8ماه و کیفم نداره
2-رونیکس قیمت حدود125-گارانتی یک ساله-کیف هم داره
اختلاف قیمت رونیکس و توسن 15-20 تومن بیشتر نیست ولی مزیتهای رونیکس نسبت به توسن بیشتره و مورد اخر اینکه رونیکس خوشگلتر و اینکه ارگونومیک (خوش دست تره) بهتری داره .

من سقف بودجه رو نمیدونستم.
توسن هم داشتم.
انصافا چیز تکیه.
دوستم یدونه داره. الان 3-4 ساله آخ هم نگفته. همیشه هم باهاش یا دیوار بتونی سوراخ کردن یا ورق و قوطی آهن.
امیدوارم این توسن های جدید هم مثل قدیمی ها باشن.
در کل برا خونه چیزی اونورتر از عالیه.

در نهایت دریل چکشی 13mm توسن [0022d] رو خریدم.
از تمام دوستانی که در این راه به من کمک کردن صمیمانه سپاسگزارم خصوصا آقا احسان، آقا آرش و آقا عقیل.

دیشب قصد خرید نداشتم، آخرای شب از 4راه ابوطالب رد می شدم،‌گفتم یه سوالی بکنم. بعد دیدم که قیمت همه جا تقریبا یکی هست و از قیمت تهران کمی بالاتره که ارزش نداره.
استایر تهران داشت اما از خرابی احتمالی و نبود قطعاتش حذر کردم از طرفی فروشنده تهراین می گفت فرقی با چینی ها نداره.
اون کرون گیربکسی هم قیمتش بال بود حدود 120 تومن و دلیلی ندیدم بیشتر هزینه کنم.
کرون های دیگه هم همپای توسن بود قیمتاشون.
رونیکس هم به قیمت سایت ابزار یراق پیدا نکردم و قیمت حدود 100 تومن بود. از طرفی دو تا مغازه و یه تعمیرکار گفتن توسن بهتره.
بنابراین توسن گرفتم.
چیز خاصی همراهش نیست. خودش + دسته همراهش + آچارش + میله مدرج + دفترچه راهنما + ضمانت نامه.
جعبه اش هم طوری هست که بشه به عنوان کیف حمل و نقل ازش استفاده کرد.
قیمت بازار هم بین 90 تا 100 بود که من 88 گرفتم.
فعلا ازش راضی هستم. تنها مشکلی که داره اینه که کیف پلاستیکی نداره (برخلاف رونیکس) ولی از همون جعبه اش میشه به عنوان کیف استفاده کرد.
حالا باید دو سه سال دیگه نظرم رو بگم، الان که مشخص نمیشه...
بازم ببخشید.

قصه ما به سر رسید ...

Last edited:

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026

asadasadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه ارزون میخواهی توسن ایرانی بگیر با گارانتی چکشی.موتور گیربکسی.چپگرد.راستگرد.کلاچدار

A R A S H

Registered User
لایک‌ها
101
دریل‌های با هد فلزی عموما زمان اتصال بسیار خطرناک هستند. یک مورد از تکنیسین‌ها بدلیل برق داشتن بدنه فلزی دریل جونش رو از دست داد.

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
دروود !
به مبین پ خ بده ، نمایندگی محصولات SPARKY و BOSCH رو داره . . .
دریل و . . .
مخلص !

نمایش مشخصات: mobin_v8 - PersianTools Forums
سلام
ممنونم رفیق، اطاعت امر شد.
موفق باشید
مخلص!
اگه ارزون میخواهی توسن ایرانی بگیر با گارانتی چکشی.موتور گیربکسی.چپگرد.راستگرد.کلاچدار
سلام
ممنونم از کامنت تون.
شما تجربه دارید؟
گزینه های دیگه مثل دیزل و بوش چطورن؟
منظورتون از گیربکسی و کلاچدار چی هست؟
ممنونم

سلام رفیق
ممنونم از نظر تون.
میشه در مورد این جمله بیشتر توضیح بدید:
"هر دریلی که بالبرینگ گردنش توی نشیمنگاه فلزی بود عمر زیادی می‌کنه."
چطور میشه از ظاهر دریل اینو فهمید؟
ممنونم
کامل

Last edited:

rata

Registered User
لایک‌ها
14
شوان توصیه نمیشه

اگر جنس چینی میخواید برند Tosan بگیرید که سفارشی هست و گارانتیش هم کم و بیش قابل اطمینانه

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
نمایش مشخصات: mobin_v8 - PersianTools Forums[/QUOTE]

شوان توصیه نمیشه

ممنونم از نظرتون
آیا قیمت محصولات توسن با مشخصاتی که من می خوام هم مناسب هست؟
ممنونم

چرا؟

(omid0018)

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
رونیکس با این قیمت از همه بهتره یه 700w بگیر چکشی داره تنظیم سرعت چپ گرد راست گرد البته الان قیمت ابزار هم مثل هرچیز دیگه ای 50 درصدی رفته روش و الان حدود 100.110 تومن شده.ماکیتا بوش و کرون هم که عالیه فقط هم گرونه هم اصلش کمه.

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026

ممنونم از نظرتون
آیا دوستان دیگر هم راجع به مارک رونیکس همین نظر رو دارن؟
چجوری میشه اصل بودن ماکیتا بوش و کرون رو فهمید؟
ممنونم

s.hossein45

Registered User
لایک‌ها
11
سلام : اگر مصرف خونگی دارید (کار سنگین باهاش انجام نمیدید)همین مارکهای متوسط حتی بعضی چینی ها هم کارتون رو راه میندازه . ولی اگر کار حرفه ای وسنگین دارید بوش یا AEG بگیرید.

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام
مصرف که خونگیه اما می خوام عمری باشه و ضمنا بودجه زیادی هم ندارم.
شما با این شرایط چی پیشنهادی می کنید؟
با مشخصاتی که من گفتم،‌ مارک بوش یا AEG چنده؟
ممنونم

Bahloul

Registered User
لایک‌ها
9
ممنونم از نظرتون
آیا دوستان دیگر هم راجع به مارک رونیکس همین نظر رو دارن؟
چجوری میشه اصل بودن ماکیتا بوش و کرون رو فهمید؟
ممنونم
واسه مصارف خونگی لازم نیست زیاد خرج کنی ! منم تعریف رونیکسو شنیدم ! nek هم بد نیست !:)

bardiaahmadi

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
من رونیکس وکرون رو تو چینی ها پیشنهاد میدم

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
Hilti
metabo
Bosch
Makita

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
واسه مصارف خونگی لازم نیست زیاد خرج کنی ! منم تعریف رونیکسو شنیدم ! nek هم بد نیست !:)
ممنونم از نظر تون
پس تا اینجا گزینه مناسب که هم به کارم بیاد و هم قیمتش خوب باشه احتمالا رونیکس هست!
ممنونم
سلام
من رونیکس وکرون رو تو چینی ها پیشنهاد میدم
و همچنین از شما دوست عزیز ممنونم. کرون هم مد نظر دارم
Hilti
metabo
Bosch
Makita

ممنونم رفیق
اتفاقا با جناب Domainseller هم آشنا هستم و با ایشون معامله داشتم.
حتما مزحمشون میشم.
مثلا با حدود قدرت 700W و امکانات چکشی، چپ و راستگرد، تنظیم سرعت و ترجیحا کیف
قیمت مارک های ذکر شده چنده تو این شرایط بازار؟
ممنونم

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
اخوی بنده از قدیم یه دریل آ ا گ دارم بی شرف مرگ نداره 7-8 ساله دارم استفاده میکنم.

دیوالت هم جنس خوبیه

aghil55

Registered User
لایک‌ها
14

بهترین برندها:

دی والت
آ.ا.گ
متابو

هست...
از این پایینتر میشه:
ماکیتا
استایر

باز از این پایینتر:
رونیکس
محک
اینهل
وغیره...

موفق باشید.

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026

دیوالت هم جنس خوبیه
ممنونم دوست من.
راهنمایی خیلی خوبی کردید.
موفق باشید

بهترین برندها:

دی والت
آ.ا.گ
متابو

هست...
از این پایینتر میشه:
ماکیتا
استایر

باز از این پایینتر:
رونیکس
محک
اینهل
وغیره...

موفق باشید.
دوست عزیزم خیلی لطف کردید
با راهنمایی شما و دوستان دیگه، می تونم خریدی خوب داشته باشم.
یک سوال: این مارک های خوبی که گفتید،‌به پول من می خوره؟ قیمتشون چنده؟!!!
دو سوال!: آیا خرید دریل دست دو از فروشگاه ها یا تعمیرگاه ها کار معقولی هست؟
بازم ممنونم

ضمنا پست بالایی کامل نخورده بود که اینجا دوباره ارسال می کنم:
دروود !
به مبین پ خ بده ، نمایندگی محصولات SPARKY و BOSCH رو داره . . .
دریل و . . .
مخلص !

نمایش مشخصات: mobin_v8 - PersianTools Forums
سلام
ممنونم رفیق، اطاعت امر شد.
موفق باشید
مخلص!
اگه ارزون میخواهی توسن ایرانی بگیر با گارانتی چکشی.موتور گیربکسی.چپگرد.راستگرد
سلام
ممنونم از کامنت تون.
شما تجربه دارید؟
گزینه های دیگه مثل دیزل و بوش چطورن؟
منظورتون از گیربکسی و کلاچدار چی هست؟
ممنونم

سلام رفیق
ممنونم از نظر تون.
میشه در مورد این جمله بیشتر توضیح بدید:
"هر دریلی که بالبرینگ گردنش توی نشیمنگاه فلزی بود عمر زیادی می‌کنه."
چطور میشه از ظاهر دریل اینو فهمید؟
ممنونم

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا