برگزیده های پرشین تولز

خرید دریل (لطفاً راهنمایی کنید.)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ni88

Registered User
لایک‌ها
50
پيچ كوشتي سري ٧ عددي بگير
مارك هاي
رونيكس
توسن
jtech
با توجه به قيمت خيلي خوبن
اچار هم يه سري ٨ عددي بگير
مارك هاي
ronix
tosan
mehdi tools
ata
خوبن نسبت به قيمت
الن و ستاره هم هر كدوم يكسري چاقويي بگير
اين مارك ها پيشنهاد ميشه
ronix
jtech
nova
toptul
آچار فرانسه هم خواستي بگيري رونيكس خوش دسته
انبر دستي هم مارك نوا هم خوب وهم ارزونه
ميف ابزار هم نوا خوبه
دستكش و لباس كار هم بوفالو بگير
توصيه ميكنم يه اهن ربا هم بگيري
بهش ميگن اهن رباي مشكل گشا
خيلي كار را ميندازه
و فقط مارك هاي جنيوس و تاپ تول خوبه
خلاصه داغ كردم همه رو نوشتم

مرسی
الن چاقویی مزیتی نسبت به دسته کلیدی ها یا کیفی ها داره؟ به نظرم خوش دست نیست
منظورتون از آهنربا چیه دقیقا؟

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
مرسی
الن چاقویی مزیتی نسبت به دسته کلیدی ها یا کیفی ها داره؟ به نظرم خوش دست نیست
منظورتون از آهنربا چیه دقیقا؟

با اجازه از دوست عزیزم vive
چاقویی بودن آلن خیلی خوبه،‌ از این جهت که کارکدن باهش راحته، جای کمی میگیره، گم نمیشه، با توجه به اینکه تقریبا دسته دار میشه، نیروی بیشتری میشه وارد کرد. البته در مواردی خاص آچار های آلن L شکل بهتر به درد می خورن.

آهنربا همونطور که دوستمون گفتن خیللی کاربردیه،‌شما فرض کنید دارید ماشین رو تعمیر می کنید و یه پیچ میوفته یه جای باریک، به راحتی با آهنربه می تونید درش بیارید. همچنین اگر آهنربا به اندازه کافی بزرگ باشه، می تونید موقع بازکردن یک وسیله، پیچ هاشو به اون بچسبونید تا گم نشن.
ترجیحا اهنربای حلقه ای بگیرید، می تونید از اسپیکر های خراب هم جدا کنید.
موفق باشید

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
امروز گشتی در بازار لوازم و ابزار صنعتی مشهد (بلوار گاراژدارها یا کوشش) زدم و نتیجه تحقیقاتم رو اینجا بطور خلاصه میگم:

با توجه به تحقیقات و موجودی بازار،‌بیشتر دو برند کرون و توسن در مدل های ارزان ولی کارآمد (درجه 1 چین) پیشنهاد می شد و موجود بود، به دوعلت: یکی پشتیبانی خوب و وجود قطعات یدکی و دیگه قیمت مناسب در عین کارآمدی. برند هایی مثل رونیکس هم کم و بیش بود اما از چند نفر در مورد عدم پاسخگویی نمایندگی و همچنین ضعف و نبود قطعات یدکی شنیدم.
بنابراین تحقیقاتم رو با توجه به برند و در هر برند بر اساس قیمت مرتب می کنم:

برند اول: CROWN

اکثر مدل های براون (بجز چند مدل خاص) کیف همراه ندارن و جعبه شون رومیشه به عنوان کیف استفاده کرد. 6 ماه گارانتی دارن که ظاهرا قطعات و لوازم یدکی شون موجود هست.
مدل معروفی که اکثر جاها به من معرفی کردن این بود:

مدل بعدی که مشابه مدل بالا و با توان کمتر هست اینه:
جالبه که این دو مدل بالایی در سایت اصلی کرون وجود نداشت!
مدل های دیگه هم بودن که علاوه بر ویژگی های مورد نظر و توان بالاتر گیربکسی هم بودن:

این دریل ظاهرا خدای این نوع دریل هاست:

• مدل دیگه CT10066 هست که 780 وات هست.
    • قیمت بازار: از 85 تا 90

• یه مدل دیگه هم CT10065 هست که 600 وات هست.
    • قیمت بازار: از 80 تا 100 تمن

مقایسه تصویری مدل های موجود در سایت ابزار یراق:
نام محصول دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017 دريل چكشي گير بكسي 810 وات كرون CT10067 دريل چكشي گير بكسي 1050 وات كرون CT10068 دريل 13 ميليمتر چكشي 600 وات كرون CT10019 دريل 16 ميليمتر 1050 وات ديمردار گيربكسي كرون CT10032
تصویر اصلی
قیمت ۸۰۰,۰۰۰ ریال ۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال ۱,۴۰۰,۰۰۰ ریال ۸۰۰,۰۰۰ ریال ۱,۸۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه - - - - -
گارانتی 6 ماه 6 ماه 6 ماه [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ]
قدرت 750 وات 810 وات 1050 وات 600 وات 1050 وات
حداکثر قطر مته 13 م.م 13 م.م 13 م.م 13 ميليمتر 16 ميليمتر
دور در دقیقه 2800-0 1200-0 1200-0 [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ]
وزن 1.9 كيلوگرم 2.6 كيلوگرم 2.56 كيلوگرم [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ]
کشور سازنده [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ] [ مشخص نشده ] چين چين

برند دوم: TOSAN

برند دیگه ای که به وفور در بازار پیدا می شد توسن بود.

این مدل گیربکسی هست:

مقایسه این دو مدل:
تصویر دریل گیربکسی 13mm توسن دریل چکشی 13mm توسن
1,600,000ريال 850,000ريال
مدل 0034d 0022d
ارائه‌کننده tosan tosan
توضیحات دریل 13 میلیمتری چپ و راستگرد چکشی توسن دارای گیربکس بسیار قوی با امکان کنترل سرعت الکترونیکی و کیفیت ساخت خوب. دریل 13 میلیمتری چپ و راستگرد چکشی توسن با امکان کنترل سرعت الکترونیکی و کیفیت ساخت خوب.
جالبه که لیست قیمت مصرف کنندگان سایت اصلی وارد کننده توسن خیلی بالاتر از این حرفاست:
لیست قیمت مصرف کنندگان

سایر برند های موجود که یا تو بازار خیلی تنوع نداشتن و یا به پولم نمی خوردن!:

مقایسه تصویری این دو مدل:
محصول دريل 13 چكشي رونيكس ( 2210 ) دريل 13 گيربكسي رونيكس ( 2220 )
تصویر اصلی
قیمت ۸۵۰,۰۰۰ ریال ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه - -
گارانتی 1 سال 1 سال
قدرت 810 وات 1050 وات
دور در دقیقه 3000-0 دور در دقيقه 2800-0 / 1100-0 دور در دقيقه
وزن 2.4 كيلوگرم 3.7 كيلوگرم
کشور سازنده چین چین

• دریل 710 وات Aote (یک برند گمنام!!!)
    • قیمت بازار: 75
  • دریل 800 وات Aote - سه کاره - مته چهار شیار - بتن کن - گیربکسی (همون برند گمنام!!!)
    • قیمت بازار: 175
  • دریل دیزل مدل DTSTD02 با قدرت 710 وات و همراه با کیف (حتی لینکشم پیدا نشد!!!)
    • قیمت بازار: 68

این دوتا مدل هم صرفاً جهت اطلاع پرسیدم!!!

و مقایسه تصویری این دو مدل:
محصول دریل چکشی ماكيتا MHP160 دریل چکشی 13 م.م ماکیتا HP1620
تصویر اصلی
قیمت ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه با کیف حمل دارای کیف حمل
گارانتی 1 سال 1 سال
قدرت 710 وات 650 وات
حداکثر قطر مته 13 ميليمتر 13 میلیمتر
دور در دقیقه [ مشخص نشده ] 2800- 0
وزن 3000 - 0 1.7 کیلو گرم
کشور سازنده چین (تحت لیسانس ژاپن) رومانی ( تحت لیسانس ژاپن )

جمع بندی:
اگر قیمت برخی سایت ها درست باشه و به اون قیمت بفروشن (که احتملا اینطور نباشه!) باید سریع ازشون خرید تا تصمیمشون عوض نشده.
اما اگر قیمتای اون یه سری سایت معتبر نباشه که نیست!!! به نظر من انتخاب اصلی بین سه برند کرون، توسن و رونیکس هست. (استایر اگر تو بازار می بود به این گزینه ها اضافه می شد اما گرچه سایت ابزار یراق مجود داره اما برای خدمات پس از فروش و گارارنتی اش مطمئن نیستم.)
تو این مدل ها،‌با توجه به قیمتشون، به نظرم گزینه اول دريل چكشي گير بكسي 810 وات كرون CT10067 که فروشگاهی در مشهد اونو 95 میده و به نظرم با توجه به قدرت،‌ و گیربکسی بودنش به صرفه هست. و گزینه‌ی بعدی دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017 یا دریل چکشی 13mm توسن[0022d] هست. البته در این بین رونیکس و استایر هم آدم رو وسوسه می کنن اما حیف که خدمات پس از فروش خوبی تو مشهد ندارن!
اینم یه عکس سه نفره از مدل هایی که تو سایت ابزار یراق موجود بود:
نام محصول دريل چكشي استاير - TH 700A دريل 13 چكشي رونيكس ( 2210 ) دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017
تصویر اصلی
قیمت ۷۹۰,۰۰۰ ریال ۸۵۰,۰۰۰ ریال ۸۰۰,۰۰۰ ریال
توضیحات کوتاه - - -
گارانتی 1 سال 1 سال 6 ماه
قدرت 700 وات 810 وات 750 وات
حداکثر قطر مته 13 ميليمتر [ مشخص نشده ] 13 م.م
دور در دقیقه 2600 3000-0 دور در دقيقه 2800-0
وزن 2.1 كيلوگرم 2.4 كيلوگرم 1.9 كيلوگرم
کشور سازنده اسپانيا چین [ مشخص نشده ]
از دوستان عزیز خواهشمندم منو در انتخاب نهایی راهنمایی کنن.
ممنونم

توضیح راجع به گیربکس:
در برخی درل ها قبل از خروجی،‌گیربکس نصب شده و با دو نسبت تبدیل یک به یک و دو به یک کار می کنه. در حالات دو به یک سرعت شافت خروجی کم میشه اما قدرت یا گشتاورش تقریبا دوبرابر میشه. این مورد بیشتر برای کاربرد های خاص مثل فنر زدن چاه یا سوراخ کردن دیوار به کار میشه. در سوراخ کردن آهن سرعت بالاتر مهم تر چون سابندگی مهم تا گشتاور.

لینک های مفید:
دل و روده یک دریل (قابل توجه آقا احسان و آقا آرش!)
سایت گروه ساجد مقالات جالبی داره

نتیجه گیری های اخلاقی!
نتیجه گیری اخلاقی 1: قیمت های سایت ابزار یراق تقریبا همون قیمتای بازار هست کمی بالا و پایین!
نتیجه گیری اخلاقی 2: قیمت های سایت ابزار یاب عجیبه! بعضیاش مثل قیمت بازاره و بعضیاش احتمالا مربوط به قدیم هست و آپدیت نشده!

Last edited:

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
بابا ای والله. تا حالا فکر میکردم کسی از من راجع به خرید کالاها وسواسی تر نیست که حالا فهمیدم سخت در اشتباه بودم.
خوب ببینید دوست عزیز حالا که بحثتون به اینجا کشید من چند نکته رو عرض کنم.
1. راجع به اینکه از کجا خرید انجام بدید: احتمالاً شما خونه تون همین اطراف گاراژدارها باشه. اگه میخواید از اینجا خرید کنید من تا حالا در این خیابون فروشنده بهتر از خوراکیان ندیدم آدم منصفیه.

2. اگه میخواید از هرجا که ارزونتره خرید کنید یا به عبارتی براتون مکان خرید مهم نیست، من ابتدا خرید از تهران رو بهتون پیشنهاد میکنم. (انشاءالله شماره تماس فروشنده ای که خودم دریل ماکیتا رو ازش خریدم رو بهتون میدم) ضمن اینکه اگه یکبار هم خودتون رفتید تهران به میدان امام ***** خیابان فردوسی یک سری بزن و همچنین به نظرم خیابان خیام بود که نمایندگی بلک اند دکر هم اونجا بود حالا دقیقاً اسمشو یادم نیست انتهای اون خیابون هم میخورد به بورس فروشگاه های چرخ خیاطی دست دو و نو. (حالا دوستان تهرانی اگه میدونن یادآوری کنند) بعداز تهران، مشهد چند جای دیگه هم هست برای خرید اینطور لوازم، یکی خیابون امام رضا بین فلکه برق و چهارراه دانش (کلانتر قدیم) که انصافاً اون زمانها قیمتهای خوبی داشتند. یک جای دیگه هم هست که شاید حوصله نکنی بری، تی بی تی هست که البته من از اونجا زیاد خرید نداشتم.

3. من نظر خودمو راجع برندها دادم و الان اصلاً نمیتونم راجع به برندی که نمیشناسم اظهار نظر کنم تا بعد بد یا خوب بودنش بیفته گردن من. من فقط برندهای معتبر رو ترجیح میدم. یعنی اگه وضعیتی مثل شما داشتم صبر میکردم و زمانی که پولم بیشتر جمع شد یک برند و مدل خوب رو میخریدم. الان هم پیشنهادم به شما همینه چون به نظر نمیاد شما عجله داشته باشی وگرنه تا حالا خریده بودی.
به هر حال برندهای پیشنهادی:

Milwaukee
Hilti
Metabo
Makita
Hitachi اگه گیر بیاد
DeWALT
Black & Decker
Bosch

حالا انشاءالله شما هم یک دریل خوب بخرید که براتون مثل ساعت کار کنه.

Last edited:

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
میدان امام ***** خیابان فردوسی یک سری بزن و همچنین به نظرم خیابان خیام بود که نمایندگی بلک اند دکر هم اونجا بود حالا دقیقاً اسمشو یادم نیست انتهای اون خیابون هم میخورد به بورس فروشگاه های چرخ خیاطی دست دو و نو. (حالا دوستان تهرانی اگه میدونن یادآوری کنند)
.
عزیزجان امام ***** رودرست گفتی امانه به طرف فردوسی بلکه به طرف حسن اباد نمایندگی هرشرکتی هم بگی اونجا هست
من عاشق اونم که یه 2تومن توکارتم باشه بعدبرم حسن اباد ازهروسیله کارراه اندازی یه جنس خوب بخرم

A R A S H

Registered User
لایک‌ها
101
سلام مصطفی.
خب من همون اول پیشنهاد کراونو دادم چون جنسای بازارو می‌شناسم.
اگر کار سربالا یا مداوم داری، گیرباکس دار خیلی اذیتت می‌کنه. دستتو زود خسته می‌کنه و احتمال رخدادن حادثه رو هم خیلی زیاد.
مقداری هم سروصدای گیرباکس‌دارها بیشتره.
مشکل اینجاست که گیرباکسش جای گردن دریله و اگر یه دسته بگیریش نیگه داشتنش با توجه به فاصله‌ی زیاد دست با گردن، خیلی سخت میشه.

اینا همه ساخت چینه. وارد کننده‌هاش مشخص‌ان. همه یه جوره. بازشون کنید تا ببینید...
بعد دریل لوازم یدکی‌ای نداره اصلا! همش الکیه. فوقش یه کلید دیمریش خراب بشه یا لیور چپ‌گرد راست‌گردش بشکنه.

همیشه وسایل کار برقی رو وات بالا بخر + از بین اینایی که انتخاب کردی هرکدومو از نظر قیافه دوست داشتی بردار
به حرف کاسب جماعت هم گوش نکن :دی

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
بابا ای والله. تا حالا فکر میکردم کسی از من راجع به خرید کالاها وسواسی تر نیست که حالا فهمیدم سخت در اشتباه بودم.
خوب ببینید دوست عزیز حالا که بحثتون به اینجا کشید من چند نکته رو عرض کنم.
1. راجع به اینکه از کجا خرید انجام بدید: احتمالاً شما خونه تون همین اطراف گاراژدارها باشه. اگه میخواید از اینجا خرید کنید من تا حالا در این خیابون فروشنده بهتر از خوراکیان ندیدم آدم منصفیه.
2. اگه میخواید از هرجا که ارزونتره خرید کنید یا به عبارتی براتون مکان خرید مهم نیست، من ابتدا خرید از تهران رو بهتون پیشنهاد میکنم. (انشاءالله شماره تماس فروشنده ای که خودم دریل ماکیتا رو ازش خریدم رو بهتون میدم) ضمن اینکه اگه یکبار هم خودتون رفتید تهران به میدان امام ***** خیابان فردوسی یک سری بزن و همچنین به نظرم خیابان خیام بود که نمایندگی بلک اند دکر هم اونجا بود حالا دقیقاً اسمشو یادم نیست انتهای اون خیابون هم میخورد به بورس فروشگاه های چرخ خیاطی دست دو نو. (حالا دوستان تهرانی اگه میدونن یادآوری کنند) بعداز تهران، مشهد چند جای دیگه هم داره برای خرید اینطور لوازم یکی خیابون امام رضا بین فلکه برق و چهارراه دانش (کلانتر قدیم) که انصافاً اون زمانها قیمتهای خوبی داشتند. یک جای دیگه هم هست که شاید حوصله نکنی بری، تی بی تی هست که البته من از اونجا زیاد خرید نداشتم. از این فروشگاهها.
3. من نظر خودمو راجع برندها دادم و الان اصلاً نمیتونم راجع به برندی که نمیشناسم اظهار نظر کنم تا بعد بد یا خوب بودنش بیفته گردن من. من فقط برندهای معتبر رو ترجیح میدم. یعنی اگه وضعیتی مثل شما داشتم صبر میکردم و زمانی که پولم بیشتر جمع شد یک برند و مدل خوب رو میخریدم. الان هم پیشنهادم به شما همینه چون به نظر نمیاد شما عجله داشته باشی وگرنه تا حالا خریده بودی.
حالا انشاءالله شما هم یک دریل خوب بخرید که براتون مثل ساعت کار کنه.
ممنونم آقا احسان، ما کوچیکتیم داداش
اگر فرصت کنم اون جاهایی که فرمودین سر می زنم.
بله فروشگاه خوراکیان فروشگاه خوبی هست اماکمترین قیمت ها رو نداره. ضمن اینکه تنوعش هم کمه و فقط توسن داره.
منتظر شماره ای که گفتین هم هستم ...
اما بحث خرید مارک های معروف این نیست که پولش رو ندارم، بلکه بیشتر بحث اینه که فکر می کنم برای من بهینه نباشه، مثلا اگر کسی بخواد تو شهر رفت و آمد کنه پراید براش بهترین گزینه هست. حالا ممکنه یکی بره تویوتا و هیوندا و بی ام دابلیو و بنز و امثالهم بخره، در خوب بودنشون شکی نیست اما به صرفه نیستن، یکی هم ممکنه پی.کی و پیکان و اینا رو بخره که اونا هم از اون طرف مناسب نیستن، حالا برای تو شهر و احیاناً تو جاده گزینه های دیگه مثل ال90 یا خانواده پژو و این تیپ ها مناسب هستن.
مورد منم همینه، کارم حرفه ای نیست که بخوام صبح تا شب باهش کار کنم و از طرفی قیمت اون دستگاه های خوب مثل بُش، دی‌والت، متابو، ماکیتا و امثالهم حدود دو تا 4 یا حتی 5 برابر مدل های معمولی هست.
بنابراین نمیخوام بیشتر از 100 تومن هزینه کنم. از طرفی شما قبلاً توسن رو پیشنهاد دادید و دوستان دیگه کرون، رونیکس و استایر رو هم پینشنهاد دادن.
شما نظرت راجه به این قسمت چیه؟
تو این مدل ها،‌با توجه به قیمتشون، به نظرم گزینه اول دريل چكشي گير بكسي 810 وات كرون CT10067 که فروشگاهی در مشهد اونو 95 میده و به نظرم با توجه به قدرت،‌ و گیربکسی بودنش به صرفه هست. و گزینه‌ی بعدی دريل 13 م .م چكشي 750 وات كرون CT10017 یا دریل چکشی 13mm توسن[0022d] هست. البته در این بین رونیکس و استایر هم آدم رو وسوسه می کنن اما حیف که خدمات پس از فروش خوبی تو مشهد ندارن!
ممنونم

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
الان یه چیزی یادم اومد گفتم بگم شاید درانتخاب شما ومعلومات من مفید باشه
من یه جایی کارمیکردم که دوتادریل داشت روی یکیش وقتی دکمه شروع رومیزدی باکم وزیاد فشاردادن انگشت روی کلید سرعتش کنترل میشه یعنی خیلی راحت میتونستی سرعت رودرحین کارکم وزیاد کنی
اون یکی هم چنین خاصیتی داش(فکرکنم همه دریل هاداشته باشن) اماخیلی غیرکنترل بودیعنی اونقدرفشاری که میدادی بااونقدر سرعتش که اضافه میشد ربطی نداشت یعنی رابطه شون غیر خطی بود(یه لحظه رفتم تودیفرانسیل:D)
حالا میخوام ببینم این چیزی که گفتم روچطوره میشه قبل ازخریددربارش تحقیق کرد به نظر من الان دریل شماره یک خوبه حالا دوستان بگن درست فکرمیکنم یانه

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
عزیزجان امام ***** رودرست گفتی امانه به طرف فردوسی بلکه به طرف حسن اباد نمایندگی هرشرکتی هم بگی اونجا هست
من عاشق اونم که یه 2تومن توکارتم باشه بعدبرم حسن اباد ازهروسیله کارراه اندازی یه جنس خوب بخرم
طرف فردوسی هم چندتا مغازه داره تا جایی که یادمه. البته اونطرفش بیشتر لوازم تفنگ بادی و کوهنوردی و ماشین اصلاحه و از این چیزاست. البته میگم دقیقاً یادم نیست چون قضیه راجع به 5 تا 6 سال پیشه. حالا شما مثل اینکه بهتر بلدید.

ممنونم آقا احسان، ما کوچیکتیم داداش
اگر فرصت کنم اون جاهایی که فرمودین سر می زنم.
بله فروشگاه خوراکیان فروشگاه خوبی هست اماکمترین قیمت ها رو نداره. ضمن اینکه تنوعش هم کمه و فقط توسن داره.
منتظر شماره ای که گفتین هم هستم ...
اما بحث خرید مارک های معروف این نیست که پولش رو ندارم، بلکه بیشتر بحث اینه که فکر می کنم برای من بهینه نباشه، مثلا اگر کسی بخواد تو شهر رفت و آمد کنه پراید براش بهترین گزینه هست. حالا ممکنه یکی بره تویوتا و هیوندا و بی ام دابلیو و بنز و امثالهم بخره، در خوب بودنشون شکی نیست اما به صرفه نیستن، یکی هم ممکنه پی.کی و پیکان و اینا رو بخره که اونا هم از اون طرف مناسب نیستن، حالا برای تو شهر و احیاناً تو جاده گزینه های دیگه مثل ال90 یا خانواده پژو و این تیپ ها مناسب هستن.
مورد منم همینه، کارم حرفه ای نیست که بخوام صبح تا شب باهش کار کنم و از طرفی قیمت اون دستگاه های خوب مثل بُش، دی‌والت، متابو، ماکیتا و امثالهم حدود دو تا 4 یا حتی 5 برابر مدل های معمولی هست.
بنابراین نمیخوام بیشتر از 100 تومن هزینه کنم. از طرفی شما قبلاً توسن رو پیشنهاد دادید و دوستان دیگه کرون، رونیکس و استایر رو هم پینشنهاد دادن.
شما نظرت راجه به این قسمت چیه؟
ممنونم

من دیگه راستش نمیدونم چی عرض کنم. من دقیقاً نفهمیدم شما چه کاری میخواید با این دریل انجام بدید؟ سوراخ دیوار (خوب حالا جنسش چیه؟ بتون؟ سنگ مرمر، گچ، کاشی؟) سوراخ چوب یا چیز دیگه؟
به نظر من اگه کارتون سنگین نیست و نمیخواید کار سنگینی باهاش انجام بدید خوب همین برندهای معروف مدلهای ارزان قیمت هم دارند. مشکل اینه که شما میخواید همه امکاناتی داشته باشه و ارزون هم در بیاد و این ممکن نیست.
به هر حال هر کسی نظرش براش محترمه ولی بنده همیشه برای خریدم یک آینده نگری دارم و هیچ وقت جلوی پامو نگاه نمیکنم. مثلاً بنده از همون ایام نوجوونی دنبال خرید ابزار بودم و خانواده میگفتن میخوای چکار اینارو؟ بعداً خودشون که کارشون گیر یک دریل افتاد با من هم عقیده شدند.
در مورد خرید ابزار و اینکه چه خصوصیاتی داشته باشه و چه برندی باشه نظر من اینجا هم همینه. یعنی به نظر من آدم یک کالایی رو بگیره که حتی اگه موند بچه اش و بچه بچه اش هم بتونه ازش استفاده کنه :) البته نه اونقد حرفه ایه حرفه ای که مثلاً 500 هزار تومان یک دریل بخره. مثلاً من خودم یک HP2050 ماکیتا خریدم و هرکی ببینه میگه اینو میخوای چکار؟ ولی به نظر من خیلی هم خوبه چون امکانات فوق العاده ای داره و اون موقع شاید خیلی تفاوت قیمتی با مدلهای پایینرتش نداشت. امکاناتش اینکه چکش داره، دور تند و کند داره یعنی شما حتی میتونی بهش مته چهارسو یا پیچ گوشتی نصب کنی و باهاش پیچ سفت کنی و یا باز کنی، و همچنین تغییر جهت چرخش و همچینین تنظیم قدرت موتور یعنی گیربکسیه و از این گونه خصوصیات.

به هر حال موفق باشید.

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
طرف فردوسی هم چندتا مغازه داره تا جایی که یادمه. البته اونطرفش بیشتر لوازم تفنگ بادی و کوهنوردی و ماشین اصلاحه و از این چیزاست. البته میگم دقیقاً یادم نیست چون قضیه راجع به 5 تا 6 سال پیشه. حالا شما مثل اینکه بهتر بلدید.
.
اهان اون چندتامغازه رومیگی هنوزم هستن امااگه بری سمت حسن اباد شونصد تامغازه میبینی که اصل ازاراونجاست

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
اهان اون چندتامغازه رومیگی هنوزم هستن امااگه بری سمت حسن اباد شونصد تامغازه میبینی که اصل ازاراونجاست

حسن آباد همون خیابونیه که آخرش چرخ خیاطی و لوازم دوخت و دوز میفروشن؟

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
حسن آباد همون خیابونیه که آخرش چرخ خیاطی و لوازم دوخت و دوز میفروشن؟
نه اون جا خیام هستش
برای رفتن به حسن اباد م امام ***** رواگه به سمت شمال وایستی(خ فردوسی) دست چپت یعنی به سمت شرق بری ازهمین اولایل مسیر ابزاری فروشی میبینی تاحسن اباد

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام مصطفی.
خب من همون اول پیشنهاد کراونو دادم چون جنسای بازارو می‌شناسم.
اگر کار سربالا یا مداوم داری، گیرباکس دار خیلی اذیتت می‌کنه. دستتو زود خسته می‌کنه و احتمال رخدادن حادثه رو هم خیلی زیاد.
مقداری هم سروصدای گیرباکس‌دارها بیشتره.
مشکل اینجاست که گیرباکسش جای گردن دریله و اگر یه دسته بگیریش نیگه داشتنش با توجه به فاصله‌ی زیاد دست با گردن، خیلی سخت میشه.

اینا همه ساخت چینه. وارد کننده‌هاش مشخص‌ان. همه یه جوره. بازشون کنید تا ببینید...
بعد دریل لوازم یدکی‌ای نداره اصلا! همش الکیه. فوقش یه کلید دیمریش خراب بشه یا لیور چپ‌گرد راست‌گردش بشکنه.

همیشه وسایل کار برقی رو وات بالا بخر + از بین اینایی که انتخاب کردی هرکدومو از نظر قیافه دوست داشتی بردار
به حرف کاسب جماعت هم گوش نکن :دی
آرش جان دستت درد نکنه به نکته خوبی اشاره کردی. باهت موافقم داداش.
خوبی کرون اینه که تنوع زیادی داره و دست آدم خیلی بازه. اما توسن تو این رنج قیمتی فقط یه مدل داره!!!
بازم ممنونم
الان یه چیزی یادم اومد گفتم بگم شاید درانتخاب شما ومعلومات من مفید باشه
من یه جایی کارمیکردم که دوتادریل داشت روی یکیش وقتی دکمه شروع رومیزدی باکم وزیاد فشاردادن انگشت روی کلید سرعتش کنترل میشه یعنی خیلی راحت میتونستی سرعت رودرحین کارکم وزیاد کنی
اون یکی هم چنین خاصیتی داش(فکرکنم همه دریل هاداشته باشن) اماخیلی غیرکنترل بودیعنی اونقدرفشاری که میدادی بااونقدر سرعتش که اضافه میشد ربطی نداشت یعنی رابطه شون غیر خطی بود(یه لحظه رفتم تودیفرانسیل:D)
حالا میخوام ببینم این چیزی که گفتم روچطوره میشه قبل ازخریددربارش تحقیق کرد به نظر من الان دریل شماره یک خوبه حالا دوستان بگن درست فکرمیکنم یانه
احمد جان از شما هم ممنونم.
آره این قابلیت رو اغلب دارن اما منم نمیدونم قبل خرید چجوری میشه فهمید.
من دیگه راستش نمیدونم چی عرض کنم. من دقیقاً نفهمیدم شما چه کاری میخواید با این دریل انجام بدید؟ سوراخ دیوار (خوب حالا جنسش چیه؟ بتون؟ سنگ مرمر، گچ، کاشی؟) سوراخ چوب یا چیز دیگه؟
به نظر من اگه کارتون سنگین نیست و نمیخواید کار سنگینی باهاش انجام بدید خوب همین برندهای معروف مدلهای ارزان قیمت هم دارند. مشکل اینه که شما میخواید همه امکاناتی داشته باشه و ارزون هم در بیاد و این ممکن نیست.
به هر حال هر کسی نظرش براش محترمه ولی بنده همیشه برای خریدم یک آینده نگری دارم و هیچ وقت جلوی پامو نگاه نمیکنم. مثلاً بنده از همون ایام نوجوونی دنبال خرید ابزار بودم و خانواده میگفتن میخوای چکار اینارو؟ بعداً خودشون که کارشون گیر یک دریل افتاد با من هم عقیده شدند.
در مورد خرید ابزار و اینکه چه خصوصیاتی داشته باشه و چه برندی باشه نظر من اینجا هم همینه. یعنی به نظر من آدم یک کالایی رو بگیره که حتی اگه موند بچه اش و بچه بچه اش هم بتونه ازش استفاده کنه :) البته نه اونقد حرفه ایه حرفه ای که مثلاً 500 هزار تومان یک دریل بخره. مثلاً من خودم یک HP2050 ماکیتا خریدم و هرکی ببینه میگه اینو میخوای چکار؟ ولی به نظر من خیلی هم خوبه چون امکانات فوق العاده ای داره و اون موقع شاید خیلی تفاوت قیمتی با مدلهای پایینرتش نداشت. امکاناتش اینکه چکش داره، دور تند و کند داره یعنی شما حتی میتونی بهش مته چهارسو یا پیچ گوشتی نصب کنی و باهاش پیچ سفت کنی و یا باز کنی، و همچنین تغییر جهت چرخش و همچینین تنظیم قدرت موتور یعنی گیربکسیه و از این گونه خصوصیات.

به هر حال موفق باشید.

احسان جان کار من کارخونگیه، یعنی یه قت می خوام دیوار رو سورخ کنم و یه وقت چوبو، نکته مهم اینه که استفاده از دریل کم و به ندرت هست و نه مداوم. به خاطر همین تنوع هست که میخوام هم چکشی باشه و ویژگی های دیگه. دریل های معروف با این ویژگی ها قیمتشون از 150 به بالا هست.
بازم ممنونم از راهنماییت.
موفق و سلامت باشی

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
به عنوان آخرین نکته. امروز خونه مون یک نفر اومد برای لوله کشی و از این کارها. سنگ فرزش برند توسن بود گفتم اینا چطوریه گفت خوبه و نسبت به قیمتش هیچ مشکلی نداره و کار میکنه. ازش درباره برند کرون هم پرسیدم گفت اونم هم خوبه ولی توسن بهتره.

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
به عنوان آخرین نکته. امروز خونه مون یک نفر اومد برای لوله کشی و از این کارها. سنگ فرزش برند توسن بود گفتم اینا چطوریه گفت خوبه و نسبت به قیمتش هیچ مشکلی نداره و کار میکنه. ازش درباره برند کرون هم پرسیدم گفت اونم هم خوبه ولی توسن بهتره.

ممنونم احسان جان
آره منم اینو از خیلیا شنیدم.
انشاءالله یکی از همین دو برند رو می خرم.
دست همه دوستان درد نکنه

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها