برگزیده های پرشین تولز

‫galaxy note II دو میلیون تومان هزینه معادل یه لپ تاپ برای یه آشغال بی مصرف و بی قواره ۵ اینچی

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
هفته پیش این گوشی رو خریدم و الان به شدت پشیمونم و اعصابم خورده و احساس حماقت می‌کنم.

اگر به قصد نشون دادن به بقیه و تحت تاثیر قراردادن دیگران میخواید این گوشی رو بخرید مخصوصاً اگه در سنین دبیرستان هستید لازم نیست بقیه مطلب رو بخونید چون شما در حکم غذای لقمه گرفته و آماده‌ای هستین که تو لپ شرکتهای بزرگ آماده فرو رفتن هستین. سفر به سلامت.
‫اما اگه مثل من دیگه دکمه‌های گوشی نازنین قبلیتون (SE K750) کار نمیکنه و چند بار هم خرج تعمیراتش کردین و دیگه مجبورین گوشی رو عوض کنید و به فکر این هستین که بعد از این همه سال یه گوشی بخرید که دیگه تا چند سال دیگه نخواید عوضش کنید یا اینکه بالاترین ورژن اندروئید رو داشته باشه که دیگه با اپلیکیشنهای مختلف مشکل نداشته باشه به طور خلاصه باید بگم:

سامسونگ جزو ماهرترن شرکتها در فریب مشتری با استفاده هیاهوی تبلیغاتی هست. در همه اجناسش از کولر و لوازم خانگی گرفته تا همین موبایل. چیزی که شما می‌خرید یک تصویر پر زرق و برق از یک کالا به قیمت گزاف هست. قابش کنید و بزارید سامسونگ حالشو ببره.

در مورد Galaxy note II بگذارید خیالتون رو راحت کنم:

***این گوش به هیچ عنوان کارهای شما رو ساده تر نمی‌کنه و به هیچ عنوان هوشمند نیست فقط وقت شما رو برای کلنجار رفتن در انجام ساده‌ترین کارها تلف می‌کنه و باعث میشه به خاطر اینکه دومیلیون دادین و یه آشغال بی‌مصرف گرفتین به شدت احساس حماقت کنید.***

چیزهائی که به اسم گوشی هوشمند به شما فروخته شده ولی کار نمیکنن:

1. Quick glance یعنی وقتی که صفحه خاموشه اگه دستتون رو سنسور ( کنار دوربین دوم )‌ بزارین صفحه روشن بشه. اگه زیاد اصرار کنید شاید بقیه فکر کنن خل شدین که هی دستتون رو روی گوشی با صفحه خاموش فشار می‌دین. شاید هم شدین وگرنه دو میلیون پول اندازه یه لپ تاپ رو بابت این آشغال بی‌مصرف نمیدادین. هر بار که صفحه خاموش میشه مجبورین با دکمه پاور کنار قاب دوباره روشنش کنید که با وجود کاور این کار دو چندان سخت میشه. مثلاً پول دادین که این گوشی کارها رو برای شما راحتتر و سریعتر کنه!!
  2. ‫ smart screen rotation قراره با توجه به جهت صورت شما صفحه چرخش داشته باشه. کافیه وقتی خوابیدین بخواید با این گوشی کار کنید اون وقت میبینید که چقدر اعصاب خورد کنه.
  3. S voice یعنی اینکه بتونید با فرامین صوتی گوشی رو کنترل کنید. وقتی به شبکه دسترسی ندارید که در ایران شامل ۸۰ درصد اوقات میشه پیغام خطا میده! تازه وقتی بخواد کار کنه احتمال زیاد باید مثل قابلیت دیکته کردن (تشخیص صدا)‌موقع نوشتن مسیج اینقدر مجبورتون کنه که یه کلمه رو برای درست تشخیص دادن تکرار کنید که قیدش رو بزنید.
  4. در صفحه اصلی وقتی search رو از منو انتخاب می‌کنید امکان جستجو در فایلهای گوشی خودتون رو نداره. در صفحه phone search فقط امکان انتخاب جستجو در پیغامها، لیست تماس و فایلهای موسیقی رو دارید!! چقدر هوشمندانه!! بجای یه جستجوی کلی روی همه چیز و جدا کردن اونها در صفحه نتایج اینجوری شما رو برای پیدا کردن ساده یک فایل روی زمین می‌کشونه!!
  5. pen keeper . وقتی این گزینه رو چک می‌کنید این گوشی مثلاً هوشمند اگه قلم رو تو گوشی جا نندازید و ازش دور بشین باید با زنگ و ویبره هشدار بده. چندین بار اینو تست کردم اما به هیچ عنوان کار نمی‌کنه. دوستانی که نوت۲ دارن اگه برای اونها کار میکنه لطفاً بگن.
  6. double tap to top یعنی وقتی تو یه لیست بلند هستین دوبار روی لبه بالائی بزنید به اول لیست میاد. کار نمیکنه!
  7. ضبط صدا موقع مکالمه امکان پذیر نیست! در حالیکه بسیاری از گوشیهای ابتدائی مثل k750 این کار رو به راحتی بافشار یه دکمه انجام میدن
  8. multi window فقط برای یه سری برنامه های خاص امکان پذیره مثلاً نمیتونید شماره گیر رو کنار عکسی که از یک کارت ویزیت گرفتین اجرا کنید تا بتونید به راحتی شماره تلفن روی اون کارت رو شماره گیری کنید. یه کار به این سادگی!
  9. طراحی احمقانه - دکمه power کنار ضلع طولی دقیقاً جائی گذاشته شده که موقع دست گرفتن یا چرخوندن گوشی حتماً دستتون اشتباهی روش میره و صفحه رو خاموش میکنه!- دکمه قلم سر جای درست خودش نیست که تو این پست بیشتر توضیح دادم
  10. کارهاتون رو کند میکنه. تو این پست بیشتر توضیح دادم.
  11. برای هر کار ساده و پیش پا افتاده باید دنبال یه اپلیکیشن بگردید
    مثالهاش رو تو این پست بیشتر توضیح دادم.
  12. گرفتن فیلم و عکس با دوربینش زجر آوره
    تو این پست بیشتر توضیح دادم.
  13. تایپ کردن باهاش زجرآورتره
    کلاً تایپ روی تاچ تجربه زجر آور و غیر قابل اعتمادیه. با مهاجرت به دنیای تاچ چهره زشت غلطهای تایپی چیزیه که هر روز باید تحملش کنید چون هرگز اون حافظه حرکتی و لمسی که در تایپ روی کلید‌های فیزیکی رو داشتید در تاچ بدست نمیارید اما روی این گوشی به خاطر بی‌قواره بودنش شاید از همه بیشتر آزارتون بده چون نه اینقدر کوچیکه که توی یه دست جا بشه و نه اونقدر بزرگ که دوتا دست توش جا بشن.
کلاً این لیست هر چه بیشتر از گوش استفاده کنید بزرگتر میشه و باید ازش استفاده کنید تا بفهمید چه چیز آشغالی هست. امتحانش دو میلیون بیشتر خرج نداره!

در حدود یک ساعت و نیم از وقت من فقط برای نوشتن این نظر تلف شد اون هم بخاطر اینکه به شدت از خریدی که کردم پشیمون هستم. چند روزی که صرف خوندن فرومها و یادگرفتن کارکردن (که البته کار نمیکنه)‌ با این گوشی شد رو هم در نظر بگیرید تا بفهمید که چقدر زندگی رو ساده تر کرده برای من و کارهام بهتر پیش میره.

Last edited:

AmirArsalaan

Registered User
لایک‌ها
68
بابا تو چقدر دلت پره ، اينايى كه گفتى رو شايد همه گوشى ها ازش برخوردار باشن ها، مثلا قابليت چرخش اسكرين به جهت چشم شما بستگى نداره بلكه به جهت گرفتن گوشى در دستتون بستگى داره و حتمن يه كليدى داره براى اينكه در يك جهت قفلش كنيد، عملكرد اس وويس هم چيزى شبيه سيرى اپل هست دقيقا سيرى هم همينطورى عمل ميكنه ، فكر كنم ايناىى كه گفتى مشكلى محسوب نشه راه و روش كار كردن باهاشو ياد بگيرى خيلى هم لذت بخش ميشه برات

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
باهاتون همدردی میکنم...حقیقت همینه.....

خدا وکیلی اگر 4s یا ایفون 5 میخریدی اینطوری بعد چند روز پشیمون نمیشدی

iphone

Registered User
لایک‌ها
188
قطعا خرید این گوشی بار بنده حداقل همچین حسی رو منتقل میکنه یه گوشی که اولین مشکل باهاش حمل اون هست و تو دست گرفتن و ترسیدن از اینکه چون خیلی گوشکوبه همه میخوان ازت بزننش
تو جیب هم که میذاری یا جا نمیشه اگرم بشه تو نشست و برخواست به مشکل بزرگی میخورید
برا همینه اپل گوشی 5 رو اینجوری طراحی کرد

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
تهش گوشیه. اینو یادتون نره...تبلت + یه گوشی ترکیب بهتری هست

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

6666

Registered User
لایک‌ها
278
به نظرم نظراتتون خیلی مغرضانه هستش .نوت ۲ خیلی قابلیت های فراوونی داره
این مواردی که فرمودید مثل اس ویس تو خیلی گوشیا هستش
اما مثلا شما قابلیت مولتی دیسپلی رو در نظر بگیرید واقعا ارزشمند هستش
سرعت احرای برنامه ها عالیه
صدای عالی
و خیلی موارد دیگه

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
به نظرم نظراتتون خیلی مغرضانه هستش .نوت ۲ خیلی قابلیت های فراوونی داره
این مواردی که فرمودید مثل اس ویس تو خیلی گوشیا هستش
اما مثلا شما قابلیت مولتی دیسپلی رو در نظر بگیرید واقعا ارزشمند هستش
سرعت احرای برنامه ها عالیه
صدای عالی
و خیلی موارد دیگه

مشکل اینه که این نامردا توی تبلیغات طوری میگن که خرید این گوشی زندگی شما رو تغییر خواهد داد ولی در واقع اینجوری نیست. و با بقیه گوشی ها فرق آنچنانی نداره.

توی ماه وا ره میبینی یه کشو به فریزر اضافه کرده و همچین تبلیغ میکنه انگاری معجزه شده. اما در واقع اون کشو هیچ استفاده ای نداره. سیاست سامسونگ همینه

6666

Registered User
لایک‌ها
278
خوب معلومه تبلیغ اسمش روشه همون جریان ماست بند و ماست ترش هستش !
اما نباید بگیم که نوت ۲ گوشی بی ارزشی هستش ! الان همه گوشیا گرونن

shadow fiend

Registered User
لایک‌ها
515
من تجربه اى که از سرى گلکسى به دست اوردم اينه که هيچ کيفيتى نداره چ تبليغ زياد روشون شد ولى واقعا اينقدرا ارزش نداشتن.
من نوت اوايل که اومد گرفتم,جالب نبود چون حس يه تبلت رو بت ميداد با باترى کم و کيفيت نه چندان جالب!
توى خيابون هم ملت همچين نيگات ميکنن انگار سينى گرفتى در گوشت!
شما يه گوشى متعادل با يه تبلت داشته باشى خيلى عاليه و مطمنا هيچکدوم جاى اون يکى رو نميگيره واست!

Leon 2008

Registered User
لایک‌ها
1,273
ببین برادر من شما کاملا مغرضانه صحبت کردی و تاپیک زدی
این گوشی خیلی گوشیه خوبیه منتها ایراد از شما بوده که بسته به نیازت خرید نکردی.شمایی که نمیتونی با این گوشی و اندازش کنار بیایی چرا رفتی خریدی؟ ببین خیلیا هستن من جمله خود من دیگه گوشیه زیر ۴.۷ حکم اسباب بازیو داره حالا میخواد سامسونگ باشه یا هرچی.
خب شما میرفتی desire v میگرفتی یا one v میگرفتی. شما به این گوشی با این پردازنده و عظمت میگی آشغال؟ یه مقدار واقع بین باش. انتخاب اشتباه شما دلیل بر بد بودن جنس نیست.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

onyx1980

Registered User
لایک‌ها
145
دوست من ، کاملاً در مورد سیاست سامسونگ و اینکه واقعاً در پول تبلیغاتش رو میخوره موافقم ، ولی دلایلتون چندان منطقی نیست! من مشکل اساسیم با گوشیهای سامسونگ بخصوص سری جدید گلکسیها 1. در کیفیت ساختشون هست که به نظرم واقعاً شرم آوره ، نمونه اش هم تو گلکسی اس 3 و نوت 2 هایی که براحتی صفحشون شکسته و تو همین فروم هم شاهدش بودیم مشخصه. و به نظرم واقعاً شعور خریدار رو مسخره مرده با این کارش. و دیگری هم 2. از تقلیدهای که از محصولات اپل کرده هست. هر چند که از نظر قدرت cpu و gpu واقعاً تحسین برانگیزه.

ولی شما از آغاز خریدتون اشتباه کردید. شما که گوشیتون SE K750 بوده ، نباید از یه گوشی کوچکی مثل اون یهویی برین یه شبه تبلتی غول هیکلی مثل نوت رو بخرین. منی که انقدر گوشی بزرگ دستم میگیرم ، چند روزه از نوت 1 خسته شدم ، دیگه چه برسه به نوت 2.

چیزهایی هم که ازش گله کردین ، مورد 3 و 4 که کلاً دور از منطق هست ، و احتمالاً بخاطر آشنا نبودنتون با اندروید هست که این حرف رو میزنید. s voice یک تقلید شرم آور از Siri اپی آیفون هست ، که هر دو ی آنها فقط وقتی کار میکنند که به اینترنت وصل باشند ، و اینکه تو ایران پشتیبانی و پوشش دهی اینترنتی ضعیف هست ، تقصیر سامسونگ نیست ، این گوشیها برای جهان ساخته شده ، نه برای ایران. در ضمن ، شناختن دستورات صوتی ، چه در siri و چه در s voice ، خیلی به لحجه ی شما بستگی داره ، چون قاعدتاً زبان انگلیسی این دو برنامه برای لحجه های آمریکایی و بریتیش طراحی شده است ، و اگر با لحجه ی درستی صحبت نکنید ، مطمیناً در شناخت دستورات به مشکل میخورد. البته siri در مقایسه s voice خیلی بهتر و هوشمندانه تر عمل میکنه.
اون سرچی هم که شما در صفحه ی اصلی انتخواب میکنید ، بازم باید به اینترنت وصل باشید که بتونید ازش استفاده کنید ، و اتفاقاً خیلی چیز خوبیه ، شما با اون گزینه ، اگر به اینترنت وصل باشید ، میتونید چیزی که دنبالش هستید رو تایپ کنید ، یا اسمش رو بلند به گوشی بگید ، تا مستقیم به گوگل وصل بشه و براتون پیداش کنه.

در باره ی موردهای 1 و2 هم اول مطمین بشید که این گزینه ها رو در گوشیتون روشن کردید ، اگر روشن کرده بودید ، چک کنید که تو گوشیتون برنامه ای نریخته باشید که با کارکرد این گزینه ها در تداخل باشه. اگر باز هم کار نکرد ، واقعاً مشکل نرم افزاری هست ، و احتمالاً با آپدیتهایی که از سوی خود سامسونگ ارایه میشه ، رفع خواهد شد ، فقط تلاش کنید که همیشه گوشتون رو آپ تو دیت نگه دارید.

Last edited:

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
من میخوام 4s بدرد نخور بدون جیلمو بدم نوت 2 با سرعت و GPU بالاتر و اندروید بگیرم و فکر نمیکنم مثل ایشون پشیمون بشم کسی نظری داره؟ واقعاً اینقدر این گوشی بده؟!! یا کار من اشتباهه؟ چون اندروید برای من یه سرو گردن از سیستم عامل آشغال ios بدون جیل اپل بالاتره
نظر دوستان....؟
واقعاً به همین راحتی صفحش میشکنه؟

i o s

Registered User
لایک‌ها
211
من میخوام 4s بدرد نخور بدون جیلمو بدم نوت 2 با سرعت و GPU بالاتر و اندروید بگیرم و فکر نمیکنم مثل ایشون پشیمون بشم کسی نظری داره؟ واقعاً اینقدر این گوشی بده؟!! یا کار من اشتباهه؟ چون اندروید برای من یه سرو گردن از سیستم عامل آشغال ios بدون جیل اپل بالاتره
نظر دوستان....؟

واقعا هر چه زودتر از آیفون به گوشی دیگر حتی 1100 هجرت کنید آیفون خعلی بده لوسه ننره.

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
ایفون که خیلی زشته جلوش فضای هرز زیادی داره عین ماکت میمونه مخصوصا سفیدش :دی

من یکی رو تو اتوبوس دیدم یه تبلت اندازه بشقاب گرفته بود دم گوشش داش حرف میزد =)))

باز بیاین بگین نوت 2 خجالت اوره :دی

اونا هم که گفتی مشکل نیست بلد نیستی از گوشی درست استفاده کنی

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
نظر دوستان....؟

سریع تر منتقل شوید بهتره که انقدر هم اعصابتون خراب نشه با سیستم عامل به درد نخور ios

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
سریع تر منتقل شوید بهتره که انقدر هم اعصابتون خراب نشه با سیستم عامل به درد نخور ios

حتماً
البته روی صحبتم با یوزرهای متعصب آیفون پرست نبود:D
اندروید دنیای دیگه ای هه
bye apple...

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
حتماً
البته روی صحبتم با یوزرهای متعصب آیفون پرست نبود:D
اندروید دنیای دیگه ای هه
bye apple...

خدافظ.....از پیاده رو برو...نامه هم بنویس. :D

------------------

تعصبی در کار نیست...هرکسی ازاده پولش رو هرطوری دوست داره خرج کنه....از ios خوشت نمیاد مشکلی نداره راحت یه اندروید ....خوشت نیومد راحت ویندوزفون.....مشکلی نیست که/

راهنمایی بود که گفتم اعصابت خراب نشه با ios به دردنخور :)

babakparsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
63
مشکل اینه که این نامردا توی تبلیغات طوری میگن که خرید این گوشی زندگی شما رو تغییر خواهد داد ولی در واقع اینجوری نیست. و با بقیه گوشی ها فرق آنچنانی نداره.

توی ماه وا ره میبینی یه کشو به فریزر اضافه کرده و همچین تبلیغ میکنه انگاری معجزه شده. اما در واقع اون کشو هیچ استفاده ای نداره. سیاست سامسونگ همینه

عزیزم اونا این تبلیغاتو واسه ایران اسلامی نمی کنن ها :cool:
واقعیت اینه که بالای پنجاه درصد از کارایی اسمارتفونها وتبلتهای جدید به اینترنت مربوطه
اینترنتم که تو ایران با سرعت فضایی و قیمت مناسب در دسترس ملته

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2

بالا